Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια- δυο- τρεις ερωτησουλες κι απο μενα...

Μιας και ψιλοβαρεθηκα το Ν70 θελω να ρωτησω αν το 6280 παιρνει προγραμμα σαν το fscaller .Επισης ηχους κλισεις ανα μαδες παιρνει ??? Για ringtones παιρναι mp3 ή wav ???? Εξτρα εξωτερικη μνημη δεχεται ???? Ευχαριστω πολυ και συγνωμη που δεν μπορεσα να διαβασω τις προηγουμενες σελιδες οπου πιθανον να εβρισκα απαντησεις.Καλη Ανασταση !!!!!!:) :) :) :)

Εφαρμογές προσομοιάζουσες με τα πλεονεκτήματα των 60αριών ξέχνα τες-άντε μια OperaMini και πολλά καταπληκτικά παιχνίδια java fullscreen για πολύ διασκέδαση:) :) :) ......Ηχητικά παραμετροποιήσιμα προφίλ με ομάδες κλπ. και mp3,mxmmf,mid κλπ. ναι και βέβαια...Εξωτερική μνήμη MiniSD εώς 2GB......εγγραφή βίντεο απεριόριστης διάρκειας 640 x 480 με 25 fps σε φορμά 3gp..............:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εφαρμογές προσομοιάζουσες με τα πλεονεκτήματα των 60αριών ξέχνα τες-άντε μια OperaMini και πολλά καταπληκτικά παιχνίδια java fullscreen για πολύ διασκέδαση:) :) :) ......Ηχητικά παραμετροποιήσιμα προφίλ με ομάδες κλπ. και mp3,mxmmf,mid κλπ. ναι και βέβαια...Εξωτερική μνήμη MiniSD εώς 2GB......εγγραφή βίντεο απεριόριστης διάρκειας 640 x 480 με 25 fps σε φορμά 3gp..............:)

 

Αρκετα καλα θαλεγα...Αν ειχε και εμφανιση εικονας καλουντος θα ηταν μια χαρα.Αλλες εφαρμογες απο Symbian δεν με ενδιαφερουν.Ευχαριστω.:) :) :) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα καλα θαλεγα...Αν ειχε και εμφανιση εικονας καλουντος θα ηταν μια χαρα.Αλλες εφαρμογες απο Symbian δεν με ενδιαφερουν.Ευχαριστω.:) :) :) :)

 

Έχει εμφανιση εικονας καλουντος

Link to comment
Share on other sites

re paidia exw ena poli xazo provlima!den mporw na anoiksw to kapaki tou kinitou!to kserw oti einai ilithio alla den mporw:( fovamai min to piesw poli kai spasei!please peste mou pws na to anoiksw!
Link to comment
Share on other sites

re paidia exw ena poli xazo provlima!den mporw na anoiksw to kapaki tou kinitou!to kserw oti einai ilithio alla den mporw:( fovamai min to piesw poli kai spasei!please peste mou pws na to anoiksw!

 

Anigi pros to panw, prepei na to sproksis piezontas to ligo

 

Den mporo na katalabw giati to kanan etsi ? Kai egw otan to pira fobomoun na to anikso (kai to aniksa me to zori) meta ebala tin sim kai eixa ksexasi na balw tin mpataria enw eixa klisi to kapaki kai meta ante pali na to anigo

Apo tote den to exw aniksi alo kai oute prokite giati to fobame ligo :p

Link to comment
Share on other sites

re paidia exw ena poli xazo provlima!den mporw na anoiksw to kapaki tou kinitou!to kserw oti einai ilithio alla den mporw:( fovamai min to piesw poli kai spasei!please peste mou pws na to anoiksw!

Πιέσε το με φορά προς το πάνω μέρος του τηλεφώνου..Θέλει αρκετή δύναμη μην το φοβάσαι..;)

Edit: Με κάλυψε ο φίλος GreekMu

Έχει εμφανιση εικονας καλουντος

Και μάλιστα είναι αρκετά καλή,δείχνει την εικόνα στο μεγαλύτερο μέρος της οθόνης..Κατά τη γνώμη μου το fs caller είναι περιττό..:D

 

Εξωτερική μνήμη MiniSD εώς 2GB

 

Είναι τσεκαρισμένο οτι "σηκώνει" 2gb?Γιατί θέλω να παραγγείλω μια..

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Πιέσε το με φορά προς το πάνω μέρος του τηλεφώνου..Θέλει αρκετή δύναμη μην το φοβάσαι..;)

Edit: Με κάλυψε ο φίλος GreekMu

 

Και μάλιστα είναι αρκετά καλή,δείχνει την εικόνα στο μεγαλύτερο μέρος της οθόνης..Κατά τη γνώμη μου το fs caller είναι περιττό..:D

 

 

 

Είναι τσεκαρισμένο οτι "σηκώνει" 2gb?Γιατί θέλω να παραγγείλω μια..

Ναι από πολλούς χρήστες ,απ'ότι διαβάζω και σε διάφορα ξένα forums(iphone,mobile-review....),εγώ προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει(δεν δυσπιστώ καθόλου από τα γραφόμενα άλλων-νομίζω ότι και επίσημα έχει συμπεριληφθεί στα specs του 6280),του έχω μια 512 Sandisk που ήδη με υπερκαλύπτει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι από πολλούς χρήστες ,απ'ότι διαβάζω και σε διάφορα ξένα forums(iphone,mobile-review....),εγώ προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει(δεν δυσπιστώ καθόλου από τα γραφόμενα άλλων-νομίζω ότι και επίσημα έχει συμπεριληφθεί στα specs του 6280),του έχω μια 512 Sandisk που ήδη με υπερκαλύπτει.

Thanks boy!!

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Μεγια σε όλους!:)

 

Θα ήθελα να ρωτήσω:

 

1. Εχει video στην αντιστoίχιση κλίσης;

 

2. Η εικόνα καλούντος πιάνει όλη την οθόνη ή μικρό τμήμα αυτής, κατά τα γνωστά των σαρανταριών;

 

3. Υπάρχει στις επαφές μικροφωτογραφία, όπως στα εξηντάρια;

 

Ευχαριστώ πολύ.... :)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα ημουν στο Mall και εκανα συγριση στα Ν70, Ν80, Ν91 και 6280 σε οθονη, φωτο, βιντεο και τα αποτελεσματα ηταν ολα υπερ του 6280 ειδικα στην οθονη και στο βιντεο ειναι πολυ ανωτερο απο ολα, αλλα και σε φωτο ειναι ισαξιο με Ν70 και Ν91 τα οποια ειναι καλυτερα απο το Ν80 που ειναι απαραδεκτο και σε φωτο και σε βιντεο (ειδικα στο βιντεο). Επισης η οθονη του 6280 ειναι απιστευτο και ομως αληθινο πιο φωτεινη απο ολα!

Θα ηθελα να ρωτησω ποση ταχυτητα πρεπει να εχει η καρτα που θα παρω ωστε να μην εχει προβλημα στα βιντεο και γενικα σε ταχυτητα?

Βρηκα μια Mini SD 1gb η οποια εχει ταχυτητα 80x, ειναι καταλληλη ή καλυτερα να προτιμησω μια ανω των 100x???

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μεγια σε όλους!:)

 

Θα ήθελα να ρωτήσω:

 

1. Εχει video στην αντιστoίχιση κλίσης;

 

2. Η εικόνα καλούντος πιάνει όλη την οθόνη ή μικρό τμήμα αυτής, κατά τα γνωστά των σαρανταριών;

 

3. Υπάρχει στις επαφές μικροφωτογραφία, όπως στα εξηντάρια;

 

Ευχαριστώ πολύ.... :)

Η απάντηση είναι ναι και στις 3 ερωτήσεις...;) ;)

 

Βρηκα μια Mini SD 1gb η οποια εχει ταχυτητα 80x, ειναι καταλληλη ή καλυτερα να προτιμησω μια ανω των 100x???

Και η 80x θα σε καλύψει,μην αγχώνεσαι..

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσο περισσοτερες πληροφοριες βρισκω για αυτο το κινητο τοσο πιο πολυ ενθουσιαζομαι! Πραγματικα τα εχει ολα! Θα ηθελα να μαθω ομως και για την μπαταρια του, ποσες μερες κραταει με νορμαλ χρηση ακομη και για τον ηχο του αν ειναι καλος (σαν το Ν70)? και επισης τελικα ειναι χαλαρος ο μηχανισμος του slide της συσκευης, κουνιεται πολυ ή ειναι γερο?
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσο περισσοτερες πληροφοριες βρισκω για αυτο το κινητο τοσο πιο πολυ ενθουσιαζομαι! Πραγματικα τα εχει ολα! Θα ηθελα να μαθω ομως και για την μπαταρια του, ποσες μερες κραταει με νορμαλ χρηση ακομη και για τον ηχο του αν ειναι καλος (σαν το Ν70)? και επισης τελικα ειναι χαλαρος ο μηχανισμος του slide της συσκευης, κουνιεται πολυ ή ειναι γερο?

Ενα τριήμερο οπωσδήποτε μου κρατάει με νορμάλ χρήση,παιχνίδια,μηνύματα,παιχνίδια,βίντεο....,πραγματικά με εντυπωσιάζει η απόδοση της(είχα και το 6270 που ήταν καψερό τελείως,ΓΤΠ)-ο slide μηχανισμός είναι σωστός αν το πάρεις καινούργιο-τα δείγματα στα καταστήματα είναι ελαφρώς ξεσκισμένα συνήθως(κάποια ζωντόβολα ούτε πως ανοίγει ξέρουν,πάνε όλη η οικογένεια Χωραφά να δουν το 6280-ρωτάνε των πωλητή:ήρθαμε για το Νοκια 6280 να το αγοράσουμε,σκέφτεται ο πωλητής-καλά αυτοκίνητο θα αγοράσουν......παρασύρθηκα:O. Πάντως κατάλαβες τι περνάει ένα δείγμα,πολλά,πάρα πολλά.........:cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα μερικές ερωτήσεις απαιτήσεων :

 

1. Στα μηνύματα υπάρχει δυνατότητα copy-paste;

 

2. Υπάρχει δυνατότητα να λειτουργήσει αυτόνομα χωρίς το GSM/3G (δηλ. εκτός δικτύου);

 

3. Δεχεται αρχεία word;

 

Ευχαριστώ και πάλι....:)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσο περισσοτερες πληροφοριες βρισκω για αυτο το κινητο τοσο πιο πολυ ενθουσιαζομαι! Πραγματικα τα εχει ολα! Θα ηθελα να μαθω ομως και για την μπαταρια του, ποσες μερες κραταει με νορμαλ χρηση ακομη και για τον ηχο του αν ειναι καλος (σαν το Ν70)? και επισης τελικα ειναι χαλαρος ο μηχανισμος του slide της συσκευης, κουνιεται πολυ ή ειναι γερο?

 

Εμένα η μπαταρία μου κρατάει μέχρι 2.5 μέρες..αλλά μιλάω πολλές ώρες..Οπότε με πιο νορμάλ χρήση 3 με 4 μέρες τις έχεις!Πολύ καλά είναι πιστεύω..Ο ήχος του είναι μια χαρά,στα ίδια επίπεδα με το Ν70..Τέλος ο μηχανισμός δεν είναι και οτι καλύτερο έχω δεί,έχει "τζόγο" αλλά οχι σε ενοχλητικό βαθμό.Δεν ξέρω βέβαια πως θα είναι μετά απο κάποιους μήνες χρήσης..Παρ'όλα αυτά είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος απο το τηλέφωνο σε όλους τους τομείς για την κατηγορία τιμής του..;) ;)

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δύο ερωτήσεις απαιτητικές :

 

1. Στα μηνύματα υπάρχει δυνατότητα copy-paste;

 

2. Υπάρχει δυνατότητα να λειτουργήσει αυτόνομα χωρίς το GSM;

 

Ευχαριστώ και πάλι....:)

1.Δηλαδή ??

2.ΝΑΙ

Link to comment
Share on other sites

1.Δηλαδή ??

1) μαλλον εννοει να επιλεξεις ενα μερος του κειμενου και να μπορεις να το κανεις επικολληση καπου αλλου :)

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα μερικές ερωτήσεις απαιτήσεων :

 

1. Στα μηνύματα υπάρχει δυνατότητα copy-paste;

 

2. Υπάρχει δυνατότητα να λειτουργήσει αυτόνομα χωρίς το GSM/3G (δηλ. εκτός δικτύου);

 

3. Δεχεται αρχεία word;

 

1.Μόνο μεταφορά σε κάποιο άλλο φάκελο των μηνυμάτων

2.Αν εννοείς flight mode οχι

3.Οχι

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

paidia to kinito einai aplos teleio!telika katafera na to anoiksw!:P :lol

 

mia erotisi giati epsaksa padou kai den to vrika:

 

pws allazoume to menou se ikonidia(stil sony ericsson)????

Link to comment
Share on other sites

paidia to kinito einai aplos teleio!telika katafera na to anoiksw!:P :lol

 

mia erotisi giati epsaksa padou kai den to vrika:

 

pws allazoume to menou se ikonidia(stil sony ericsson)????

Θα μπείς στο μενού-->επιλογές-->εμφάνιση κυρίως μενού-->πλέγμα..;)

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Θα μπείς στο μενού-->επιλογές-->εμφάνιση κυρίως μενού-->πλέγμα..;)

file den ginete etsi:( :(

 

mpenw menou-->rithmiseis--->emfanisi--->kai mou exei tis parakatw epiloges:rithmiseis leitourgias anamonis

prostasia othonis

eksikonomisi energias

leitourgia narkis

megethos gramatosiras

 

mono afta!! ti na kanw???help!!

 

:( :( :(

Link to comment
Share on other sites

file den ginete etsi:( :(

 

mpenw menou-->rithmiseis--->emfanisi--->kai mou exei tis parakatw epiloges:rithmiseis leitourgias anamonis

prostasia othonis

eksikonomisi energias

leitourgia narkis

megethos gramatosiras

 

mono afta!! ti na kanw???help!!

 

:( :( :(

Θα το κάνεις όπως ακριβώς σου λέω.Όχι απο το μενού των ρυθμίσεων.Μόλις θα μπείς στο κυρίως μενού θα πατήσεις επιλογές(αριστερό soft key),και μετά αυτά που ανέφερα στο προηγούμενο post..

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...