Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ασε κι εγω με την αγωνια ειμαι,ωστοσο και στο expansys δεν το εχουν διαθεσιμο ακομα.μα αληθεια στο expansys για τοσο χαζους μας εχουν?http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=127447δεν ξερω αν εχει αναφερθει και σε αλλο post.τι τιμη ειναι αυτη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ante na vgei epitelous na poume ti katastasi einai afti? Tha dwsw to D500 mou simera kai sto telos de tha exw kinito! :mad: Ama argisei ki allo mina tha parw to D600 na teleiwnei i ypothesi me to 6280.. De paei allo:mad:

Το αργοτερο την αλλη βδομαδα θα ειναι εδω φιλε μου!!!

Παντως για καλο και για κακο περνα μια βολτα και το σαββατο απο καποιο Νοκια σοπ!!!!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Pros

 

Precise design • display slides out silently • possible control in closed mode • card hot swap • landscape picture mode • extremely fine display • good keypad • 2 megapixel camera • landscape camera mode with view finder across the entire screen • decent picture quality • video in 640 x 480 pixels resolution • very fast performance • start-up option without SIM card • new user interface • great customization options • active stand-by mode • graphic themes • top-quality sound during phone calls • video calls • caller displayed in a big window • standard ringtone option can be substituted by video • big font size option in the phonebook • once synchronized the phonebook can be ordered by last name • intelligent voice dialing • top-quality T9 dictionary • no message shortening • a list of the last several message recipients • mass delete option for delivery reports • very well elaborated alarm clock • well-organized calendar • improved calculator • voice recorder of significant capacity • built-in radio and MP3 player • application minimization option • playlist editor in Nokia PC Suite • easy-to install java applications • good pre-installed games • EDGE and 3G • easy setup of data connection • free PC Suite

 

Cons

 

Heavy phone • reasonable creak sounds • slide-out mechanism is not stable • extremely rigid switch-off button • "Push to talk" key cannot be assigned any other function • new type of memory card • no timing option for backlighting • display is not protected • display makes writing somewhat uncomfortable when slid out • limited setup options • lower quality pictures in comparison with other 2 megapixel camera phones • extremely bad macro mode • low video frame rate • insufficient internal memory • poor graphic elaboration of the active stand-by mode • settings buried deep down in the menu structure • loud vibration • phonebook fits in no more than 500 names • email client in Java • attachments of maximum 100 KB • no automatic downloading of email messages • no text notes option in the calendar • no wallet for saving confidential information • no browser for Office documents • no RDS option in the radio application • earphones with a standard jack can be plugged in through an adapter only • no minimizing option for java applications

 

6280 Review: http://www.gsmarena.com/nokia_6280-review-71.php

Link to comment
Share on other sites

Το αργοτερο την αλλη βδομαδα θα ειναι εδω φιλε μου!!!

Παντως για καλο και για κακο περνα μια βολτα και το σαββατο απο καποιο Νοκια σοπ!!!!

 

 

A etsi e? Kala tha perimenw allo toso..:p Ti na kanw einai wraio kinito re file.

Link to comment
Share on other sites

ε οχι και κτηνος μια χαρα ειναι ρε παιδια

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Το αργοτερο την αλλη βδομαδα θα ειναι εδω φιλε μου!!!

Παντως για καλο και για κακο περνα μια βολτα και το σαββατο απο καποιο Νοκια σοπ!!!!

το κινητο δεν υπαρχει σε κανενα διαφημιστικο φυλαδιο(πλαισιο,γερμανος κλπ)η βονταφον το εχει διαθεσιμο απο 20/4,στην Ευρωπη ακομα δεν εχει κυκλοφορησει (παρα μονο απο την 3),στο πλαισιο που παραδοσιακα φερνει τα νεα κινητα ενα μηνα περιπου πριν τους αλλους ,τους ρωταω για το κινητο και κανουν τους κινεζους!Και εδω ο φιλος λεει οτι μπορει να ειναι στα μαγαζια απο το σαββατο!!Το αλλο με το τοτο το ξερεις???:lol:

only Apple
Link to comment
Share on other sites

Skeftomai na to agorasw apo Italia me thn 3 sta 150 eurw an parameinei h prosfora ews telh marth:)Kala einai?xaxaxax!Eida thn timh kai de to pisteua!!!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

το κινητο δεν υπαρχει σε κανενα διαφημιστικο φυλαδιο(πλαισιο,γερμανος κλπ)η βονταφον το εχει διαθεσιμο απο 20/4,στην Ευρωπη ακομα δεν εχει κυκλοφορησει (παρα μονο απο την 3),στο πλαισιο που παραδοσιακα φερνει τα νεα κινητα ενα μηνα περιπου πριν τους αλλους ,τους ρωταω για το κινητο και κανουν τους κινεζους!Και εδω ο φιλος λεει οτι μπορει να ειναι στα μαγαζια απο το σαββατο!!Το αλλο με το τοτο το ξερεις???:lol:

 

 

ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΑΥΤΟ

 

τηλεφωνική επικοινωνία με ALPHA COPY HEAD OFFICE στην Αθήνα ειναι πλεον οριστικό οτι το NOKIA 6280 θα ειναι στα ραφια των καταστηματων το αργοτερο μεχρι τελος Μαρτίου. Η αρχική του τιμή οταν με το καλο κυκλοφορήσει θα ειναι 309€ + 19% Φ.Π.Α = 367,71€ ΤΙΜΗ ΜΕ Φ.Π.Α

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΑΥΤΟ

 

τηλεφωνική επικοινωνία με ALPHA COPY HEAD OFFICE στην Αθήνα ειναι πλεον οριστικό οτι το NOKIA 6280 θα ειναι στα ραφια των καταστηματων το αργοτερο μεχρι τελος Μαρτίου. Η αρχική του τιμή οταν με το καλο κυκλοφορήσει θα ειναι 309€ + 19% Φ.Π.Α = 367,71€ ΤΙΜΗ ΜΕ Φ.Π.Α

απο το Νοεμβριο η alpha copy το φερνει απο μηνα σε μηνα,ουτε με τα ποδια να το εφερναν!:lol: Μακαρι αρχηγε να ερθει μεχρι το τελος Μαρτιου γιατι και εγω το περιμενω,αλλα το να ειναι διαθεσιμο αυτο το σαββατο ειναι λιγο ακυρο!

only Apple
Link to comment
Share on other sites

εγω το κοβω για την επομενη βδομαδα.παντως σιγουρα αυτο τον μηνα θα ειναι εδω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

• new type of memory card • low video frame rate • extremely bad macro mode • attachments of maximum 100 KB • no RDS option in the radio application •

Αυτα δεν μου πολυάρεσαν... ειδικά τα δυο τελευταία, περίμενα να έχει RDS, οσο για το attachments δεν το κατάλαβα, δηλαδή τι? μεχρι 100kb θα δέχεται η για τα mms μόνο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω στα σημαντικά μείον ότι η κάμερα δεν έχει autofocus και δεν υποστηρίζει playlists (πάλι...). Επίσης, ο media player υποστηρίζει μόνον τις βασικές λειτουργίες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για την μπαταρια του τι λεγεται?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ναι , ναι , τρομερά προβλήματα !!! :(

Τί να το κάνεις το κινητό άμα δεν έχει RDS στο ράδιο.......:whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

• new type of memory card • low video frame rate • extremely bad macro mode • attachments of maximum 100 KB • no RDS option in the radio application •

Αυτα δεν μου πολυάρεσαν... ειδικά τα δυο τελευταία, περίμενα να έχει RDS, οσο για το attachments δεν το κατάλαβα, δηλαδή τι? μεχρι 100kb θα δέχεται η για τα mms μόνο?

platon που τα είδες εσύ αυτά?

στο επίσημο site λέει άλλα!

MMS OMA 1.2: Συνδυάστε εικόνα, βίντεο, κείμενο και φωνητικά κλιπ και στείλτε τα σε μορφή MMS σε ένα συμβατό κινητό τηλέφωνο ή Η/Υ. Χρησιμοποιήστε τα μηνύματα MMS, για να διηγηθείτε την ιστορία σας ως παρουσίαση με πολλές διαφάνειες. Η προδιαγραφή MMS OMA 1.2 σάς επιτρέπει να στέλνετε/λαμβάνετε μηνύματα μεγέθους έως 300 KB.

επίσης το low video frame rate, έχω την εντύπωση ότι είναι 30 fps για qvga video και 15 fps για vga video! κακό είναι αυτό?

σχετικά με το new type of memory card θα το αφήσω ασχολίαστο, μιάς και μόνο ως θετικό θα ήταν για μένα.

το rds, εντάξει δεν θα σκάσουμε!

platon που τα έγραφαν αυτά? δώσε λινκ:)

Link to comment
Share on other sites

Στο nokia shop Αγίων Αναργύρων έφτασαν τα ανταλακτικά του :blink: αλλά όχι το τηλέφωνο :mad: Αυτό δεν νομίζω να έχει γίνει ξανά. Από ότι μου είπαν εκεί, το κινητό θα έρθει τέλος της επόμενης εβδομάδας με πιό πιθανό τις αρχές της μεθεπόμενης
Link to comment
Share on other sites

Στο nokia shop Αγίων Αναργύρων έφτασαν τα ανταλακτικά του :blink: αλλά όχι το τηλέφωνο :mad: Αυτό δεν νομίζω να έχει γίνει ξανά. Από ότι μου είπαν εκεί, το κινητό θα έρθει τέλος της επόμενης εβδομάδας με πιό πιθανό τις αρχές της μεθεπόμενης

 

Ωχ ωχ ωχ...... ήρθαν πρώτα τ'ανταλλακτικά ???!!!

Μήπως κάτι σημαίνει αυτό ; :cry: :D :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

platon που τα είδες εσύ αυτά?

στο επίσημο site λέει άλλα!

MMS OMA 1.2: Συνδυάστε εικόνα, βίντεο, κείμενο και φωνητικά κλιπ και στείλτε τα σε μορφή MMS σε ένα συμβατό κινητό τηλέφωνο ή Η/Υ. Χρησιμοποιήστε τα μηνύματα MMS, για να διηγηθείτε την ιστορία σας ως παρουσίαση με πολλές διαφάνειες. Η προδιαγραφή MMS OMA 1.2 σάς επιτρέπει να στέλνετε/λαμβάνετε μηνύματα μεγέθους έως 300 KB.

επίσης το low video frame rate, έχω την εντύπωση ότι είναι 30 fps για qvga video και 15 fps για vga video! κακό είναι αυτό?

σχετικά με το new type of memory card θα το αφήσω ασχολίαστο, μιάς και μόνο ως θετικό θα ήταν για μένα.

το rds, εντάξει δεν θα σκάσουμε!

platon που τα έγραφαν αυτά? δώσε λινκ:)

 

κοιτα λιγο πιο πανω στο post του Rivers. εκει τα ειδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπηκαμε μεσα Μαρτη και το 6280 αφαντο:worry: Πολυ κουραστικη αναμονη :mad: αν δεν ερθει μεχρι αυτο το σαββατο εχω παει για το w900i!ουφφφφ!!!
only Apple
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...