Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα το κάνεις όπως ακριβώς σου λέω.Όχι απο το μενού των ρυθμίσεων.Μόλις θα μπείς στο κυρίως μενού θα πατήσεις επιλογές(αριστερό soft key),και μετά αυτά που ανέφερα στο προηγούμενο post..

efxaristw poli!! ta katafera! to kinitaki einai telio!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει δυνατότητα multitasking, δηλ. μπορεί π.χ. να ακούς ράδιο ή Mp3 και να γράφεις κάποιο μήνυμα;

 

Επειδή έλαβα δύο αντιφατικές απαντήσεις μπορείς τελικά να ακους π.χ. walkman χωρίς να δεχεσαι κλήσεις (gsm off);:worry:

 

Τέλος υπάρχει κάποιο λινκ με το manual;

 

Eυχαριστώ....:)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Έχει δυνατότητα multitasking, δηλ. μπορεί π.χ. να ακούς ράδιο ή Mp3 και να γράφεις κάποιο μήνυμα;

 

Επειδή έλαβα δύο αντιφατικές απαντήσεις μπορείς τελικά να ακους π.χ. walkman χωρίς να δεχεσαι κλήσεις (gsm off);:worry:

 

Τέλος υπάρχει κάποιο λινκ με το manual;

 

Eυχαριστώ....:)

Εχε υπόψη σου ότι δεν είναι Symbian,οπότε το multitasking δεν ενδείκνειται ως όρος περιγραφής σε κινητό χωρίς λειτουργικό,αλλά ναι,μπορείς να συντάξεις μήνυμα , να παίξεις παιχνίδια , να σερφάρεις με τον browser,με την OperaMini και ταυτόχρονα να ακούς το ραδιόφωνο,όλα αυτά δοκιμασμένα από μένα στο 6280.

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου το πηρε η κορη μου απο Carefur 389 ευρω σε 24 ατοκες με πιστωτικη. Ποση ωρα θελει η αρχικη φορτιση ????? :) :) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου το πηρε η κορη μου απο Carefur 389 ευρω σε 24 ατοκες με πιστωτικη. Ποση ωρα θελει η αρχικη φορτιση ????? :) :) :)

 

θέλει 8 ώρες φόρτιση κατα προτίμηση κλειστό.

να ρωτήσω κάτι: της κοπελιάς μου το 6280 χτες τις έκανε 3 με 4 ρεσταρτ..συμβαίνει σε καναν άλλο?με καμια αναβάθμιση λέτε να λυθεί????

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Παρ'όλα αυτά είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος απο το τηλέφωνο σε όλους τους τομείς για την κατηγορία τιμής του..

 

 

Μιας και εισαι αρκετο καιρο κατοχος του 6280, μπορεις να μου πεις αν εχει καποια δυνατοτητα για επεξεργασια εικονας - βιντεο?

Ρωταω εδω και 4 μερες αλλα ...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

dinosss : φυσικά και μπορείς να επεξεργαστείς μια εικόνα !

 

Μπορείς να τη κόψεις , να της αλλάξεις τις διαστάσεις , να εισάγεις κείμενο

ή διάφορα πλαίσια , να της κάνεις zoom , ν'αλλάξεις την αντίθεση και άλλα

κλασικά όπως η μετονομασία , μετακίνηση κλπ :)

 

Τώρα στα videos δεν μπορείς να κάνεις τίποτα πέραν των κλασικών.

Δηλαδή , μετονομασία , μετακίνηση κλπ

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Τέλος υπάρχει κάποιο λινκ με το manual;

Eυχαριστώ....:)

 

Μα και βεβαια υπαρχει ,στο site της νοκια ,που αλλου ? :O

http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_6280_UG_el.pdf

http://www.europe.nokia.com/nokia/0,8764,81362,00.html?applicationId=274&prodSupAppID=1&productId=588&categoryId=13&languageId=14

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

θέλει 8 ώρες φόρτιση κατα προτίμηση κλειστό.

να ρωτήσω κάτι: της κοπελιάς μου το 6280 χτες τις έκανε 3 με 4 ρεσταρτ..συμβαίνει σε καναν άλλο?με καμια αναβάθμιση λέτε να λυθεί????

 

Ποτε δεν καταλαβα γιατι σε ολα τα κινητα λενε για τοσες πολλες ωρες αρχικη φορτιση αφου σε 1-2 ωρες η μπαταρια γεμιζει.Ευχαριστω παντως.:D :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν καταλαβα γιατι σε ολα τα κινητα λενε για τοσες πολλες ωρες αρχικη φορτιση αφου σε 1-2 ωρες η μπαταρια γεμιζει.Ευχαριστω παντως.:D :D

 

Το πολύ μια ώρα απο τη στιγμή που θα δείχνει πλήρως φορτισμένο,το τηλέφωνο σου θα είναι έτοιμο για χρήση..Αυτά με τα 8ωρα,τα 12ωρα κλπ,είναι αρχαία πράγματα...

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Mόλις το αγόρασα κι εγώ :-)

 

Πήρα το μοναδικό που είχε φέρει η Vodafone και μου φαίνεται εμένα μια χαρά το πορτάκι. Παίζει ελάχιστα ως καθόλου και είναι πολύ στιβαρό.

 

Και εμένα αυτός στη vodafone μου είπε 10 ώρες να το αφήσω στη φορτιση αλλά ποιος το ακούει....

 

Πολύ καλό μου φαίνεται. Φανταστείται τη διαφορά του απο το 5210 που είχα...

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και γω χτες....το κινητο σε σχεση με την τιμη του ειναι τελειο..ελαχιστος τζογος στο slide δεν με ενοχλει καθολου αν σκεφτω τις δυνατοτητες του...απορια:

Συνδεω το κινητο με το καλωδιο σε εκτυπωτη αλλα δεν εκτυπωνει φωτος...καμμια ιδεα κανεις?

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

θέλει 8 ώρες φόρτιση κατα προτίμηση κλειστό.

να ρωτήσω κάτι: της κοπελιάς μου το 6280 χτες τις έκανε 3 με 4 ρεσταρτ..συμβαίνει σε καναν άλλο?με καμια αναβάθμιση λέτε να λυθεί????

 

Ακριβως το ίδιο πρόβλημα και εδω. Συγκεκριμένα σε mms το κινητα όταν λαμβάνει επιλεκτικά κάνει restart. Αυτο μπορει να συμβει πχ μια φορα στα 20-30 εισερχόμενα mms.

 

Επίσης...γνωρίζει κανεις γιατι το κινητο δεν επιτρέπει στις ρυθμίσεις ΟΤΑ που εχει λάβει, να σβηστούν; Πχ το vf mms προφιλ το οποιο έστειλα απο τη σελίδα της ΝΟΚΙΑ...δεν μπορω να το σβήσω!

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και γω χτες....το κινητο σε σχεση με την τιμη του ειναι τελειο..ελαχιστος τζογος στο slide δεν με ενοχλει καθολου αν σκεφτω τις δυνατοτητες του...απορια:

Συνδεω το κινητο με το καλωδιο σε εκτυπωτη αλλα δεν εκτυπωνει φωτος...καμμια ιδεα κανεις?

Προφανώς ο εκτυπωτής δεν "βλέπει"το κινητό..Δοκίμασε καλύτερα να τις περάσεις στον υπολογιστή σου και να τις εκτυπώσεις κατευθείαν απο εκεί..;)

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Ειπα να αποφυγω να τις περασω...κριμα παντως γιατι εχω εκτυπωτη απο φωτογραφειο στο μαγαζι (Sony SnapLab) και δεν εχω και ανταπτορα για την sd.....

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου ΒΟΗΘΕΙΑ...

 

Καθως ...ψαχουλευα το κινητο κατι εκανα και μου εβγαλε μια ασπρη οθονη.Μετα την εκανε εναλλαξ με μια μαυρη και ...εσβησε!!!!!

Το ανοιξα ζητησε PIN το δεχτηκε εβγαλε το λογοτυπο της Nokia (τα δυο χερακια ) και παλι τις δυο οθονες ασπρη μαυρη εναλλαξ και εσβησε.Οτι κουμπι δοκιμασα δεν αλλαξε την κατασταση.

 

Εκανα καμμια μ@λ@κ@ια ή κατι επαθε ????? Ευχαριστω.:) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Από έγκυρες πληροφορίες έμαθα ότι λίγες μέρες μετά το Πάσχα θα είναι διαθέσιμη εδώ στην Αθήνα(υποθέτω και πανελλαδικά) η καινούργια αναβάθμιση λογισμικού 3.65 RM 78.Βελτιώσεις στο Bluetooth,στην εξοικονόμιση ενέργειας,στις παραμέτρους λειτουργίας πομποδέκτη/λήψης και εναλλαγής 3G/GSM δικτύων...αυτό που με ενδιέφερε εμένα(και φαντάζομαι και άλλους κατόχους)η λήψη βίντεο με φλας ή έστω σε νυχτερινή λήψη δεν αλλάζει σε αυτήν την έκδοση,ίσως μελλοντικά.
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου ΒΟΗΘΕΙΑ...

 

Καθως ...ψαχουλευα το κινητο κατι εκανα και μου εβγαλε μια ασπρη οθονη.Μετα την εκανε εναλλαξ με μια μαυρη και ...εσβησε!!!!!

Το ανοιξα ζητησε PIN το δεχτηκε εβγαλε το λογοτυπο της Nokia (τα δυο χερακια ) και παλι τις δυο οθονες ασπρη μαυρη εναλλαξ και εσβησε.Οτι κουμπι δοκιμασα δεν αλλαξε την κατασταση.

 

Εκανα καμμια μ@λ@κ@ια ή κατι επαθε ????? Ευχαριστω.:) :)

Μάλλον μ***κ**:X έγινε και μάλιστα πετυχημένη!Και έχεις ακούσει αυτό που λένε:μπροστά στη μ***** τύφλα νάχει το *******:X (Αστειεύομαι)Αν κατάλαβα καλά από τα γραφόμενα δεν ξέρεις ακριβώς την σειρά με την οποία πάτησες τα πλήκτρα ή εκτέλεσες κάποια ενέργεια........αν είναι έτσι μπορεί στην μάυρη(μη φωτιζόμενη) η εναλλαγή της σε λευκή φωτιζόμενη να διακρίνεις την λέξη Local Mode.Αν ναι τότε σβήσε το κινητό,βγάλε την μπαταρία για δύο λεπτά-αφαίρεσε την κάρτα SIM ξαναβάλε την μπαταρία και ενεργοποίησε την συσκευή χωρίς την SIM,ούτως ή άλλως το 6280 μπορεί να ενεργοποιηθέι και έτσι(κάτι σαν flightmode δηλαδή χωρίς να είναι όμως).Ελπίζω να δουλέψει,αν ναι, σβήστο και βάλε πάλι την SIM και όλα ΟΚ.Αν όχι,μια που το πήρες σήμερα,πήγαινε το αύριο για αντικατασταση στο κατάστημα που το πήρες.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο εκτυπωτής δεν "βλέπει"το κινητό..Δοκίμασε καλύτερα να τις περάσεις στον υπολογιστή σου και να τις εκτυπώσεις κατευθείαν απο εκεί..;)
Συγνώμη φίλε μου, το προφανές δεν κατάλαβα:p

Εγώ έχω εκτυπώσει κατευθείαν στον εκτυπωτή μου, που έχει Pictbridge!

Αυτή την στιγμή δεν θυμάμαι την διαδικασία, και επειδή είμαι διακοπές δεν μπορώ να σας την πω.

Νομίζω ότι πρέπει να κάνεις τα εξής πάντως:

1. μόλις συνδέσεις το κινητό με τον εκτυπωτή, θα επιλέξεις την λειτουργία εκτύπωση και θα περιμένεις να συνδεθεί(εμένα συνδέθηκε μια χαρά)

2. μετά θα πας στην έκθεση και θα διαλέξεις την φωτογραφία σου και από τις επιλογές θα επιλέξεις εκτύπωση και θα εκτυπωθεί η φωτογραφία σου!!:)

Καλές Γιορτές!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μ***κ**:X έγινε και μάλιστα πετυχημένη!Και έχεις ακούσει αυτό που λένε:μπροστά στη μ***** τύφλα νάχει το *******:X (Αστειεύομαι)Αν κατάλαβα καλά από τα γραφόμενα δεν ξέρεις ακριβώς την σειρά με την οποία πάτησες τα πλήκτρα ή εκτέλεσες κάποια ενέργεια........αν είναι έτσι μπορεί στην μάυρη(μη φωτιζόμενη) η εναλλαγή της σε λευκή φωτιζόμενη να διακρίνεις την λέξη Local Mode.Αν ναι τότε σβήσε το κινητό,βγάλε την μπαταρία για δύο λεπτά-αφαίρεσε την κάρτα SIM ξαναβάλε την μπαταρία και ενεργοποίησε την συσκευή χωρίς την SIM,ούτως ή άλλως το 6280 μπορεί να ενεργοποιηθέι και έτσι(κάτι σαν flightmode δηλαδή χωρίς να είναι όμως).Ελπίζω να δουλέψει,αν ναι, σβήστο και βάλε πάλι την SIM και όλα ΟΚ.Αν όχι,μια που το πήρες σήμερα,πήγαινε το αύριο για αντικατασταση στο κατάστημα που το πήρες.

 

 

Εβγαλα καρτα sim και μπαταρια το αφησα 5 λεπτα , εβαλα μονο μπαταρια το εκκινησα με ρωτησε εν θελω ενεργοποιηση χωρις sim πατησα αποδοχη και εκανε ενναλαγη οπως πριν αλλα αντι την ασπρη οθονη εβγαζε στιγμιαια την κεντρικη οθονη με το wallpapper που ειχα βαλει και μετα ....εσβηνε.

Ξαναεβγαλα την μπαταρια , το αφησα εβαλα μπαταρια και sim και εκανε οτι ακριβως και στην αρχη του προβληματος.:( :( :( :( Ευχαριστω παντως.

Αυριο θα στειλω την κορη μου στο Καρφουρ να δουμε τι θα γινει...(Εγω αδυνατω να παω γιατι εχω ...σπασμενο ποδαρι)!!!!:rolleyes: :rolleyes:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μ***κ**:X έγινε και μάλιστα πετυχημένη!Και έχεις ακούσει αυτό που λένε:μπροστά στη μ***** τύφλα νάχει το *******:X (Αστειεύομαι)Αν κατάλαβα καλά από τα γραφόμενα δεν ξέρεις ακριβώς την σειρά με την οποία πάτησες τα πλήκτρα ή εκτέλεσες κάποια ενέργεια........αν είναι έτσι μπορεί στην μάυρη(μη φωτιζόμενη) η εναλλαγή της σε λευκή φωτιζόμενη να διακρίνεις την λέξη Local Mode.Αν ναι τότε σβήσε το κινητό,βγάλε την μπαταρία για δύο λεπτά-αφαίρεσε την κάρτα SIM ξαναβάλε την μπαταρία και ενεργοποίησε την συσκευή χωρίς την SIM,ούτως ή άλλως το 6280 μπορεί να ενεργοποιηθέι και έτσι(κάτι σαν flightmode δηλαδή χωρίς να είναι όμως).Ελπίζω να δουλέψει,αν ναι, σβήστο και βάλε πάλι την SIM και όλα ΟΚ.Αν όχι,μια που το πήρες σήμερα,πήγαινε το αύριο για αντικατασταση στο κατάστημα που το πήρες.

 

 

Φιλε rostropol, για να καταλαβουμε κι εμεις οι υποψηφιοι αγοραστες, αυτο το προβλημα που παρουσιασε το κινητο οφειλεται σε λανθασμενη χρηση (αν ναι τι εκανε λαθος?) ή σε ελαττωματικη συσκευη???

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Κατα την ταπεινη μνου γνωμη δεν νομιζω να μπορει λανθασμενος χειρισμος να χαλασει το κινητο.Το πολυ- πολυ να χαθουν δεδομενα.Αααα... δεν μου εβγαλε ποτε την ενδειξη Local Mode.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε rostropol, για να καταλαβουμε κι εμεις οι υποψηφιοι αγοραστες, αυτο το προβλημα που παρουσιασε το κινητο οφειλεται σε λανθασμενη χρηση (αν ναι τι εκανε λαθος?) ή σε ελαττωματικη συσκευη???

Προσωπικά πιστεύω οτι τέτοιου είδους προβλήματα σπάνια οφείλονται σε λάθος χειρισμό..Ειδικά στο τηλέφωνο αυτό..Δεν είναι symbian που μπορεί να κολλήσει για πολλούς λόγους..Ένα πολύ απλό λειτουργικό έχει.Άρα κάτι παίζει με την συσκευή του φίλου Γιάννη...

Φιλικά

Edit:Rostopol sorry για σένα ήταν η ερώτηση...

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...