Jump to content

ΕΤΕΝ M600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nai alla edo tha iparxi to service, kai oti provlima kai na sou bgali, den tha xriasti na ksodeftis kai allo kai na to stilis sto eksoteriko. auto einai poli simantiko gia mena.

 

den iparxi tropos na baloume moni mas ta windows sta agglika?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καταρχήν λογικά το "πακέτο" θα γίνετε install μετά καθώς όπως είναι γνωστό Ελληνικά WM2005 δεν υπάρχουν. Ένας εύκολος τρόπος λοιπόν θα είναι απλά να κάνεις ένα hard reset και απλά να μην περάσεις τα Ελληνικά.

 

Από την άλλη εάν απλά βάλεις μια ROM Αγγλική τότε αυτομάτως θα τα έχεις κι όλα στα Αγγλικά...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όποιος το πάρει ας μας πει πως ακριβώς έχουν περαστεί τα ελληνικά. Με extra ROM ή κατευθείαν από το Πλαίσιο χωρίς επιλογή. Θα είναι ενδιαφέρον να δούμε αν είναι διαθέσιμη ελληνική ROM για το Μ600 όπως κυκλοφορεί ελεύθερα η αγγλική και η Ταιβανέζικη
Link to comment
Share on other sites

Ειχα την ευκαιρια σημερα να το περιεργαστω για μιση ωρα στο ΠΛΑΙΣΙΟ..

Αυτο που μου εκανε αρνητικη εντυπωση,ειναι ο χρονος που απαιτειται για να ξεκινησει η εφαρμογη της καμερας των 2 μεγαπιξελ...Πανω απο 8 δευτερολεπτα...Ειναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ χρονος..

Τελος παντων,εμενα δε με ενδιαφερει η καμερα,αλλα μπαινοντας στη θεση των υποψηφιων αγοραστων,αυτο που με προβληματιζει,ειναι το θεμα της υποστηριξης..

Και η ACE HELLAS,πουλαει τα QTEK με ελληνικα windows (με το αζημιωτο βεβαια,βαζοντας υπερβολικο καπελο στη τιμη) αλλα τουλαχιστον,για καποιο χρονικο διαστημα,μεχρι που να διορθωθουν τα σοβαροτερα bugs,βγαζει καινουριες αναβαθμισμενες ROM...

Η ερωτηση μου λοιπον ειναι,τι προκειται να γινει με το ελληνικο ΕΤΕΝ και ποιος προκειται να ασχοληθει με τα ενδεχομενα bugs που ενδεχομενως να υπαρχουν...

Υ.Γ:Μπραβο στο ΠΛΑΙΣΙΟ που εφερε το ΕΤΕΝ και μαλιστα σε λογικη τιμη,καθως και τα αξεσουαρ του..(Τσιμπησα το USB καλωδιο με 14,90 ευρωπουλα)

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Και εγω σκεφτομαι για να παρω το Μ600+.

Αυτο που με κανει και κολαω στο να το παρω ειναι τι υποστηριξη θα εχει για τα ελληνικα απο το πλαισιο.

Ειμαι μεταξυ στο να παρω το S200 ( εχω και επιδοτηση απο την ΤΙΜ για αυτο αλλα δεν με ενδιαφερει και πολυ ) το οποιο απο οτι εχω διαβασει δεν λεει και παρα πολλα σε συγκριση με το Μ600 αλλα τουλαχιστον εχει καποια υποστηριξη απο την ACE ( για τις αναβαθμισεις του software) , και του Μ600+ απο το πλαισιο που θα εχει και καποιον στην ελλαδα για να το στειλεις σε περιπτωση βλαβης σε αντιθεση με το Μ600.

Εχω κολησει και δεν ξερω τι να κανω , μαλλον θα τους παρω ενα τηλεφωνο το πρωι και θα τους ρωτησω αναβαθμισεις της ROM απο που θα γινεται ;

Απο αυτους μεσω καποιου δικου τους site η θα υπαρχει στο internet απο την ETEN οπως και στο Μ600;

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Το S200 ειναι πολυ πιο ομορφο...Σα μηχανακι ομως...Δε πιανει μια μπροστα στο ΕΤΕΝ..Πολυ..ΜΑ ΠΟΛΥ πιο αργος επεξεργαστης..Αν το θελεις πιο πολυ για τηλεφωνο,με κλειστα ματια περνεις το S200,αλλα αν θες να του περασεις λιγο πιο βαριες εφαρμογες ΕΤΕΝ και παλι ΕΤΕΝ..Απιστευτο μηχανημα..

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

vre paidia signomi exo ena e-ten m600+ kai den ksero pos mporo na grafo agglika (pano apo ena gramma??) exo kai windows mobile 5. ti na kano???uparxei periptosi na to pouliso??? to mixanaki teleio alla oxi i fasi pdagia emena.
Link to comment
Share on other sites

Πήρε ο φίλος ταξιδιώτης το M600+ από το πλαίσιο αλλά τίποτα!

Δεν μπορεί να το ανοίξει... Δοκίμασε hard reset αλλά τίποτα...

:(

 

Μήπως ξέρει κανείς τίποτα;

Ευχαριστώ!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

@manos: μάλλον τον βλέπω αύριο πρωί πρωί στο πλαίσιο για αλλαγή. Δοκίμασε να φορτίσεις ξανά τη μπαταρία μπας και φταίει τίποτα τέτοιο...
Link to comment
Share on other sites

@manos: μάλλον τον βλέπω αύριο πρωί πρωί στο πλαίσιο για αλλαγή. Δοκίμασε να φορτίσεις ξανά τη μπαταρία μπας και φταίει τίποτα τέτοιο...

 

Μάλλον αυτό θα κάνει, αύριο το Πλαίσιο Κρήτης θα έχει G500

οπότε θα πάρει αυτό...

Ευχαριστώ,

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου mano σε ευχαριστω πολυ ρε φιλε οντως το κινητο συνεχιζει να μενει νεκρο.και το καλυτερο απο ολα?πριν λιγο εκλεισε και δεν ξανανοιξε και το K-800 μου,μπηκε το κερασακι στην τουρτα κι εχω μεινει διχως κινητο εντελως.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το S200 ειναι πολυ πιο ομορφο...Σα μηχανακι ομως...Δε πιανει μια μπροστα στο ΕΤΕΝ..Πολυ..ΜΑ ΠΟΛΥ πιο αργος επεξεργαστης..Αν το θελεις πιο πολυ για τηλεφωνο,με κλειστα ματια περνεις το S200,αλλα αν θες να του περασεις λιγο πιο βαριες εφαρμογες ΕΤΕΝ και παλι ΕΤΕΝ..Απιστευτο μηχανημα..

 

Το παραγγειλα τελικα το ΕΤΕΝ απο το πλαισιο εχτες.

Μου ειπαν οτι αναβαθμισεις του λογισμικου θα γινονται μεσω της ΕΤΕΝ κανονικα στα ελληνικα . Ελπιζω να βγαινει το ιδιο συντομα με την αγγλικη εκδοση , θα δειξει :D

Τωρα για αυτο που ρωταει ο konzikos δεν εχει επιλογη στην αλλαγη πληκτρολογιου μεταξη ελληνικων και αγγλικων ;

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

εχει εικονιδιακι αλλα ι αλλαγη κραταει για ενα γραμμα και μετα παλι ελληνικα!!!!!!!!!!!!!οταν εισαι internet ti kaneis patas gia ena gramma 2 fores ????(mipos prepei na kano kapoio sindiasmo gia monima???)
Link to comment
Share on other sites

@konzikos: βάλε resco keyboard κι επιλέγεις αυτό για τα Αγγλικά...

 

Να σου κάνω κι εγώ δύο ερωτησούλες. Στα sms έχεις 160 χαρακτήρες ή γράφεις με 70 (με Ελληνικά πάντα)? Επίσης άμα γράφεις με το stylus, υπάρχει επιλογή Ελληνικών?

Link to comment
Share on other sites

auto simainei oti otan thelo ma grapso mia lexi tha anoigo to resco???pantos sta minumata grafo mikra & megala 70!!!!ligo den einai???yparxei sro pliktologio ena koumpi pou kanei to pliktologio aggliko alla meta apo ena gramma girnaei ksana se elliniko.............kai ksana....gia kathe aggliko gramma dio klik???
Link to comment
Share on other sites

στο πλαισιο υπαρχει ελληνικη rom στο Μ600+ ή στο Μ600 το απλο??Η πηπως και στο δυο ?? Εαν καποιος εχει το Μ600 στα ελληνικα ας κανει καπου upload την ROM :) :) :)

 

Παντως μετα απο ακρετους μηνες με το Μ600 εχω να πω οτι δεν ειμαι απολυτα ευχαριστημενος...Την δουλεια μου και γιαυτο που το θέλω το κανω μια χαρα..ομως η συσκευη χολενει σε ΠΟΛΛΑ σημεια και δυστυχως πιστευω οτι απευθυνεται σε αρκετα advanced users. Σωζετε μονο απο τον επεξεργαστη του..κατα τα αλλα..χαλια ποιοτητα ηχου..τηλεφωνο μπορεις δεν μπορεις να μιλησεις..στο skype πρεπει να μπεις σε "κενο" αερος για να μιλησεις..και αλλα πολλα (ενα ηχειακι το οποιο ειναι εντελως μα εντελως μαπα κλπ)...εγιναν καποιες φιλοτιμες προσπαθειες με τα patch κλπ..αλλα το αποτελεσμα παραμενει κακο..

Οποιος σκευτεται να το αγορασει πρεπει να λαβει υποψιν του αρκετα..και πανω απο ολα να εχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ υπομονη..

Ας ειναι καλα και τα παληκαρια στο eten-users.net γιατι αλλιως...;)

Αυτα :)

Link to comment
Share on other sites

@konzikos: και για Ελληνικά και για Αγγλικά θα χρησιμοποιείς το resco. Με patch που έχουν φτιάξει κάποια παιδία από το forum θα μπορείς να έχεις και του 160 χαρακτήρες των sms. Κάνε ένα search στο forum και θα βρεις πληροφορίες... Τελικά με το stylus μπορείς να γράψεις Ελληνικά?

 

@amorf: τα παραλές. Μετά το τελευταίο patch ήχου και μια από τις τελευταίες ROM η λειτουργία του σαν τηλέφωνο είναι σχεδόν τέλεια. Με το skype από την άλλη ποτέ δεν είχα πρόβλημα...

 

Το μόνο αρνητικό πλέον είναι ο σχεδιασμός του τηλέφωνο που δεν επιτρέπει στον ήχο από το πίσω ήχιο να "βγαίνει" καλά όταν το m600 είναι ακουμπισμένο με την οθόνη προς τα πάνω. Εγώ πάντως μετά από μια θήκη που αγόρασα έχω ξεπεράσει κι αυτό το πρόβλημα, αφού πλέον δε μπλοκάρετε ο ήχος...

 

Το m600, όπως κι όλα τα ppc-phone που κυκλοφορούν, δεν είναι για άτομα τα οποία δεν έχουν όρεξη ή ώρα να ασχοληθούν. Όλες αυτές οι συσκευές βγαίνουνε σχεδόν γυμνές από προγράμματα-παιχνίδια και χρειάζεται ψάξιμο για να βρεις αυτό που θέλεις...

Link to comment
Share on other sites

στο πλαισιο υπαρχει ελληνικη rom στο Μ600+ ή στο Μ600 το απλο??Η πηπως και στο δυο ?? Εαν καποιος εχει το Μ600 στα ελληνικα ας κανει καπου upload την ROM :) :) :)

 

Παντως μετα απο ακρετους μηνες με το Μ600 εχω να πω οτι δεν ειμαι απολυτα ευχαριστημενος...Την δουλεια μου και γιαυτο που το θέλω το κανω μια χαρα..ομως η συσκευη χολενει σε ΠΟΛΛΑ σημεια και δυστυχως πιστευω οτι απευθυνεται σε αρκετα advanced users. Σωζετε μονο απο τον επεξεργαστη του..κατα τα αλλα..χαλια ποιοτητα ηχου..τηλεφωνο μπορεις δεν μπορεις να μιλησεις..στο skype πρεπει να μπεις σε "κενο" αερος για να μιλησεις..και αλλα πολλα (ενα ηχειακι το οποιο ειναι εντελως μα εντελως μαπα κλπ)...εγιναν καποιες φιλοτιμες προσπαθειες με τα patch κλπ..αλλα το αποτελεσμα παραμενει κακο..

Οποιος σκευτεται να το αγορασει πρεπει να λαβει υποψιν του αρκετα..και πανω απο ολα να εχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ υπομονη..

Ας ειναι καλα και τα παληκαρια στο eten-users.net γιατι αλλιως...;)

Αυτα :)

Αν σου πω ότι μετά από πολλά χρόνια σταμάτησα να σκέφτομαι ότι πρέπει να αλλάξω συσκευή; Πρώτη φορά θεωρώ δεδομένο ότι αυτό είναι και θα είναι για καιρό το τηλέφωνό μου. Έχω μείνει με την 215, άψογη αυτονομία, πολύ καλός ήχος, κανένα πρόβλημα (με το ril_patch12 φυσικά), όλα τα προβλήματα λυμένα, 0 κολλήματα. Όσο γι αυτό που λέτε ότι απευθύνεται σε άτομα που έχουν όρεξη να "ασχοληθούν", το μόνο που κάνω είναι να το φορτίζω μια φορά τη βδομάδα. Τόσο "πολύ" χρόνο μου παίρνει!

Link to comment
Share on other sites

Πήρε ο φίλος ταξιδιώτης το M600+ από το πλαίσιο αλλά τίποτα!

Δεν μπορεί να το ανοίξει... Δοκίμασε hard reset αλλά τίποτα...

:(

 

Μήπως ξέρει κανείς τίποτα;

Ευχαριστώ!

Το πιο πιθανό είναι να έχει βάλει την μπαταρία και να μην παρατήρησε την μικρή ασφάλειά της. Αν δεν κλειδωσεις την μπαταρία, η συσκευή δεν ανοίγει !!

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι να έχει βάλει την μπαταρία και να μην παρατήρησε την μικρή ασφάλειά της. Αν δεν κλειδωσεις την μπαταρία, η συσκευή δεν ανοίγει !!

 

Ναι! Αυτό ήταν!

Ευχαριστώ πολύ,

Μανος

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με hab και kirileman.

 

το M600 μετά τη τελευταία διόρθωση για τον ήχο είναι μια χαρά και φυσικά αν δεν θες να το σκαλίζεις συνέχεια δεν χρειάζεται τίποτα παραπάνω από φόρτιση.

Μια φορά θα χρειαστεί να πειράξεις το registry για τον θέμα του ήχου και τέλος.

 

Εξάλλου αν κοιτάξεις λίγο την αγορά των PPC όλο και κάποιο πρόβλημα θα δεις.

 

Ελληνικό και αγγλικό πληκτρολόγιο μπορείς να έχει ευκολα με τη χρήση του Resco Keyboard

 

Σχετικά με την ελληνική ROM θέλει προσοχή σε όσους σκεφτόμαστε με Μ600 πιαθνή χρήση της καθώς αυτή που έχει το Μ600+ του Πλαισίου δεν είναι σίγουρο ότι θα είναι συμβατή με Μ600 όπως δεν είναι και οι αντίσοτιχες αγγλικές ROM

Link to comment
Share on other sites

 

Σχετικά με την ελληνική ROM θέλει προσοχή σε όσους σκεφτόμαστε με Μ600 πιθανή χρήση της καθώς αυτή που έχει το Μ600+ του Πλαισίου δεν είναι σίγουρο ότι θα είναι συμβατή με Μ600 όπως δεν είναι και οι αντίστιχες αγγλικές ROM

Αραγε θα βρεθει κανενας "εθελοντης" να σκαλισει το Μ600 του και να προσπαθησει να περασει την Ελληνικη ROM?

Οχι βεβαια οτι "καιγομαι" να βαλω ελληνικα..αλλα...ετσι..απο περιεργεια θα ηθελα να ξερω τι γινεται!!!:p

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Αραγε θα βρεθει κανενας "εθελοντης" να σκαλισει το Μ600 του και να προσπαθησει να περασει την Ελληνικη ROM?

Οχι βεβαια οτι "καιγομαι" να βαλω ελληνικα..αλλα...ετσι..απο περιεργεια θα ηθελα να ξερω τι γινεται!!!:p

 

Ναι αλλά πρέπει πρώτα να βρεθεί η ελληνική ROM;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ΕΤΕΝ M600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...