Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια πως γινεται η αφυπνιση να κραταει περισσοτερο απο 1 λεπτο και τελος οι αναφορες παραδοσης μυνηματων να εχουν ηχο? Ευχαριστω

Δεν εχει snooze το ξυπνητηρι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πειρα και εγω το κινητο εχτες και εχω δυο ερωτησεις:

 

1) Τα δυο μερη του κινητου κουνιουνται και τριζουν οπως ανεφεραν και αλλοι πιο πανω.Αν το παω να μοθ το `σφιξουν` θα το κανουν; Το εχει παει κανεις;

 

2)Το ραδιοφωνο παιζει μονο αν συνδεσω το hands free που εχει μεσα στη συσκευη;

Link to comment
Share on other sites

Πειρα και εγω το κινητο εχτες και εχω δυο ερωτησεις:

 

1) Τα δυο μερη του κινητου κουνιουνται και τριζουν οπως ανεφεραν και αλλοι πιο πανω.Αν το παω να μοθ το `σφιξουν` θα το κανουν; Το εχει παει κανεις;

 

2)Το ραδιοφωνο παιζει μονο αν συνδεσω το hands free που εχει μεσα στη συσκευη;

 

1) Όχι.

 

2) Ναι.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει κάπου ένα βιντεάκι τραβηγμένο απο την κάμερα του 6280 στην μέγιστη ανάλυση ωστε να μπορέσω να κάνω μία σύγκριση με τα 6270, 3250 και Ν70;

 

Αυτό που ακουγόταν πριν την κυκλοφορία του, οτι θα βιντεοσκοπεί σε ανάλυση VGA (640x480pixels), αληθεύει;

Link to comment
Share on other sites

ειναι σιγουρο οτι δεν μπορουν σε καταστημα Τim απ`οπου το αγορασα, να μου το σφηξουν;Τεσπα,θα ρωτησω..δεν χανω και τιποτα.

 

Και μια ακομα ερωτηση: Υπαρχει θηκη για το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει κάπου ένα βιντεάκι τραβηγμένο απο την κάμερα του 6280 στην μέγιστη ανάλυση ωστε να μπορέσω να κάνω μία σύγκριση με τα 6270, 3250 και Ν70;

 

Αυτό που ακουγόταν πριν την κυκλοφορία του, οτι θα βιντεοσκοπεί σε ανάλυση VGA (640x480pixels), αληθεύει;

Δες εδω. Το βίντεο του είναι τέλειο :D
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει κάπου ένα βιντεάκι τραβηγμένο απο την κάμερα του 6280 στην μέγιστη ανάλυση ωστε να μπορέσω να κάνω μία σύγκριση με τα 6270, 3250 και Ν70;

 

Αυτό που ακουγόταν πριν την κυκλοφορία του, οτι θα βιντεοσκοπεί σε ανάλυση VGA (640x480pixels), αληθεύει;

Ανεβασα 2 ιδια βιντεο στη μεγιστη (VGA) και στην αμεσως μικροτερη αναλυση εδω.

 

ουπς, με προλαβανε...

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

ειναι σιγουρο οτι δεν μπορουν σε καταστημα Τim απ`οπου το αγορασα, να μου το σφηξουν;Τεσπα,θα ρωτησω..δεν χανω και τιποτα.

 

Και μια ακομα ερωτηση: Υπαρχει θηκη για το κινητο;

 

Δεν χάνεις τπτ να ρωτήσεις. Για αξεσουάρ εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει κάπου ένα βιντεάκι τραβηγμένο απο την κάμερα του 6280 στην μέγιστη ανάλυση ωστε να μπορέσω να κάνω μία σύγκριση με τα 6270, 3250 και Ν70;

 

Αυτό που ακουγόταν πριν την κυκλοφορία του, οτι θα βιντεοσκοπεί σε ανάλυση VGA (640x480pixels), αληθεύει;

 

Ενημεροσε μας μετα για το ποιο ειχε τα καλυτερα αποτελέσματα :)

 

 

Ωντως οπως λει η theka το video ειναι πολυ καλό!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Νεός στο φόρουμ, καλως σας βρήκα, ματς, μουτς.

 

Ζώ στην Βρετανία και εχθές αγόρασα το 6280 (δωρεάν παρακαλώ). Το μεγάλο ερώτημα είναι, πως μπορώ να βάλω Ελληνικά (Τ9 και menu)? Η ΝΟΚΙΑ λέει οτι δεν γίνεται, το ίδιο και η εταιρία κινητης που έχω. Aλλα δεν μπορεί, ένα firmware upgrade με το μικρό μου το μυαλό θα έσωνε την κατάσταση.

 

Ξέρει κανείς αν γίνεται, που, πως και πόσο θα μου κοστίσει?

 

Ενημερωτικά, είχα ένα w800i και η SE μου είπε ακριβώς το ίδιο πράγμα. Και ήταν όντως ψέμματα, αφού τελικά έβαλα Ελληνικά μέσω του DaVinci.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Νεός στο φόρουμ, καλως σας βρήκα, ματς, μουτς.

 

Ζώ στην Βρετανία και εχθές αγόρασα το 6280 (δωρεάν παρακαλώ). Το μεγάλο ερώτημα είναι, πως μπορώ να βάλω Ελληνικά (Τ9 και menu)? Η ΝΟΚΙΑ λέει οτι δεν γίνεται, το ίδιο και η εταιρία κινητης που έχω. Aλλα δεν μπορεί, ένα firmware upgrade με το μικρό μου το μυαλό θα έσωνε την κατάσταση.

 

Ξέρει κανείς αν γίνεται, που, πως και πόσο θα μου κοστίσει?

 

Ενημερωτικά, είχα ένα w800i και η SE μου είπε ακριβώς το ίδιο πράγμα. Και ήταν όντως ψέμματα, αφού τελικά έβαλα Ελληνικά μέσω του DaVinci.

 

Ευχαριστώ πολύ

 

 

Καλως ηρθες φιλε μου .

Αλλαγη γλωσσας μπορεις να κανεις μονο στην νοκια με 15€

(δεν ειναι τα πραγματα τοσο απλα οπως με w800i + DaVinci.)

Χρειαζεται ειδικος εξοπλισμος για να το κανεις αυτο με νοκια.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

2)Το ραδιοφωνο παιζει μονο αν συνδεσω το hands free που εχει μεσα στη συσκευη;

Παίζει με οποιοδήποτε handsfree της Nokia και όχι μόνο με αυτό που έχει η συσκευασία. Δουλεύει ακόμα και με τον audio adaptor (AD-15) κι έτσι μπορείς και να ηχογραφήσεις το πρόγραμμα του ραδιοφώνου στο pc ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το κινητό κολλάει και κάνει restart από μόνο του όταν παίζει μουσική!

Είναι πολύ σπαστικό, και μου το έχει κάνει 5 φορές σήμερα! :mad:

 

Και μενα το ειδιο!Στο τεταρτο τραγουδι περιπου που βαζω να παιξει μετα απο λιγο σβηνει η οθονη και επανερχετε στο menu μονη της εχοντας σταμτισει να παιζει το τραγουδι βεβαια.

 

Τι γινεται;Το εχει και αλλος αυτο το προβλημα;Μου φαινεται θα παω να κανω φασαρια αυριο..:mad:

Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο που ανέβασε ο mythozz, δεν παίζει ούτε σε Ν70, ούτε σε 3250, ούτε και σε real player. Κατάφερα να το δώ μόνο με το quicktime. Απλά φανταστικό. Πεντακάθαρη εικόνα, χωρίς σπασίματα και χωρίς ίχνος πίξελ. Παρόλα αυτά, πιστεύω οτι υπάρχει ένα μικρό περιθώριο βελτίωσης. Κυρίως στον ρυθμό ανανέωσης της εικόνας. Αλήθεια, στα πόσα frames γράφeι; Στα 15 ή στα 30;
Link to comment
Share on other sites

Έτσι πρέπει να είναι. Αν ήταν στα 30, με αυτή την ανάλυση και ποιότητα, θα ήταν κρύσταλλο. Πάντως, πρόκειται για το καλύτερο βίντεο απο κινητό που έχω δεί μαζί με το Ν90 (αν και θα πρέπει να δω και άλλα δείγματα για να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα).
Link to comment
Share on other sites

Kalispera sumforoumites!Eimai pleon kai egw enas eutuxis katoxos 6280!Mis suntomi erwtisi mono giatiden to vrika kapou stis odigies i sto forum..gnwrizei kapoios pws prepei na traviksw tin fotografia wste otan tin antistoixisw se kapoia epafi/ otan mou tilefwnei na vgainei katheta kai oxi plagia stin othoni?Euxaristw!

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Και μενα το ειδιο!Στο τεταρτο τραγουδι περιπου που βαζω να παιξει μετα απο λιγο σβηνει η οθονη και επανερχετε στο menu μονη της εχοντας σταματησει να παιζει το τραγουδι βεβαια.

 

Τι γινεται;Το εχει και αλλος αυτο το προβλημα;Μου φαινεται θα παω να κανω φασαρια αυριο..:mad:

 

Παιδια ξερει κανεις γιατι συμβαινει αυτο; Φτεει μηπως η sd;

Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο που ανέβασε ο mythozz, δεν παίζει ούτε σε Ν70, ούτε σε 3250, ούτε και σε real player. Κατάφερα να το δώ μόνο με το quicktime. Απλά φανταστικό. Πεντακάθαρη εικόνα, χωρίς σπασίματα και χωρίς ίχνος πίξελ. Παρόλα αυτά, πιστεύω οτι υπάρχει ένα μικρό περιθώριο βελτίωσης. Κυρίως στον ρυθμό ανανέωσης της εικόνας. Αλήθεια, στα πόσα frames γράφeι; Στα 15 ή στα 30;

Στα 25 με σιγουριά,αν το ανοίξεις με IMtoo Converter βλέπεις τo framerate.Συμφωνώ,υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης σε επίπεδο λογισμικού(παράλληλη λειτουργία φλάς στην εγγραφή βίντεο και νυχτερινή λειτουργία),μακάρι με την επόμενη αναβάθμιση.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις γιατι συμβαινει αυτο; Φτεει μηπως η sd;

 

Πιθανο.

Δεν εχει αναφερθει αλλη τετοια περιπτωση ενω η νοκια εχει ξανακανει πατατα με τις μνημες (βλ. 6680)...

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Kalispera sumforoumites!Eimai pleon kai egw enas eutuxis katoxos 6280!Mis suntomi erwtisi mono giatiden to vrika kapou stis odigies i sto forum..gnwrizei kapoios pws prepei na traviksw tin fotografia wste otan tin antistoixisw se kapoia epafi/ otan mou tilefwnei na vgainei katheta kai oxi plagia stin othoni?Euxaristw!

?Any ideas?:O

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Itseto, τραβάς μια κανονική φωτογραφία το πρόσωπο που θέλεις να βάλεις στην επαφή, κόβεις την περιοχή που θες με ένα πρόγαμμα επεξεργασίας εικόνας, και την προσθέτεις στην επαφή.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 48 ώρες είμαι και εγώ κάτοχος του 6280 !!!

Μέχρι στιγμής μόνο θετικά έχω να πω γι'αυτό το τηλέφωνο.

 

Πολύ καλό , πάρα πολύ καλό !!! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...