Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες μετά την τελευταία αναβάθμιση το εικονίδιο του 4G μένει κολλημένο πάνω δεξιά ανεξάρτητα με το αν έχω ανοιχτά τα δεδομένα.

Το κάνει και σε σας;

 

Έτσι πρέπει να είναι. Οταν σε παρουν κληση6 ή παρεις εσυ θα δεις οτι εξαφανίζεται και οταν ληξεις την κλήση θα επανέλθει. Ειναι φυσιολογική λειτουργία. Σε ολα μου τα τηλεφωνα το ίδιο γινόταν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο δικό μου όχι... Εγώ παρατηρώ άλλο θέμα όμως, δεν υπάρχει το εικονίδιο του κεραυνού πάνω στην μπαταρία, όταν το φορτίζω, οπότε δεν μπορείς να ξέρεις αν φορτίζει ή όχι (εκτός αν τραβήξεις την κάτω μπάρα και φανεί ο κύκλος φόρτισης και το ποσοστό, πολύ άβολο!)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομιζω οταν το φορτίζεις η μπαταρία γίνεται πράσινη και επισης αναβει και το led. Δε θυμάμαι αν εχει κεραυνό, θα το τσεκαρω μολις παω σπίτι. Το led γνωρισζει κανεις αν μπορουμε να αλλαζει χρωματα αναλογα τη λειτουργία?

Link to comment
Share on other sites

Απο προχθές ψαχνω να βρω αυτο που κου ειπες και κανω διακοπή ειδοποιησεων και απεγκατασταση διαφορων προγραμματων χωρις αποτέλεσμα. Συνεχιζει να ανάβει η οθόνη κάθε 10 λεπτά όταν ειμαι συνδεδεμένος στο ιντερνετ. Σκέφτομαι οτι ίσως ειναι η ειδοποίηση για την ενημέρωση του miui που δεν εχω κάνει ακομη και μου την βγαζει μόνιμα στην κουρτίνα ειδοποιήσεων και την αρχική οθόνη. Την αναβάθμιση μπορω να την παρακάμψω με κάνενα τρόπο;
Δεν ξέρω, σε εμένα που το έκανε έφταιγε εφαρμογή και έπρεπε να κλείσω μέσα από την εφαρμογή να μην ανάβει η οθόνη
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Απο προχθές ψαχνω να βρω αυτο που κου ειπες και κανω διακοπή ειδοποιησεων και απεγκατασταση διαφορων προγραμματων χωρις αποτέλεσμα. Συνεχιζει να ανάβει η οθόνη κάθε 10 λεπτά όταν ειμαι συνδεδεμένος στο ιντερνετ. Σκέφτομαι οτι ίσως ειναι η ειδοποίηση για την ενημέρωση του miui που δεν εχω κάνει ακομη και μου την βγαζει μόνιμα στην κουρτίνα ειδοποιήσεων και την αρχική οθόνη. Την αναβάθμιση μπορω να την παρακάμψω με κάνενα τρόπο;

 

Αν έχεις εγκαταστήσει το greenify να ξέρεις ειναι αυτό. Αν οντως προέρχεται απο την αναβάθμιση ή απλά κανε την αναβάθμιση γιατι μπορεί να ειναι bug και να διορθωθεί με την αναβάθμιση. Δες αν μετά την αναβάθμιση στο κάνει. Δε καταλαβαινω γιατι δε κανεις την αναβάθμιση...πιστευω θα λυθει το προβλημα σου

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οταν το φορτίζεις η μπαταρία γίνεται πράσινη και επισης αναβει και το led. Δε θυμάμαι αν εχει κεραυνό, θα το τσεκαρω μολις παω σπίτι. Το led γνωρισζει κανεις αν μπορουμε να αλλαζει χρωματα αναλογα τη λειτουργία?

 

Ναι, όντως άλλαξε, πλέον δεν βγάζει τον κεραυνό αλλά πρασινίζει το εικονίδιο της μπαταρίας.

 

Το led δεν αλλάζει χρώμα, ένα έχει κι αυτό ψόφιο....

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις εγκαταστήσει το greenify να ξέρεις ειναι αυτό. Αν οντως προέρχεται απο την αναβάθμιση ή απλά κανε την αναβάθμιση γιατι μπορεί να ειναι bug και να διορθωθεί με την αναβάθμιση. Δες αν μετά την αναβάθμιση στο κάνει. Δε καταλαβαινω γιατι δε κανεις την αναβάθμιση...πιστευω θα λυθει το προβλημα σου

 

Οχι δεν εχω εγκαταστησει το greenify. Πριν λιγες μερες δεν ειχα το προβλημα, ξεκινησε να το κανει εδω και 2-3 μερες, στο περιπου τη μερα που μου εβγαλε διαθεσιμη την αναβαθμιση. Βασικα δεν κανω την αναβαθμιση γτ διαβασα διαφορα απο τα παιδια εδω μεσα. Οτι οι εφαρμογες δεν βγαζουν επανω τους αριθμο ειδοποιησεων, για τα κουμπια οτι πλεον δεν μπορεις να τα εξαφανισεις κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω εγκαταστησει το greenify. Πριν λιγες μερες δεν ειχα το προβλημα, ξεκινησε να το κανει εδω και 2-3 μερες, στο περιπου τη μερα που μου εβγαλε διαθεσιμη την αναβαθμιση. Βασικα δεν κανω την αναβαθμιση γτ διαβασα διαφορα απο τα παιδια εδω μεσα. Οτι οι εφαρμογες δεν βγαζουν επανω τους αριθμο ειδοποιησεων, για τα κουμπια οτι πλεον δεν μπορεις να τα εξαφανισεις κτλ.
Τα "update settings" πως τα έχεις?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Τα "update settings" πως τα έχεις?

 

Εννοεις τις ενημερώσεις εφαρμογων συστηματος; Οχι ετσι; Που βρισκω τις ρυθμισεις αναβαθμισης, τα update settings που αναφερεις;

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις τις ενημερώσεις εφαρμογων συστηματος; Οχι ετσι; Που βρισκω τις ρυθμισεις αναβαθμισης, τα update settings που αναφερεις;
Τις τρεις τελείες εδώ αν πατήσεις b01d72156e0f509bc455071b9d120044.jpg
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις τις ενημερώσεις εφαρμογων συστηματος; Οχι ετσι; Που βρισκω τις ρυθμισεις αναβαθμισης, τα update settings που αναφερεις;

 

Πας ρυθμίσεις/σχετικα με το τηλέφωνο/ενημερωση συστήματος/ εκεί πατάς τις 3 τελείες επανω δεξιά εχει τις επιλογες να το απενεργοποιήσετε

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τις απαντήσεις σας. Απενεργοποίησα την αυτοματη ληψη ενημερωσεων μεσω wifi, θα το κοιταξω και θα σας πω αποτελεσματα.
Link to comment
Share on other sites

Για τζάμι και θήκη καμμιά πρόταση?

 

Ολά από την Κίνα με ebay

Τζαμι

 

https://www.ebay.co.uk/itm/382612637726

 

 

Θήκη

https://www.ebay.co.uk/itm/For-Xiaomi-Redmi-Note-6-Pro-Case-Leather-Magnetic-Flip-Kickstand-Card-Slim-Cover/202475145426?_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20160908103841%26meid%3D2d24024ad55d4fc8a3dc4e9d2f2c9466%26pid%3D100227%26rk%3D2%26rkt%3D10%26sd%3D202489549775%26itm%3D202475145426&_trksid=p2054502.c100227.m3827

 

 

 

Μη πας σε σκρουτζομάγαζο. Ανακάλυψα πώς αγοράζουν από την Κίνα με ebay και τα μεταπωλούν, τα ίδια ακριβώς προιόντα που σου προτείνω.

Link to comment
Share on other sites

Απο το 3 στο 4, μετα στο νοτε 5 και τωρα στο νοτε 6, σε μαυρο χρωμα.

Καπου εχω σκαλωσει ομως και δεν βρισκω την ενημερωση για τους κωδικους wifi ,ενω στο 5 τα ειχα κανονικα.

Αντε τωρα να τα ξαναβρεις και να τα βαλεις ενα - ενα.....

Και μιας και μιλουσατε για θηκες πιο πανω, αυτη που εχει μεσα η συσκευασια την βρισκω μια χαρα, ομως δεν προστατευει την καμερα πισω, η οποια εξεχει.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τις απαντήσεις σας. Απενεργοποίησα την αυτοματη ληψη ενημερωσεων μεσω wifi, θα το κοιταξω και θα σας πω αποτελεσματα.

 

Μετά από καθημερινή χρήση και δοκιμή έχω αποτελέσματα, τελικά όπως σας είπα απενεργοποίησα την αυτόματη λήψη ενημερώσεων και η οθόνη δεν ανάβει κάθε 10 λεπτά πλέον. Άρα το θέμα έχει λυθεί. Παρόλα αυτά νομίζω ότι την αναβάθμιση θα πρέπει να την κάνω διότι υπάρχει μόνιμα στην οθόνη ως ειδοποίηση. Να ρωτήσω σε αυτούς που έκαναν την αναβάθμιση, υπάρχουν τα προβλήματα που αναφέρουν τα παιδιά πιο πάνω δηλαδή οι εφαρμογές δεν βγάζουν επάνω τους αριθμό ειδοποιήσεων, τα κουμπιά αρχικής οθόνης δεν μπορείς να τα εξαφανίσεις; έχετε παρατηρήσει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τα γράμματα όταν βγάζεις φωτογραφία υπάρχει τρόπος οκ εξαφανιστούν η όχι

Μιλάω για το redmi note κ όχι για την ημερομηνία

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τα γράμματα όταν βγάζεις φωτογραφία υπάρχει τρόπος οκ εξαφανιστούν η όχι

 

Μιλάω για το redmi note κ όχι για την ημερομηνία

Ναι, camera>ρυθμίσεις>
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει τρόπος τα κουμπιά πλοήγησης να κρύβονται αυτόματα όπως γινόταν στην προηγούμενη έκδοση miui Έκανα την αναβάθμιση σε 10.2.1.0 και πλέον εμφανίζονται σταθερά.
Link to comment
Share on other sites

Ποια επιλογή Το μόνο πού βρίσκω είναι να μη βγάζει την ώρα
Για το υδατογραφημα, εγώ έχω τη γλώσσα στα αγγλικά και το αναφέρει "device watermark" 3d8c397d92daab266abdd7153837e304.jpg
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγοράστηκε το εν λόγο κινητό 4/64 από μαγαζί στην θεσ/νίκη. Εν πρώτης σε σύγκριση με το κινητό που έχω τώρα (νέο επίσης) Honor 10 4/128 νομίζω ότι αν εξαιρέσεις τις κάμερες, κονταρο-χτυπιούνται άνετα.;)
Link to comment
Share on other sites

Όπως είχα πει το κινητό το πήρε ο αδελφός μου πέρασε κάτι παιχνίδια μέσα από ότι παρατήρησα φαινόταν αριστερά και δεξιά κομμένα υπάρχει καμία ρύθμιση που να εμφανίζει όλα τα παιχνίδια σε full screen ?
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Είδα σε βίντεο νομίζω ότι τραβώντας με τους αντίχειρες την οθόνη αρίστερά-δεξιά γίνεται expand.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τύχει σε κανέναν το θέμα της κάμερας?

Το έχεις λύσει το θέμα με την κάμερα τελικά ;

Link to comment
Share on other sites

Είδα σε βίντεο νομίζω ότι τραβώντας με τους αντίχειρες την οθόνη αρίστερά-δεξιά γίνεται expand.
Μπορείς να το στείλεις;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...