Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή ερώτηση DuAl_SuN ας μας πει κάποιος για την αυτονομία.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν αγόρασα και εγώ αυτό το κινητό. Πολύ καλό!

 

Μια ερώτηση μόνο. Πηγαίνοντας στα Πολυμέσα - Αναπαραγωγή έχει μια επιλογή Βήμα εμπρός-πίσω και διαλέγεις 10 , 20 ή 30 δευτερόλεπτα ή βάζεις εσύ όσο θες. Αυτό τι είναι; Που χρησιμεύει;

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΣ!!! Βοηθήστε!!!

 

Αγόρασα εχθές (πέμπτη) το πρωί ένα 6280 από τον Γερμανό, το έβαλα να φορτίσει 12 ώρες, και τώρα το βράδυ το άνοιξα για να το δω και να περάσω την κάρτα, τα τηλέφωνα κτλ από το Κ700 που είχα σε αυτό. Ενώ για κανένα 10λεπτο έδειχνε να παίζει κανονικά, ξαφνικά άρχισε να κάνει reset η οθόνη του και να με πετάει στο βάλτε το Pin!! Τώρα με το που βάζω το Pin μπαίνει στιγμιαία στην κυρίως οθόνη και μετά πάλι σβήνει η οθόνη και πάλι από την αρχή!! Μπαταρία έχει, και το βάζω και με ρεύμα και τα ίδια! Τι είναι αυτό ρε παιδιά? έχει πρόβλημα το κινητό? Τώρα που κάνω Search στο νετ βλέπω ότι το έχουν και άλλοι! Πάω για αλλαγή τηλέφωνου? όχι τίποτα άλλο άλλα είμαι και με άδεια (είμαι φαντάρος) και δεν έχω και πολλά χρονικά περιθώρια? το έχει πάθει κανένας άλλος από εδώ μέσα? και αν ναι τι έκανε?

 

Ευχαριστώ εκ των πρότερων για τις απαντήσεις σας!!

Στέλιος

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αγόρασα και εγώ αυτό το κινητό. Πολύ καλό!

 

Μια ερώτηση μόνο. Πηγαίνοντας στα Πολυμέσα - Αναπαραγωγή έχει μια επιλογή Βήμα εμπρός-πίσω και διαλέγεις 10 , 20 ή 30 δευτερόλεπτα ή βάζεις εσύ όσο θες. Αυτό τι είναι; Που χρησιμεύει;

Ειναι ο χρονος που θελεις να "πηδαει" μπροστα ή πισω καθε φορα που τρεχεις ενα τραγουδι και πατας τα κουμπακια >> και <<.

 

 

Καλησπέρα ... θα ήθελα να ρωτησω 1ον από αυτονομία μπαταρίας τι λέει το κινιτό ? 2ον από αναπαραγωγή mp3 είναι το ίδιο καλό με το 6270 ??? και τέλος στην λήψη φωτογραφία έχει καθυστέρηση καθόλου ή όχι ?

Με νορμαλ εως μετρια χρηση (σε GSM παντα μονο) εως 3 μερες. Με βαρια χρηση παντως δεν προκειτια να βγαλει κατω απο 2 σιγουρα.

Αναπαραγωγη ιδια με του 6270.

Μετα την ληψη φωτο καθυστερει 2-3 δευτερολεπτα οπως ολα τα κινητα που γνωριζω πανω απο 1ΜΠ, δεν ειναι τιποτα το τραγικο.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν έτοιμη για launch η καινούργια έκδοση λογισμικού 3.65 σε λίγες μέρες στην Ευρώπη........πηγή εδώ !
Link to comment
Share on other sites

kalimera

edw kai kairo perimena na bgoune auta ta dio kinita 6280 kai N80.diabazw omws ta texnika xaraktiristika tous kai den exw brei idieteres diafores pera apo tin kamera kai tin eswteriki mnimi.i timi tous omws exei terastia diafora kapou 390 kai 630 antistoixa.den xerw plewn ti na epilexw xerei kaneis tis ousiastikes tous diafores giati apo tin timi sigoura tha iparxoun kai pio einai protimotero na dialexw(ipopsin thelw na parw kinito oste na mou kratisei kairo p.x. na min dwsw 630 kai mesa ston xrono na xreiastw allagi).episis sinexei diabazw oti to 6280 exei anabathmizmeno series 40, to idio den exei kai to N80?please dwste simboules giati pragmatika me exoune mperdepsei.

thanks

Link to comment
Share on other sites

kalimera

edw kai kairo perimena na bgoune auta ta dio kinita 6280 kai N80.diabazw omws ta texnika xaraktiristika tous kai den exw brei idieteres diafores pera apo tin kamera kai tin eswteriki mnimi.i timi tous omws exei terastia diafora kapou 390 kai 630 antistoixa.den xerw plewn ti na epilexw xerei kaneis tis ousiastikes tous diafores giati apo tin timi sigoura tha iparxoun kai pio einai protimotero na dialexw(ipopsin thelw na parw kinito oste na mou kratisei kairo p.x. na min dwsw 630 kai mesa ston xrono na xreiastw allagi).episis sinexei diabazw oti to 6280 exei anabathmizmeno series 40, to idio den exei kai to N80?please dwste simboules giati pragmatika me exoune mperdepsei.

thanks

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone2=1347&idPhone1=1199

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΣ!!! Βοηθήστε!!!

 

Αγόρασα εχθές (πέμπτη) το πρωί ένα 6280 από τον Γερμανό, το έβαλα να φορτίσει 12 ώρες, και τώρα το βράδυ το άνοιξα για να το δω και να περάσω την κάρτα, τα τηλέφωνα κτλ από το Κ700 που είχα σε αυτό. Ενώ για κανένα 10λεπτο έδειχνε να παίζει κανονικά, ξαφνικά άρχισε να κάνει reset η οθόνη του και να με πετάει στο βάλτε το Pin!! Τώρα με το που βάζω το Pin μπαίνει στιγμιαία στην κυρίως οθόνη και μετά πάλι σβήνει η οθόνη και πάλι από την αρχή!! Μπαταρία έχει, και το βάζω και με ρεύμα και τα ίδια! Τι είναι αυτό ρε παιδιά? έχει πρόβλημα το κινητό? Τώρα που κάνω Search στο νετ βλέπω ότι το έχουν και άλλοι! Πάω για αλλαγή τηλέφωνου? όχι τίποτα άλλο άλλα είμαι και με άδεια (είμαι φαντάρος) και δεν έχω και πολλά χρονικά περιθώρια? το έχει πάθει κανένας άλλος από εδώ μέσα? και αν ναι τι έκανε?

 

Ευχαριστώ εκ των πρότερων για τις απαντήσεις σας!!

Στέλιος

 

Φυσικά και πας πίσω στο Γερμανό και ζητάς ένα άλλο 6280.

Γιατί το έβαλες να φορτίσει 12 ώρες ; :blink: :confused:

Αυτό καλύτερα μην το αναφέρεις .

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν είναι λίγο μ*****α να μην έχει ούτε καν νυχτερινή λειτουργία στο βίντεο?δεν συζητάμε βέβαια για την έλλειψη φλας στο βίντεο...αν είναι δυνατόν!!! κατά τα άλλα είναι super το κινητάκι!
Link to comment
Share on other sites

didime thanks piga sto site kai telika exoune kai alles diafores profanos to N80 einai kalitero alla episis diabasa oti to n80 einai series 60 kai to 6280 series 40.an den kano lathos afto einai kai to logismiko pou xrisimoipioune. pia einai i diafora tous?:(
Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν είναι λίγο μ*****α να μην έχει ούτε καν νυχτερινή λειτουργία στο βίντεο?δεν συζητάμε βέβαια για την έλλειψη φλας στο βίντεο...αν είναι δυνατόν!!! κατά τα άλλα είναι super το κινητάκι!

 

Επειδή είμαι στα προθυρα για να το παρω πες μου τι γνωμη σου για το τηλεφωνο και τελικα με την φορτιση ποσες ωρες το εβαλες διοτι οι γνωμες συγχεονται.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το link του φίλου.... "Software issues will be solved in the upcoming ROM and hardware problems in the upcoming weeks/months when new versions come off the fabrication lines." Δηλαδή θα αλλάξη η γραμμή παραγωγής της NOKIA?Θα ξαναβγεί το ίδιο κινητό με άλλη ποιότητα κατασκευής σε μερικές εβδομάδες ή μήνες? Και αν ναι αυτοί που ήδη το αγόρασαν τι κάνουν???Μήπως αξίζει να περιμένουμε κάποιο Hardware Upgrade και να μην αγοράσουμε τώρα την κουνημένη έκδοση?:O
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ειμαι και εγω κατοχος εδω και 2 εβδομαδες του τηλεφωνου.

Πλεονεκτηματα.

Απιστευτη οθονη, ευκολο και πληρως παραμετροποιησιμο λογισμικο, πολυ καλο Τ9, αμεση συνδεση με pc

Μειονεκτηματα.

Το slide του απογοητευει:mad: . Τηλεφωνο αυτης της αξιας δεν πρεπει να εχει τοσο τζογο. Διαβαζοντας παραπανω για την αναβαθμιση του λογισμικου βλεπω πως εχει επισημανθει το συγκεκριμενο μειονεκτημα στην Nokia και αν καταλαβα καλα θα διορθωθει στις νεες γραμμες παραγωγης. Υπαρχει η πιθανοτητα, εσεις που εχετε ασχοληθει περισσοτερο, να μπορει μελλοντικα να σφιξει οπως ειπωθηκε με επισκεψη στα Nokia Shops :worry: Πως θα μαθουμε τι διορθωνει το νεο firmware;

Ενα μεγαλυτερο ρολοι στην οθονη αναμονης για να μην βγαζουμε τα ματια μας

Μερικοι κοκοι σκονης εσωτερικα της οθονης :blink: με εκνευρισαν αλλα μπορει να το καθαρισουν οπως μου ειπαν στα Nokia Shops.

Νομιζω ακομη πως τα 10 sec που κραταει ο φωτισμος της οθονης στο βωμο της ενεργοβορας αλλα καταπληκτικης οθονης ειναι λιγα. Θα επρεπε να υπαρχει επιλογη για 15 ή 20 sec.

τελος 2 ερωτησεις

Υπαρχει η δυνατοτητα η φωτογραφια που αντιστοιχουμε σε μια επαφη να φαινεται στο κανονικο της μεγεθος (πχ 120x120 pixels) η γεμιζει παντα την οθονη; Μπορουμε να ορισουμε στον τηλεφωνικο καταλογο να φαινεται μονο η ομαδα και τα μελη της να φαινονται μονο μεσα στην ομαδα;

Φιλικα Βαγγέλης

Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση!

 

Λοιπον μολις γυρισα απο Γερμανο (2η φορα, πηγα και το πρωι και τωρα μου φεραν την συσκευη) που μου δωσαν ενα αλλο καινουργιο. Ας ελπισουμε οτι αυτο δεν θα εχει τα προβληματα αυτα γιατι θα τους παρει και θα τους...!! Τωρα το γιατι το φορτησα 12 ωρες? Γιατι αυτοι μου το ειπαν, αλλα ξερω και απο τα αλλα κινητα που ειχα, οτι η πρωτη φορτηση πρεπει να ειναι μεγαλη και σωστη! Κανω κανενα λαθος? Τωρα το νεο το εχω βαλει να ειναι ανοιχτο με την αρχικη του μπαταρια ωστε μολις κλεισει να του κανω καλη φορτηση. Ευτυχως μεχρι τωρα εδω και δηλαδη μιση ωρα δεν εχει κανει κανενα restart ακομα! Ας ελπιζουμε οτι δεν θα κανει!

 

Στελιος.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση!

 

Λοιπον μολις γυρισα απο Γερμανο (2η φορα, πηγα και το πρωι και τωρα μου φεραν την συσκευη) που μου δωσαν ενα αλλο καινουργιο. Ας ελπισουμε οτι αυτο δεν θα εχει τα προβληματα αυτα γιατι θα τους παρει και θα τους...!! Τωρα το γιατι το φορτησα 12 ωρες? Γιατι αυτοι μου το ειπαν, αλλα ξερω και απο τα αλλα κινητα που ειχα, οτι η πρωτη φορτηση πρεπει να ειναι μεγαλη και σωστη! Κανω κανενα λαθος? Τωρα το νεο το εχω βαλει να ειναι ανοιχτο με την αρχικη του μπαταρια ωστε μολις κλεισει να του κανω καλη φορτηση. Ευτυχως μεχρι τωρα εδω και δηλαδη μιση ωρα δεν εχει κανει κανενα restart ακομα! Ας ελπιζουμε οτι δεν θα κανει!

 

Στελιος.

 

 

εχεις απολυτο δικιο.

οι ώρες φόρτισης ΟΥΔΕΜΙΑ σχεση εχουν με το περιστατικό που σου συνέβη...

:X
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση!

 

Λοιπον μολις γυρισα απο Γερμανο (2η φορα, πηγα και το πρωι και τωρα μου φεραν την συσκευη) που μου δωσαν ενα αλλο καινουργιο. Ας ελπισουμε οτι αυτο δεν θα εχει τα προβληματα αυτα γιατι θα τους παρει και θα τους...!! Τωρα το γιατι το φορτησα 12 ωρες? Γιατι αυτοι μου το ειπαν, αλλα ξερω και απο τα αλλα κινητα που ειχα, οτι η πρωτη φορτηση πρεπει να ειναι μεγαλη και σωστη! Κανω κανενα λαθος? Τωρα το νεο το εχω βαλει να ειναι ανοιχτο με την αρχικη του μπαταρια ωστε μολις κλεισει να του κανω καλη φορτηση. Ευτυχως μεχρι τωρα εδω και δηλαδη μιση ωρα δεν εχει κανει κανενα restart ακομα! Ας ελπιζουμε οτι δεν θα κανει!

 

Στελιος.

 

Episis min to fortosis ksana 12 ores tha miosis tin autonomia tou kinitou!! Ston germano kai stin vodafone lene oti theloun, pleon oi mpataries den einai opos ekines pou eixan ta paleotera kinita

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το link του φίλου.... "Software issues will be solved in the upcoming ROM and hardware problems in the upcoming weeks/months when new versions come off the fabrication lines." Δηλαδή θα αλλάξη η γραμμή παραγωγής της NOKIA?Θα ξαναβγεί το ίδιο κινητό με άλλη ποιότητα κατασκευής σε μερικές εβδομάδες ή μήνες? Και αν ναι αυτοί που ήδη το αγόρασαν τι κάνουν???Μήπως αξίζει να περιμένουμε κάποιο Hardware Upgrade και να μην αγοράσουμε τώρα την κουνημένη έκδοση?:O

Σε επίπεδο harware συσκευής δεν θα υπάρξουν αλλαγές,δεν τίθεται θέμα για "κουνημένες" ή μη εκδόσεις,κινητό είναι όχι φραπές.Απλούστατα το καινούργιο λογισμικό θα ενσωματωθεί στις νεοπαραγόμενες συσκευές .

Link to comment
Share on other sites

Σε επίπεδο harware συσκευής δεν θα υπάρξουν αλλαγές,δεν τίθεται θέμα για "κουνημένες" ή μη εκδόσεις,κινητό είναι όχι φραπές.Απλούστατα το καινούργιο λογισμικό θα ενσωματωθεί στις νεοπαραγόμενες συσκευές .

 

Δηλαδή απο την όλη φράση: "Software issues will be solved in the upcoming ROM and hardware problems in the upcoming weeks/months when new versions come off the fabrication lines" Κρατάμε το πρώτο μέρος και συμπεραίνουμε:blink: "Απλούστατα το καινούργιο λογισμικό θα ενσωματωθεί στις νεοπαραγόμενες συσκευές " Δε νομίζω....!!!!!:D αν όντως αυτος ο άνθρωπος στο ξένο forum ξέρει τι λέει πολύ φοβάμαι οτι ίσος αλλάξουν γραμμή παραγωγής τους επόμενους μήνες ή βγεί κάποιο 6280ι,κ,ξ δεν ξέρω και εγώ τι... Δεν ξέρω αν έχει ξανα γίνει κάτι τέτοιο αλλά ας μην το θάβουμε έτσι απλά!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή απο την όλη φράση: "Software issues will be solved in the upcoming ROM and hardware problems in the upcoming weeks/months when new versions come off the fabrication lines" Κρατάμε το πρώτο μέρος και συμπεραίνουμε:blink: "Απλούστατα το καινούργιο λογισμικό θα ενσωματωθεί στις νεοπαραγόμενες συσκευές " Δε νομίζω....!!!!!:D αν όντως αυτος ο άνθρωπος στο ξένο forum ξέρει τι λέει πολύ φοβάμαι οτι ίσος αλλάξουν γραμμή παραγωγής τους επόμενους μήνες ή βγεί κάποιο 6280ι,κ,ξ δεν ξέρω και εγώ τι... Δεν ξέρω αν έχει ξανα γίνει κάτι τέτοιο αλλά ας μην το θάβουμε έτσι απλά!!!!!

Μα ούτως ή άλλως δεν αφορά τους ήδη κατόχους του 6280 αλλά τους μελλοντικούς το hardware των συσκευών παραγόμενες σε νέες γραμμές παραγώγης(αν είναι όντως έτσι).Εμάς τώρα πρέπει να μας ενδιαφέρει πότε θα μπορέσουμε να αναβαθμίσουμε(όσοι το θεωρήσουμε για χ,ψ λόγους αναγκαίο την δεδομένη χρονική στιγμή της διάθεσης αναβάθμισης από τα Nokia Shops)στην 3.65 έκδοση και τίποτε άλλο,γιατί πραγματικά δεν μπορεί ρεαλιστικά να τεθεί θέμα συσκευών "κουνημένων" κλπ. για περίπτωση διόρθωσης/αντικατάστασης/σφιξίματος και σουπαμούπες.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα πώς θα μετατρέψω το αρχείο επαφών μου που έχω από series 60 (Ν70) σε 40 (6280)?

Αν έχεις ακόμα το Series60 κάνε συγχρονισμό με το Outlook, με master το Series60 και στη συνέχεια κάνε πάλι συγχρονισμό του Series40 με το Outlook με master το Outlook.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ακόμα το Series60 κάνε συγχρονισμό με το Outlook, με master το Series60 και στη συνέχεια κάνε πάλι συγχρονισμό του Series40 με το Outlook με master το Outlook.

 

Το έχω αλλά έλεγα μήπως γλυτώσω την ταλαιπωρία που θέλει το Outlook, καθώς σου μετατρέπει κάποια στοιχεία σε δικά του ή δεν περνάει όλα τα τηλέφωνα όπως τα έχεις... κάτι είχα καταφέρει όταν είχα περάσει από το 6230 στο Ν70 με το smartvcard αλλά δεν θυμάμαι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι και εγω κατοχος αυτου του υπεροχου κινητου αλλα εχω ενα προβλημα και θελω να μου πειτε την γνωμη σας...

οταν τοποθετω στο κινητο την καρτα μνημης το πορτακι δεν εφαρμοζει καλα και με το που ανοιγω το κινητο για να πληκτρολογησω κατι ανοιγει και πεταει την καρτα εξω. οταν η καρτα δεν ειναι μεσα το καπακι εφαρμοζει καλα. Ενω με την καρτα μεσα μου φενεται οτι το ελατηριο που εχει για να βγαινει σπρωχνει το καπακι προς τα εξω με αποτελεσμα να μην μπορει να κλεισει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...