Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καμια καλη διευθυνση με "ελευθερα" προγραμματακια, για να βοηθηθουμε και εμεις οι καινουργοι???

 

http://www.pocketpcfreewares.com/ :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια μια βοηθεια.Οταν παω να εγκαταστησω καποιο προγραμμα ή παιχνιδι δεν με αφηνει να το κανω install στην καρτα.Πρεπει να πειραξω καποια ρυθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια βοηθεια.Οταν παω να εγκαταστησω καποιο προγραμμα ή παιχνιδι δεν με αφηνει να το κανω install στην καρτα.Πρεπει να πειραξω καποια ρυθμιση?

μήπως δεν έχει χώρο η κάρτα?

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Παιδια ποση ωρα κανει η αναβαθμιση για το 100; :confused: σε 20' κατεβασα το αρχειο και απο την ωρα που το ετρεξα εχει περασει 1,30 ωρα και μου λεει ...περιμενε!!!!στην οθονη γραφει USB και κατω V 1.00 :confused: :confused:Μηπως εχει τελειωσει και εγω....περιμενω!!!! :D :D :D
Link to comment
Share on other sites

Περίπου 15~20 λεπτά κάνει. Υποθέτω το έχεις συνδέσει απευθείας σε θύρα USB του PC και όχι μέσω κάποιου HUB...
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Περίπου 15~20 λεπτά κάνει. Υποθέτω το έχεις συνδέσει απευθείας σε θύρα USB του PC και όχι μέσω κάποιου HUB...
ναι απευθειας το εχω!!τι να κανω; να το βγαλω η θα κανω ζημια ρε γαμωτο :( κανονικα οταν τελειωσει δεν πρεπει να το δω στην οθονη του pc; στο s100 θα γραφει τιποτα στην οθονη; :O
Link to comment
Share on other sites

ναι απευθειας το εχω!!τι να κανω; να το βγαλω η θα κανω ζημια ρε γαμωτο :( κανονικα οταν τελειωσει δεν πρεπει να το δω στην οθονη του pc; στο s100 θα γραφει τιποτα στην οθονη; :O

 

ειναι φανερο οτι η αναβαθμιση σου απετυχε.

οι οδηγιες απο την ace

Ξεκίνησα την αναβάθμιση και στη μέση μου κόπηκε το ρεύμα και έσβησε ο υπολογιστής (ή πιο απλά απέτυχε η αναβάθμιση).

Μην ανησυχείτε. Το Qtek έχει δικό του bootloader οπότε θα πρέπει μετά από ένα reset να βλέπετε μια λευκή οθόνη (η οθόνη δε φωτίζεται οπότε δείτε προσεκτικά από κοντινή απόσταση) και να αναγράφει Serial.

1. Βγάλτε το Qtek από τη βάση. Αφαιρέστε τη μπαταρία για 30 δευτερόλεπτα και ξανατοποθετήστε τη.

2. Ξεκινήστε τον υπολογιστή σας κανονικά

3. Ενεργοποιήστε το Qtek και τοποθετήστε το στη βάση. Η ένδειξη Serial πρέπει να αλλάξει σε USB.

4. Εκτελέστε ξανά την αναβάθμιση.

 

βγαλτο απο τη usb και ακολουθησε τα παραπανω. δεν παθαινει τιποτα μη φοβασαι...

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ειναι φανερο οτι η αναβαθμιση σου απετυχε.

οι οδηγιες απο την ace

 

 

βγαλτο απο τη usb και ακολουθησε τα παραπανω. δεν παθαινει τιποτα μη φοβασαι...

τα εκανα ολα αυτα και η οθονη στο 100 δεν γραφει τιποτα :cry: στο pc εχει βγαλει το ταμπελακι που λεει να περιμενω!!!!θα τρελαθω και ειναι ξενο ρε γαμωτο!!!!κανονικα απο την ωρα που τρεχω το αρχειο σε ποση ωρα ειναι οκ;τι αλλο μπορω να κανω;
Link to comment
Share on other sites

τα εκανα ολα αυτα και η οθονη στο 100 δεν γραφει τιποτα :cry: στο pc εχει βγαλει το ταμπελακι που λεει να περιμενω!!!!θα τρελαθω και ειναι ξενο ρε γαμωτο!!!!κανονικα απο την ωρα που τρεχω το αρχειο σε ποση ωρα ειναι οκ;τι αλλο μπορω να κανω;

 

Mhn anhsyxeis.

Exei diko tou bootloader to S100(opws ka8e tetoia syskeyh) kai einai poly dyskolo na kaneis kapoia anepanor8wth zhmia.

Vgale to apo th usb,kane restart sto pc sou,kleise oti firewall,antivirus k.l.p exeis na trexoun kai syndese to xana kai xekinhse to update...

Thn endeixh pou anagrafei gia anamonh agnohse th an parameinei gia panw apo 2-3 lepta kai xanaprospa8hse(allwste h anava8mish sto shmeio ayto den exei kan xekinhsei,apla gia diaforous logous symvainei polles fores ayto,mhn apo8arrynesai).

Sth synexeia 8a xereis apo thn endeixh proodou se poio shmeio eisai...

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια σας ευχαριστω πολυ και τους 3 :) επιτελους ολα εγιναν οκ!!!!!εχασα 20 χρονια απο την στεναχωρια μου!!!!γιατι το κινητο ηταν ξενο,το ειχε παρει το απογευμα το παιδι και επειδη ειχε παλια version ειπα να του βαλω την τελευταια,αν ηξερα τι θα τραβαγα δεν θα το ακουμπουσα!!!!!και παλι σας ευχαριστω :) :)
Link to comment
Share on other sites

Αν έχανες 21 χρόνια τώρα θα είχες βγεί σε σύνταξη...! :cool:

Μάλλον δεν ακολούθησες την 11η εντολή: "Ού μπλέξεις" ...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια χαζή ερώτηση...

Το Ελληνικό Τ9 που βρίσκεται στο S100 και εγώ δεν το βλέπω...

 

Ενεργοποιείται από κάπου???

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αν έχανες 21 χρόνια τώρα θα είχες βγεί σε σύνταξη...! :cool:

Μάλλον δεν ακολούθησες την 11η εντολή: "Ού μπλέξεις" ...

καλοοοο :D ελα ντε!!ολο ετσι λεω αλλα σε αφηνει ο διαολος!!!! :O :O
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια χαζή ερώτηση...

Το Ελληνικό Τ9 που βρίσκεται στο S100 και εγώ δεν το βλέπω...

 

Ενεργοποιείται από κάπου???

Μεθοδος εισαγωγης: PhonePad... :)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΤΑΩ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΥΤΟ...ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΤΙ???

Κάπου στις ρυθμίσεις του PhonePad πρέπει να έχει να επιλέγεις τη γλώσσα του Τ9.

ΥΣ: Αν μπορείς γράφε με μικρά γιατι τα κεφαλαία είναι σα να φωνάζεις, άσε που διαβάζονται δύσκολα...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από πολλά soft reset και αφού πρώτα έβγαλα την SD μνήμη δούλεψε...Τώρα που το είδα όμως δεν κέρδισα και τίποτα μιας και δεν βολεύει πιστεύω σε κάτι...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από πολλά soft reset και αφού πρώτα έβγαλα την SD μνήμη δούλεψε...Τώρα που το είδα όμως δεν κέρδισα και τίποτα μιας και δεν βολεύει πιστεύω σε κάτι...

το keyboard gr χρησιμοποιούμε όλοι :p ...τουλάχιστον η συντριπτική πλειοψηφία ;)

 

ωστόσο το T9 του s100 είναι πολύ αξιόλογο.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να στείλω αρχεία μέσω bluetooth??????

Επιλέγοντας κάποιο αρχείο βγαίνει επιλογή μόνο αποστολής μέσω infrared.... Ενώ λαμβάνω κανονικά αρχεία bluetooth πως μπορώ να στείλω ???????

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να στείλω αρχεία μέσω bluetooth....

Έχει επιλογή μόνο αποστολή μέσω infrared.... Ενώ λαμβάνω κανονικά αρχεία bluetooth πως μπορώ να στείλω???????

1. ενεργοποίηση bt

2. διαχείριση αρχείων ,επιλογή αρχείου (tap & hold)

3. αποστολή αρχείου

4.tap στο όνομα του παραλήπτη.

Link to comment
Share on other sites

1. ενεργοποίηση bt

2. διαχείριση αρχείων ,επιλογή αρχείου (tap & hold)

3. αποστολή αρχείου

4.tap στο όνομα του παραλήπτη.

Σωστός.........

Ευχαριστώ πολύ......

Link to comment
Share on other sites

ΚΥΡΙΟΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ :D

 

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΛΑΜΠΑΚΙ ΝΑ ΣΒΗΣΤΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΛΙ ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΚΛΗΣΗ-ΜΥΝΗΜΑ-ΥΠΕΝΘΥΜΗΣΗ???? ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΙΧΑ ΤΟ KGSoftwarePowerToys(WM2003_SE) ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΠΑΤΑΓΑ RESET ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΞΗΛΩΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ HARD RESET ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ????

 

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ!!! ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΟΥΛΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΙΣ ΒΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ :cry: ΨΑΧΝΟΜΑΙ :blink: ???????

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ :alien: :alien: :alien:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...