Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάλι έχω bootloop με το magisk στην Βέτα 8. Ενώ πέρασα ρεκοβερυ έκανα reboot recovery - flash magisk 19. Reboot system πάλι πάει να ξεκινήσει μπουταρει και γράφει απενεργοποιήσει. . Για πείτε καμιά ιδέα τώρα? Τι κάνω λάθος??
Κάθε φορά μάλλον, πριν περάσεις την rom, χρειάζεται να φλασαρεις πρώτα το magisk uninstaller. Μετά κανείς flash την rom και συγκεκριμένη έκδοση του magisk (πιθανότατα την 18) την οποία την αναβαθμίζεις μετά μέσα από την εφαρμογή της.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κάθε φορά μάλλον, πριν περάσεις την rom, χρειάζεται να φλασαρεις πρώτα το magisk uninstaller. Μετά κανείς flash την rom και συγκεκριμένη έκδοση του magisk (πιθανότατα την 18) την οποία την αναβαθμίζεις μετά μέσα από την εφαρμογή της.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και πως γινεται αυτο φιλε.?? δεν το εχω κανει ποτε

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Πάλι έχω bootloop με το magisk στην Βέτα 8. Ενώ πέρασα ρεκοβερυ έκανα reboot recovery - flash magisk 19. Reboot system πάλι πάει να ξεκινήσει μπουταρει και γράφει απενεργοποιήσει. . Για πείτε καμιά ιδέα τώρα? Τι κάνω λάθος??
Έκανες uninstall τα modules του magisk πριν φλασαρεις την καινούργια beta; Uninstall τα θέματα του substratum; Κάτι από τα δύο ξέχασες σίγουρα για να έχεις αυτό το πρόβλημα. Μόλις φλάσαρα χωρίς κανένα θέμα.

Μέσα από twrp με το uninmod διέγραψε όλα τα magisk modules.

Link to comment
Share on other sites

Έκανες uninstall τα modules του magisk πριν φλασαρεις την καινούργια beta; Uninstall τα θέματα του substratum; Κάτι από τα δύο ξέχασες σίγουρα για να έχεις αυτό το πρόβλημα. Μόλις φλάσαρα χωρίς κανένα θέμα.

Μέσα από twrp με το uninmod διέγραψε όλα τα magisk modules.

 

οχι δεν τα εκανα.. οπως ειναι. και τωρα το magisk το εσβησα απο μεσα.. απεγκατασταση.. τι μπορω να κανω? δεν θελω να ξαναφλασαρω απο την αρχη με clean install

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

τελικα με το magisk uninstaller 8,28 κατι τετοιο καταφερα το εκανα απεγκαταστη.. και το ξαναφλασαρα απο ρεκοβερυ οποτε ειμαι κομπλε τωρα. ευχαριστω τα παιδια..!! παμε για 7pro με την μια τωρα..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

τελικα με το magisk uninstaller 8,28 κατι τετοιο καταφερα το εκανα απεγκαταστη.. και το ξαναφλασαρα απο ρεκοβερυ οποτε ειμαι κομπλε τωρα. ευχαριστω τα παιδια..!! παμε για 7pro με την μια τωρα..!!

Αρκεί να έχει καλή κάμερα γιατί εκεί χάνει .....

Καλή κάμερα και gcam

Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να έχει καλή κάμερα γιατί εκεί χάνει .....

Καλή κάμερα και gcam

 

με Gcam ειναι super..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή χρησιμοποιώ το κινητό και σε φωτογράφηση προσωπικού Blog και οι 2 κάμερες έχουν τα θετικά τους και τα αρνητικά και συχνά βρίσκομαι να χρησιμοποιώ είτε την στοκ είτε την gcam.. Εκεί που κερδίζει δεδομένα ή gcam είναι σε πορτραίτα και ενδεχομένως και στο blur.. Σε νορμάλ φώτο η στοκ είναι πάρα πολύ καλή νομίζω έχει καλύτερη night χρήση και δεδομένα το βράδυ είναι πιο φωτεινή από τη gcam.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δουλεύει το wifi calling της κοσμοτε και της Vodafone στο κινητό ; Υπάρχει κάποια ένδειξη

 

Με cosmote και την γνωστη διαδικασια δουλευει κανονικοτατα https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/guide-volte-vowifi-german-carriers-t3817542

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ρουτ.... Έκανα ένα κόλπο που είδα με το *#800#* ενεργοποίησα το volte από τις ρυθμίσεις αλλά δεν βλέπω κάποια ένδειξη στο κινητό ότι υπάρχει...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ρουτ.... Έκανα ένα κόλπο που είδα με το *#800#* ενεργοποίησα το volte από τις ρυθμίσεις αλλά δεν βλέπω κάποια ένδειξη στο κινητό ότι υπάρχει...

πρεπει να το ενεργοποιησεις και στον αριθμο σου.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να το ενεργοποιησεις και στον αριθμο σου.

 

Μα είχα wifi call στο iPhone..... Έχω τη μπετα έκδοση

Έστειλα μήνυμα και μου λέει δεν είναι συμβατή με τη συσκευή μ

Edited by mkbhd
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ρουτ.... Έκανα ένα κόλπο που είδα με το *#800#* ενεργοποίησα το volte από τις ρυθμίσεις αλλά δεν βλέπω κάποια ένδειξη στο κινητό ότι υπάρχει...

 

Το λινκ που σου έδωσε το διάβασες? Αν το διάβαζες θα ήξερες τι να κάνεις, έκανες το 4 βήμα μόνο σε ένα οδηγό που έχει 10

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω root απλώς φλασάρω το magisk module και ζητάω από την Vodafone να μου το ενεργοποιήσει; Ή πρέπει να κάνω ούτως ή άλλως τα 10 βήματα;
Link to comment
Share on other sites

Αν έχω root απλώς φλασάρω το magisk module και ζητάω από την Vodafone να μου το ενεργοποιήσει; Ή πρέπει να κάνω ούτως ή άλλως τα 10 βήματα;

 

Δεν ξέρω αν λειτουργεί με την Vodafone, αλλά η Vodafone θα έχει app για wifi call οπότε δεν είναι εντελώς απαραίτητο

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η 9.0.13 Stable. Θα περαστεί σε λιγάκι.

 

Changelog

System

Updated Android security patch to 2019.3

General bug fixes and system improvements

Community

Introducing feedback tool for reporting bugs and submitting feature requests

Link to comment
Share on other sites

Πες το ψέματα. Θα το γυρίσω σε Beta μου φαίνεται μπας και δω κανένα καινούργιο feature στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Πες το ψέματα. Θα το γυρίσω σε Beta μου φαίνεται μπας και δω κανένα καινούργιο feature στο κινητό.
Το ίδιο σκεφτόμουν κι εγώ..

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με κρατάει πίσω απ' το να περάσω Beta είναι η καθαρή εγκατάσταση. Ξέρω, μπορώ να κάνω εγκατάσταση και χωρίς full wipe, αλλά θα προτιμούσα να την περάσω καθαρά. Συν ότι σκέφτομαι να το δώσω μόλις βγει το OP7 :X
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τη πέρασα χωρίς wipe φιλε κανένα θέμα. Έχει κανα μηνα ακόμα το 7 λογικά

 

Ναι είμαι σίγουρος ότι δεν θα έχω θέμα, αλλά θέλω να έχω την απόλυτη σιγουριά. Χαζό κόλλημα, το ξέρω. :p

Πάνω κάτω εκεί υπολογίζω κι εγώ, κανένα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...