Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Geia sas,

 

pos mporo na balo kodiko stin karta(Mini SD) oste na prepei na baleis prota kodiko gia na mporeis na deis to periexomeno!

 

Euxaristo!

Καλησπέρα, για να βάλεις κωδικό θα πάς στην έκθεση και όταν έχεις επιλέξει την κάρτα μνήμης θα πατήσεις επιλογές και από το μενού που θα ανοίξει θα επιλέξεις Ορισμ. κωδ. πρόσβασης :)

Καλησπερα και καλη Ανασταση ξερει κανεις πως να ενεργοποιησω τα mms στο 6280 το εχω σε cosmo-καρτα?
Αν και ρωτάς σε λάθος φόρουμ, νομίζω πρέπει να στείλεις ΜΜS κενό Ν στο 1651 και θα σου έρθουν οι κατάλληλες ρυθμίσεις σε μήνυμα. Η ενεργοποιήση θα γίνει το μέγιστο σε 24 ώρες:)

 

Καλή Ανάσταση:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη Ανασταση ξερει κανεις πως να ενεργοποιησω τα mms στο 6280 το εχω σε cosmo-καρτα?

Δοκίμασε και σε αυτή τη σελίδα http://www.nokia.com.gr/6280/support (μετά πηγαίνεις στις Ρυθμίσεις) ή κατευθείαν εδώ: http://www.nokia.com.gr/nokia/0,,71993,00.html

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ότι αγορα σε 6280 γίνεται τώρα είναι από ότι έχει ξεμίνει και έχει προβλήματα???Δεν είναι λίγο περίεργη η σύμπτωση???Εμένα καλώς η κακώς με κρέμασε η microland δεν ήρθε ποτέ το κινητό ενώ είχαμε συμφωνήσει παρασκευή και 99% θα το ακυρώσω γιατι δεν θα είναι κανείς να το παραλάβει απο τρίτη που μαλλον θα το φέρουν!Λέω να περιμένω την νέα πραμάτια-φουρνιά μπας και έρθει κάτι πιο προσεγμενο...

Εγω περιμενω να το φερει η Cosmote σχεδον 1 μηνα τωρα!!

Ειχε ερθει και εξαντληθηκε. Θα περιμενω και εγω μηπως φτιαξει λιγο η κατασταση με τα μικρο-προβληματακια, κυριως με το μηχανισμο sliding

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ίδιο πρόβλημα και εδω. Συγκεκριμένα σε mms το κινητα όταν λαμβάνει επιλεκτικά κάνει restart. Αυτο μπορει να συμβει πχ μια φορα στα 20-30 εισερχόμενα mms.

 

Επίσης...γνωρίζει κανεις γιατι το κινητο δεν επιτρέπει στις ρυθμίσεις ΟΤΑ που εχει λάβει, να σβηστούν; Πχ το vf mms προφιλ το οποιο έστειλα απο τη σελίδα της ΝΟΚΙΑ...δεν μπορω να το σβήσω!

 

ναι τα ρεσταρτ τα κάνει σε σχέση με λήψη καποιων mms... η έκδοση λογισμικού είναι η 3.60 .. αντε να δούμε :mad:

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για να βάλεις κωδικό θα πάς στην έκθεση και όταν έχεις επιλέξει την κάρτα μνήμης θα πατήσεις επιλογές και από το μενού που θα ανοίξει θα επιλέξεις Ορισμ. κωδ. πρόσβασης :)

 

To ekana alla otan mpeno den mou zitaei kodiko!!!giati?

Link to comment
Share on other sites

To ekana alla otan mpeno den mou zitaei kodiko!!!giati?

εχω την εντυπωση οτι αυτο εχει χρησιμοτητα στην περιπτωση που βαλεις την καρτα σε αλλο κινητο ή αν επαναφερεις τις αρχικες ρυθμισεις στο 6280 σου :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία κ καλή Ανάσταση. Έλεγα να πάρω το 6680 αλλά όταν είδα το 6280 μ' αρεσε καλύτερα αλλά προβληματίσθηκα με τα κολληματακια που είπατε. Αν αποσύρθηκε η προβληματική παρτίδα, όση έχει απομείνει, έχει εξαντληθεί; Ιδού η απορία!!!:blink: :wacko:

Μηπως γνωριζει κανεις ποσο κανει στο προγραμμα της ΤΙΜ 120 & ΤΙΜ 240

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή για video κλήση νομίζω οτι δεν εμφανίζεται αν δεν είσαι εντός δικτύου 3G..Το έχεις τσεκάρει αυτό?

Η ιδια λιστα εμφανιζεται κανονικα οταν αλλαξω το μενου σε αγγλικο, δεν νομιζω να εχει σχεση αυτο.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Η καινούργια έκδοση 6.80.20 του PC Suite δίνει λύση στο θέμα αναπαραγωγής των "μεγάλων" 640 x 480 3gp βίντεο,η ενσωματωμένη λειτουργία Nokia Multimedia Player αναπαράγει στο 100 % και σε πλήρη οθόνη τα βίντεο μας,ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ:)

 

Απλώς αναβαθμίστε την ήδη εγκατεστημένη έκδοση,αν δεν έχει ήδη αυτόματα αναβαθμιστεί μόνη της μέσω του Update Manager.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και Χρόνια Πολλά σε όλους. Έχω δύο ερωτήσεις:

 

1. Πως μπορούμε να επιλέξουμε τον τρόπο που θα δουλεύει το Τ9 (όχι _αν_ θα δουλεύει). Σύμφωνα με το manual, το κάνουμε αν, καθώς γράφουμε ένα κείμενο, πάμε στο Επιλογές -> Ρυθμίσεις Πρόβλεψης. Μενού Ρυθμίσεις Πρόβλεψης όμως εγώ δεν βρήκα.

 

2. Υπάρχει κάποιος τρόπος να βλέπω πότε μου στείλανε ένα SMS εκτός από το να πάω στο Επιλογές -> Στοιχεία Μηνύματος ενώ το διαβάζω;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Η καινούργια έκδοση 6.80.20 του PC Suite δίνει λύση στο θέμα αναπαραγωγής των "μεγάλων" 640 x 480 3gp βίντεο,η ενσωματωμένη λειτουργία Nokia Multimedia Player αναπαράγει στο 100 % και σε πλήρη οθόνη τα βίντεο μας

 

Σωστός...:up: :up: :up:

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

παίδες έχει κανείς ιδέα που μπορούμε να βρούμε themes για το κινητό (6280)? κατά προτίμηση ΤΣΑΜΠΑ!!!! έψαξα μερικά site αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

παίδες έχει κανείς ιδέα που μπορούμε να βρούμε themes για το κινητό (6280)? κατά προτίμηση ΤΣΑΜΠΑ!!!! έψαξα μερικά site αλλά τίποτα.

You can't be serious! Φαίνεται πως δεν έψαξες καθόλου στο Series 40 section του MyPhone :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το 6270,ή το 6280 για να βλεπω ταινείες και για να ακουω mp3(φαντάρος βλέπετε) και έψαξα λίγο το 6280 ενός φίλου,δεν κατάφερα να βρω αν έχει fast forward για τα βιντεο ιδιως.Μήπως δεν έκανα κάτι;Επιπλέον,ποιο από τα δύο προτείνετε για την παραπάνω χρήση;Είδα ότι το 6280 παίζει βιντεο mp4,νομίζω σε αντίθεση με το 6270,που είναι καλύτερα σε ποιότητα από τα 3gp.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα και Χρόνια Πολλά σε όλους! :)

Από εχθές έχω κι εγώ επιτέλους στα χέρια μου το Nokia 6280 και ελπίζω ο ενθουσιασμός να κρατήσει! :lol: Το έχω συνεδεμένο όλη τη μέρα με το pc και έφτιαξα τα contacts και διάφορα άλλα! Μια ερώτηση μόνο:

Προσπαθώ μάταια να αντιγράψω τα sms από το προηγούμενο κινητό (SE V800) στο καινούριο αλλά δεν το μπορώ να το καταφέρω :( Κατέβασα το MyPhone Explorer και κράτησα backup των sms από το Sony Ericsson αλλά όταν ανοίγω το 6280 με το Nokia PC Suite δεν μου δίνει το δικαίωμα να κάνω paste. Please help me! Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το 6270,ή το 6280 για να βλεπω ταινείες και για να ακουω mp3(φαντάρος βλέπετε) και έψαξα λίγο το 6280 ενός φίλου,δεν κατάφερα να βρω αν έχει fast forward για τα βιντεο ιδιως.Μήπως δεν έκανα κάτι;Επιπλέον,ποιο από τα δύο προτείνετε για την παραπάνω χρήση;Είδα ότι το 6280 παίζει βιντεο mp4,νομίζω σε αντίθεση με το 6270,που είναι καλύτερα σε ποιότητα από τα 3gp.

Για την παραπάνω χρήση προτείνω μια μικρή SONY τηλεορασούλα τσέπης(πολύ πιο φθηνή και αποδοτική:) )ούτε το 6270 ούτε το 6280,κινητά είναι και όχι δεν έχουν fastforward στο βίντεο που βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα και Χρόνια Πολλά σε όλους! :)

Από εχθές έχω κι εγώ επιτέλους στα χέρια μου το Nokia 6280 και ελπίζω ο ενθουσιασμός να κρατήσει! :lol: Το έχω συνεδεμένο όλη τη μέρα με το pc και έφτιαξα τα contacts και διάφορα άλλα! Μια ερώτηση μόνο:

Προσπαθώ μάταια να αντιγράψω τα sms από το προηγούμενο κινητό (SE V800) στο καινούριο αλλά δεν το μπορώ να το καταφέρω :( Κατέβασα το MyPhone Explorer και κράτησα backup των sms από το Sony Ericsson αλλά όταν ανοίγω το 6280 με το Nokia PC Suite δεν μου δίνει το δικαίωμα να κάνω paste. Please help me! Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Και μάταια θα προσπαθείς,δεν γίνεται-στην θέση σου θα αντέγραφα το περιεχόμενο των μηνυμάτων σε μια κόλλα χαρτί :rolleyes: γιατί τίποτ'άλλο δε παίζει;)

Link to comment
Share on other sites

... Μια ερώτηση μόνο:

Προσπαθώ μάταια να αντιγράψω τα sms από το προηγούμενο κινητό (SE V800) στο καινούριο αλλά δεν το μπορώ να το καταφέρω :(

Εγώ πάντως τα έβαλα στη SIM στο παλιό τηλέφωνο και μετά από τη SIM στο 6280 και όλα μια χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τα έβαλα στη SIM στο παλιό τηλέφωνο και μετά από τη SIM στο 6280 και όλα μια χαρά!!!

 

thank you! Αφού δεν έχω άλλη επιλογή θα το κάνω έτσι!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...