Jump to content

[Επίσημο] HTC Wizard (ή JAM2) / Qtek 9100


agiorgitis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Se eyxaristo πολύ φιλαράκι. χμ....και την αγγλική την rom από που την παίρνουμε..... (δεν ξέρω τι γλώσσα έχει πάνω γιατί είναι ακόμα στην ΔΙΑΔΡΟΜΗ)...

Κρίμα και ήθελα ελληνικά.....:(

 

Παρελαβε το φιλε μου με το καλο και τα λεμε μετα.:)

(απο το ftp site των xda-developers για να μην σε κραταω σε αγωνια :p )

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
καλησπερα παιδια. σκεφτομαι να αλλαξω κινητο και σκεφτομαι να παρω qtek. ειμαι αναμεσα στο 9100 και το 2020i. θελω wifi που εχουν και τα 2 και θα με ενδιεφερε και οποιο εχει καλυτερη καμερα αν δεν εχουν ιδιες. θα τρεχω σιγουρα το destinator (τι αλλο θα χρειαστω εκτος απο το προγραμμα?) και δεν ξερω αν κανει κολληματα με το 9100. πειτε γνωμες παιδια. ευχαριστω εκ των προταιρων.
αν χρησιμοποιεις το destinator παρα πολυ συχνα στο 2020ι θα σε βολευει λογω οθονης οπως και το wifi επισης,τωρα το μειονεκτημα ειναι οτι θα εχεις μεγαλυτερο ογκο απο το 9100 αν σε ενοχλει αυτο,εμενα προσωπικα δεν με πειραζει αυτο,και οτι θα εχεις πιο παλιο λειτουργικο,για καμερα δεν ξερω γιατι δεν εχω κανει συγκριση αν και νομιζω οτι δεν εχουν διαφορες;)στα υπερ του 9100 ειναι το πληκτρολογιο,και κατι αλλο που δεν μου αρεσει στο 9100 ειναι οτι ξεβαφουν τα σηματακια στα κουμπια,το στυλο δεν μενει στην θεση του και το πληκτρολογιο παιρνει μποσικα ευκολα,ολα αυτα τα ειδα στο 9100 του αδελφου μου ο οποιος ειναι ψειρας με τα κινητα του,επισης απο ταχυτητα ειναι η μερα με την νυχτα με το 2020
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβε το φιλε μου με το καλο και τα λεμε μετα.:)

(απο το ftp site των xda-developers για να μην σε κραταω σε αγωνια :p )

 

Παιδιά, το μηχάνημα από την κίνα, τελικά είναι ΟΛΑ τα mobile windows 5 στα ΑΓΓΛΙΚΑ (Πάλι καλά....απ το να ήταν κινέζικα....)...

Εγώ τώρα που θέλω να τα κάνω όλα Ελληνικά, ΤΙ ΚΑΝΩ?????

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το μηχάνημα από την κίνα, τελικά είναι ΟΛΑ τα mobile windows 5 στα ΑΓΓΛΙΚΑ (Πάλι καλά....απ το να ήταν κινέζικα....)...

Εγώ τώρα που θέλω να τα κάνω όλα Ελληνικά, ΤΙ ΚΑΝΩ?????

 

Καλοριζικο φιλε μου.

Οπως ειπαμε και νωριτερα ΔΕΝ μπορεις να περασεις την ελληνικη ρομ,

διοτι η ελληνικη ace κλειδωνει την ρομ με το ΙΜΕΙ.

Φυσικα μπορεις να αλλαξεις τα regional settings σε ελληνικα καθως επισης

και να γραφεις μηνυματα στα ελληνικα με την προσθηκη των καταλληλων εφαρμογων

(& με το keyboard)

 

episimi rom apo imate me aku2??? :)

 

Nαι , Ακομα: Skype is included too :D (version 1.1.0.15)

 

Φαινεται γρηγορη ρομ .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Please Delete !

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγες ώρες την πέρασα. Όπως λέει κι ο nervous περιέχει το Skype και το aku2 στην extended rom. Βέβαια το Skype v1.1 πήρε πόδι κι αντικαστήθηκε με τη νέα έκδοση v2.0!

Κατα τ'άλλα φαίνεται λίγο γρηγόροτερη από την 1.6.7.1 της Qtek, ο Communication Manager έχει γίνει all the €, το εικονίδιο της μπαταρίας στην today screen μεταφέρθηκε από κάτω δεξιά στην πάνω δεξιά γωνία (πήρε την θέση της ώρας) κι από 4 πράσινες μπάρες που άλλαζαν σε πορτοκαλί και σε κόκκινο όταν η μπαταρία τελείωνε έμειναν 2 μπάρες μόνο ασπρόμαυρες, πράγμα το οποίο με χάλασε πολύ όταν το είδα. Η ώρα μεταφέρθηκε στο today plugin "Date". Tέλος προσθέτει ένα ακόμη παιχνιδάκι εν ονόματι I-Mate Backgammon.

Ακόμη δεν έχω ψάξει να βρω το πώς λειτουργεί το AKU2.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγες ώρες την πέρασα. Όπως λέει κι ο nervous περιέχει το Skype και το aku2 στην extended rom. Βέβαια το Skype v1.1 πήρε πόδι κι αντικαστήθηκε με τη νέα έκδοση v2.0!

Κατα τ'άλλα φαίνεται λίγο γρηγόροτερη από την 1.6.7.1 της Qtek, ο Communication Manager έχει γίνει all the €, το εικονίδιο της μπαταρίας στην today screen μεταφέρθηκε από κάτω δεξιά στην πάνω δεξιά γωνία (πήρε την θέση της ώρας) κι από 4 πράσινες μπάρες που άλλαζαν σε πορτοκαλί και σε κόκκινο όταν η μπαταρία τελείωνε έμειναν 2 μπάρες μόνο ασπρόμαυρες, πράγμα το οποίο με χάλασε πολύ όταν το είδα. Η ώρα μεταφέρθηκε στο today plugin "Date". Tέλος προσθέτει ένα ακόμη παιχνιδάκι εν ονόματι I-Mate Backgammon.

Ακόμη δεν έχω ψάξει να βρω το πώς λειτουργεί το AKU2.

???? kala re pedes to skaype pou to brikate mesa sto rom -? ego den to exo :blink:

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

sto 9100 trexei entaxei to skype;;se omilia;;

καλησπερα παιδια. σκεφτομαι να αλλαξω κινητο και σκεφτομαι να παρω qtek. ειμαι αναμεσα στο 9100 και το 2020i. θελω wifi που εχουν και τα 2 και θα με ενδιεφερε και οποιο εχει καλυτερη καμερα αν δεν εχουν ιδιες. θα τρεχω σιγουρα το destinator (τι αλλο θα χρειαστω εκτος απο το προγραμμα?) και δεν ξερω αν κανει κολληματα με το 9100. πειτε γνωμες παιδια. ευχαριστω εκ των προταιρων.

------------------

 

ακριβως το ιδιο διλημμα εχω και εγω

πραγματικα δεν ξερω........

Link to comment
Share on other sites

Το aku2 τι είναι βρε παιδιά??;)

 

"AKU 2.0" (AKU2) or as "MSFP" and it includes also stereo audio over Bluetooth, remote device wipe, and other features

http://msmobiles.com/news.php/4955.html

http://www.geekzone.co.nz/content.asp?contentid=5915

http://msmobiles.com/news.php/4899.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το εχω 3 μηνες.

Απο τον 1ο μηνα.

1) ξεβαμα κουμπιων

2) χαλαρωμα pencil.

3) περιεργο ανοιγμα keyboard(στραβα)

4)την ωρα που δεχομαι κληση και το βγαζω απο την θηκη ,μου δειχνει οριζοντια την θεση της οθονης.

Ε μην διανοηθεις και απαντησεις με αυτην την μορφη ,,εχασες την κληση.

λοιπον ακουστε τι θα κανω εγω.

Περιμενω λιγο καιρο ακομα μιας και εχουμε 2 χρονια εγγ.

Εχω παρει τηλεφωνο και μου ειπαν να περιμενω, περιμενω δεν εχω προβλημα γιατι και αντικατασταση να μου κανουν τι να το κανω εγω???

μετα απο λιγο θα ειναι και παλι το ιδιο.

Αν παρ ολα ταυτα δεν υπαρχει ανταποκριση που ελπιζω πως 8α υπαρξει , δυστιχος αν και δεν θελω η λυση ειναι μια.

Την εχω δοκιμασει 2-3 φορες (μιας και πασχω απο υπερκαταναλοτισμο )και εχω ικανοποιηθει πληρως.

Προστασια καταναλωτων νομος 2251/1994 αρθρο 6 περι ευθυνης παραγωγου για ελαττωματικα προιοντα.

Ενα τηλεφωνακι εκει μια εγγραφη καταγγελια και θα δειτε τι ωραια που θα γινουν τα πραγματα σε χρονο ρεκορ.

Αλλα φυσικα εγω και προτεινω και εσεις να μην βιαζεστε.

Δωστε χρονο στην εταιρια να δωσει λυση στο προβλημα (ατα).

Αυτα !!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το εχω 3 μηνες.

Απο τον 1ο μηνα.

1) ξεβαμα κουμπιων

2) χαλαρωμα pencil.

3) περιεργο ανοιγμα keyboard(στραβα)

4)την ωρα που δεχομαι κληση και το βγαζω απο την θηκη ,μου δειχνει οριζοντια την θεση της οθονης.

Ε μην διανοηθεις και απαντησεις με αυτην την μορφη ,,εχασες την κληση.

λοιπον ακουστε τι θα κανω εγω.

Περιμενω λιγο καιρο ακομα μιας και εχουμε 2 χρονια εγγ.

Εχω παρει τηλεφωνο και μου ειπαν να περιμενω, περιμενω δεν εχω προβλημα γιατι και αντικατασταση να μου κανουν τι να το κανω εγω???

μετα απο λιγο θα ειναι και παλι το ιδιο.

Αν παρ ολα ταυτα δεν υπαρχει ανταποκριση που ελπιζω πως 8α υπαρξει , δυστιχος αν και δεν θελω η λυση ειναι μια.

Την εχω δοκιμασει 2-3 φορες (μιας και πασχω απο υπερκαταναλοτισμο )και εχω ικανοποιηθει πληρως.

Προστασια καταναλωτων νομος 2251/1994 αρθρο 6 περι ευθυνης παραγωγου για ελαττωματικα προιοντα.

Ενα τηλεφωνακι εκει μια εγγραφη καταγγελια και θα δειτε τι ωραια που θα γινουν τα πραγματα σε χρονο ρεκορ.

Αλλα φυσικα εγω και προτεινω και εσεις να μην βιαζεστε.

Δωστε χρονο στην εταιρια να δωσει λυση στο προβλημα (ατα).

Αυτα !!!!!!!!!!

 

Dhladh me liga logia to thlefwno einai gia klwtsies, ki emeis pou thelame ena business phone me kala xarakthristika kai mikro sxetika megethos ti tha paroume twra???Mas ekanes thn kardia periboli

Link to comment
Share on other sites

Dhladh me liga logia to thlefwno einai gia klwtsies, ki emeis pou thelame ena business phone me kala xarakthristika kai mikro sxetika megethos ti tha paroume twra???Mas ekanes thn kardia periboli

 

Εγώ πάλι δεν αντιμετωπίζω κανένα απο τα προβλήματα που αναφέρθηκαν παραπάνω..Και το έχω και 'γω 3 μήνες τώρα..Τί να πω?Πλέον τα τηλέφωνα όπως και πολλά άλλα καταναλώτικά αγαθά στις μέρες μας έχουν γίνει κατα κάποιο τρόπο"λαχεία",δεν ξέρεις ποτέ τί θα "τραβήξεις"...;)

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν αντιμετωπίζω κανένα απο τα προβλήματα που αναφέρθηκαν παραπάνω..Και το έχω και 'γω 3 μήνες τώρα..Τί να πω?Πλέον τα τηλέφωνα όπως και πολλά άλλα καταναλώτικά αγαθά στις μέρες μας έχουν γίνει κατα κάποιο τρόπο"λαχεία",δεν ξέρεις ποτέ τί θα "τραβήξεις"...;)

 

Για το χρώμα πάντως των πλήκτρων έχει γίνει ολόκληρο θέμα μιας και δεν υπάρχει μόνο ένας παθών.Για την γραφίδα το ίδιο. Γενικώς, το συγκεκριμένο μοντέλο δεν είναι και ότι πιο σταθερό έχει βγάλει τελευταία η εταιρία..

 

Εγώ πχ παρατήρησα ένα bug σχετικά με κλήσεις και ένα άλλο στο media player και τα έχω αναφέρει στο τεχνικό τμήμα της Qtek..

Σοβαρά προβλήματα ευτυχώς δεν έχω.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

ego pantos se ligo kairo 8a anevaso ena mail pou 8a dimioyrgiso kai osoi exoun provlimata apo ta parapano pou exo grapsi 8a episinapsoun ta stoixeia toys kai 8a stoiloume meso dikigorou pou 8a kanoniso ego mia epistoli stin prostasia katanaloton.

Alla prota as perimenoume tin apantisi tis eterias.

8a dosoume akoma ligo kero na vre8i lisi.

parakalo grapste mou an simfoneite.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος....

 

Δεν μπορώ να γυρίσω στα ελληνικα το Phone Pad....Επιλέγω Ελληνικά και δεν αλλάζουν...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος....

 

Δεν μπορώ να γυρίσω στα ελληνικα το Phone Pad....Επιλέγω Ελληνικά και δεν αλλάζουν...

 

Έχεις περάσει την τελευταία έκδοση?Οι παλιότερες εκδόσεις έχουν διάφορα bugs με το keyboard GR..

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει την τελευταία έκδοση?Οι παλιότερες εκδόσεις έχουν διάφορα bugs με το keyboard GR..

 

Ναι, την έχω περάσει. :(

Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει την τελευταία έκδοση?Οι παλιότερες εκδόσεις έχουν διάφορα bugs με το keyboard GR..

 

 

patas shift kai space, xoris na afhseis to shift...

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

patas shift kai space, xoris na afhseis to shift...

 

Απ'οτι κατάλαβα ο gepol δεν μιλάει για το hardware πληκτρολόγιο αλλά για το virtual,γι'αυτό αναφέρθηκα στα bugs..Αλλιώς ισχύει αυτό που λέει ο marlboro...;)

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για το Phone pad, οχι το hardware keyboard.

 

Ο τρόπος που το κάνω είναι να κρατώ πατημένο το Opt(Sym), μου βγάζει τα settings, Πάω γλώσσες, επιλέγω Ελληνικά, και συνεχίζει να γράφει αγγλικά. Αν το ξανακάνω έχει επανέλθει στα αγγλικά.

 

Τα νεύρα μου, δούλευε πριν.....τι βλακεία έκανα?

Link to comment
Share on other sites

to αεκμαπ παιζει στο 9100?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

to αεκμαπ παιζει στο 9100?

Ναι βεβαιως :)

http://ae.inc.ru/aekmaplayout.php

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...