Jump to content

Forthnet ADSL in-a-box Plus!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν απο δεκα μερες αποφασισα και πηρα το Adsl in a box Plus :cry: .

Απο τα μεγαλυτερα λαθη που εχω κανει ποτε, εχει μεσα το απαδεκτο linksys WAG54G modem-router :mad: .

Εδω και μια εβδομαδα που το εχω προσπαθω να βαλω τις βασικες ρυθμισεις στο setup του και αυτο αρνειται πεισματικα :p .

Καθε φορα που προσπαθω να αλλαξω μια ρυθμιση μου ζηταει user name και password και οτι και να βαλεις δεν το δεχεται :blink: .

Εχω βαλει 4 διαφορετικα firware που μου εστειλε η forthnet αλλα αυτο τιποτα, εκει τον χαβα του :D .

Οπως ηταν λογικο πηρα την forthnet τηλεφωνο και τους ζητησα αλλαγη του μαπα router και μου απαντησαν οτι αυτοι δεν μπορουν να το κανουν γιατι δεν εχουν stock αλλα πρεπει να το στειλω στην infoquest γιατι αυτοι εχουν το service.

Και εδω ξεκινα το γελοιο της υποθεσης , οταν πηρα τηλεφωνο την infoquest μου ειπαν να το στειλω με δικια μου χρεωση σε αυτους μαζι με το τιμολογιο αγορας.

Και εδω γινεται η ερωτηση απο εμενα οτι στο δελτιο αγορας δεν αναφερεται πουθενα το linksys αλλα γραφει μονο Adsl in a box Plus , και αν τυχον θα ηπαρξει προβλημα με το service της infoquest οταν δουν το δελτιο αγορας , μην τυχον και μου το γυρησουν πισω χωρις να κανουν τιποτα. Και ερχεται μια απαντηση που με αφησε πραγματικα αφωνο , " ΘΑ ΔΟΥΜΕ , ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΠΟΡΕΙ ". :w00t:

Παθαινεις εγκεφαλικο η δεν παθαινεις ; :cry:

Τι παει να πει "θα δουμε" , κορωνα γραμματα το παιζουν καθε φορα που τους ερχεται δεμα στο service ; :lol:

Σταματησα να μιλαω με την infoquest μετα απο αυτη την πανεξυπνη απαντηση που μου εδωσαν και πηρα τηλεφωνο την forthnet και απαιτησα την αντικατασταση του πακετου απο αυτους ή και ακομα να μου στειλουν το απλο adsl in a box , στο κατω κατω απο αυτους το πηρα και οχι απο την infoquest.

Και οταν το πηρα δεν τους ειπα " στειλτε μου το πακετο και για πληρωμη ΘΑ ΔΟΥΜΕ " :D

Τα σχολια δικας σας. Ακομη περιμενω απαντηση απο την forthnet

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το έγραψα στο θέμα του in-a-box plus ότι ο linksys είναι τραγικός, αλλά δυστυχώς εσύ το είχες ήδη πάρει... (το έγραψα πριν 8 μέρες)

Το μόνο που μπορείς να κυνηγήσεις είναι να τον πάρει πίσω η Forthnet (ή αλλιώς να απαιτήσεις να σου στείλουν τεχνικό να τον ρυθμίσει).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως δεν ειναι θεμα τεχνικου για να ερθει να το ρυθμισει , το router ειναι χαλασμενο.

Απλως εγω με τιποτα δεν στελνω το router στην infoquest , δεν προκειται να περιμενω αν θα μου το φτιαξουν ή αντικαταστησουν αυτοι μετα απο ακομη δεκα μερες.

Και καλα εγω δεν ηξερα οτι αυτο το router ειναι μουφα ( μετα το ανακαλυψα διαβαζοντας το post σου , δυστηχως αργα πια, και διαβαζοντας σε διαφορα forum τις εντυπωσεις απο users) αυτοι πως διαλεξαν ενα τοσο αχρηστο προιον; :(

Μου αρεσει που στο site της forthnet διπλα στο router εχουν και σημα του pc world σαν αριστο προιον :w00t:

Καλα ναρκωτικα περνουν αυτοι ή μαλλον τιποτα αλλο απο τις διαφορες εταιρειες γαι να τα προωθησουν . ;)

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως δεν ειναι θεμα τεχνικου για να ερθει να το ρυθμισει , το router ειναι χαλασμενο.

Απλως εγω με τιποτα δεν στελνω το router στην infoquest , δεν προκειται να περιμενω αν θα μου το φτιαξουν ή αντικαταστησουν αυτοι μετα απο ακομη δεκα μερες.

Και καλα εγω δεν ηξερα οτι αυτο το router ειναι μουφα ( μετα το ανακαλυψα διαβαζοντας το post σου , δυστηχως αργα πια, και διαβαζοντας σε διαφορα forum τις εντυπωσεις απο users) αυτοι πως διαλεξαν ενα τοσο αχρηστο προιον; :(

Μου αρεσει που στο site της forthnet διπλα στο router εχουν και σημα του pc world σαν αριστο προιον :w00t:

Καλα ναρκωτικα περνουν αυτοι ή μαλλον τιποτα αλλο απο τις διαφορες εταιρειες γαι να τα προωθησουν . ;)

 

Den nomizw na einai xalasmeno file mou apla to router einai gia ton p.... kavala. Eixa kanei to lathos na ton agorasw thn epoxh pou protovgike th mia den douleve thn allh den dexotan rithmishs mexri kai otan htan anamenh h tv den douleve to wifi.

Ta pira agria mia mera kai efage mia apo to parathirw kai katharise :lol: :lol:

 

Pira ena D-link dsl-g604t kai eisixasa. Apla to sindesa anapsa to pc ekana to setup kai ola doulevan mia xara. kai sta 3 pou einai sto diktio.(ta 2 me wifi)

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα του ειναι οτι δεν θελει να αλλαξει με τιποτα το βασικο setup , εκει που δηλωνεις αν ειναι PPOA ή PPOE , username για το internet κτλ.

Ολες τις αλλες ρυθμισεις μπορεις να τις αλλαξεις χωρις κανενα προβλημα και αυτο ειναι που μου τι βιδωνει :cry:

Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι με τι κριτιρια το διαλεξε η forthnet για το πακετο τις ενω υπαρχουν τοσο αξιολογα router αλλων εταιριων που ειναι και πο φθηνα. :confused:

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καλο μπ@@@@λο :mad: ειναι και η Forthnet, απο την παρασκευη που ηταν η τελευταια επικοινωνια και με το τμημα πωλησεων αλλα και με το τμημα τεχνικης υποστιριξης και ειχαν πει οτι το αργοτερο δευτερα θα μου λεγαν τι θα γινει τελικα , καμια επικοινωνια.

Τωρα φταιω εγω αν παρω τηλεφωνο αυριο το πρωι και αρχισω τα μπινελικια!!!!

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Υποκαταστημα Forthnet Στην Θεσσαλονικη.

Πλ. Ναβαρινου 18 τριτος Οροφος.

Το ξερε κανεις? Γιατι εγω Εντυπωσιαστηκα τοσο πολυ που το ανακοινωνω σ ολα τα Forum της Forthnet.

Link to comment
Share on other sites

ναι. αλλα δεν καταλαβα ποτε που ακριβως ειναι!

δεκα λεπτα μιλουσαμε πριν 10 μηνες, αλλα δε καταλαβα!

ναβαρινου ειναι αυτη.

ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΛΑΤΕΙΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Link to comment
Share on other sites

ναι. αλλα δεν καταλαβα ποτε που ακριβως ειναι!

 

Πού είναι τα κρεπάδικα; Εκεί έιναι και το μοναδικό περίπτερο της πλατείας. Ακριβώς πίσω από το περίπτερο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...