Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eixes epilexei Greek regional settings ?

An to eixes kaneis sigoura tha sto evgaze koita epishs kai an ta regional settings sto pc dou einai epishs greek (logo tou syncroniz ;) ation clock)

 

Όλα στα Ελληνικά είναι. Το Qtek 2020 πάντως άλλαξε κανονικά... :( :( :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πού το είδες το usa?

ΑΥτός ακριβώς είναι ο τίτλος του αρχείου, απλά στο τέλος έχει και το .exe (JAM_WWE_106_110_10500.exe)

Είναι δηλαλή WWE (wordwideedition) αν δεν κάνω λάθος

 

den yparxei tetoio arxeio me afto to onoma (JAM_WWE_106_110_10500.exe)

 

To site anaferei gia thn WWE version epakribws...

 

Select HTTP or FTP link to download the Generic Worldwide English ma_cdlsku1_10600_110_10500_ship.exe (41 MB)

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παίδες εχτές μου συνέβη το ποιο παράξενο πράγμα που μου έχει κάνει συσκευή ως τώρα.

το είχα βγάλει από τον φορτιστή το μεσημέρι και το βραδυ αντιλαμβάνομαι ότι η μπαταρία ήταν στο 99% !!!!

 

η αλήθεια είναι ότι η μπαταρία ήταν στο 81% αλλα ξαφνικά πήγε στο 99% μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα !!

κάνω soft reset μήπως κόλλησε κάτι αλλα πάλι μου έδειχνε 99% και καπάκι πάει 98% .

 

αυτή την στιγμή δεν σας κάνω πλακα η κατάσταση της μπαταρίας είναι στο 93% από χτες το μεσημέρι!!!!! ...και είναι δευτερα πρωί

 

θα τρελαθώ!!!!!!!!!!!!

 

λογικά θα έπρεπε να είναι στο 75-60% !!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Gia osous exoun dokimasei to Orange2 today plugin kai tous endiaferei vghke h nea (beta) ekdosh 1.6.

Se sxesh me thn prohgoumenh einai statheroterh kai poio grhgorh opoios thelei na thn dokimasei (xekleidwth) den exei para na thn katevasei apo EDW

 

Odhgies xrhseis pros neou xrhstes:

 

Aposympiezoume to ziparismeno arxeio , kanoume copy to cab arxeio sthn syskevh mas kai to trexoume apo ekei ...

:cool:

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παίδες εχτές μου συνέβη το ποιο παράξενο πράγμα που μου έχει κάνει συσκευή ως τώρα.

το είχα βγάλει από τον φορτιστή το μεσημέρι και το βραδυ αντιλαμβάνομαι ότι η μπαταρία ήταν στο 99% !!!!

 

η αλήθεια είναι ότι η μπαταρία ήταν στο 81% αλλα ξαφνικά πήγε στο 99% μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα !!

κάνω soft reset μήπως κόλλησε κάτι αλλα πάλι μου έδειχνε 99% και καπάκι πάει 98% .

 

αυτή την στιγμή δεν σας κάνω πλακα η κατάσταση της μπαταρίας είναι στο 93% από χτες το μεσημέρι!!!!! ...και είναι δευτερα πρωί

 

θα τρελαθώ!!!!!!!!!!!!

 

λογικά θα έπρεπε να είναι στο 75-60% !!!!!!!!!!!!!!!

 

:!: :!: :!:

 

Dokimases na bgaleis kai na xanabaleis thn mpataria ?

Link to comment
Share on other sites

:!: :!: :!:

 

Dokimases na bgaleis kai na xanabaleis thn mpataria ?

 

το δοκίμασα μόλις τώρα.

πριν την βγάλω μου έλεγε 88% και τώρα πάλι 88% ...

 

δεν ξέρω.. τι να πω!!!

Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι πως έχει γίνει καθημερινό φαινόμενο η μπαταρία μου να κρατάει υπερβολικά!!!

από εχθές το πρωί (8.00) με 100% και αυτή τη στιγμή είναι στο 75%....μια χαρά δε το βρίσκω κακό...:D

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

den yparxei tetoio arxeio me afto to onoma (JAM_WWE_106_110_10500.exe)

 

To site anaferei gia thn WWE version epakribws...

 

Select HTTP or FTP link to download the Generic Worldwide English ma_cdlsku1_10600_110_10500_ship.exe (41 MB)

 

Κι όμως εγώ αυτό αρχείο κατέβασα από το ftp site του xda-developers.

Τα κατάφερα τελικά να το βάλω τρέχοντάς το με το τηλέφωνο στον bootloader και βάζοντας μέσα στον intaller ένα μικρό cr**k :X

Τώρα πια έχω το firmware jam 106 110 10500 WWE :D

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, πόσο σας κρατάει η μπαταρία; Με αρκετή χρήση, με βγάζει πάνω από 2,5 μέρες, κάτι που το θεωρώ καταπληκτικό (ενώ πχ το sx1 με το ζόρι μια μέρα). Συνολικά μετά από 2 μήνες μπορώ να πω ότι είμαι κατενθουσιασμένος.

Βέβαια, το 50% των προγραμμάτων που βρίσκω, κάνουν περισσότερο κακό παρά καλό, οπότε συνιστώ προσοχή. Για παράδειγμα, αντιμετώπιζα πρόβλημα με κάποια από τα προγράμματα στις "ρυθμίσεις" (όλα έβγαζαν στο "φωτισμό") και τελικά έφταιγε το double launcher. Πρόσφατα είχα ένα παρόμοιο πρόβλημα, κάποια από τα προγράμματα στις ρυθμίσεις απλά δεν λειτουργούσαν στο πάτημα της συντόμευσής τους. Δεν είμαι σίγουρος ποιο πρόγραμμμα την έκανε τη λαδιά αλλά θα το βρω (αυτό το wakeup tweak δεν μου γέμιζε το μάτι από την αρχή). Αναρωτιέμαι, βέβαια, αν ένας συνδυασμός "άκακων" προγραμμάτων μπορεί να προκαλέσει ζημιά...

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως εγώ αυτό αρχείο κατέβασα από το ftp site του xda-developers.

Τα κατάφερα τελικά να το βάλω τρέχοντάς το με το τηλέφωνο στον bootloader και βάζοντας μέσα στον intaller ένα μικρό cr**k :X

Τώρα πια έχω το firmware jam 106 110 10500 WWE :D

Poia siskevh exeis ? (Sigoura oxi to JAM..)

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, πόσο σας κρατάει η μπαταρία; Με αρκετή χρήση, με βγάζει πάνω από 2,5 μέρες, κάτι που το θεωρώ καταπληκτικό (ενώ πχ το sx1 με το ζόρι μια μέρα). Συνολικά μετά από 2 μήνες μπορώ να πω ότι είμαι κατενθουσιασμένος.

Βέβαια, το 50% των προγραμμάτων που βρίσκω, κάνουν περισσότερο κακό παρά καλό, οπότε συνιστώ προσοχή. Για παράδειγμα, αντιμετώπιζα πρόβλημα με κάποια από τα προγράμματα στις "ρυθμίσεις" (όλα έβγαζαν στο "φωτισμό") και τελικά έφταιγε το double launcher. Πρόσφατα είχα ένα παρόμοιο πρόβλημα, κάποια από τα προγράμματα στις ρυθμίσεις απλά δεν λειτουργούσαν στο πάτημα της συντόμευσής τους. Δεν είμαι σίγουρος ποιο πρόγραμμμα την έκανε τη λαδιά αλλά θα το βρω (αυτό το wakeup tweak δεν μου γέμιζε το μάτι από την αρχή). Αναρωτιέμαι, βέβαια, αν ένας συνδυασμός "άκακων" προγραμμάτων μπορεί να προκαλέσει ζημιά...

Mia apo ta idia ektos kai an to xeskisw sto biliardo kai mou teleiwnei stis 3 wres (synexous peximatos) :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδια, καλησπερα...μοπλις το πηρα κι εγω και ειναι πρωτη φορα με κινητο microsoft Οποτε και 8ελω τα φωτα σας για προγραματτα links ktl.......

 

ευχαριστω

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

paidia... ta today plug in pou einai protimotero na mpainoun? storage card h main memory? (opos weather panel, battery pack pro tis omega one, ktl)

 

Τα plug-in πρεπει ΠΑΝΤΑ να μπαινουν στην main memory!

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, πόσο σας κρατάει η μπαταρία; Με αρκετή χρήση, με βγάζει πάνω από 2,5 μέρες, κάτι που το θεωρώ καταπληκτικό (ενώ πχ το sx1 με το ζόρι μια μέρα). Συνολικά μετά από 2 μήνες μπορώ να πω ότι είμαι κατενθουσιασμένος.

Βέβαια, το 50% των προγραμμάτων που βρίσκω, κάνουν περισσότερο κακό παρά καλό, οπότε συνιστώ προσοχή. Για παράδειγμα, αντιμετώπιζα πρόβλημα με κάποια από τα προγράμματα στις "ρυθμίσεις" (όλα έβγαζαν στο "φωτισμό") και τελικά έφταιγε το double launcher. Πρόσφατα είχα ένα παρόμοιο πρόβλημα, κάποια από τα προγράμματα στις ρυθμίσεις απλά δεν λειτουργούσαν στο πάτημα της συντόμευσής τους. Δεν είμαι σίγουρος ποιο πρόγραμμμα την έκανε τη λαδιά αλλά θα το βρω (αυτό το wakeup tweak δεν μου γέμιζε το μάτι από την αρχή). Αναρωτιέμαι, βέβαια, αν ένας συνδυασμός "άκακων" προγραμμάτων μπορεί να προκαλέσει ζημιά...

το double launcher το χρησιμοποιω ενα μηνα+ . δεν μου εχει δημιουργησει κανενα προβλημα περα απο 2 κολιματακια στα πλαινα hardware buttons. ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το συγκεκριμενο προγκ γιατι δοκιμασα και αλλα παρομοια αλλα δεν μου ειπαν τιποτα .μαλιστα ενα απο αυτα ,δεν θυμαμαι καλα το ονομα ,δεν ηταν συμβατο με το s100 στα buttons. καποιο αλλο ισος να σου δημιουργουσε το προβλημα.

γενικοτερα τωρα δεν νομιζω οτι πρεπει να ζοριζουμε το μηχανιματακι με πολλα system apps,today plug ins κλπ ...μονο τα πολυ απαρετητα

εφαρμογες που λειτουργουν αυτονομα δεν εμφανιζουν προβληματα οποτε οκ!

Link to comment
Share on other sites

Poia siskevh exeis ? (Sigoura oxi to JAM..)

 

Βέβαια και όχι το jam...

Mda compact.Το έγραψα αυτό στην αρχή.Γι'αυτό και δεν μπορώ να κατεβάσω τις rom από το site της imate :O

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω ολους τους κατοχους των jam ,i mate ,q tek!

Το πρωτο μου ποστ εδω....

Σκεφτομαι να παρω και εγω το Q-tek αλλα εχω καποιους ενδοιασμους.........

Προσπαθω να διαβασω ολο το forum (ειμαι στην 125 σελιδα.....)........

Ηθελα να ρωτησω αν αξιζει να δωσω λεφτα για το συγκεκριμενο που ειναι και κινητο η να παρω ενα αλλο ppc??Το μονο πλεονεκτημα που μπορω να φανταστω ειναι το μικρο μεγεθος του s-100 σε σχεση με τα υπολοιπα.....

Καμια γνωμη κανενας???

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα κι εγω ειμαι στο παρατσακ(στο μεταιχμιο ντε!) και το σκεφτομαι.Η τιμη ειναι ειναι καλη(του JAm η του S100 με συνδεση),κανει παπαδες σε σχεση με κατι παντοφλες π900 εχει υποσχομενο HW(οποιος καταλαβε...),ΑΛΛΑ:

 

1) Η camera για συσκευη της τιμης του ειναι απατη.Ας βαζαν τον VGA sensor του Typhoon

2) Δεν υπαρχουν αρκετα physical πληκτρα και θα "κουρασεις" την οθονη

3)Μagneto.Στα φορα εξω ακουγεται ο αντικαταστατης για Σεπτεμβριο(εγω θα λεγα παλι Δεκεμβρη).

Μαλλον αξιζει να περιμενει κανεις.Κι αν το νεο εχει συρομενο πληκτρολογιο a la 9090?Η σκληρο?Και καλυτερη καμερα?(χειροτερη δεν γινεται παντως)Αξιζει να το χασεις για 5 μηνες?

Link to comment
Share on other sites

paidia... ta today plug in pou einai protimotero na mpainoun? storage card h main memory? (opos weather panel, battery pack pro tis omega one, ktl)

Kala einai na mpainoun sthn main memory h sthn storage an twra einai megala se xwrhtikothta opws to weatherpanel kai den exeis xwro tote ta vazeis sthn storage card

Link to comment
Share on other sites

Και....υπάρχει κανένας τρόπος μετά από update να μπορούμε να επαναφέρουμε ένα backup για να μην τα ξαναστήνουμε όλα από την αρχή;

Δοκίμασα το xBackup και το Sprite αλλά καμία τύχη. :(

Όπως ανέφερα σε προηγούμενη σελίδα η λύση είναι η εφαρμογή Sunnysoft Backup Manager 3.1

Έχω επαναφέρει άπειρες φορές το S100 χωρίς κανένα πρόβλημα στην οθόνη.

Επιπλέον κάνει Backup και την Storage.

Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Giati h ACE HEllas to exei parei fason kai to exei exellhisi (para ta tosa orthografika lathh) exou kai to kapelo twn 70 parapanw euro !!!
Συγγνώμη για το ολίγον off-topic...

'Εχει αναρωτηθεί κανείς γιατί η μετάφραση της ACE Hellas έχει τόσα ορθογραφικά λάθη?

Link to comment
Share on other sites

Το Sprite Backup 3.14 κανει την δουλεια του Backup αψογα. Αυτο χρησιμοποιω στο Xda IIs μου και ειμαι πολυ ικανοποιημενος.
Link to comment
Share on other sites

μη το ξαναπείς....όχι και ορθογραφικά λάθη...χααχχαχχαχαχαχαχα

λογικό είναι αν είσαι μοναδικός στο είδος σου χωρίς ανταγωνισμό ...

μήπως έχουμε παρεξηγήσει τα παιδιά της ace?δε φτάνει δηλαδή που ήθελαν γρήγορα να μας δώσουν την ελληνική έκδοση του s100 τους τη λέμε από πάνω?

xaxaxaxaxaxaxaaxaxxxxax

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...