Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει,και το ασπράκι δεν φαίνεται και τόσο,απλά εγώ έχω κόλλημα με κάτι τέτοια...:O

 

Εγω σημερα ειδα ενα 6670 που ειχε τοσα πολλα ασπρακια που το δικο σου ασπρακι πρεπει να ειναι ευτυχισμενο με τοση απλα που εχει...;)

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά παρά την μανία μου να καθαρίζω το τηλέφωνο διαρκώς από σκόνες και τα σχετικά,κατάφερε σήμερα να τρυπώσει μέσα από την πρόσοψη το πρώτο ασπράκι:mad: Απορώ δηλαδή τι θα γίνει μετά από λίγο καιρό που δεν θα το προσέχω τόσο.:wacko: Τι λέτε να το ανοίξω ή θα χαλάσει το δέσιμο του κινητού;Είναι και made in finland ρε γμτ και δεν παίζει και το slider σχεδόν καθόλου...Άμα είναι να έχει επιπτώσεις δεν θα το κάνω.Εντάξει,και το ασπράκι δεν φαίνεται και τόσο,απλά εγώ έχω κόλλημα με κάτι τέτοια...:O

 

Ακολουθωντας τις οδηγιες μαζι με την φωτογραφια καταφερα να βγαλω την προσοψη πολυ ευκολα. Βεβαια σε μενα ειχε μαζεψει πολυ σκονη οποτε ειχα αγανακτησει. Προσοχη στα σημεια που πιανουν τα δοντακια.

 

Για να αφαιρέσεις το κάλυμα από το 6280 καταρχήν άνοιξε το κινητό. Μετά τράβηξε με τρόπο το κάλυμα από τις θέσεις που σου δείχνει η φωτογραφία με το νούμερο 1, φαίνονται κάτι δοντάκια αν προσέξεις καλά (ένα κάθε φορά) (προσοχή μη σπάσεις το κάλυμα σου), και μετά τράβηξε λίγο προς τα έξω το κάλυμα από τη θέση δύο. Μόλις ελευθερωθούν αυτά χρησιμοποίησε μια κάρτα (τηλεκάρτα ας πούμε) και βάλτην ανάμεσα στο πάνω και στο κάτω μέρος του κινητού στις θέσεις με το νούμερο 3. Με τρόπο σπρώξε το κάλυμα προς τα πάνω. Και η πρόσοψη σου ελευθερώθηκε!! Την φωτογραφία θα την βρεις στην ιστοσελίδα http://forums.mobileburn.com/showthread.php?t=12888 γιατί είναι μεγάλη για να την επισυνάψω. Καλό καθάρισμα.
Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθωντας τις οδηγιες μαζι με την φωτογραφια καταφερα να βγαλω την προσοψη πολυ ευκολα. Βεβαια σε μενα ειχε μαζεψει πολυ σκονη οποτε ειχα αγανακτησει. Προσοχη στα σημεια που πιανουν τα δοντακια.

και εγω το ανοιξα χωρις κανενα προβλημα βαση των οδηγιων

reveur-voyageur.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Ευχαριστώ πολύ παιδιά αν δω ότι αρχίσει και γεμίζει για τα καλά θα το ανοίξω.Για αυτό το ένα μόνο αποφάσισα ότι δεν αξίζει γιατί απ'ότι κατάλαβα το κινητό είναι επιρρεπές στη σκόνη οπότε ποιος μου λέει ότι μετά δεν θα ξαναγεμίσει;:wacko: Τhanks για τη photo πάντως! :)
Link to comment
Share on other sites

α) Χρησιμοποιείς την 6.8 έκδοση που είναι η τελευταία;

 

β) Δυστυχώς c***k για το Oxygen II 2.9.5.8 που υποστηρίζει το 6280 (έστω και μερικώς σύμφωνα με τον OculatusAbis) δεν υπάρχει ακόμη. Τώρα αν ο OculatusAbis έχει βρει κάτι ας μας PMιάσει και τους δύο με την λύση του αινίγματος :D .

 

γ) Σε όλους κουνιέται απλά σε άλλους λιγότερο σε άλλους περισσότερο. Αν σου κουνιέται πολύ λίγο μάλλον είναι made in Finland και είσαι ανάμεσα στους τυχερούς (σαν κι εμένα). Μάλλον η κατάσταση του θα επιδεινωθεί με την πάροδο του χρόνου αλλά κανείς δεν ξέρει :D . Πάντως να μην ανησυχείς και να μην κάνεις με τίποτα το λάθος να το αλλάξεις γιατί μπορεί το καινούργιο να σου κουνιέται πολύ :).

 

 

ME την έκδοση 6.8 τα περισσότερα ΟΚ αλλά δεν μεταφέρει τις ΕΠΑΦΕΣ από το 7710 στο 6280. Ωστόσο αυτό το κατάφερα μέσω outlook.

 

Άλλη μια απορία. Ξέρει κανείς αν υπάρχει το outliner για S40?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι εχει γινει αλλα απο την Παρασκευη που ηρθα στο χωριο μου για λιγες μερες (Μεσσηνια), η καρτα μου αρνειται να κανει συνδεση με GPRS...Και στη συσκευη της γυναικας μου που τη δοκιμασα (τη συσκευη τη δουλευα με GPRS για 2 χρονια μεχρι και πριν μια εβδομαδα) ουτε εκει δουλευει...Γραφει "συνδεση με gprs", μενει εκει για 10 λεπτα και μετα λεει "ανεπιτυχεις συνδεση" , η κατι τετοιο. Πηρα τηλ. στη vodafone και μου ειπαν οτι βλεπουν να ειναι ενταξει η καρτα μου ομως εξακολουθει να μην μπαινει στο GPRS ουτε καν στο GSM...

 

Εχει τυχει και σε αλλον αυτο ?? (Να μη συνδεεται στο GPRS ξανφικα η σε αλλαγη περιοχης ??)

Link to comment
Share on other sites

re pedia esas o ixos xekinai xamila ke meta psiloni ; giati emena xekinai apo xamila

Αυτο διορθωνετα αν πας στο προφιλ και στην διαμορφωση μετα ειδοποιηση εισερχομενης κλησης και διαλεξε συνεχης ηχος,φαινεται οτι το εχεις στο αυξανομενο ηχο!

ΘΕΛΩ ΝΑ :shoot: ΤΟΥΣ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΟΥΣ

ΘΕΛΩ ΝΑ :knife: ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΠΙΕΣΤΕΣ ΤΟΥ ΛΑΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Αυτο διορθωνετα αν πας στο προφιλ και στην διαμορφωση μετα ειδοποιηση εισερχομενης κλησης και διαλεξε συνεχης ηχος,φαινεται οτι το εχεις στο αυξανομενο ηχο!

Eπιβεβαιωμένα αυτό συμβαίνει και σε μένα και το έχω στον συνεχή ήχο :wacko: Να ρωτήσω κάτι άλλο.Πάω να επιλέξω και να οργανώσω της επιλογές στο μενού της μετάβασης αριστερά και δείτε τι παθαίνω:Bάζω τον Όπερα και κάποιες άλλες επιλογές,με τη μόνη διαφορά,ότι ενώ ο Opera αρχικά μπαίνει κανονικά και δείχνει να μην υπάρχει πρόβλημα,μετά ξαφνικά,πιθανότατα μετά από επανεκκίνηση χάνεται από εκεί που τον είχα βάλει :blink: Επίσης μετά κάνοντας την ίδια διαδικασία δεν μου δίνει την δυνατότητα ούτε να τον ξαναβάλω,αφού δεν φαίνεται στη λίστα των εφαρμογών.:confused: Προσοχή δεν εννοώ ότι δεν φαίνεται γενικά.Αν μπω από Έκθεση τον βλέπω κανονικά.Αν όμως πάω στο μενού είτε της μετάβασης είτε της ενεργής αναμονής για να τον βάλω σε συντόμευση δεν μου τον βρίσκει στη λίστα εφαρμογών :cry: Έχω την έκδοση που είχε δοθεί πιο πάνω με το αλλαγμένο εικονίδιο,αλλά νομίζω ότι μου το είχε κάνει και με πιο παλιά...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά την αλλαγή της κάρτας sim όλα μου λειτουργούν κανονικά.

Επίσης πριν σβήσει τελευταία φορά το κινητό λόγω μπαταρίας, είχε κρατήσει 3,5 μέρες (και τις ενδιάμεσες νύχτες αφού δεν το κλείνω). Η αμέσως προηγούμενη διάρκεια ήταν 3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως όχι και είναι λογικό.

Ενταξει απλα αν θες να τραβηξεις μια φωτο επειγοντως και εχεις χαμηλη μπαταρια,την εκανες:mad: σε αλλα κινητα τραβας κανονικα:rolleyes: ελπιζω να το διορθωσουν με καμια αναβαθμιση.:worry: :worry:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνατε οταν μπαινετε στο προφιλ να αποθηκευετε κιολας κατω κατω τις αλλαγες σας για να εχουν επιδραση!

Συμφωνω απολυτα με το pappouli ρε παιδια ελεος το αιμα θελετε να του πιειτε?

Το κινητο ειναι επιτηδες ετσι ρυθμισμενο γιατι πρωτη προτεραιοτητα του ειναι οι κλησεις και οχι οι φωτογραφιες!Σου κανει εξοικονομηση μπαταριας για σου δωσει την δυνατοτητα καποιας επειγουσας κλησης εστω και στα τελευταια της μπαταριας και οχι για φωτογραφια γιατι χρειαζεται πολυ ενεργεια η φωτο και επιτοπου θα κλεισει το κινητο!

ΘΕΛΩ ΝΑ :shoot: ΤΟΥΣ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΟΥΣ

ΘΕΛΩ ΝΑ :knife: ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΠΙΕΣΤΕΣ ΤΟΥ ΛΑΟΥ

Link to comment
Share on other sites

re pedia xerete pu vriskete o media player giati den mporo na to vro

Γειά!

Θα πας:

Μενού, Πολυμέσα και είναι το Μουσική:)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να φαινεται η διαρκεια της κλησης ενω μιλας?

(Δεν εννοω τη συνοψη που σου το δειχνει στο τελος μονο)

Όχι (δυστυχώς), το λέει καθαρά και στο μάνουαλ.

Link to comment
Share on other sites

Paidia den xerw an exei syzhthsei HDH kapoios to parakatw problem, alla, egw toulaxiston, to antimetwpizw.....

 

Oti arxeio mp3 kai na perasw sto thlefwno, mou leei FILE CORRUPTED. Exei kanenas sas paromoia empeiria, kai ti mporei na xreiazetai gia na giatreytei ayto?! Opoios mporei, as mou dwsei ta fwta tou giati eimai etoimos na parw kai na to petaxw to thlefwno.......

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Paidia den xerw an exei syzhthsei HDH kapoios to parakatw problem, alla, egw toulaxiston, to antimetwpizw.....

 

Oti arxeio mp3 kai na perasw sto thlefwno, mou leei FILE CORRUPTED. Exei kanenas sas paromoia empeiria, kai ti mporei na xreiazetai gia na giatreytei ayto?! Opoios mporei, as mou dwsei ta fwta tou giati eimai etoimos na parw kai na to petaxw to thlefwno.......

Min to petas mi :D. Mallon kapoio problima exei i miniSD sou. Bgalti kai perna ena apo ta mp3 sti mnimi tou kinitou sou. An ola ok tote sigoura einai i karta an oxi tote mallon prepei na to pas pisw gia elegxo. karta exeis tin 64MB pou irthe mazi me to kinito i kapoia alli?

Είναι πολλά τα releases Άρη
Link to comment
Share on other sites

Paidia den xerw an exei syzhthsei HDH kapoios to parakatw problem, alla, egw toulaxiston, to antimetwpizw.....

 

Oti arxeio mp3 kai na perasw sto thlefwno, mou leei FILE CORRUPTED. Exei kanenas sas paromoia empeiria, kai ti mporei na xreiazetai gia na giatreytei ayto?! Opoios mporei, as mou dwsei ta fwta tou giati eimai etoimos na parw kai na to petaxw to thlefwno.......

 

 

Από default τα στελνει στο κινητό και όχι στην καρτα.Βεβαιώσου οτι τα πετας στην καρτα και κυρίως οτι εχεις χώρο στην καρτα εμενα μου το εκανε αυτο γιατι οταν δεν ειχε χώρο για να στείλει ολόκληρο το mp3 και ας έδειχνε σε μεγεθος οτι είναι ολόκληρο...

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη απάντηση αν σας είναι εύκολο: Το 6280 ή 6270 και γιατί;

 

Από μια ματιά που τους έριξα από κοντά, πρόσεξα τα ακόλουθα:

 

--> 3G το 6280

--> πιο κομψό το 6280

--> πιο στιβαρό το 6270

--> στέρεο ήχο (2 ηχεία) το 6270

 

Υπάρχουν άλλες ουσιαστικές διαφορές ή είναι θέμα γούστου;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη απάντηση αν σας είναι εύκολο: Το 6280 ή 6270 και γιατί;

 

Από μια ματιά που τους έριξα από κοντά, πρόσεξα τα ακόλουθα:

 

--> 3G το 6280

--> πιο κομψό το 6280

--> πιο στιβαρό το 6270

--> στέρεο ήχο (2 ηχεία) το 6270

 

Υπάρχουν άλλες ουσιαστικές διαφορές ή είναι θέμα γούστου;

Το 6280 έχει καλύτερη αυτονομία, έχει κάμερα για το 3G, είναι ελαφρύτερο και μια λεπτομέρεια. Σε απευθείας έκθεση στον ήλιο, τα γράμματα που είναι τυπωμένα στο πληκτρολόγιο φαίνονται πολύ καθαρότερα στο 6280 :)

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη απάντηση αν σας είναι εύκολο: Το 6280 ή 6270 και γιατί;

 

Από μια ματιά που τους έριξα από κοντά, πρόσεξα τα ακόλουθα:

 

--> 3G το 6280

--> πιο κομψό το 6280

--> πιο στιβαρό το 6270

--> στέρεο ήχο (2 ηχεία) το 6270

 

Υπάρχουν άλλες ουσιαστικές διαφορές ή είναι θέμα γούστου;

 

 

Ακομη μια τεραστια διαφορα τους ειναι οτι το 6280 βγαζει βιντεο σε αναλυση 640*480 στα 25fps το οποιο ειναι τελειο και μοναδικο σε κινητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...