Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι; Όσοι πήρατε το s100 από vodafone-shop με νέο συμβόλαιο ή ανανέωση, σε πόσες μέρες το πήρατε στα χέρια σας; Εγώ το χω παραγγείλει από την προηγούμενη εβδομάδα, κανονικά χτες θα το έπαιρνα αλλά μέχρι και σήμερα δεν το έχουν φέρει. Μένω στη Πάτρα. Θα πρέπει να περιμένω πολυυυυύ;

 

Τελικά θα περιμένω... μου παν ότι θα το χουν την Τρίτη. Ίδωμεν....

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

telika me to wisbar vrikate ti paizei?

ego prin kano update thn rom ( mono to radio 1.05 se 1.10) den mporousa na paro sms me to wisbar sto kinhto... tora me thn 1.10 den exou hxo klhshs kai donhsh!!!

 

 

any good help?

 

kai kati akoma... plugins gia yhn othonh ( today screen) kati kalo? kai progmatika euxristo, oxi na mou leei tis metoxes, kai ton kairo.. psaxno gia pio ousiastika pragmata...

 

 

sas euxaristo polu guys

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Όσοι πήρατε το s100 από vodafone-shop με νέο συμβόλαιο ή ανανέωση, σε πόσες μέρες το πήρατε στα χέρια σας; Εγώ το χω παραγγείλει από την προηγούμενη εβδομάδα, κανονικά χτες θα το έπαιρνα αλλά μέχρι και σήμερα δεν το έχουν φέρει. Μένω στη Πάτρα. Θα πρέπει να περιμένω πολυυυυύ;

 

Τελικά θα περιμένω... μου παν ότι θα το χουν την Τρίτη. Ίδωμεν....

μέσα σε 2 ώρες το πήρα...

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Πήρα εχτές ένα S-100 και θεώρησα ότι θα έπαιζε μιά χαρά το bluetooth με GPS. Έχω ένα Falcom Navi 1 το οποίο προσπάθησα να το εγκαταστήσω και το μόνο που κατάφερα ήταν να εξαφανιστεί το εικονίδιο του ΒΤ από το desktop. Το οποίο δεν επανήλθε ούτε με soft reset.

Έχει και το s100 τα ίδια προβλήματα που έχει και το 2020 με το ΒΤ?

Έχει βγεί καμιά λύση; :mad: :mad:

 

με το jam μου, αγορασμένο το νοέμβρη, δεν έχει υπάρξει πρόβλημα με το ΒΤ. και με gps έχω συνδεθει( Fortuna GPSmart) και συγχρονισμό έχω κάνει με το actyve sync. Φυσικά μετά από πολλές εγκαταστάσεις και απεγκαταστάσεις προγραμμάτων, χάνω τη δυνατότητα συγχρονισμού, αλλα τουλάχιστον με το gps , βρίσκομαι πάντα.

Link to comment
Share on other sites

μέσα σε 2 ώρες το πήρα...

 

σε ζηλεύωωωωω!!! :mad: (φιλικά πάντα)

 

Εμένα μου λένε ότι έχει έλλειψη από τα κεντρικά της εταιρείας. Ελπίζω την Τρίτη να το χω στα χέρια μου.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

telika me to wisbar vrikate ti paizei?

ego prin kano update thn rom ( mono to radio 1.05 se 1.10) den mporousa na paro sms me to wisbar sto kinhto... tora me thn 1.10 den exou hxo klhshs kai donhsh!!!

Κατέβασε την τελευταία beta και δοκίμασε

http://www.lakeridgesoftware.com/forum/viewtopic.php?t=1734&postdays=0&postorder=asc&start=0

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

μη με ζηλεύεις τυχερός ήμουν που το είχαν στο κατάστημα ως τελευταίο κομμάτι!..!

αν δεν υπάρχει διαθεσιμότητα από τα κεντρικά λογική είναι η όποια καθυστέρηση...

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Οκ, θα κάνω υπομονή μέχρι την Τρίτη. Για καλό θα μου βγει κιόλας γιατί την Τρίτη το πρωί δίνω κάτι εξετάσεις οπότε αν το χα από τώρα το διάβασμα θα έμπαινε σε δευτερη μοίρα ;) Απλά είναι λίγο σπαστικό να περιμένεις κάτι...σίγουρα το ξέρετε όλοι αυτό :)

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Οκ, θα κάνω υπομονή μέχρι την Τρίτη. Για καλό θα μου βγει κιόλας γιατί την Τρίτη το πρωί δίνω κάτι εξετάσεις οπότε αν το χα από τώρα το διάβασμα θα έμπαινε σε δευτερη μοίρα ;) Απλά είναι λίγο σπαστικό να περιμένεις κάτι...σίγουρα το ξέρετε όλοι αυτό :)

 

Πραγματικά ότι χειρότερο είναι να περιμένεις για κάτι τόσο πολύ, και να χρειάζεσαι καιρό για να το αποκτήσεις. και όταν το αποκτήσεις, να γίνεσαι αποκλειστικά κτήμα του. Κάτι δηλαδή πανω κάτω που συμβαίνει με τις γυναίκες. (ασχετο αλλα σχετικο)

Link to comment
Share on other sites

http://www.sto-helit.de/freeware/pocketpc/mortbuttons/en/index.pl

ενα πολυ καλο freeware οπου οριζεις ενα hardware button να σου ανοιγει ενα μενου σε grid μορφη με οτι προγραμματα θες εσυ μεσα.Γλυτωνεις πολυ απο τη χρηση της οθονης ετσι.

Ολα ok μονο που δεν μπορω να ορισω αυτο το καταραμενο hardware button. Απο που το οριζω; :)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί μετά την αναβάθμιση το S100 μου "ξυπνάει" ορισμένες φορές μόνο του, χωρίς να χτυπήσει τηλέφωνο, ή να έχει κάποια υπενθύμιση ή κάτι άλλο;

 

:wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

 

Και παρεπιπτόντως.. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ.... ένα MP3 για ξυπνητήρι, και να το έχω και στην SDcard μιας και θα έιναι... 9ΜΒ;;;

 

:w00t: :w00t: :w00t:

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί μετά την αναβάθμιση το S100 μου "ξυπνάει" ορισμένες φορές μόνο του, χωρίς να χτυπήσει τηλέφωνο, ή να έχει κάποια υπενθύμιση ή κάτι άλλο;

 

:wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

 

Και παρεπιπτόντως.. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ.... ένα MP3 για ξυπνητήρι, και να το έχω και στην SDcard μιας και θα έιναι... 9ΜΒ;;;

 

:w00t: :w00t: :w00t:

χρησιμοποιείς καθόλου το omega battery pack? όταν το είχα θυμάμαι μου το έκανε κάνα 2 φορες!

 

τώρα τελευταία εγώ πρόσεξα ότι όταν μπαίνει σε αναμονή και κοιμάται αν το ξυπνήσω αργεί να συνέλθει από τον λήθαργο (τι λέω θεέ μου )!!!

τέσπα ...υποψιάζομαι το pocket plus , κάποιος που να χρησιμοποιεί το ίδιο tool μπορεί να μας πει εντυπώσεις?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ξυπναει πολυ καλα με το Spb Pocket Plus, χωρις τεντοματα, χουζουρια κ.τ.λ. (χωρις καμια καθυστερηση) :D
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Ολα ok μονο που δεν μπορω να ορισω αυτο το καταραμενο hardware button. Απο που το οριζω; :)

 

start/settings/buttons

 

epilegeis kapoio apo ta buttons sto epano grid, kai to assign me murtbutton1, murtbutton2 ktl

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιείς καθόλου το omega battery pack? όταν το είχα θυμάμαι μου το έκανε κάνα 2 φορες!

 

τώρα τελευταία εγώ πρόσεξα ότι όταν μπαίνει σε αναμονή και κοιμάται αν το ξυπνήσω αργεί να συνέλθει από τον λήθαργο (τι λέω θεέ μου )!!!

τέσπα ...υποψιάζομαι το pocket plus , κάποιος που να χρησιμοποιεί το ίδιο tool μπορεί να μας πει εντυπώσεις?

 

Δεν χρησιμοποιώ σχεδόν τίποτε άλλο εκτώς από GPRS monitor και αυτό, όχι το today plugin αλλά μόνο το εικονίδιο στην μπάρα. γενικά δεν χρησιμοποιώ τίποτε περισσότερο από ότι χρησιμοποιούσα πριν την αναβάθμιση, που δεν έκανε όλα αυτά τα χαζά.

 

Και εμένα τώρα μερικές φορές μου το παίζει μάγκας βαρύς και ασήκωτος (πατάω έναρξη και... ξεκινάει μετά από λίγη ώρα... του λέω τρέξε το τετράγωνο και αυτό με φτύνει... τί πράματα έιναι αυτά; Το τελευταίο firmware ανέπτυξε την προσωπικότητά του μου φαίνεται! )

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

start/settings/buttons

 

epilegeis kapoio apo ta buttons sto epano grid, kai to assign me murtbutton1, murtbutton2 ktl

Ααα, εγω νομιζα πως εχει επιλογη μεσα το προγραμμα και δεν το κοιταξα καθολου αυτο... :)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ σχεδόν τίποτε άλλο εκτώς από GPRS monitor και αυτό, όχι το today plugin αλλά μόνο το εικονίδιο στην μπάρα. γενικά δεν χρησιμοποιώ τίποτε περισσότερο από ότι χρησιμοποιούσα πριν την αναβάθμιση, που δεν έκανε όλα αυτά τα χαζά.

 

Και εμένα τώρα μερικές φορές μου το παίζει μάγκας βαρύς και ασήκωτος (πατάω έναρξη και... ξεκινάει μετά από λίγη ώρα... του λέω τρέξε το τετράγωνο και αυτό με φτύνει... τί πράματα έιναι αυτά; Το τελευταίο firmware ανέπτυξε την προσωπικότητά του μου φαίνεται! )

μιλάς για την 1.1.3 της ace ?

τι γίνεται, πολλά παράπονα από αυτή την έκδοση .

εγώ περιμένω κάτι αξιόλογο για να το αναβαθμίσω .

για μένα τα φλέγον ζητήματα είναι ακόμα η κάμερα και η radio .

που θα πάει σε λίγο καιρό θα τα φτιάξουν ,θέλουν λίγο περιποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γινεται να βαλουμε υποστηριξη ελληνικων στα PocketWord και PocketExcel; :)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

δοκιμάσατε την radio 1.10?εκπληκτική παντού σήμα και καθαρός ήχος σαν καμπάνα!

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Filoi mou kaloi...kaloi mou filoi...gia sas :blink:

Pleon kai ego mporo na po pos eimai paneftixis mias kai molis tora apektisa to s100...Pliroforiaka to pira apo to Plaisio tou Pirea me neo simvoleo cosmote 240 stin timi ton 437 euro

 

Kai meta to intro as pame kai stis erotisis...Gia na prolavo tous propetes 4 meronixta diavazo apo tin arxi to forum kai for the record stamatisa selida 138 minima 2752 (peri rithmiseon kameras) :D ...Omos sinexizo na eimai mperdemenos sto eksis thema...Poia Mnimi SD na epilekso???

 

To ksero pos apo tis pleon simvates einai oi Lexar...pos kai oi SanDisk ultra II kai III einai episis kales omos: Einai kai ligo akrives gia mena stin parousa fasi poy kseparadiastika me tin agora tou kinitou...Kai epidi checkaro kai tin taxitita ton SD tha ithela ta fota sas sto eksis:Exei kaneis dokimasei tis ATP Secure Digital SD Memory Card 512MB High Speed 60x tis opies emporevete kai to play247??? Einai 100% simvates me to s100???

Link to comment
Share on other sites

μιλάς για την 1.1.3 της ace ?

τι γίνεται, πολλά παράπονα από αυτή την έκδοση .

εγώ περιμένω κάτι αξιόλογο για να το αναβαθμίσω .

για μένα τα φλέγον ζητήματα είναι ακόμα η κάμερα και η radio .

που θα πάει σε λίγο καιρό θα τα φτιάξουν ,θέλουν λίγο περιποίηση.

 

Το "πολλά παράπονα" είναι σχετικό...

Νομίζω ότι είμαι ο μόνος γκαντέμης που παραπονιέται :cry:

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Filoi mou kaloi...kaloi mou filoi...gia sas :blink:

Pleon kai ego mporo na po pos eimai paneftixis mias kai molis tora apektisa to s100...Pliroforiaka to pira apo to Plaisio tou Pirea me neo simvoleo cosmote 240 stin timi ton 437 euro

 

Kai meta to intro as pame kai stis erotisis...Gia na prolavo tous propetes 4 meronixta diavazo apo tin arxi to forum kai for the record stamatisa selida 138 minima 2752 (peri rithmiseon kameras) :D ...Omos sinexizo na eimai mperdemenos sto eksis thema...Poia Mnimi SD na epilekso???

 

To ksero pos apo tis pleon simvates einai oi Lexar...pos kai oi SanDisk ultra II kai III einai episis kales omos: Einai kai ligo akrives gia mena stin parousa fasi poy kseparadiastika me tin agora tou kinitou...Kai epidi checkaro kai tin taxitita ton SD tha ithela ta fota sas sto eksis:Exei kaneis dokimasei tis ATP Secure Digital SD Memory Card 512MB High Speed 60x tis opies emporevete kai to play247??? Einai 100% simvates me to s100???

 

EINAI!!!! :rolleyes: exo thn antisthxh se 1GB...

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

δοκιμάσατε την radio 1.10?εκπληκτική παντού σήμα και καθαρός ήχος σαν καμπάνα!

:rolleyes: as ine kala o minotavrs me ta links tou :yahoo:

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...