Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά επειδή μου είναι αδύνατο να διαβάσω όλες τις σελίδες... μπορούμε να μεταφέρουμε τις επαφές στην κάρτα μνήμης; Υπάρχει πρόβλημα, έχω γεμίσει!
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά επειδή μου είναι αδύνατο να διαβάσω όλες τις σελίδες... μπορούμε να μεταφέρουμε τις επαφές στην κάρτα μνήμης; Υπάρχει πρόβλημα, έχω γεμίσει!

Δεν γίνεται να μεταφέρεις τις επάφες από οπουδήποτε στην κάρτα μνήμης αλλά μόνο στην Μνήμη τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μας περιορίζει στις 500 επαφές;

Δεν μου γράφει στην Κάτασταση μνήμη πόσες επαφές, όπως γίνεται με την sim. Γράφει 0-100%. Πάντως, δεν σου αρκούν 250 θέσεις επαφών που έχει η κάρτα sim;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι θα χει ήδη απαντηθεί το ερώτημά μου αλλά δε μπορώ να κοιτάξω τόσες σελίδες!:p Ποιος ο λόγος που υπάρχει η κάμερα μπροστά (η οποία μάλιστα διαφημίζεται στα χαρακτηριστικά του κινητού) ?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι θα χει ήδη απαντηθεί το ερώτημά μου αλλά δε μπορώ να κοιτάξω τόσες σελίδες!:p Ποιος ο λόγος που υπάρχει η κάμερα μπροστά (η οποία μάλιστα διαφημίζεται στα χαρακτηριστικά του κινητού) ?

Για να κάνεις video-call:rolleyes: και για το 3G internet.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να πουλησω το 6280 μου. Ποσο περιπου να το δωσω? το πηρα το καλοκαιρι. εχει 1gb μνημη, ειναι σε καλη κατασταση και αναβαθμισμενο.που να ψαξω για αγοραστες κ ποσο να το δωσω?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να πουλησω το 6280 μου. Ποσο περιπου να το δωσω? το πηρα το καλοκαιρι. εχει 1gb μνημη, ειναι σε καλη κατασταση και αναβαθμισμενο.που να ψαξω για αγοραστες κ ποσο να το δωσω?

Στο Buy&Sell(Mobiles) του myPhone έψαξες για να το δώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

έχω την εξής απορία:

 

Το Theme studio 2.2 για το NOKIA 6280 τι ακριβώς είναι ;;;;

 

Εγκαθίσταται στο τηλέφωνο ή στον υπολογιστή ??

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

έχω την εξής απορία:

 

Το Theme studio 2.2 για το NOKIA 6280 τι ακριβώς είναι ;;;;

 

Εγκαθίσταται στο τηλέφωνο ή στον υπολογιστή ??

 

Ευχαριστώ.

Με το Theme Studio μπορείς να βάλεις δικές σου εικόνες και ταπετσαρίας φτιάχνοντας θέματα. Το κάνεις εγκατάσταση στον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το 6280 απο το εξωτερικο και αντιμετοπιζω το εξης προβλημα:Δεν εχει ελληνικα. Η εκδοση λογισμικου ειναι η 3.65. Στο site της NOKIA δεν υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση. Μηπως μπορειτε να με βοηθησετε?
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το 6280 απο το εξωτερικο και αντιμετοπιζω το εξης προβλημα:Δεν εχει ελληνικα. Η εκδοση λογισμικου ειναι η 3.65. Στο site της NOKIA δεν υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση. Μηπως μπορειτε να με βοηθησετε?

 

Θα μπορεσεις να κανεις αλλαγη γλωσσας σε νοκια shop με 15€

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Οταν στελνω μνμ στην αναφορα η ωρα που λεει οτι παραδοθηκε ειναι 2 ωρες μπροστα. Αυτο βεβαια δεν το κανει παντα. Ως ζωνη ωρας εχω βαλει GMT+2. Οταν το αλλαζω και το κανω GMT δειχνει τη σωστη ωρα. Τι μπορει να φταει? Υποπτευομαι οτι ειναι λαθος του κεντρου μηνυματων και αντι να στελνει ωρα GMT ,οποτε το κινητο θα προσθετε 2 ωρες και θα ηταν οκ, στελνει ωρα Ελλαδας και με προσθεση 2 ωρων απο το κινητο δειχνει οτι να 'ναι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω την εξης ερωτηση προς τους κατοχους του 6280: Εχω ενα 6270 και σκεφτομαι να το πουλησω και να παρω το 6280 που μου αρεσει εμφανισιακα περισσοτερο και ειναι και 3G, αξιζει αυτή η αλλαγη? Το 6280 εχει εμφανισει τιποτα προβληματα, δυσλειτουργιες ή ατελειες? Το 6270 μέχρι στιγμής είναι πολύ αξιόπιστο στον ένα χρόνο που το έχω και δε θέλω να το αλλαξω με κάτι αμφίβολο. Δυστυχώς δεν έχω τον απαιτούμενο χρόνο να διαβάσω όλες τις δημοσιέυσεις για το 6280 μέσα στο φορουμ. Θα ήθελα μια συνοπτική περιγραφή αν γίνεται. Αξίζει η αλλαγή? Σας ευχαριστώ πολυ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω την εξης ερωτηση προς τους κατοχους του 6280: Εχω ενα 6270 και σκεφτομαι να το πουλησω και να παρω το 6280 που μου αρεσει εμφανισιακα περισσοτερο και ειναι και 3G, αξιζει αυτή η αλλαγη? Το 6280 εχει εμφανισει τιποτα προβληματα, δυσλειτουργιες ή ατελειες? Το 6270 μέχρι στιγμής είναι πολύ αξιόπιστο στον ένα χρόνο που το έχω και δε θέλω να το αλλαξω με κάτι αμφίβολο. Δυστυχώς δεν έχω τον απαιτούμενο χρόνο να διαβάσω όλες τις δημοσιέυσεις για το 6280 μέσα στο φορουμ. Θα ήθελα μια συνοπτική περιγραφή αν γίνεται. Αξίζει η αλλαγή? Σας ευχαριστώ πολυ

 

Το μόνο αρνητικό που θα διαπιστώσεις είναι η μείωση της έντασης του ήχου της συσκευής.Το 6280 υστερεί στον τομέα αυτον,ενώ δε διαθέτει δύο ηχεία,όπως το 6270.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν είναι στερεοφωνικο οπως το 6270? Η ενταση της μουσικής, αν και δεν είναι ευχαριστο που ειναι χαμηλότερη, δεν αποτελεί σημαντικό μεινέκτημα. Το ένα ηχείο λιγότερο είναι λίγο σημαντικότερο, αλλα όχι ουσιώδες. Απλα μου έχει κάνει εντύπωση ότι πωλούνται πολλά μεταχείρισμένα 6280 και πραγματικά ελάχιστα 6270. Μηπως κάποιο λάκο έχει η φάβα? (Η φάβα έχει λάκο για να μπαίνει το λάδι!!! :lol: :p ).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Θα χρησημοποιησω τη δυναμη αυτου του forum βοηθωντας οσους και οσες θελουν να αποκτησουν το Νοκια 6280.

 

Λοιπον,

 

Τα προηγουμενα κινητα μου ηταν(Βαζω τα προηγουμενα κινητα για να καταλαβετε περιπου το πως σκεφτομαι και με τι τα συγκρινω)

 

1)Νοκια 5110

2)Νοκια 8210

3)Μοτορολα v66

4)Sony Ericsson T630

5)Sharp GX25

6)Nokia 6280

 

Αγορασα το 6280 το μαιο του 2006.

 

+++

 

+Ενθουσιασμενος απο την οθονη απο τις καλυτερες που εχω δει σε κινητο(και μεγεθος και ποιοτητα)

 

+Ευκολια και ομορφια στο menu, μηνυματα οπως ολα τα νοκια ευχρηστα.

 

+Η αναπαραγωγη των mp3 και του ραδιοφωνου μεσω των ακουστικων που περιεχει το κουτι θα την χαρακτηριζα πολυ καλη εως αριστη

 

---

 

-Προβλημα εντασης με την αναπαραγωγη mp3 οταν με καλουν (οχι δυνατη)

 

-Προβλημα με το Sliding ,το κινητο ειναι σαν ξεκουρδιστο

 

-Δε θα ελεγα οτι με ικανοποιεισαι η μπαταρια του σε σχεση με το τ630(θα μου πειτε διαφορετικες αναγκες αλλα υπαρχουν κινητα σαν 6280 που εχουν μακραν καλυτερη μπαταρια)

 

-Προβλημα με τη συνδεσημοτητα στο pc μεσω usb(κραταω συνδεδεμενο το καλωδιο στο κινητο μπας και πετυχει να συνδεθει,μετα συνδεεται και μολις τα αφησω αποσυνδεση)

 

-Aναμεσα στην οθονη κα ιστο καλλυμα της οθονης μπαινει σκονη και πρεπει καθε τοσο να ανοιγεις το καλλυμα για καθαρισμο

 

-Προβλημα με τα ακουστικα οποτε παω να ακουσω mp3 η ραδιο η να μιλησω σε κληση υπαρχει απωλεια ηχου σε ενα τουλαχιστον απο τα δυο ακουστικα λογω κακης επαφης του καλωδιου

 

 

Το συμπερασμα λοιπον που βγαζω απο το Νοκια 6280 μετα απο χρηση ενος χρονου ειναι οτι ειναι ενα ομορφο κινητο με τελεια οθονη αλλα η ποιοτητα κατασκευης οπως ολα τα νοκια που ειχα ηταν μηδαμινη(οποιος πιστευει οτι ειναι θεμα κακομεταχειρησης θα του πω οτι ειχα και το τ630 το οποιο δε μου δημιουργησε κανενα προβλημα).

 

Εν κατακλειδι

 

αν με ρωτουσατε αν θα ξαναεπερνα το κινητο θα σας ελεγα ΟΧΙ .Βασικα μετα απο το 6280 ειπα στον εαυτο μου οτι δεν θα ξαναπαρω νοκια(το χα πει και παλιοτερα αυτο αλλα δεν το τηρησα):O

 

 

Σας Ευχαριστω και πιστευω να βοηθησα οσους θελουν να γνωρισουν καλυτερα το κινητο:)

reveur-voyageur.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Οταν στελνω μνμ στην αναφορα η ωρα που λεει οτι παραδοθηκε ειναι 2 ωρες μπροστα. Αυτο βεβαια δεν το κανει παντα. Ως ζωνη ωρας εχω βαλει GMT+2. Οταν το αλλαζω και το κανω GMT δειχνει τη σωστη ωρα. Τι μπορει να φταει? Υποπτευομαι οτι ειναι λαθος του κεντρου μηνυματων και αντι να στελνει ωρα GMT ,οποτε το κινητο θα προσθετε 2 ωρες και θα ηταν οκ, στελνει ωρα Ελλαδας και με προσθεση 2 ωρων απο το κινητο δειχνει οτι να 'ναι.
Link to comment
Share on other sites

αλλά δεν μπορώ να τα δω από το nokia pc suite για να τα περασω στο κινητό.

ανοίγω το φάκελο που τα έχω στο pc μου, αλλά το nokia pc suite δεν τα βλέπει.. υπάρχει κάτι γι'αυτό; θέλει ειδική έκδοση το pc suite;

Link to comment
Share on other sites

εγω θυμαμαι ανοιγα το directory νοκια και εβαζα τα themes μεσα στο φακελο

το χρησημοποιουσα σαν στικακι δηλαδη

reveur-voyageur.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αντιμετοπιζω ενα προβλημα και θα ηθελα την βοηθεια σας. Οταν γραφω sms μετα τους 70 χαρακτηρες μου το στελνει σαν διπλο μηνυμα και ετσι χρεωνομαι διπλα. Τι πρεπει να κανω? Εχω ακουσει οτι φταιει η καρτα sim μου επειδη ειναι παλια και δεν μπορω να επιλεξω απο το κινητο ως γλωσσα γραφης την γλωσσα sim αφου δεν διαθετει. Υσχυει κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...