Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα εχθές πήρε ο αδελφός μου το συγκεκριμένο κινητό έχετε να προτείνετε τίποτα που να χρειάζεται να περάσουμε ?

 

Η αναβάθμιση σε 9.0 έχει ξεκινήσει ξέρει κανείς ?

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Κ σε μενα τιποτα... Ουτε με ινδια ουτε με ελλαδα.... Ένα άλλο σημαντικό πρόβλημα είναι οτι δεν μπορώ να κατεβασω το android auto με αυτό το κιν μου λέει ότι για την χώρα μου δω είναι διαθέσιμο.... Άλλαξα πολλές χώρες από τις ρυθμίσεις αλλά τίποτα

Ψάξε στο Google Android auto apk θα το βρεις.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχθές πήρε ο αδελφός μου το συγκεκριμένο κινητό έχετε να προτείνετε τίποτα που να χρειάζεται να περάσουμε ?

 

 

 

Η αναβάθμιση σε 9.0 έχει ξεκινήσει ξέρει κανείς ?

Όχι δεν έχει πάρει 9.0, είναι στην 8.1
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει πάρει 9.0, είναι στην 8.1

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα παιδιά,

καμιά θήκη σιλικόνης (οχι flip ή hard) που να προστατεύει επαρκώς και την κάμερα (εννοώ να μην ακουμπάει στην επιφάνεια) έχετε να προτείνετε;

Κατά προτίμηση από Ελλάδα...

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ασχολούμαι, έχω βάλει το noLed και έχω ξεμπερδέψει....:lol:

 

Ποια έκδοση no led έχεις βάλει; Εγώ πέρασα αυτή που μου προτείνει το play store αλλά δεν μου δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά, γνωρίζει κανείς πως δουλεύει το smart cover? Έχει κανείς άλλος θέμα με το δαχτυλικο αποτύπωμα; εμένα μέχρι στιγμής δεν έχει πιάσει ακόμα. Τελικά οι ειδοποιήσεις δεν παραμένουν στην οθόνη πρέπει να κάνουμε scroll down; το ίδιο και με το φακό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Ήθελα να ρωτήσω, έχει κανένας δοκιμάσει θήκη της Mofi? Ειναι καλές γενικά πχ στην υφή, καλύπτουν κάμερα κλπ;

 

Ευχαριστώ!

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, από την Παρασκευή έχω το εξής θέμα με το κινητό: η οθόνη ανάβει από μόνη της κάθε 10 λεπτά για 1 δευτερόλεπτο και μετά σβήνει, χωρίς να έχω κάποια ειδοποίηση πχ mail,sms. Οτι πρόγραμμα έχω εγκαταστήσει τις τελευταίες μέρες το έχω απεγκαταστήσει αλλά το πρόβλημα συνεχίζεται. Επίσης παρατήρησα οτι όταν κλείνω τo wifi και τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας το πρόβλημα δεν εμφανίζεται. Έχω κάνει εκκαθάριση και επανεκκίνηση αλλά δεν λύθηκε. Καμιά ιδέα κανείς; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση no led έχεις βάλει; Εγώ πέρασα αυτή που μου προτείνει το play store αλλά δεν μου δουλεύει

 

Αυτήν του rlay ναι, μια χαρά δουλεύει. αφου κάνεις τις σχετικές ρυθμίσεις στην εφαρμογή, και ενεργοποίηση στην προσβασιμότητα, πας μετά ρυθμίσεις/άδεις/αυτόματη έναρξη και ορίζεις να εκκινεί αυτόματα.

Επίσης, ρυθμίσεις/άλλες άδειες. στο noled κανεις πράσινες όλες τις άδειες πλην του συντομεύσεις αρχικής οθόνης. Και κάνε επανεκκίνηση μετά.

Μετά την επανεκκίνηση τσέκαρε μέσα στην εφαρμογή αν είναι τικαρισμένο το ενεργοποίηση του noled.

Φαίνεται λίγο μπελάς αλλά δεν είναι :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το Tempered Glass 9H από το MobileCenter με €1.90 και κάθεται πολύ καλά... Δεν έχει θέματα.
το ποστ σου διαβασα και πήρα το ιδιο στα 1.90.... μια χαρα κάθετε....

εχοντας τη συσκευη περιπου 1 μηνα, για τα λεφτά του ειναι super επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, από την Παρασκευή έχω το εξής θέμα με το κινητό: η οθόνη ανάβει από μόνη της κάθε 10 λεπτά για 1 δευτερόλεπτο και μετά σβήνει, χωρίς να έχω κάποια ειδοποίηση πχ mail,sms. Οτι πρόγραμμα έχω εγκαταστήσει τις τελευταίες μέρες το έχω απεγκαταστήσει αλλά το πρόβλημα συνεχίζεται. Επίσης παρατήρησα οτι όταν κλείνω τo wifi και τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας το πρόβλημα δεν εμφανίζεται. Έχω κάνει εκκαθάριση και επανεκκίνηση αλλά δεν λύθηκε. Καμιά ιδέα κανείς; ευχαριστώ
Σίγουρα είναι κάποια εφαρμογή που "ξυπναει" την οθόνη, πρέπει να κλείσεις τις ειδοποιήσεις μέσα απο τις ρυθμίσεις της εφαρμογής και ας τις έχεις κλειστές από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο Google Android auto apk θα το βρεις.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μου λέει ότι δεν διατιθετε για την χωρα σας

Link to comment
Share on other sites

Νίκο μην πάρεις nillkin.αν και ποιοτικά είναι πολύ ωραίες δεν προστατεύουν το κινητό οπότε σε μια πτώση θα το κλαις.

Μια flip case κινεζική αλλά κάπως ενισχυμένη.Εχω παραγγείλει οπότε αν κάνεις υπομονή θα γράψω σχολια

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η αντίστοιχη nillkin σε note 4x είχε κάνει καλή δουλειά, μόνο που δε "χωρούσε" τζαμάκι προστασίας. Απροβλημάτιστη μετά από πολλά πεσίματα. Όταν κάποια στιγμή την άλλαξα σε μια flip τύπου "καθρέφτη" (η ομορφιά μας μάρανε) το αποτέλεσμα ήταν ολέθριο...

 

Τέτοιες θήκες που καλύπτουν το κινητό μπρος πίσω είναι αξιόπιστες;

 

https://www.ebay.com/itm/Xiaomi-Redmi-NOTE-6-Pro-626-Funda-Doble-Delantera-Trasera-Rigida-Carcasa-360/292817610667?epid=17003725050&hash=item442d4a27ab:g:tzcAAOSwsClbhdAO:rk:24:pf:0

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση που έκανα στην global stable ROM ,ενώ έχει στην σιμ 1 cosmote και στην σιμ 2 Vodafone ,παντού μέσα στο τηλέφωνο μου τις εμφανίζει και τις δύο κάρτες ως cosmote.εχει συμβεί σε άλλον αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση που έκανα στην global stable ROM ,ενώ έχει στην σιμ 1 cosmote και στην σιμ 2 Vodafone ,παντού μέσα στο τηλέφωνο μου τις εμφανίζει και τις δύο κάρτες ως cosmote.εχει συμβεί σε άλλον αυτό;

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις και άλλαξε την ονομασία μόνος σου. Μπορείς να βάλεις ότι θες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά πρώτη φορά παίρνω xiaomi και είναι εξαιρετικό τηλέφωνο. Μία ερώτηση αν ξέρει κανείς. Σε περίπτωση brick του τηλεφώνου πως φλασαρω? Που μπορώ να βρω επίσημη Ρομ να κατεβάσω (κάποιο link παρακαλώ) και με ποιο εργαλείο να φλασάρω; Δεν είμαι root και ούτε πρόκειται να κάνω.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις και άλλαξε την ονομασία μόνος σου. Μπορείς να βάλεις ότι θες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά πρώτη φορά παίρνω xiaomi και είναι εξαιρετικό τηλέφωνο. Μία ερώτηση αν ξέρει κανείς. Σε περίπτωση brick του τηλεφώνου πως φλασαρω? Που μπορώ να βρω επίσημη Ρομ να κατεβάσω (κάποιο link παρακαλώ) και με ποιο εργαλείο να φλασάρω; Δεν είμαι root και ούτε πρόκειται να κάνω.

Ευχαριστώ.

Αν δεν το "σκαλίσεις" πως να μπρικάρει; Σε κάθε περίπτωση μπορείς να ρίξεις μια ματιά εδώ που έχει τα πάντα, από γενικά...

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Board/60-%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%BF%CE%B9-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CE%AF/?e3a3dfda

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/31538-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CE%AF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AD%CF%82-%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AC%CF%82-Redmi/

Αυτό που ζητάς είναι ακριβώς εδώ:

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/34698-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7%CF%82-fastboot-rom-%CE%BC%CE%B5-test-point-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-RedMi-Note-6-Pro-Tulip/

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το "σκαλίσεις" πως να μπρικάρει; Σε κάθε περίπτωση μπορείς να ρίξεις μια ματιά εδώ που έχει τα πάντα, από γενικά...

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Board/60-%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%BF%CE%B9-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CE%AF/?e3a3dfda

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/31538-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CE%AF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AD%CF%82-%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AC%CF%82-Redmi/

Αυτό που ζητάς είναι ακριβώς εδώ:

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/34698-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7%CF%82-fastboot-rom-%CE%BC%CE%B5-test-point-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-RedMi-Note-6-Pro-Tulip/

 

Ότι συσκευή πάρω πάντα φροντίζω να εχω σαν backup την official rom μηπως και συμβεί τίποτα. 3 φορές ως τώρα με εχει σώσει! Σε ευχαριστώ για τα λινκς θα τα τσεκαρω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει τρόπος τα κουμπιά πλοήγησης να κρύβονται αυτόματα όπως γινόταν στην προηγούμενη έκδοση miui Έκανα την αναβάθμιση σε 10.2.1.0 και πλέον εμφανίζονται σταθερά.
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι κάποια εφαρμογή που "ξυπναει" την οθόνη, πρέπει να κλείσεις τις ειδοποιήσεις μέσα απο τις ρυθμίσεις της εφαρμογής και ας τις έχεις κλειστές από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου.

 

Απο προχθές ψαχνω να βρω αυτο που κου ειπες και κανω διακοπή ειδοποιησεων και απεγκατασταση διαφορων προγραμματων χωρις αποτέλεσμα. Συνεχιζει να ανάβει η οθόνη κάθε 10 λεπτά όταν ειμαι συνδεδεμένος στο ιντερνετ. Σκέφτομαι οτι ίσως ειναι η ειδοποίηση για την ενημέρωση του miui που δεν εχω κάνει ακομη και μου την βγαζει μόνιμα στην κουρτίνα ειδοποιήσεων και την αρχική οθόνη. Την αναβάθμιση μπορω να την παρακάμψω με κάνενα τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μετά την τελευταία αναβάθμιση το εικονίδιο του 4G μένει κολλημένο πάνω δεξιά ανεξάρτητα με το αν έχω ανοιχτά τα δεδομένα.

Το κάνει και σε σας;

Be Inspired...

 

LuSifer_gr

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου όχι... Εγώ παρατηρώ άλλο θέμα όμως, δεν υπάρχει το εικονίδιο του κεραυνού πάνω στην μπαταρία, όταν το φορτίζω, οπότε δεν μπορείς να ξέρεις αν φορτίζει ή όχι (εκτός αν τραβήξεις την κάτω μπάρα και φανεί ο κύκλος φόρτισης και το ποσοστό, πολύ άβολο!)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...