Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση. Το τηλέφωνο είναι δικό σου με δικό σου mi account? Έχεις ξεκλειδώσει bootloader?

 

δικο μου, καινουριο, με δικο μου account. όχι δεν εχω ξεκλειδωσει αφου λεει πως δε χρειάζεται.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια δεν χρειάζεται, αλλά καλό θα ήταν να έχουμε ξεκλειδωτο για να μπορέσουμε να ελιχθουμε σε τέτοιες περιπτώσεις. Είχες pattern lock στην stable? Δοκιμασε να βάλεις τους αριθμούς που αντιστοιχούν στη διαδρομή.
Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια δεν χρειάζεται, αλλά καλό θα ήταν να έχουμε ξεκλειδωτο για να μπορέσουμε να ελιχθουμε σε τέτοιες περιπτώσεις. Είχες pattern lock στην stable? Δοκιμασε να βάλεις τους αριθμούς που αντιστοιχούν στη διαδρομή.

 

όχι.. είχα λέξη.. γράμματα και αριθμούς. δεν καταλαβαίνω γιατί βγάζει μόνο αριθμους.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Γράψε τους αριθμούς που αντιστοιχούν στην λέξη μαζί με τα γράμματα
Link to comment
Share on other sites

Γράψε τους αριθμούς που αντιστοιχούν στην λέξη μαζί με τα γράμματα

 

δε το δεχεται.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι κάποιος το έπαθε πάλι αυτό ανεξήγητα έτσι και μετά χρειάζεται άλλη διαδικασία πιο περίπλοκη. Λοιπόν προτείνω :

1. Να μπεις στο stock recovery και να πατήσεις wipe data μήπως και μπουταρει. Θα χαθούν όλα όμως από μέσα.

2. Περίμενε καμία άλλη ιδέα.

3. Περνά από το γειτονικό φόρουμ της ελληνικής κοινότητας για περαιτέρω βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι κάποιος το έπαθε πάλι αυτό ανεξήγητα έτσι και μετά χρειάζεται άλλη διαδικασία πιο περίπλοκη. Λοιπόν προτείνω :

1. Να μπεις στο stock recovery και να πατήσεις wipe data μήπως και μπουταρει. Θα χαθούν όλα όμως από μέσα.

2. Περίμενε καμία άλλη ιδέα.

3. Περνά από το γειτονικό φόρουμ της ελληνικής κοινότητας για περαιτέρω βοήθεια.

 

το ένα το έκανα. wipe date.. no success.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Τότε περνά δίπλα για περαιτέρω βοήθεια. Αν και φοβάμαι ότι μπορεί να μη γλιτώσεις το edl mode.
Link to comment
Share on other sites

Τότε περνά δίπλα για περαιτέρω βοήθεια. Αν και φοβάμαι ότι μπορεί να μη γλιτώσεις το edl mode.

 

Tι ειναι το edl mode?

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Emergency download mode το οποίο προϋποθέτει το άνοιγμα της πλάτης του κινητού και το βραχυκύκλωμα δύο μεταλλικών σημείων πάνω στην πλακέτα για να μπορέσει να περαστεί μια ρομ. Για αυτό είναι καλό να ξεκλειδώνουμε τον bootloader, γιατί στις περισσότερες περιπτώσεις αν όχι σε ολες, σαν ξεκλειδωτοι μπορούμε να επαναφέρουμε το τηλέφωνο εύκολα σε λειτουργία.
Link to comment
Share on other sites

για ολα τα παραπανω μην παιζετε με ρομ αν το κινητο αυτο ειναι το ενα και μοναδικο σας

 

Ωραιος. πραγματικα βοηθαει αυτο ;)

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι λύση. Έτυχε και φαίνεται να είναι κάποιο bug της μαμα ρομ. Μάλιστα την αυτή διαδικασία που ακολούθησε ο φίλος παραπάνω προτείνει η ίδια η μαμά Xiaomi. Δεν έκανε κάτι λάθος ούτε έπαιξε με κάτι.
για ολα τα παραπανω μην παιζετε με ρομ αν το κινητο αυτο ειναι το ενα και μοναδικο σας
Link to comment
Share on other sites

Τη βοηθεια σας. Πηγα να περασω τη developer και αφου εβαλα κωδικο χρηστη και συνδεθηκα wifi εχω κολλησει σε αυτη την εικονα..

 

 

 

https://imgur.com/a/f0RoGTG

 

 

 

τι πρεπει να κανω ;

Έχεις δοκιμάσει να πατήσεις παρατεταμένα τα νούμερα μήπως γυρίσει σε γράμματα;

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι λύση. Έτυχε και φαίνεται να είναι κάποιο bug της μαμα ρομ. Μάλιστα την αυτή διαδικασία που ακολούθησε ο φίλος παραπάνω προτείνει η ίδια η μαμά Xiaomi. Δεν έκανε κάτι λάθος ούτε έπαιξε με κάτι.

Και ποιο ακριβως ειναι αυτο το bug φιλε?

Την εχω κανει δεκαδες,μην πω εκατονταδες φορες την διαδικασια χωρις προβλημα.

Και φυσικα ρισκαρεις να κολλήσεις την συσκευη σου με το παραπανω σεναριο-διαδικασια εαν κανεις κατι λαθος....αυτο ειναι ξεκαθαρο και εις γνωση σου.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

To bug είναι ότι έχει κολλήσει μια ζητά κωδικό ενώ δεν θα έπρεπε. Και εγώ την έχω κανει την διαδικασία. Δεν έπρεπε να ζητά. Όταν κάτι προτείνεται από την ίδια την εταιρεία σαν διαδικασία, ε δεν περιμένεις να πάει κάτι στραβά ε? Οταν σκαλίζουμε σε άλλα επίπεδα με custom roms kernels firmwares twrps κλπ τοτε είναι εις γνώση μας ότι ανά πάσα στιγμή κάτι μπορεί να στραβωσει. Όταν ακολουθούμε όμως μια διαδικασία ενδεδειγμένη από την ίδια την μαμά τοτε σχόλια του τύπου δεν παίζουμε κλπ είναι τουλάχιστον άτοπα. Εσυ λοιπόν τι νομίζεις ότι έγινε εδώ μπας και βρεθεί καμία λυση?

Και ποιο ακριβως ειναι αυτο το bug φιλε?

Την εχω κανει δεκαδες,μην πω εκατονταδες φορες την διαδικασια χωρις προβλημα.

Και φυσικα ρισκαρεις να κολλήσεις την συσκευη σου με το παραπανω σεναριο-διαδικασια εαν κανεις κατι λαθος....αυτο ειναι ξεκαθαρο και εις γνωση σου.

Και αν δεν ειναι αυτό bug που μυρίζομαι ότι μπορεί να εμφανιστεί και με ένα απλό factory reset τότε ποιο είναι?

Edited by drivth
Link to comment
Share on other sites

To bug είναι ότι έχει κολλήσει μια ζητά κωδικό ενώ δεν θα έπρεπε. Και εγώ την έχω κανει την διαδικασία. Δεν έπρεπε να ζητά. Όταν κάτι προτείνεται από την ίδια την εταιρεία σαν διαδικασία, ε δεν περιμένεις να πάει κάτι στραβά ε? Οταν σκαλίζουμε σε άλλα επίπεδα με custom roms kernels firmwares twrps κλπ τοτε είναι εις γνώση μας ότι ανά πάσα στιγμή κάτι μπορεί να στραβωσει. Όταν ακολουθούμε όμως μια διαδικασία ενδεδειγμένη από την ίδια την μαμά τοτε σχόλια του τύπου δεν παίζουμε κλπ είναι τουλάχιστον άτοπα. Εσυ λοιπόν τι νομίζεις ότι έγινε εδώ μπας και βρεθεί καμία λυση?

Και αν δεν ειναι αυτό bug που μυρίζομαι ότι μπορεί να εμφανιστεί και με ένα απλό factory reset τότε ποιο είναι?

Kαλα σοβαρα τωρα αυτο ειναι bug της rom......τοτε φιλε σε ολους μας το ιδιο θα γινοταν.Θα μπριικαρε η συσκευη....

Το οτι κατι εγινε λαθος στην ολη διαδικασια,αφου και εσυ την εχεις κανει ποως λες,απο τον χρηστη δεν παιζει στο τραπεζι??

Φυσικα και η εταιρια σου λεει βημα-βημα τι να κανεις......το θεμα ειναι να τα κανεις και εσυ σωστα.

Εγω αυτο γραφω.Και φυσικα εχω κολλησει συσκευες.....

Και φυσικα το ρισκο το παιρνεις εσυ,αφου ξεκαθαρα σου λεει να το σκεφτεις 2 φορες πριν ξεκινησεις την ολη διαδικασια.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

@YpNoS

Εγώ λέω να τραβήξεις από την αρχή με βίντεο τι κάνεις στο τηλέφωνο μήπως άλλο σου λέει να κάνεις και άλλο καταλαβαίνεις να κάνεις. Γιατί το Επιβεβαίωση κωδικού συνήθως βγαίνει όταν κάνουμε εγγραφή κάπου και όχι όταν κάνουμε σύνδεση κάποιο λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ειναι καθαρα θεμα bug και με λιγη αναζητηση μπορεις να το βρεις εδω

Δοκιμαζω οσες λυσεις εχουν αναφερθει και θα επανελθω αν καταφερω κατι. Ευχαριστω για το ενδιαφερον και ελπιζω ολοψυχα να μην τυχει σε ΚΑΝΕΝΑ.

Οσο "εμπειρος" ή απειρος ειναι.

 

edit: η λυση βρεθηκε ως συνδυασμος του 1) και 2).

 

1)

 

2)

Edited by YpNoS
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Η μεγάλη επιτυχία του poco κ της xiaomi έχει πονέσει πολύ κόσμο . Στο διπλανό φόρουμ σε θέμα που αφορά την apple κράζουν όπως πάντα το poco . Είναι θέμα κόμπλεξ και φυσικά νιώθουν κ λίγο ότι τους επιασε τον πωπο..το κουπερτινο . Μέχρι ότι μετά από ένα μήνα η μπαταρία δεν κρατάει μισή μέρα διάβασα...αλλα δεν τσίμπησα , lolll Edited by bruno1977
Link to comment
Share on other sites

Η μεγάλη επιτυχία του poco κ της xiaomi έχει πονέσει πολύ κόσμο . Στο διπλανό φόρουμ σε θέμα που αφορά την apple κράζουν όπως πάντα το poco . Είναι θέμα κόμπλεξ και φυσικά νιώθουν κ λίγο ότι τους επιασε τον πωπο..το κουπερτινο . Μέχρι ότι μετά από ένα μήνα οι μπαταρία δεν κρατάει μισή μέρα διάβασα...αλλα δεν τσίμπησα , lolll

 

Και λίγα λες!!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η μεγάλη επιτυχία του poco κ της xiaomi έχει πονέσει πολύ κόσμο . Στο διπλανό φόρουμ σε θέμα που αφορά την apple κράζουν όπως πάντα το poco . Είναι θέμα κόμπλεξ και φυσικά νιώθουν κ λίγο ότι τους επιασε τον πωπο..το κουπερτινο . Μέχρι ότι μετά από ένα μήνα οι μπαταρία δεν κρατάει μισή μέρα διάβασα...αλλα δεν τσίμπησα , lolll

Και λιγότερη από μισή μέρα κρατάει......10 με 11 ώρες ανοικτή οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Και λιγότερη από μισή μέρα κρατάει......10 με 11 ώρες ανοικτή οθόνη

:lol::lol:

Mε εχει συγκινησει αυτη του η διαρκεια, μεχρι που παρεβλεψα το LED.

 

Ρε kandilak, ολο τα ιδια τηλεφωνα θα παιρνουμε;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Η μεγάλη επιτυχία του poco κ της xiaomi έχει πονέσει πολύ κόσμο . Στο διπλανό φόρουμ σε θέμα που αφορά την apple κράζουν όπως πάντα το poco . Είναι θέμα κόμπλεξ και φυσικά νιώθουν κ λίγο ότι τους επιασε τον πωπο..το κουπερτινο . Μέχρι ότι μετά από ένα μήνα η μπαταρία δεν κρατάει μισή μέρα διάβασα...αλλα δεν τσίμπησα , lolll

 

Επομενο να το πολεμανε λυσσαλεα(και οχι μονο η μηλοεταιρεια),αφου με τοσα λιγα που ζηταει σαν τιμη, προσφερει σχεδον τα παντα..Και μιας και το αναφερουνε,εμενα μετα απο 1 μηνα συμβιωσης με το κινητο,η μπαταρια εχει καλυτερη αυτονομια και οσο παει και στρωνει,αυξανεται.Εχει κανει μεγαλη ζημια στους "μεγαλους" το Poco...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...