Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στη παρέα. Πρόσεξα ότι μέσα στο γκάλερι μου έχει κρατήσει emoji (προφανώς από την χρήση του messenger). Τα έσβυσα προχθές και σήμερα ξαναεμφανίστηκαν. Δεν έχω κατεβάσει κανένα πακέτο emoji. και εκτός από την διαγραφή έχω κάνει και οριστική διαγραφή. Σε άλλα μοντέλα 1+ που είχα δεν μου το έκανε αυτό. Είμαι στοκ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

https://www.notebookcheck.net/The-OnePlus-7-will-not-support-5G-but-the-company-has-plans-for-a-new-premium-lineup.360621.0.html

Σαν να βλέπω δηλώσεις Carl Pei "κύριοι όσοι θέλετε AOD,3.5 θύρα και αδιαβροχοποιηση περάστε απο το ταμείο για την premium έκδοση με το αντίστοιχο τίμημα :lol::p:rolleyes:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.notebookcheck.net/The-OnePlus-7-will-not-support-5G-but-the-company-has-plans-for-a-new-premium-lineup.360621.0.html

Σαν να βλέπω δηλώσεις Carl Pei "κύριοι όσοι θέλετε AOD,3.5 θύρα και αδιαβροχοποιηση περάστε απο το ταμείο για την premium έκδοση με το αντίστοιχο τίμημα :lol::p:rolleyes:

 

Aναμενομενο Αλεξ. Ολοι ξεκινανε απο χαμηλες τιμες,πανε στις μεσαιες και στο τελος βαρανε 1000αρικο (βλ. Χαβαη).

 

Το θεμα εινα οτι αν θες τα βαλεις με τα big boys, πρεπει πλεον να βαλεις αδιαβροχοποιηση, στερεο ηχεια, κορυφαια καμερα.

Αλλιως θα πας ακλαυτος.

Θα πρεπει να σκεφτει πολυ καλα η ΟΡ πριν προχωρησει στην ακριβη κατηγορια.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

θα παρει κανεις το purle.? το σκεφτομαι..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Aναμενομενο Αλεξ. Ολοι ξεκινανε απο χαμηλες τιμες,πανε στις μεσαιες και στο τελος βαρανε 1000αρικο (βλ. Χαβαη).

 

Το θεμα εινα οτι αν θες τα βαλεις με τα big boys, πρεπει πλεον να βαλεις αδιαβροχοποιηση, στερεο ηχεια, κορυφαια καμερα.

Αλλιως θα πας ακλαυτος.

Θα πρεπει να σκεφτει πολυ καλα η ΟΡ πριν προχωρησει στην ακριβη κατηγορια.

 

Τα αυτονόητα λες.

 

Προφανώς όταν εννοεί ότι θα βγάλει Premium έκδοση θα τα έχει αυτά πάνω.

 

Κορυφαία κάμερα έχει ήδη, δες διαφορά με κάμερες πχ 2 ετών και πες μου για το 1+6τ

 

Είναι πίσω από τις top και στο ίδιο επίπεδο, αν όχι καλύτερη, με κάτι Sony και κάτι LG.

Link to comment
Share on other sites

Τα αυτονόητα λες.

 

Προφανώς όταν εννοεί ότι θα βγάλει Premium έκδοση θα τα έχει αυτά πάνω.

 

Κορυφαία κάμερα έχει ήδη, δες διαφορά με κάμερες πχ 2 ετών και πες μου για το 1+6τ

 

Είναι πίσω από τις top και στο ίδιο επίπεδο, αν όχι καλύτερη, με κάτι Sony και κάτι LG.

 

Εχει πολυ καλη καμερα αλλα οχι κορυφαια, σε καμια περιπτωση.

Καμερα δεν ειναι μονο οι still photos!

Ελπιζω να παρουσιασει ενα κορυφαιο και πληρες smartphone κι ας το κοστολογησει π.χ. 700ευρω.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Σε αφήνει, απλά θέλει υπομονή και μικρές κινήσεις, εγώ πέρασα το ίδιο 3 φορές...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορείς να μας το εξηγήσεις γιατί δεν έχω καταλάβει πώς να το κάνω;; Δεν βρίσκω τρόπο ώστε να ξανασκανάρω το ήδη υπάρχον αποθηκευμένο δακτυλικό.

Link to comment
Share on other sites

31987313348_87ced0c8ae_c.jpg

2018-11-13_12-03-13 by dimitrioy dimos - Flickr2BBcode LITE

Βλέπετε κάτι διαφορετικό από κορυφαία κάμερα;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το εχει παραγγειλει κανεις απο αμαζον με επαγγελματικο αφμ χωρις φπα?δεν ετυχε ποτε να παραγγειλω απο αμαζον σαν επαγγελματιας.μηπως ξερετε την διαδικασια?
Link to comment
Share on other sites

το εχει παραγγειλει κανεις απο αμαζον με επαγγελματικο αφμ χωρις φπα?δεν ετυχε ποτε να παραγγειλω απο αμαζον σαν επαγγελματιας.μηπως ξερετε την διαδικασια?

https://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html?nodeId=502576

 

Στελνεις χαρτι οτι εχεις ΑΦΜ ενδοκοινοτικων συναλλαγων και σου απαντουν εντος 24-48 ωρων.

Απο το αγγλικο αν κανεις διαδικασία ισχύει μετα για ολα τα άλλα ευρωπαϊκά παραρτήματα κανονικα χωρίς εξτρα η απο αρχή διαδικασίες

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html?nodeId=502576

 

Στελνεις χαρτι οτι εχεις ΑΦΜ ενδοκοινοτικων συναλλαγων και σου απαντουν εντος 24-48 ωρων.

Απο το αγγλικο αν κανεις διαδικασία ισχύει μετα για ολα τα άλλα ευρωπαϊκά παραρτήματα κανονικα χωρίς εξτρα η απο αρχή διαδικασίες

 

ευχαριστω για την απαντηση...πριν λιγο εκανα αιτηση για business account στο γερμανικο και την αποδεχτηκαν.πλεον οταν βαζω κατι στο καλαθι μου αφαιρει το φπα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση...πριν λιγο εκανα αιτηση για business account στο γερμανικο και την αποδεχτηκαν.πλεον οταν βαζω κατι στο καλαθι μου αφαιρει το φπα.

Σε οποιοδήποτε ευρωπαϊκό παράρτημα θα σου αφαιρεί στο ταμείο στο τελος στο καλάθι.

Μονο βέβαια οταν πωλητής το ιδιο το amazon οχι τρίτοι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κάνεις κανένα trick για να έχουμε πρόσβαση στο advanced battery optimization ανά εφαρμογή? Αυτό που έχει ενσωματωθεί σε ένα διακόπτη on/off το βρίσκω μεγάλη πατάτα.

Το optimization που σου δίνει η OnePlus μέσω του battery κάνει τη μισή δουλειά.

Έχω ακόμα εφαρμογές που κάνουν reload μετα από λίγο και δεν θα έπρεπε με τέτοιο hw...

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

Κανένας καμιά ιδέα πριν το στείλω πίσω απο εκεί που ήρθε?

Link to comment
Share on other sites

Κανένας καμιά ιδέα πριν το στείλω πίσω απο εκεί που ήρθε?

Battery-battery optimization και εκει θα σου βγαλει ολες τις εφαρμογες να τις εξαιρεσεις απο βελτιστοποιηση.

Σε ολα τα android εκει ειναι και σε Oreo και σε Pie ιδιαιτερα σε near stock skin

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Battery-battery optimization και εκει θα σου βγαλει ολες τις εφαρμογες να τις εξαιρεσεις απο βελτιστοποιηση.

Σε ολα τα android εκει ειναι και σε Oreo και σε Pie ιδιαιτερα σε near stock skin

 

Το εχω ρυθμίσει, αλλα και παλι μετα απο λιγο το Android το σκοτωνει. Χρειαζομαι access στα Doze advanced battery settings του Oreo - εκει που η OnePlus εχει βαλει ενα δικό της switch για On/Off.

Link to comment
Share on other sites

το εχει παραγγειλει κανεις απο αμαζον με επαγγελματικο αφμ χωρις φπα?δεν ετυχε ποτε να παραγγειλω απο αμαζον σαν επαγγελματιας.μηπως ξερετε την διαδικασια?
η συσκευή από. Αμαζον τι εγγύηση έχει?

 

2 χρονια από. Αμαζον ή oneplus...

 

Ξέρουμε?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

η συσκευή από. Αμαζον τι εγγύηση έχει?

 

2 χρονια από. Αμαζον ή oneplus...

 

Ξέρουμε?

2 ετη λογικα αφου ειναι επισημος μεταπωλητης.

 

Το εχω ρυθμίσει, αλλα και παλι μετα απο λιγο το Android το σκοτωνει. Χρειαζομαι access στα Doze advanced battery settings του Oreo - εκει που η OnePlus εχει βαλει ενα δικό της switch για On/Off.

Προσωπικα δεν εχω κανενα θεμα με reload ουτε να τις σκοτώνει στο παρασκηνιο και ειδοποιήσεις ολα άψογα(whatsapp.viber,gmail.outlook που ποτε δεν τις κλείνω στη διάρκεια της ημέρας που χρησιμοποιώ πιο πολλές απο οτιδήποτε αλλο)

 

Τρίτη εφαρμογή δεν εχω βαλει ποτε σε κανένα κινητό εως τωρα σε battery managment app άρα δεν ξερω να σου προτείνω.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν εχω κανενα θεμα με reload ουτε να τις σκοτώνει στο παρασκηνιο και ειδοποιήσεις ολα άψογα(whatsapp.viber,gmail.outlook που ποτε δεν τις κλείνω στη διάρκεια της ημέρας που χρησιμοποιώ πιο πολλές απο οτιδήποτε αλλο)

 

Τρίτη εφαρμογή δεν εχω βαλει ποτε σε κανένα κινητό εως τωρα σε battery managment app άρα δεν ξερω να σου προτείνω.

 

Προφανως και δεν το κανει σε ελαφριες εφαρμογες του τυπου whatsap/viber. Σε παιχνιδι εχω θεμα.

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω εχω θεμα με reload φιλε, ισως αυτο το smart boost πως το ειπανε να επηρεαζει?

 

Μπορεί. Το έχω απενεργοποιησει απο χθές και το παρακολουθώ.

Link to comment
Share on other sites

το παρηγγειλα τελικα απο αμαζον αλλα μου χρεωσε μεταφορικα.τελικη τιμη 468€ το 6gb.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας το εξηγήσεις γιατί δεν έχω καταλάβει πώς να το κάνω;; Δεν βρίσκω τρόπο ώστε να ξανασκανάρω το ήδη υπάρχον αποθηκευμένο δακτυλικό.
δεν θέλει κάτι ιδιαίτερο,η αλήθεια είναι ότι την πρώτη φορά που το δοκίμασα πίστεψα ότι δε γίνεται και το παράτησα. Διαβασα όμως στο xda ότι το έκανε ένας παικτης και απλά τοποθετουσα το δαχτυλο χιλιοστα μακρια απ'την προηγούμενη φορά. βγάζει μήνυμα ότι δεν γίνεται αλλά παράλληλα αποτυπώνει το δάχτυλο και προχωράει σιγά σιγά μέχρι να ολοκληρωθεί

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα gestures της μουσικής δουλεύουν με το Spotify; γιατί εγώ που τα δοκίμασα μόνο το επόμενο πιάνει. Παύση η προηγούμενο κομμάτι όχι. Κ επειδή δεν έχω περάσει ακόμα μουσική δεν μπορώ να το τεστάρω με άλλο πρόγραμμα.

Συμβαίνει σε κανέναν άλλο;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...