Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, βαριέμαι να το ξαναστηνω.

Άσε που άλλοι που έχουν το ίδιο πρόβλημα εχουν δοκιμάσει διάφορα, και factory reset, σε forum. Αλλά μετά από λίγες μέρες επανερχεται η ειδοποίηση. Τζάμπα θα χάσω ένα απόγευμα.

Edited by astan1990
Link to comment
Share on other sites

Τόσες μέρες και καμία αναβάθμιση. Ούτε με αλλαγή χώρας μέσω hicare ούτε μέσω Hisuite...παπαλα. αντε να δούμε.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εμένα χθες μου ήρθε η .347 με ενημέρωση Οκτωβρίου..υπομονή τι να κάνουμε άλλο

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, ούτε με την αναβάθμιση διορθώθηκε το bug με την ειδοποίηση "app updates are ready to install".

 

Επίσης για να απαντήσω στο δικό μου ερώτημα από πιο παλιά, Ringke θήκη και tmax γυαλί είναι ασύμβατα. Το έχει σηκώσει στις άκρες.

Και το πλήρωσα και 30€ συνολικά για να μου το εγκαταστήσουν σε αυτό το μαγαζί στην Καλλιθέα.

 

με θηκη spigen, είναι ακριβως στο οριο, ουτε ένα χιλιοστο κενο.

Link to comment
Share on other sites

εμένα χθες μου ήρθε η .347 με ενημέρωση Οκτωβρίου..υπομονή τι να κάνουμε άλλο

 

Και γω του Οκτωβρίου έχω αλλα με .346

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το ότι λιώνω το κινητό μες στη μέρα, γιατί το χρησιμοποιώ αντι για λάπτοπ, γίνεται κάτι λάθος και μου βγάζει μόνο μια μέρα;

Έχω πάντα ανοιχτά wifi, gps, data χωρίς βέβαια να γίνεται χρήση αυτών πάντα, την οθόνη always on ( να δείχνει την ώρα δηλαδή) και όλες τις εφαρμογές social ελεύθερες από τον "κόφτη" της huawei.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα ,αγόρασα ένα USB type c και όταν το συνδέω επιλέγει από μόνο του μόνο φόρτιση ,πατάω επιλογή μεταφορά δεδομένων και ξανά πηγαίνει αυτόματα στην επιλογή φόρτιση. Τι συμβαίνει ,ξέρει κανείς ? ευχαριστώ:wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα ,αγόρασα ένα USB type c και όταν το συνδέω επιλέγει από μόνο του μόνο φόρτιση ,πατάω επιλογή μεταφορά δεδομένων και ξανά πηγαίνει αυτόματα στην επιλογή φόρτιση. Τι συμβαίνει ,ξέρει κανείς ? ευχαριστώ:wacko::wacko:

Δοκίμασε στις επιλογές προγραμματιστων εκεί που λέει για επιλογή ρύθμιση πρόσδεσης USB να βάλεις default την μεταφορά πολυμέσων

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς fps gaming στο pc με usb tethering? Εδώ και μέρες το χρησιμοποιώ (γιατί είμαι χωρίς ίντερνετ και σταθερό) για να παιζω pubg και έχω πολύ υψηλό ping, σταθερά πάνω από 150 και πολύ συχνά στιγμιαία 500 plus. Έτσι αναγκάζομαι να βγάλω τη sim να τη βάλω στο backup κινητό (LG g2) για να παίζω σαν άνθρωπος
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, στις κλήσεις με επαφές που δεν έχουν φώτο πρέπει αναγκαστικά να βλέπουμε τα κορφοβουνια; Στο P30 pro φίλου μου του βγάζει την φώτο που έχει στην αρχική οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, στις κλήσεις με επαφές που δεν έχουν φώτο πρέπει αναγκαστικά να βλέπουμε τα κορφοβουνια; Στο P30 pro φίλου μου του βγάζει την φώτο που έχει στην αρχική οθόνη.
Στο Android 10 δεν δείχνει τα κορφοβούνια, αλλά το wallpaper που είχε το Mate όταν βγήκε στην αγορά, αυτό με την θάλασσα και το νησί.

 

Και έχουν βάλει την φωτογραφία αυτού που σε καλεί σε έναν μικρό κύκλο όπως είναι και στο pure Android, και όχι στην μισή περίπου οθόνη που ήταν στο Android 9.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, στις κλήσεις με επαφές που δεν έχουν φώτο πρέπει αναγκαστικά να βλέπουμε τα κορφοβουνια; Στο P30 pro φίλου μου του βγάζει την φώτο που έχει στην αρχική οθόνη.

 

Εγώ έβαλα ένα θέμα από το gallery δοκιμαστικά για 5 λεπτά το οποίο κανονικά το αγοράζεις και άλλαξε το background των κλήσεων μόνιμα.

Link to comment
Share on other sites

μπαίνω και ξαναμπαίνω στην ενημέρωση λογισμικού και τι να δω.. δεν υπάρχει 10αρα τσακιστή:lol:

 

Screenshot-20191121-104255-com-huawei-android-hwouc.jpg

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησε την μια sim αν εχεις δυο απο διαφορετικο παροχο και κανε μεσα απο το hi care ενημερωση λογισμικου..
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησε την μια sim αν εχεις δυο απο διαφορετικο παροχο και κανε μεσα απο το hi care ενημερωση λογισμικου..
Με μία sim το δουλεύω της voda..ούτε απο hicare ούτε απο τις ρυθμίσεις βρίσκει αναβάθμιση

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω και δεύτερη sim (για δεδομένα) θα υπάρχει μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση; τώρα βγάζω περίπου 1.5 μέρα με μια πλήρη φόρτιση, θα βγάζει μια τουλάχιστον με δύο sims?

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο Android 10 δεν δείχνει τα κορφοβούνια, αλλά το wallpaper που είχε το Mate όταν βγήκε στην αγορά, αυτό με την θάλασσα και το νησί.

 

Και έχουν βάλει την φωτογραφία αυτού που σε καλεί σε έναν μικρό κύκλο όπως είναι και στο pure Android, και όχι στην μισή περίπου οθόνη που ήταν στο Android 9.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Σε P30 pro με Android 10 στην κλήση με επαφή χωρίς φώτο κραταει ότι έχεις βάλει στην επιφάνεια εργασίας. Σε εμάς δεν γίνετε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν βάλω και δεύτερη sim (για δεδομένα) θα υπάρχει μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση; τώρα βγάζω περίπου 1.5 μέρα με μια πλήρη φόρτιση, θα βγάζει μια τουλάχιστον με δύο sims?

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

Ναι. Εγώ με 2 sim βγάζω σίγουρα μέρα και παραπάνω συνήθως.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα ένα θέμα από το gallery δοκιμαστικά για 5 λεπτά το οποίο κανονικά το αγοράζεις και άλλαξε το background των κλήσεων μόνιμα.
Ποιό θέμα έβαλες, και τί φόντο είχε στην call screen;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δώσω το δικό μου, υπόψη ότι έρχεται black Friday, ένας χρόνος εγγύηση, σε τι λεφτά ;
Link to comment
Share on other sites

Ποιό θέμα έβαλες, και τί φόντο είχε στην call screen;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Δε θυμάμαι πως το λένε αλλά όποιο επί πληρωμή θέμα χρησιμοποιήσω για 5 λεπτά και μετά το ακυρώσω μου κρατάει το φόντο στις κλήσεις.

 

edit: Σα θέμα έχω μόνιμα το stone (living) που δεν έχει δικό του background στις κλήσεις. Ίσως για αυτό να κρατάει τα background από τα προσωρινά.

Edited by bfc
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει διαφορά στο dark theme του emui 10 σε σύγκριση με την επιλογή "σκούρα χρώματα" από τις ρυθμίσεις μπαταρίας που είχαμε στο emui 9.1?
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δώσω το δικό μου, υπόψη ότι έρχεται black Friday, ένας χρόνος εγγύηση, σε τι λεφτά ;

 

Η blackfriday δεν νομίζω να επηρεάζει αφού τα μαγαζιά λιανικής που συμμετέχουν το έχουν πανάκριβα και δεν νομίζω να το βάλουν κάτω από 600ευρω. Μια λογική τιμή αν του έχεις και θήκη και τζάμι είναι τα 400 με 420 ευρώ πιστεύω. Στο Σκρουτζ 1μαγαζι το έχει 400 κατόπιν παραγγελίας και αμέσως μετά πάει 480.

Link to comment
Share on other sites

Το δίνω 420€, με t-max, 2 original kai spigen θήκες. Προσωπικό μήνυμα. Υπόλοιπο εγγύηση 1 έτος.
Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνία στο thampy192@gmail.com , δωρο ένα

Samsung note edge (έχει καμένο ένα pixel,, εκτός εγγύησης.).

Link to comment
Share on other sites

Δε θυμάμαι πως το λένε αλλά όποιο επί πληρωμή θέμα χρησιμοποιήσω για 5 λεπτά και μετά το ακυρώσω μου κρατάει το φόντο στις κλήσεις.

 

edit: Σα θέμα έχω μόνιμα το stone (living) που δεν έχει δικό του background στις κλήσεις. Ίσως για αυτό να κρατάει τα background από τα προσωρινά.

 

Ok, λοιπόν, έβαλα για wallpaper ένα μαύρο wallpaper, έκανα κλήση, και το background στην call screen άλλαξε σε μαύρο.

 

Τέλος, επέστρεψα στο Pixel live wallpaper με την Υδρόγειο που είχα, και το μαύρο background στην call screen παρέμεινε.

 

Οπότε όλα καλά. :)

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...