Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-note-6-pro

Από το Banggood στα 136€ το 3/32 και 166€ το 4/64 για λίγα κομμάτια.

Είναι και σε μαύρο....

Link to comment
Share on other sites

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-note-6-pro

Από το Banggood στα 136€ το 3/32 και 166€ το 4/64 για λίγα κομμάτια.

Είναι και σε μαύρο....

και 10 μεταφορικά 176 και στο Skroutz έχει 188 αξίζει τον κόπο? το bangood τελευταία έχει καβαλήσει το καλάμι.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

και 10 μεταφορικά 176 και στο Skroutz έχει 188 αξίζει τον κόπο? το bangood τελευταία έχει καβαλήσει το καλάμι.
Πολύ σωστά, δεν αξίζει τον κόπο.

Εγώ θα έλεγα πιο πολύ ότι τα ελληνικά μαγαζιά έχουν προσγειωθεί.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που ρώτησαν για αυτονομία και είχα πει μέχρι το 50%ειχα δει πάνω από 4 ώρες τελικά δε θυμόμουν καλά.

Από 98% μέχρι 53% έκλεισα 5 ώρες sot.

Καλή Χρονιά να έχουμε! fb592b3dc8b8c2b2f2c499acddfed808.jpg14d31e16fc0ddd605915a40ac5a4ab82.jpge10002146879ff25430e30c29f54b21f.jpg

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

και 10 μεταφορικά 176 και στο Skroutz έχει 188 αξίζει τον κόπο? το bangood τελευταία έχει καβαλήσει το καλάμι.

Εγώ γιατί βλέπω 3,81 τα μεταφορικά?

Σύνολο κάτω από 140€....με το σκρουτζ στα 170 περίπου.

30€ δεν τα λες και λίγα.

Τεσπα,εγώ παρήγγειλα το 3/32 γιατί το 3pro που έχω άρχισε τα παλαβά του....

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να βλεπεις την ενδειξη πανω δεξια του ηχου πχ οταν το κανεις δονηση η αθορυβο?

Γτ οταν το κανω πχ δονηση δεν μου βγαζει την ενδειξη και το ξεχναω. Πρεπει να κανεις προς τα κατω την οθονη ωστε να το δεις.

Ευχαριστω και καλη χρονια σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να βλεπεις την ενδειξη πανω δεξια του ηχου πχ οταν το κανεις δονηση η αθορυβο?

Γτ οταν το κανω πχ δονηση δεν μου βγαζει την ενδειξη και το ξεχναω. Πρεπει να κανεις προς τα κατω την οθονη ωστε να το δεις.

Ευχαριστω και καλη χρονια σε ολους

 

Δεν υπάρχει τρόπος προς το παρόν, ίσως με κάποιο επόμενο update

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά. Επειδή είμαι ψιλοάσχετη, οποιαδήποτε πιθανή λύση στο πρόβλημα θα ήταν εξαιρετικά καλοδεχούμενη. Έχω εδώ και ένα μήνα περίπου την συγκεκριμένη συσκευή. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένη από κάμερα, ήχο, εικόνα, ταχύτητες. Παρατήρησα, ωστόσο, από την πρώτη κιόλας εβδομάδα, μεγάλη απώλεια μπαταρίας. Του τύπου, χωρίς να το χρησιμοποιώ καθόλου, με κλειστές όλες τις εφαρμογές κλπ, χάνει 5 τοις εκατό κάθε μισή ώρα. Όταν το χρησιμοποιώ, δεν μου πάει ούτε δυο ώρες. Το πήγα στο κατάστημα με την εγγύηση, και μετά από δυο βδομάδες (!), μου το επέστρεψαν και είπαν πως δεν έχει κανένα πρόβλημα η μπαταρία. Ρωτάω, λοιπόν, αν παίζει κάποιο θέμα με το λογισμικό και όχι με την μπαταρία την ίδια (?). Και, αν γνωρίζετε, τι θα μπορούσα να κάνω γι'αυτό.. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! Καλή χρονιά! Edited by AbbyVas
Link to comment
Share on other sites

Κι επειδή μου έχει σπάσει τα νεύρα κάθε τρεις και λίγο να κατεβάζω την οθόνη για ειδοποιήσεις,και μέχρι να αποφασίσουν να περάσουν τις αναβαθμίσεις κατέβασα το always on display και όλα τέλεια.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά. Επειδή είμαι ψιλοάσχετη, οποιαδήποτε πιθανή λύση στο πρόβλημα θα ήταν εξαιρετικά καλοδεχούμενη. Έχω εδώ και ένα μήνα περίπου την συγκεκριμένη συσκευή. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένη από κάμερα, ήχο, εικόνα, ταχύτητες. Παρατήρησα, ωστόσο, από την πρώτη κιόλας εβδομάδα, μεγάλη απώλεια μπαταρίας. Του τύπου, χωρίς να το χρησιμοποιώ καθόλου, με κλειστές όλες τις εφαρμογές κλπ, χάνει 5 τοις εκατό κάθε μισή ώρα. Όταν το χρησιμοποιώ, δεν μου πάει ούτε δυο ώρες. Το πήγα στο κατάστημα με την εγγύηση, και μετά από δυο βδομάδες (!), μου το επέστρεψαν και είπαν πως δεν έχει κανένα πρόβλημα η μπαταρία. Ρωτάω, λοιπόν, αν παίζει κάποιο θέμα με το λογισμικό και όχι με την μπαταρία την ίδια (?). Και, αν γνωρίζετε, τι θα μπορούσα να κάνω γι'αυτό.. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! Καλή χρονιά!

Αρχικά κάνε hard reset.

Έπειτα εγκατέστησε μόνο τις εφαρμογές που σου είναι απαραίτητες.

 

Αν συνεχίσει το πρόβλημα, τότε έχει θέμα η μπαταρία (λογικά)

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά κάνε hard reset.

Έπειτα εγκατέστησε μόνο τις εφαρμογές που σου είναι απαραίτητες.

 

Αν συνεχίσει το πρόβλημα, τότε έχει θέμα η μπαταρία (λογικά)

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

 

 

Το κινητό το πήρα εχθές από τον δήθεν "έλεγχο" της εταιρίας και του είχαν κάνει επαναφορά εργοστασιακών. Και ακριβώς επειδή ήθελα να τσεκαρω αν το πρόβλημα είχε λυθεί, δεν κατέβασα καμία εφαρμογή.. Δεν είδα καμία διαφορά στη διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Και, εν τω μεταξύ, το συγκεκριμένο μοντέλο το επέλεξα επειδή το είχαν και κάποιοι φίλοι και ήξερα πως η απόδοση της μπαταρίας είναι άριστη.. Να το ξαναπάω στο μαγαζί; θα μου ξαναπουν πως δεν τρέχει κάτι..

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το πήρα εχθές από τον δήθεν "έλεγχο" της εταιρίας και του είχαν κάνει επαναφορά εργοστασιακών. Και ακριβώς επειδή ήθελα να τσεκαρω αν το πρόβλημα είχε λυθεί, δεν κατέβασα καμία εφαρμογή.. Δεν είδα καμία διαφορά στη διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Και, εν τω μεταξύ, το συγκεκριμένο μοντέλο το επέλεξα επειδή το είχαν και κάποιοι φίλοι και ήξερα πως η απόδοση της μπαταρίας είναι άριστη.. Να το ξαναπάω στο μαγαζί; θα μου ξαναπουν πως δεν τρέχει κάτι..

 

Ευχαριστώ πολύ!

Ποια ρομ φοράει?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά έχω ένα πρόβλημα με τη συσκευή όταν πάω να τραβήξω video μέσω του viber και δεν έχω καλό φωτισμό μου βγάζει σφάλμα και κολλάει το video ,όταν έχω καλο φωτισμό δουλεύει μια χαρά...καμιά ιδέα????
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά έχω ένα πρόβλημα με τη συσκευή όταν πάω να τραβήξω video μέσω του viber και δεν έχω καλό φωτισμό μου βγάζει σφάλμα και κολλάει το video ,όταν έχω καλο φωτισμό δουλεύει μια χαρά...καμιά ιδέα????
Μπα τώρα το δοκίμασα μέσα στο σπίτι που δεν έχει πολύ φως και δούλευε, με ποια ρομ είσαι?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις το χέρι σου μπροστά στ καμερα που γίνεται τέρμα σκοτάδι και τραβήξεις βίντεο δεν έχεις πρόβλημα? 8.1.0. opm1.171019.011 Edited by qwers
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις το χέρι σου μπροστά στ καμερα που γίνεται τέρμα σκοτάδι και τραβήξεις βίντεο δεν έχεις πρόβλημα? 8.1.0. opm1.171019.011
Καλή χρονιά! Το δοκίμασα και τραβάει κανονικά.

Το miui version εννοώ όχι την έκδοση Android

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμάστε το νομίζω δουλεύει ..

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/how-to/tutorial-how-to-remove-ads-redmi-note-5-t3842425

Edited by THANOS26
Link to comment
Share on other sites

Έκανα τις ρυθμίσεις αυτές που δείχνουν στο φόρουμ και πρώτη φόρτιση αποφορτηιση παιδιά κοντεύω να κλείσω 12 ώρες οθόνη και είμαι στο 7 % με αρκετα βαριά χρήση. Τι έχουν φτιάξει οι άνθρωποι. Όχι ότι πριν είχα παράπονο αφού είχα μέσο όρο 8,5-9,5 ώρες!!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τις ρυθμίσεις αυτές που δείχνουν στο φόρουμ και πρώτη φόρτιση αποφορτηιση παιδιά κοντεύω να κλείσω 12 ώρες οθόνη και είμαι στο 7 % με αρκετα βαριά χρήση. Τι έχουν φτιάξει οι άνθρωποι. Όχι ότι πριν είχα παράπονο αφού είχα μέσο όρο 8,5-9,5 ώρες!!!

 

Σε ποιες ρυθμίσεις αναφέρεσαι, για να μαθαίνουμε και εμείς; :p

 

Επίσης, έχω ένα περίεργο θέμα με τα e-mail. Όποτε έρχονται, ενώ οπτικά φάινεται το κυκλάκι με τον αριθμό, δεν υπάρχει καμμία ηχητική ειδοποίηση ή δόνηση. Πρέπει δηλαδή να ξεκλειδώσω τη συσκευή για να διαπιστώσω αν έχουν έρθει καινούρια email. Χρησιμοποιώ το blue mail στο οποίο έλεγξα και τις ρυθμίσεις, όλα νορμάλ. Το ίδιο συμβαίνει και με την gmail εφαρμογή. Έχει κανένας άλλος κάποιο παρόμοιο πρόβλημα;

 

Edit: Τελικά ήθελε ήθελε να ενεργοποιηθούν κσι οι ειδοποιήσεις από τη διαχείριση εφαρμογών του τηλεφώνου για να δουλέψει και ο ήχος. :confused:

Edited by gregpec2
Βρήκα το πρόβλημα¨
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους. Οι ειδοποιήσεις που δεν φαίνονται λόγο notch στη μπάρα ειδοποιήσεων, φαίνονται στην οθόνη κλειδώματος;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους. Οι ειδοποιήσεις που δεν φαίνονται λόγο notch στη μπάρα ειδοποιήσεων, φαίνονται στην οθόνη κλειδώματος;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι :happy:

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τις ρυθμίσεις αυτές που δείχνουν στο φόρουμ και πρώτη φόρτιση αποφορτηιση παιδιά κοντεύω να κλείσω 12 ώρες οθόνη και είμαι στο 7 % με αρκετα βαριά χρήση. Τι έχουν φτιάξει οι άνθρωποι. Όχι ότι πριν είχα παράπονο αφού είχα μέσο όρο 8,5-9,5 ώρες!!!

 

Μπορεις να στειλεις link παρακαλω να τις κανω κ γω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...