Jump to content

Πρόβλημα Η/Υ


WildCherry
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αποφάσισα να φτιάξω τον δικό μου υπολογιστή κομμάτι κομμάτι, με την βοήθεια κάποιων φίλων έφτιαξα ένα Setup γύρω στα 700 ευρώ,το οποίο είναι το εξής:

Μητρικη: MSI B350M

Κάρτα γραφικών: GeForce GTX 1050Ti

Σκληρός δίσκος: Western Digital WD10EZEX 1TB

Τροφοδοτικό: Corsair CX 450W

Επεξεργαστής: AMD Ryzen 5 1600

Μνήμη Ram: G.Skill Aegis ddr4 16gb

Οθόνη: Samsung LS24D330HSX

Είδα κάποια πολύ γνωστά βιντεάκια για το πως να στήσω το κάθε κομμάτι βήμα-βήμα και όλα πήγαν κανονικά, το μόνο θέμα που βρήκα είναι ότι η κάρτα γραφικών μου δεν έχει θύρα για να συνδεθεί με το τροφοδοτικό, το γκούγκλαρα να δω αν γίνεται και χωρίς συνδέση αυτών των δυο και βρήκα ότι τα 450W είναι αρκετά για να τρέξουν την κάρτα ακόμα και χωρίς σύνδεση, επιπλέον όταν ανοίγω τον υπολογιστή και την οθόνη δεν γίνεται τίποτα, δοκιμασα την σύνδεση με HDMI αλλά και με DVI μπας και υπήρχε κάποιο θέμα εκεί αλλά δεν άλλαξε κάτι, υπάρχει κάτι που θα έπρεπε να αλλάξω, να κοιτάξω;

Link to comment
Share on other sites

Για συνδεσε την οθονη με την καρτα γραφικων της μητρικης, να δεις αν εχεις εικονα.

Ισως μεσα απο o bios δεν εχεις επιλεξει ποια καρτα γραφικων να χρησιμοποιει το pc(σπανιο να συμβει βεβαια,γιατι συνηθως γινετε αυτοματα)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αν παίζει χωρίς την κάρτα γραφικών, από την Hdmi εξοδο της μητρικής σου. Ποιο μοντέλο 1050 έχεις? Σίγουρα δεν παίρνει τροφοδοσία?

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...