Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:wacko: Τί γίνεται εδώ?

Πρώτη φορά βλέπω φάκελο παιχνιδιού με τελεία στο τέλος (υποθέτω οτι φτιάχτηκε μόνος του κατά την εγκατάσταση ε?). Αν του κάνεις μετονομασία στο ppc και σβήσεις την τελεία?

Πρέπει να αλάξω και τη συντόμευση που το τρέχει. Εχω δουλειά απο οτι φαίνεται. Ας πρόσεχα να το έβλεπα όταν έκανα την εγκατάσταση. Ειναι πολλά τα άτιμα. Στο Tomb Raider για παραδειγμα το δοκίμασα με αφαίρεση της τελειας και δεν δουλεύει γιατι δεν ξέρω.

Andreas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε εμένα πάντως δεν το κάνει... :!:

Μήπως φταίει που εχω κανει το hack στη registry να σε ρωτάει το κινητό σε ποιά μνήμη θα εγκαταστήσεις κάθε εφαρμογή.??

Andreas
Link to comment
Share on other sites

Mπορεί. Για κάνε εγκατάσταση απο το pc, και να επιλέξεις στο τέλος της εγκατάστασης να πάει στο Storage Card.
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Mπορεί. Για κάνε εγκατάσταση απο το pc, και να επιλέξεις στο τέλος της εγκατάστασης να πάει στο Storage Card.

Και έτσι, πάλι την βάζει την τελεία

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί. Παράδειγμα. Eχω στην κάρτα αυτό: \Storage Card\My Documents\Antique Tetris. (Με την τελεία στο τέλος όπως βλέπεις). Το παιχνίδι τρέχει κανονικά με την συντόμευση του στο προγράμματα παιχνίδια. Αν αντιγράψω όλο το my documents μονομιάς , στο σκληρό για παράδειγμα δημιουργεί αυτό: «My Documents\Antique Tetris» χωρίς την τελεία . Το δε folder του παιχνιδιού είναι άδειο. Αν αντιγράψω μόνο αυτό: «Antique Tetris.» αντιγράφει το folder χωρίς τελεία αλλά με τα αρχεία του μέσα. Θα τρελαθώ.????!!!!!

αυτό με την τελεία το έχω παρατηρήσει και εγώ και μάλλον φταίει το registry hack για το cab installation στην κάρτα. Εγώ το copy το κάνω ως έξεις.

1. από το κινητό και μέσα από τον resco explorer κανε copy το folder που θες κάπου αλλου. Από εκεί πήγαινε και κανε rename το καινούριο folder και βγάλε την τελεια.

2. Κάντο copy στο desktop σου (στο PC) και θα μπορείς να δεις κανονικά τα files.

3. Βάλε την καινούρια κάρτα μέσα και κάντο copy πάλι από το desktop σου στο κινητό στην καινούρια κάρτα.

4. από το κινητό μέσα από τον resco explorer κανε rename το folder και βάλε την τελεια στο τέλος.

Link to comment
Share on other sites

pws anoigw mia efarmogi cab?

sorry, alla twra ksekinaw!

euxaristw ek twn proterwn!:wacko:

To cab ειναι αρχειο εγκαταστασης που δε τρεχει στο πισι αλλα μονο στη συσκευη σου.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

ok.prospathw na to treksw apo ti syskeyi alla mou leei den yparxei programma na to anoiksei.ti programma xreiazetai?

 

Τα CAB ειναι κατι σαν ZIP αλλα για κινητα εχω την εντυπωση

Εμενα μου τα ανοιγει μια χαρα με το Resco Explorer εαν δεν τον εχεις εγκαταστησει καντο και θα εισαι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που ελέγχει σε ποια com εκπέμπει το gps? Δεν μπορώ να δω το Holux Gps από το S100 μου μέσω του Destinator 6 :O

 

 

Και εμενα μου το εκανε αυτο αλλα με το destinator pn κατεβασα ενα αρχειακι απο το forum της ngi και ολα λυθηκαν

Στειλε μου με pm το e-mail σου να στο στειλω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι να αγοράσω μεταχειρισμένο το QTEKS100. Δεν ξέρω αν αξίζει και αυτό θα εξαρτηθεί από τα παρακάτω:

1)εχω adsl και θέλω να μπαίνει και αυτό ασύρματα internet. Μόνο ένας υπολογιστής έχει bluetooth.

2)Να βάλω gps

Για το πρώτο κάποιο tutorial ευπ΄ροσδεκτο για το δεύτεροαν κάποιος είχε προβλήματα

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο γίνεται πανεύκολα, δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. ;)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ένα κάρο BT GPS στην αγορά, τα οποία και παίζουν άψογα. Το τελευταίο που αγόρασα για έναν φίλο από eBay πήγε 55 Ευρώ μαζί με τα μεταφορικά...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι να αγοράσω μεταχειρισμένο το QTEKS100. Δεν ξέρω αν αξίζει και αυτό θα εξαρτηθεί από τα παρακάτω:

1)εχω adsl και θέλω να μπαίνει και αυτό ασύρματα internet. Μόνο ένας υπολογιστής έχει bluetooth.

2)Να βάλω gps

Για το πρώτο κάποιο tutorial ευπ΄ροσδεκτο για το δεύτεροαν κάποιος είχε προβλήματα

Ευχαριστώ

 

 

Εγω ειχα το S100 και GPS Fortuna Slim και συνδεοταν μια χαρα και εβρισκε τους δορυφορους αρκετα γρηγορα

Το μονο προβλημα που εμφανιζε με το destinator 3 ηταν οτι μερικες φορες μου εμφανιζε οτι δεν υπαρχει αρκετη μνημη

Ετσι για την ιστορια το GPS το ειχα παρει απο ebay 63 ευρω μαζι με τα μεταφορικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι να αγοράσω μεταχειρισμένο το QTEKS100. Δεν ξέρω αν αξίζει και αυτό θα εξαρτηθεί από τα παρακάτω:

1)εχω adsl και θέλω να μπαίνει και αυτό ασύρματα internet. Μόνο ένας υπολογιστής έχει bluetooth.

2)Να βάλω gps

Για το πρώτο κάποιο tutorial ευπ΄ροσδεκτο για το δεύτεροαν κάποιος είχε προβλήματα

Ευχαριστώ

 

1. Ως προς αυτό δεν μπορώ να σε βοηθήσω,γιατί συνδέομαι με USB. Νομίζω όμως ότι δεν έχει πρόβλημα.

2. Έχω το Destinator6 με Fortuna Slim BT και είναι πολύ καλό. Η μνήμη είναι επαρκής, αρκεί βέβαια να κλείσεις προηγοουμένως ό,τι έχεις ανοικτό. Βάλε gps και είσαι ΟΚ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αντιμετοπιζω ενα καπως περιεργο προβλημα με το Σ100 μου.

Δεν μπορω να βαλω αλλον ηχο κλησης εκτος απο τον default τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αντιμετοπιζω ενα καπως περιεργο προβλημα με το Σ100 μου.

Δεν μπορω να βαλω αλλον ηχο κλησης εκτος απο τον default τι μπορει να φταιει?

Μήπως ότι οι ήχοι σου δεν είναι στο φάκελο windows/Rings ?

Οπότε ή τους βάζεις εκεί ή αλλάζεις τη Registry

Link to comment
Share on other sites

meta apo anagkastiko format toy desktop pc exasa ola ta programmata gia to ppc kai oti eixa sygkentrwsei apo ta forums.....ante twra pali na ta dw ola kai na mazepsw oti xreiazomai.....:cry: :cry:

 

8elw na rwthsw to ekshs..eixa balei prin apo mhnes ena screen protector kai apo thn xrhsh exei xalasei....8elw na ton allaksw...apla ksekollaw ton prohgoymeno?8a exei afhsei apo katw kolla kai an nai pws bgainei?kserei kanenas?

thanx!!

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
επρεπε βρε c να παρεις backup τα προγραμματα σου και οτι αλλο χρησιμο ειχες αν δεν εχεις εφεδρικο σκληρο δισκο η αν δεν εχεις να τα εγραφες σε cd κριμα τοσος κοπος να παει χαμενος:( αν ειναι απο τα καλα protector δεν αφηνει τιποτα;)παρε ισχυρο σελοτειπ τις 3m και βαλτο στην γωνια και τραβατο μεχρι να γινει η αρχη,2-3 φορες θελει,την λυση αυτη την προτεινε ο φιλος zoo
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ότι οι ήχοι σου δεν είναι στο φάκελο windows/Rings ?

Οπότε ή τους βάζεις εκεί ή αλλάζεις τη Registry

 

Εκει το βαζω αλλα δεν παιζουν οποιον ηχο και να βαλω μου τον αλλαζει σε windows default.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...