Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο με το πορτοκαλί σήμα global είσαι οκ
Ναι, εχω την αίσθηση ότι δεν είναι διαθέσιμο πια. Μόνο κινεζιά με περασμένες ρομ πρέπει να έχουν μείνει...

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και κινεζικη εκδοση να ειναι με λιγο διαβασμα και χρονο, ολα γίνονται.

- Βαζεις δικο σου mi account

- Αν ειναι με κινεζικη rom ξεκλειδωνεις bootloader και περνας οποια rom θέλεις.

- Αν ειναι ηδη ξεκλειδωμενος ο bootloader και περασμενη αλλη rom, βαζεις παλι την κινεζικη rom, κλειδωνεις bootloader και ξεκλειδωνεις παλι (με το δικο σου mi account πλεον). Μετα βαζεις αφοβα οποια rom θελεις.

 

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εχω την αίσθηση ότι δεν είναι διαθέσιμο πια. Μόνο κινεζιά με περασμένες ρομ πρέπει να έχουν μείνει...

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκίμασε μεσω marketplace,στο facebook δεύτερο χέρι...από εκεί το πήρα και εγώ και βγήκε καλό έως τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα ένα μαγαζί στο Σκρούτζ αν είναι global version αυτό που έχουν και κοιτάξτε τι απάντησαν. Τι εννοεί ο ποιητής "ευρωπαϊκό"; Τρέχα γύρευε... :P

 

cc91d73f8977973e9ed781bb902b28b8.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια την κάτσαμε την βάρκα... Αντε τώρα να το πάρεις και να σου βγει κινεζια;;; αναγκαστικα πάμε γι αλλού και Αντε να συνηθίσεις μικρότερη οθόνη και μέγεθος μετά από 2,5 χρόνια με το max 2..Ουφφφφφφφφφφφφ
Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια την κάτσαμε την βάρκα... Αντε τώρα να το πάρεις και να σου βγει κινεζια;;; αναγκαστικα πάμε γι αλλού και Αντε να συνηθίσεις μικρότερη οθόνη και μέγεθος μετά από 2,5 χρόνια με το max 2..Ουφφφφφφφφφφφφ
Κάνοντας ένα πρόχειρο ψάξιμο στο Google για "ευρωπαϊκό" mi max 3 κλπ, έπεσα πάνω σε ένα παιδί που ρωτάει κάτι αντίστοιχο στο xda και κάποιος του απάντησε το εξής:

 

<< Xiaomi.eu is a custom ROM prepared by Xiaomi enthusiasts in Europe. They take the Chinese MIUI beta and stable ROMs, completely strip them of Chinese language and bloatware, install Google apps (illegal in China) tweak the ROM for better performance, and add dozens of European language options (the Chinese ROMs only offer Mandarin and English). The developer s are very professional and update their beta ROMs every week...>>

 

Αν ισχύει, δεν μου ακούγεται και τόσο άσχημο. Κάποιος γνώστης εδώ μπορεί να το επιβεβαιώσει;

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γελάω με την απάντηση. Δλδ η Ευρώπη δεν είναι μέσα στον κοσμο. Η απάντηση θα έπρεπε να ήταν είναι το china model με unlock bootloader και περασμένη την xiaomi e.u. Προσωπικά επειδή δουλεύω τραπεζικές εφαρμογες δεν επιθυμώ ούτε ξεκλείδωτο bootloader ούτε ρουτ ούτε καστομ ρομ.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ανοιγμένα δηλαδή είναι αυτά. Παίζει να μην έχουν καν ευρωπαϊκό φορτιστή κιόλας; Εγω τραπεζικά apps δεν χρησιμοποιώ, αυτό που με νοιάζει είναι αν θα παίρνει κανα update (χωρίς να πειράζω bootloader και τα συναφή που ουδεμία σχέση έχω με το αντικείμενο...) και να μην μπρικαρει..

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για μένα που είμαι παντελώς άσχετος από rom, root και θελω πάντα global και δεν πειραζω τίποτα γιατί θα το ανατίναξω θα είναι ρίσκο να το πάρω;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για μένα που είμαι παντελώς άσχετος από rom, root και θελω πάντα global και δεν πειραζω τίποτα γιατί θα το ανατίναξω θα είναι ρίσκο να το πάρω;

 

Κι εγω σαν εσενα ειμαι, την ιδια απορια εχω. Ειχα παρει πριν 3 χρονια ενα redmi note 4 ετσι, με περασμενη global rom κλπ. Καποια στιγμη κατι εγινε και μπρικαρε. Δεν θυμαμαι ακριβως. Πρεπει να ανατρεξω πισω στα μηνυματα μου εδω απ το 2017...

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τι είχε συμβεί. Είχε unofficial stable rom (ετσι μου την ανέφερε κάποιος στο νήμα...) και καποια μερα πηγα να αλλάξω θεματάκι και έμεινε εκεί. Πήγα να κάνω hard reset και κάπου στην πορεία μπρίκαρε. Λογικά τώρα, η Xiaomi.eu όπως τη λένε για "unofficial stable" μου ακούγεται κι αυτή.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα.... Δεν το παιρνουμε... Εγω ήδη κοιτάω αλλού αν και αυτό θελω.
Διάβαζα εδω -> https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/37812-Mi-Max-3-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-global-rom/

 

...και τρόμαξα. Αν κάνει update μονο του λεει κλειδώνει σε αλλο mi account και μενει εκεί. Γμσε τα. Εντωμεταξυ δεν υπάρχει και εναλλακτική λύση. Πλατύ και μεγάλη οθόνη. Ολα σα σοκοφρετες έχουν γίνει. Ειχε βγει ενα Honor 8X Max αλλα ποτε δεν ήρθε εδώ. Ούτε καν Σκρούτζ..

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι να αλλάξω μπαταρία στο max 2 να το κρατήσω όσο αντέξει και κοιτάω τώρα να βρω ένα όσο πιο πλατύ γίνεται... Το TCL plex βλέπω είναι αρκετά πλατύ... Το redmi note 8 pro ψιλό μεγάλο... Δεν ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

Όντως, καμία σχέση δυστυχώς. Kαι τα δύο που ανέφερες 19.5:9 είναι. Και Samsung 20:9 και τα Sony 21:9

 

Ενα Nokia που θα ανακοινωθεί την μεθεπόμενη εβδομάδα κάτι λέει. Αν ισχύουν όσα έχουν διαρρεύσει θα έχει 6.55" και 18.5:9 που είναι αρκετά φαρδύ για τα σημερινά δεδομένα τουλάχιστον. Αν και θεωρώ πιθανόν να πρόκειται περί λάθος πληροφορίας. Παράξενο να βγάλει ένα φαρδύ την ώρα που όλα είναι 19.5:9

 

https://m.gsmarena.com/nokia_5_3_specs_surface-news-41883.php

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όντως, καμία σχέση δυστυχώς. Kαι τα δύο που ανέφερες 19.5:9 είναι. Και Samsung 20:9 και τα Sony 21:9

 

Ενα Nokia που θα ανακοινωθεί την μεθεπόμενη εβδομάδα κάτι λέει. Αν ισχύουν όσα έχουν διαρρεύσει θα έχει 6.55" και 18.5:9 που είναι αρκετά φαρδύ για τα σημερινά δεδομένα τουλάχιστον. Αν και θεωρώ πιθανόν να πρόκειται περί λάθος πληροφορίας. Παράξενο να βγάλει ένα φαρδύ την ώρα που όλα είναι 19.5:9

 

https://m.gsmarena.com/nokia_5_3_specs_surface-news-41883.php

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

θα προσπαθήσω να προσαρμόστε στα νέα δεδομένα θα βρω την λιγότερο στενομακρη συσκευή.. Τι να κάνουμε από το να πάρουμε ένα κινητό που θα μας κολλήσει ξαφνικά..... Αναγκαστικά...
Link to comment
Share on other sites

Ότι θα δυσκολευτούμε ισχύει... Εκτός εάν το ρισκάρω να το πάρω και το αφήσω έτσι... Θα μπρικαρει σίγουρα; αλλιώς με βλέπω με κάνα 8note pro αναγκαστικά ή mi9t...... Ειδικά εγώ με το max 2 που έχω 16:9 αναλογίες θα μου φανεί ακόμα χειρότερα.. Θα συνηθίσουμε βέβαια..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Συγκριτικά με οθόνες έναντι του max 3 άστα να πάνε... Όλα μακρόστενα είναι σοκοφρέτες.. μόνη λύση αυτή που ανέφερα παραπάνω... Μεταχειρισμένο με global ROM μαμίσια... Και στο marketplace και στα μαγαζάκια στην Πανεπιστημίου όλο και κυκλοφορεί αν ψαχτεί κάνεις....
Link to comment
Share on other sites

Ότι θα δυσκολευτούμε ισχύει... Εκτός εάν το ρισκάρω να το πάρω και το αφήσω έτσι... Θα μπρικαρει σίγουρα; αλλιώς με βλέπω με κάνα 8note pro αναγκαστικά ή mi9t...... Ειδικά εγώ με το max 2 που έχω 16:9 αναλογίες θα μου φανεί ακόμα χειρότερα.. Θα συνηθίσουμε βέβαια..
Κι εγω ωρες ωρες ψήνομαι να το παρω. Απλα δεν θα κάνουμε update φαντάζομαι μην brickαρει και κλειδώσει;

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/tha-kykloforisei-redmi-note-9-pro-max-me-mediatek-dimensity-800/

Εδώ λέει θα βγει με μεγαλύτερη οθόνη αλλά δεν λέει τις ίντσες...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι άσχετος από τέτοια μάλλον θα προσαρμοστω στις επιταγές της εποχής κρατώντας όσο μπορώ ακόμα το Mi max 2......πάντως το redmi note 8 pro δεν ειανι τόσο στενό όσο αλλά...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι άσχετος από τέτοια μάλλον θα προσαρμοστω στις επιταγές της εποχής κρατώντας όσο μπορώ ακόμα το Mi max 2......πάντως το redmi note 8 pro δεν ειανι τόσο στενό όσο αλλά...

 

Μωρέ και αυτό στενό είναι μπροστά στο max αλλά ελάχιστα καλύτερα από τα άλλα!

Link to comment
Share on other sites

Για τσεκαρετε τις μπάντες εχει B20 και ειναι 6/128 εκτός αν εχει γίνει λάθος τυπογραφικό!

 

[uS$229.99 23% OFF]Xiaomi Mi Max 3 6.9 inch Big Display 6GB RAM 128GB ROM Snapdragon 636 4G Smartphone Smartphones from Mobile Phones & Accessories on banggood.com

https://banggood.app.link/7wX8ZbonI4

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

https://news.xiaomi-miui.gr/xiaomi-mi-a2-lite-gets-permanent-lcd-damage-after-android-10-upgrade-39787-2/

Πάντα κράταγα μικρό καλάθι στις αναβάθμισεις...όπου το βρείτε πάρτε το.Ειναι κτήνος,του πίνω το αίμα όλη μέρα, δεν μασαει,μέχρι και το βίντεο του λόγο dual focus καλύτερο και από το Νοτε7 μου είναι... ξεχαστε τις αναβαθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

Μία απλή ενημέρωση του lancer συστήματος έκανα και έχασα το ξυπνητήρι. Δεν βαράει ποια μέ κλειστό το τηλέφωνο.... Καμία ιδέα κάνεις;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...