Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ

 

 

ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ S100 ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ 64MB ΤΗΣ ΜΝΗΜΗΣ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ SD ΚΑΡΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟ ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΕΧΩ ΨΙΛΟΦΟΡΤΩΣΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΕΡΝΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΗΤΑΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΣΤΟΝ Η\Υ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ HDD ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΙΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα φιλοι μου.πωs μπορω να σβυσω ολεs τισ επαφεs μου απ το s 100 μου

αν απλα τις επιλέξεις ολες και πατήσεις διαγραφή??? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα μια SD κάρτα με 120Χ ταχύτητα και 1 GB χωρητικότητα,με το που την έβαλλα μου ζήτησε να της κάνει Format και το έκανα.Δεν ξέρω γιατί αλλά τη βλέπει σαν 8Mb μόνο.

Έχω ένα Ο2 XDA mini,με γερμανικά windows.

Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ

 

 

ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ S100 ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ 64MB ΤΗΣ ΜΝΗΜΗΣ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ SD ΚΑΡΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟ ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΕΧΩ ΨΙΛΟΦΟΡΤΩΣΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΕΡΝΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΗΤΑΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΣΤΟΝ Η\Υ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ HDD ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΙΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

τα προγράμματα που εχεις κανει install δεν τα εχεις βαλει στην SD ??

ολλα τα εχεις στην main memory ? αν ναι για αυτο σου σερνεται

Link to comment
Share on other sites

προφανώς!

 

Πρέπει επίσης να ενεργοποιήσεις το remote desktop του pc σου. Δεξί κλικ στο my computer, properties και από κει remote και τσέκαρε το Remote Desktop Allow users to connect remotelly to this computer

τπτ! βάζω την ip του υπολογιστη μου, επιλέγω το remote access απο το mycomputer- πηγαίνω και στο μενου του router και επιλέξω για remote access της ιp που μπήκα εκείνη την στιγμη απο το κινητο, αλλα τπτ :(

τα φώτα σας παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

τπτ! βάζω την ip του υπολογιστη μου, επιλέγω το remote access απο το mycomputer- πηγαίνω και στο μενου του router και επιλέξω για remote access της ιp που μπήκα εκείνη την στιγμη απο το κινητο, αλλα τπτ :(

τα φώτα σας παιδιά!

 

πρεπει να υπαρχει στο pc σου ενας ακομα λογαριασμος χρηστη με password και οχι μονο ο administrator. ετσι προσπαθουσα και γω και δεν τα ειχα καταφερει. επισης πρεπει να ανοιξεις απο τις ρυθμισεις του modem-router την port 3389. δοκιμασε και πες μας αποτελεσματα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να υπαρχει στο pc σου ενας ακομα λογαριασμος χρηστη με password και οχι μονο ο administrator. ετσι προσπαθουσα και γω και δεν τα ειχα καταφερει. επισης πρεπει να ανοιξεις απο τις ρυθμισεις του modem-router την port 3389. δοκιμασε και πες μας αποτελεσματα!!!

άνοιξα την port που είπες απο port Forwanding, έκλεισα firewall, ενεργοποιήσα το remote access μεσα στο router και μεσα στα windows. στο router έβαλα και την ιp του κινητου αλλα τπτ. μου βγάζει στο κινητο: εξαντλήθηκε ο χρόνος για την σύνδεση με το διακομιστη. Δοκιμάστε να συνδεθείτε αργότερα με τον διακομιστη terminal services.

Link to comment
Share on other sites

Ρε γαμοτο το S100 μου χανει απο το ρολοι καθε 2 μερες περιπου ενα 10λεπτο απο την ώρα του. :blink: Ξέρει κανεις που πηγαινει? :wacko: Ειναι σπαστικο καθε φορα να φτιαχνω το ρολοι για να ξυπνησω στην ωρα μου. Το εχει παθει κανεις αλλος? Διωρθώνεται? :worry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πως μπορω να διαγραψω ολες τις καταχωρήσεις στο ημερολογιο του S100 και πως στο Outlook 2003?

Θελω να κανω μια αρχικη καθαρη εγκατασταση

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα

Έκανα Πατάτα

Έχω ένα qtek s100 αγορασμένο στην Ιταλία, οπότε σκέφτηκα γιατί να μην το κάνω Ελληνικά ή Αγγλικά εφόσον Ιταλικά δεν τα λέω καθόλου.

Πείρα από έναν φίλο μου το firmware upgrade και το έβαλα.

 

Αποτέλεσμα το s100 να κάνει συνέχεια reset και εγώ να μην ξέρω τη να κάνω

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

 

Ευχαριστώ

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

άνοιξα την port που είπες απο port Forwanding, έκλεισα firewall, ενεργοποιήσα το remote access μεσα στο router και μεσα στα windows. στο router έβαλα και την ιp του κινητου αλλα τπτ. μου βγάζει στο κινητο: εξαντλήθηκε ο χρόνος για την σύνδεση με το διακομιστη. Δοκιμάστε να συνδεθείτε αργότερα με τον διακομιστη terminal services.

sorry αλλα εχω την εντυπωση οτι τα εχεις κανει μαντάρα!!!

Θες απο το κινητο σου μεσω internet να συνδεθεις με remote desktop στο pc σου ??

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που ξαναρωτώ αλλά επειδή πρέπει να την αγοράσω μέχρι αύριο,ας μου πει κάποιος τι γίνεται.

Δοκίμασα μια SD κάρτα με 120Χ ταχύτητα και 1 GB χωρητικότητα,με το που την έβαλλα μου ζήτησε να της κάνει Format και το έκανα.Δεν ξέρω γιατί αλλά τη βλέπει σαν 8Mb μόνο.

Έχω ένα Ο2 XDA mini,με γερμανικά windows.

Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που ξαναρωτώ αλλά επειδή πρέπει να την αγοράσω μέχρι αύριο,ας μου πει κάποιος τι γίνεται.

Δοκίμασα μια SD κάρτα με 120Χ ταχύτητα και 1 GB χωρητικότητα,με το που την έβαλλα μου ζήτησε να της κάνει Format και το έκανα.Δεν ξέρω γιατί αλλά τη βλέπει σαν 8Mb μόνο.

Έχω ένα Ο2 XDA mini,με γερμανικά windows.

Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

δοκίμασε να την κανεις format η να δεις τι λενε τα diagnostics με το PocketMechanic

Link to comment
Share on other sites

sorry αλλα εχω την εντυπωση οτι τα εχεις κανει μαντάρα!!!

Θες απο το κινητο σου μεσω internet να συνδεθεις με remote desktop στο pc σου ??

ναι... :) δεν γίνεται?? :O

Link to comment
Share on other sites

παιδια πουλαει κανει s100?μηπως ξερετε κανα site με μεταχειρησμενα γιατι δεν διαθετω 600 ευρω και οι δικοι μου θα με τσακισουν!

εντελως ασχετο ετσι???

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα, δεν μπορώ να μπω internet με τίποτα!!!

Βάζω τα settings κανονικά και αργά είτε από το site τις cosmote είτε από το site της Qtek….. κάνει σύνδεση με το gprs εφόσον στέλνω mms κανονικά και λαμβάνω….. μόλις ανοίγω explorer και δίνω π.χ. http://www.myphone.gr ….περνώ μήνυμα «η σελίδα δεν μπορεί να βρεθεί»

Τι κάνω?

Link to comment
Share on other sites

παιδια πουλαει κανει s100?μηπως ξερετε κανα site με μεταχειρησμενα γιατι δεν διαθετω 600 ευρω και οι δικοι μου θα με τσακισουν!

εντελως ασχετο ετσι???

the best ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα, δεν μπορώ να μπω internet με τίποτα!!!

Βάζω τα settings κανονικά και αργά είτε από το site τις cosmote είτε από το site της Qtek….. κάνει σύνδεση με το gprs εφόσον στέλνω mms κανονικά και λαμβάνω….. μόλις ανοίγω explorer και δίνω π.χ. http://www.myphone.gr ….περνώ μήνυμα «η σελίδα δεν μπορεί να βρεθεί»

Τι κάνω?

 

 

Οκ το έλυσα το πρόβλημα με ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών….αν θέλει κάποιος τα settings για cosmote ας το πει και του τα έστειλα!

 

Τώρα το macromedia plug-in flash player για να βλέπω flash sites που μπορώ να το βρω? ή δεν υπάρχει….

 

Το συμβολάκι πάνω στην οθόνη του κίνητου G (για το gprs) όταν μπαίνω δίκτυο βγάζει και 2 τοξάκια από κάτω που δείχνει ότι έχει συνδεθεί στο δίκτυο….όταν εγώ δεν χρησιμοποιώ το δίκτυο πως κλείνει? Από πού μπορώ να το κλείσω?

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Οκ το έλυσα το πρόβλημα με ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών….αν θέλει κάποιος τα settings για cosmote ας το πει και του τα έστειλα!

 

Τώρα το macromedia plug-in flash player για να βλέπω flash sites που μπορώ να το βρω? ή δεν υπάρχει….

 

Το συμβολάκι πάνω στην οθόνη του κίνητου G (για το gprs) όταν μπαίνω δίκτυο βγάζει και 2 τοξάκια από κάτω που δείχνει ότι έχει συνδεθεί στο δίκτυο….όταν εγώ δεν χρησιμοποιώ το δίκτυο πως κλείνει? Από πού μπορώ να το κλείσω?

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!

 

 

πατησε το κοκκινο κουμπακι για μερικα δευτερα συνεχομενα και θα κανει αποσυνδεση απο το internet

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς SD κάρτα πάνω από 100Χ; Διάβασα οτί το S100 έχει πρόβλημα με τις πόλυ γρήγορες κάρτες.Δόκιμασα μια 120Χ αλλά την βλέπει σαν 8 mb (η κάρτα είναι 1 GB).
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...