Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Wirelessly posted (Opera/9.50 (J2ME/MIDP; Opera Mini/4.0.10031/254; U; el))

 

Σορυ αν έχει ξανασυζητηθεί αλλά το 6280 ξεκλειδώνεται με κάποιο προγραμμά?

 

Δοκίμασε αυτό και πες μου:

http://nfader.z-host.ru

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Wirelessly posted (Opera/9.50 (J2ME/MIDP; Opera Mini/4.0.10031/256; U; el))

 

Wirelessly posted (Opera/9.50 (J2ME/MIDP; Opera Mini/4.0.10031/254; U; el))

 

Σορυ αν έχει ξανασυζητηθεί αλλά το 6280 ξεκλειδώνεται με κάποιο προγραμμά?

 

Δοκίμασε αυτό και πες μου:

http://nfader.z-host.ru

 

Ωραία ρε φίλε μου έβγαλε το master code τώρα που το βάζω?

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/9.50 (J2ME/MIDP; Opera Mini/4.0.10031/256; U; el))

 

 

 

Ωραία ρε φίλε μου έβγαλε το master code τώρα που το βάζω?

 

Καταρχήν το ρε δεν είναι και τόσο ευγενικό... ;)

Τον mastercode τον βάζεις εκεί που σου ζητάει κωδικό ασφαλείας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια στο 6280 που εχω, δεν ξερω αν ειναι προβλημα του κινητου η ετσι ειναι σε ολα τα 6280 αλλα η δονηση λειτουργει ?

 

Εχω ενεργοποιησει απο το προφιλ και στο αθορυβο και στο Γενικο την Δονηση αλλα και στα 2 αμα παιρνω τηλεφονω στο κινητο το κινητο δεν δονητε καθολου, ουτε στο χερι οταν το κραταω το καταλαβενω ουτε και στο τραπεζι αμα το βαζω.

 

Μπορει καποιος να το δοκιμασει αν ειναι ετσι η να με πει, γιατι αμα εχει προβλημα στο κινητο η δονηση να το παω για να το δουν σε νοκια σοπ.

Link to comment
Share on other sites

Η δόνηση έπρεπε να λειτουργεί κανονικά....

 

Ναι οντως εχει προβλημα, το στελνουν θεσσαλονικη.

 

Ειναι κανεις που να εχει καταστημα η να γνωριζει αν προβλημα με δονηση φτιαχνετε στα κεντρικα αθηνας/θεσσαλονικη η πρεπει να φυγει εξωτερικο ? Για να υπολογισω της μερες που θα χρειαστει

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως εχει προβλημα, το στελνουν θεσσαλονικη.

 

Ειναι κανεις που να εχει καταστημα η να γνωριζει αν προβλημα με δονηση φτιαχνετε στα κεντρικα αθηνας/θεσσαλονικη η πρεπει να φυγει εξωτερικο ? Για να υπολογισω της μερες που θα χρειαστει

 

Απλό είναι. Αλλάζει ένα μικρό εξάρτημα που δεν είναι καν κολλημένο στην πλακέτα... Δεν νομίζω ότι θα χρειαστεί να πάει έξω... Εκτός και αν έχει αλλού το πρόβλημα... Αν ξέρεις να το ανοίξεις μπορείς να δοκιμάσεις να ανοίξεις λίγο τις επαφές για να κάτσει πιο σφιχτά στην πλακέτα. Το παλιό μου 6270 αυτό είχε πάθει...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κανεις που να εχει καταστημα η να γνωριζει αν προβλημα με δονηση φτιαχνετε στα κεντρικα αθηνας/θεσσαλονικη η πρεπει να φυγει εξωτερικο ? Για να υπολογισω της μερες που θα χρειαστει

Επειδή παλιότερα δούλευα στην ΝΟΚΙΑ... κανονικά έπρεπε να στο είχαν αλλάξει στο NOKIA Shop και όχι στα κεντρικά.

Μάλλον θέλουν να γλιτώσουν την "χαρτούρα" και το στείλαν στο NPC Θεσσαλονίκης (εκτός αν δεν είναι θέμα ανταλλακτικού).

Και μην μπερδεύεστε πολύ λίγες συσκευές εώς μηδαμηνές πάνε εξωτερικό (special editions συνήθως).

Γι'αυτό έχουν κάνει τα NPC (ΝΟΚΙΑ Professional Centers στην Ελλάδα) SERVICE LEVEL 4.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή παλιότερα δούλευα στην ΝΟΚΙΑ... κανονικά έπρεπε να στο είχαν αλλάξει στο NOKIA Shop και όχι στα κεντρικά.

Μάλλον θέλουν να γλιτώσουν την "χαρτούρα" και το στείλαν στο NPC Θεσσαλονίκης (εκτός αν δεν είναι θέμα ανταλλακτικού).

Και μην μπερδεύεστε πολύ λίγες συσκευές εώς μηδαμηνές πάνε εξωτερικό (special editions συνήθως).

Γι'αυτό έχουν κάνει τα NPC (ΝΟΚΙΑ Professional Centers στην Ελλάδα) SERVICE LEVEL 4.

 

Μπα δεν ειναι τετοια ατομα εκει. Με ειπε οταν το πηγα μαλλον αυριο θα ειναι ετοιμο και οταν πηγα την επομενη μερα με ειπε οτι α το στειλουν θεσσαλονικη. Οποτε δεν θελουν να γλιτωσουν κατι γιατι με ειπε οτι αυριο θα ειναι ετοιμο αλλα μετα αλαξε κατι οταν το ειδαν.

 

Οποτε Πριν βγει αυτος ο μηνας στο περιπου θα το εχω πισω υπολογιζω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια μια ερωτηση υπαρχει κανενα προγραμμα για πλοηγηση για το 6280 οπως το garmin,tomtom,syrig ή κανενα αλλο?

 

Οχι :rolleyes:

 

Μονο αυτο : google maps mobile ,με χρεωση gprs

http://www.google.com/gmm/

Μπαινεις απο την συσκευη στην παραπανω σελιδα

για να κατεβασεις την java εφαρμογη

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι καλημερα... Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι εχει απαντηθει η ερωτηση μου,αλλα πλοηγουμαι με εναν opera mini, οποτε οι δυνατοτητες αναζητησης ειναι περιορισμενες. Λοιπον προσπαθω να συνδεσω το κινητο με το pc, ετσι ωστε να εκμεταλεύθω το wind plus. Ενώ εχω διαδίκτυο στο κινητό, δεν μπορώ να το συνέδρω με το πσ. Ενέργειες όπως μεταφορές αρχείων, backup, γίνονται, αλλά όχι το σύνεση με το internet. Ανοίγει την πόρτα, προσπαθεί να συνδεθεί αλλά τίποτα. Εχω κάνει τις απαραίτητες ρυθμίσεις που αναφέρονται σε άλλη μεριά του forum, όπως κλίση στο *99#. Εχω την έκδοση 6.83.64.1 οποιαδήποτε βοήθεια πολύτιμη, ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Μολις εβαλα σημερα το κινητο στον υπολογιστη, μου εβγαλε μηνυμα οτι υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση λογισμικου! Την κατεβασα αλλα δεν την εβαλα ακομα... Υπαρχε γενικως με αυτην κανενα προβλημα; Γιατι θυμαμαι παλαιοτερα που λεγατε οτι καποιες νεοτερες εκδοσεις ειναι λιγο προβληματικες κτλ...

 

Τωρα εχω την 5.92 παντως..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Μολις εβαλα σημερα το κινητο στον υπολογιστη, μου εβγαλε μηνυμα οτι υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση λογισμικου! Την κατεβασα αλλα δεν την εβαλα ακομα... Υπαρχε γενικως με αυτην κανενα προβλημα; Γιατι θυμαμαι παλαιοτερα που λεγατε οτι καποιες νεοτερες εκδοσεις ειναι λιγο προβληματικες κτλ...

 

Τωρα εχω την 5.92 παντως..

 

Αν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα με την συσκευή σου δεν χρειάζεται να το αναβαθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα με την συσκευή σου δεν χρειάζεται να το αναβαθμίσεις...

 

Δεν εχω, αλλα γενικως προτιμαω να τα εχω ολα στις τελευταιες εκδοσεις!

 

 

 

Η 6.43 τι διαφορες εχει με την 5.92;

 

Το mp3player εχει αλλαξει καθολου;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω, αλλα γενικως προτιμαω να τα εχω ολα στις τελευταιες εκδοσεις!

 

 

 

Η 6.43 τι διαφορες εχει με την 5.92;

 

Το mp3player εχει αλλαξει καθολου;

 

Καμμία διαφορά, είχα γράψει και πιο παλιά για την 6.43 ότι ήταν για να ρυθμίσει κάποιες ασυμβατότητες του 6288 με το PC Suite και τίποτα περισσότερο, για το 6280 βγήκε επειδή σε επίπεδο hardware τα τηλέφωνα είναι ίδια. Μετά από αρκετό καιρό το κινητό παρουσιάζει κολλήματα και επανεκκινήσεις σε αρκετά μεγαλύτερη συχνότητα από ότι με την 5.92. Αλλά επειδή rollback δεν παίζει καλυτερα να μην την αλλάξεις αν δεν έχεις πρόβλημα...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται downgrade (υποβάθμιση) αλλά θέλει εξοπλισμό...

Πάντως ο Johny_Nik με κάλυψε πλήρως με την απάντηση του....

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται downgrade (υποβάθμιση) αλλά θέλει εξοπλισμό...

Πάντως ο Johny_Nik με κάλυψε πλήρως με την απάντηση του....

 

Γνωρίζω φυσικά πως θέλει εξοπλισμό, αλλά το έχω ήδη αναφέρει αρκετά ποστ πιο πριν. Ο λόγος που δεν το ξανανέφερα είναι γιατί εδώ απευθυνόμαστε στον απλό χρήστη που δεν μπορεί να έχει στη διάθεση του τον προαναφερόμενο εξοπλισμό! ;)

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται και χωρίς εξοπλισμό μόνο με το phoenix (ο Τζόνι ξέρει, έχουμε προηγούμενα)... :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται και χωρίς εξοπλισμό μόνο με το phoenix (ο Τζόνι ξέρει, έχουμε προηγούμενα)... :ninja:

 

Η αναβάθμιση ναι, όχι το downgrade, εκτός και αν έχασα κανένα επεισόδιο εδώ...! Προσπαθούσα να βρω τρόπο να σπάσουμε την προστασία του κινητού για να πισωγυρίζουμε στο fw. Το έκανε κανένας και δν το έμαθα εγώ!!!???!?!? :happy::happy:

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση ναι, όχι το downgrade, εκτός και αν έχασα κανένα επεισόδιο εδώ...! Προσπαθούσα να βρω τρόπο να σπάσουμε την προστασία του κινητού για να πισωγυρίζουμε στο fw. Το έκανε κανένας και δν το έμαθα εγώ!!!???!?!? :happy::happy:

 

Δε γίνεται με dead phone flashing δηλαδή να πισωγυρίσει;

Link to comment
Share on other sites

Καμμία διαφορά, είχα γράψει και πιο παλιά για την 6.43 ότι ήταν για να ρυθμίσει κάποιες ασυμβατότητες του 6288 με το PC Suite και τίποτα περισσότερο, για το 6280 βγήκε επειδή σε επίπεδο hardware τα τηλέφωνα είναι ίδια. Μετά από αρκετό καιρό το κινητό παρουσιάζει κολλήματα και επανεκκινήσεις σε αρκετά μεγαλύτερη συχνότητα από ότι με την 5.92. Αλλά επειδή rollback δεν παίζει καλυτερα να μην την αλλάξεις αν δεν έχεις πρόβλημα...

 

ΟΚ ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Από όλα τα τελευταία Service Bulettin της ΝΟΚΙΑ που αφορούν αναβαθμίσεις λογισμικού και απευθύνονται σε Service LEVEL 1-2 (δηλαδή η βασικές λειτουργίες του Phoenix συμπεραλμβανομένου και του Dead Phone Flashing):

Software downgrade is not allowed, due to BB5 security. In

case older software is flashed, the phone does not boot up.

USB flashing doesn’t work if phone cannot boot up. This can

be fixed by flashing newer software or the same software that

was previously used in the phone. This can be done only in

level 3 service using phone specific adapter and prommer.

 

Τις περισσότερες φορές ισχύει αυτό, απλά υπάρχουν και κάποιες περιπτώσεις που να bootαρε η συσκευή μετά από Downgrade με USB Flashing αλλά πολύ σπάνιες και μάλλον ήταν μία αλυσιδωτή σειρά από καταστάσεις....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...