Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως μηπως λεω εχει κανεις map της Λαμίας? ή της Κύπρου?:P
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισης ξεχασα να ρωτησω:ξερει κανεις γιατι απο τοτε που εβαλα το TodayPhone Pro (στην storage card) συχνα πυκνα μου πεταει στο desktop του S100 το μηνυμα:"Can not create file:\Storage Card\FunnySnake TodayPhone Pro/DataFiles\TP200603.dat"

Για ποιον λογο?

Link to comment
Share on other sites

@diamanta δε θελω να σε στεναχωρησω αλλα νομιζω οτι πρεπει να ειμαστε πιο προσεκτικοι οταν ζηταμε καποιο cr**k ή άλλα κολπα.δεν ειναι ο χωρος αυτο το θεμα για κατι τετοιο .συνηθως αυτα τα λεμε με pm.:)
To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Επισης ξεχασα να ρωτησω:ξερει κανεις γιατι απο τοτε που εβαλα το TodayPhone Pro (στην storage card) συχνα πυκνα μου πεταει στο desktop του S100 το μηνυμα:"Can not create file:\Storage Card\FunnySnake TodayPhone Pro/DataFiles\TP200603.dat"

Για ποιον λογο?

 

Επειδή όλα τα Today Plugins πρέπει να μπαίνουν στην κύρια μνήμη του κινητού (ή στην storage) και όχι στην κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Στα 30Ε π.χ. για την μπροστινή δεν πρέπει να προσθέσεις και την εργασία της ace ή είναι όλα μαζι?

Τελικά αν πάω ο ίδιος και ζητήσω μία θα μου δώσουνε η θα με στείλουνε .....

εμενα προσωπικα μου την δωσανε,βασικα την θελω για να την περασω καποια στιγμη,για την ακριβεια την πηρα 27 ευρω
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις καποια καλη λυση για ανοικτη ακροαση σε αυτοκινητο για να ακουμε τις οδηγιες πλοηγησης.
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις καποια καλη λυση για ανοικτη ακροαση σε αυτοκινητο για να ακουμε τις οδηγιες πλοηγησης.

 

Αν έχεις ραδιοκασετόφωνο (και όχι ράδιο cd) στο αυτοκίνητο, μπορείς να βάλεις αυτό που έχω εγώ και ακούω τις οδηγίες πλοήγησης (και τα mp3 μου) από τα ηχεία του αυτοκινήτου.

 

Παίρνεις έναν μετατροπέα από αρσενικό βύσμα ακουστικών 2,5 mm σε θηλυκό 3,5 mm για Sony Ericsson P900 (ταιριάζει άψογα και ακούγονται σωστά και τα δύο κανάλια ήχου) με κόστος περίπου 7€ (εγώ το πήρα από eBay) και βάζεις και έναν μετατροπέα σήματος σε κασέτα όπως αυτός (κόστος 7,5 € από κατάστημα της γειτονιάς μου) και έτσι με σύνολο γύρω στα 15€ έχεις ανοικτή ακρόαση και πολύ καλή ποιότητα ήχου. Έτσι ακούς τη μουσική σου (mp3 π.χ. με MortPlayer), τις οδηγίες πλοήγησης και αν σε καλέσει κανείς σταματά η μουσική και ακούς να χτυπά το τηλέφωνο από τα ηχεία του αυτοκινήτου!

 

Εγώ έχω πάντα BT Hands Free ενεργοποιημένο και μιλάω από αυτό όταν έχω κλήση (δεν είναι ανάγκη να ακούν τη συνομιλία μου όλοι οι πιθανοί επιβάτες) οπότε δεν ξέρω τι γίνεται χωρίς αυτό. Δηλαδή, αν απαντήσεις (χωρίς hands free όπως εγώ) ακούς σίγουρα τον άλλο από τα ηχεία του αυτοκινήτου αλλά δεν ξέρω αν μιλάς κανονικά από το μικρόφωνο του S100 (δεν ξέρω αν λειτουργεί κανονικά και χωρίς μικροφωνισμούς). Αν σε ενδιαφέρει αυτή η λύση μπορώ να το δοκιμάσω και να σου πω.

 

Εναλλακτικά κόβεις τα ακουστικά (κόβεις μόνο τα ακουστικά ακριβώς μετά από το μικρόφωνο οπότε διατηρείς το μικρόφωνο και τη ρύθμιση της έντασης) από το αυθεντικό hands free του S100 και στα καλώδια συνδέεις ένα θηλυκό βύσμα ακουστικών 3,5 mm (κόστος 0,25€...) και κάνεις δικό σου μετατροπέα, οπότε δεν σου χρειάζεται ο μετατροπέας του Ρ900. Σε αυτό μετά βάζεις είτε όποια (ποιοτικά) ακουστικά θέλεις όταν είσαι στο δρόμο για να ακούς τη μουσική σου, είτε τον μετατροπέα - κασέτα για το ραδιοκασετόφωνο του αυτοκινήτου και σιγουρεύεις τη λειτουργία του μικροφώνου όταν σε καλούν (αυτό το έχω δοκιμάσει και λειτουργεί ΑΨΟΓΑ χωρίς κανέναν μικροφωνισμό!...)

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορείς να μιλήσεις αν το έχεις συνδέσει μέσω της εξόδου ήχου. Όταν βάλεις το βύσμα εκεί, η συσκευή νομίζει οτι έχεις συνδέσει hands-free και απομονώνει το κανονικό μικρόφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Οι μετατροπείς από 2,5 σε 3,5 (σαν αυτόν του Ρ900) επειδή έχουν 3 επαφές στο βύσμα και όχι 4 όπως είναι στο hands free δεν απομονώνουν πάντα το μικρόφωνο του S100. Για την ακρίβεια μόλις δοκίμασα τον μετατροπέα του Ρ900 και δεν ακυρώνει το μικρόφωνο του κινητού, το αφήνει να λειτουργεί κανονικότατα. ;)

 

Πάντως η λύση με το κόψιμο των ακουστικών από το αυθεντικό hands free για τη δημιουργία αυτοσχέδιου μετατροπέα είναι η καλύτερη λύση για όποιον έχει ξανά χρησιμοποιήσει κολλητήρι...

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις καποια καλη λυση για ανοικτη ακροαση σε αυτοκινητο για να ακουμε τις οδηγιες πλοηγησης.

 

Tis parapanw ylopoihseis tis exw dei na paizoun

 

- Vash aftokinhtou me enswmatwmeno megafwno

- Syndesh apeftheias sto sterwfoniko tou aftokinhtou

- Bluetouth Hands free aftokinhtou

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Εχω ενα QteK 9100 και εχω βαλει το tomtom και προσπαθω να εγκαταστησω το GPS. Εχω ενα Altina BT GPS και το χρισημοποιουσα με το Νοκια 3650 μια χαρα.

Το θεμα ειναι οτι τωρα με τα Windows εχω προβλημα.Ενω εχει επιλογη να το συνδεσω με serial port δεν συνδεεται... Στο tomtom οι μονες θυρες που μπορεις να διαλεξεις ειναι com9 com0 com3 com2 serial port kai infrared.

Οταν κανω outgoing port για το GPS εχει να διαλεξω μονο τις com6 kai com7.

Τι μπορω να κανω???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Εχω ενα QteK 9100 και εχω βαλει το tomtom και προσπαθω να εγκαταστησω το GPS. Εχω ενα Altina BT GPS και το χρισημοποιουσα με το Νοκια 3650 μια χαρα.

Το θεμα ειναι οτι τωρα με τα Windows εχω προβλημα.Ενω εχει επιλογη να το συνδεσω με serial port δεν συνδεεται... Στο tomtom οι μονες θυρες που μπορεις να διαλεξεις ειναι com9 com0 com3 com2 serial port kai infrared.

Οταν κανω outgoing port για το GPS εχει να διαλεξω μονο τις com6 kai com7.

Τι μπορω να κανω???

Dokimase to programataki GPSGATE prepei na sou kanei..

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Παιδια εχει δοκιμασει κανεις sd wifi καρτα;κανει δουλεια η να μην το δοκιμασω; φοβαμαι μην πεταξω τα λεφτα μου!!!εχω δει οτι μαζι σου δινουν και 1 cd προφανως με οδηγους ε;για δωστε μου τα φωτα σας οποιος ξερει κατι.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ραδιοκασετόφωνο (και όχι ράδιο cd) στο αυτοκίνητο, μπορείς να βάλεις αυτό που έχω εγώ και ακούω τις οδηγίες πλοήγησης (και τα mp3 μου) από τα ηχεία του αυτοκινήτου.

 

Παίρνεις έναν μετατροπέα από αρσενικό βύσμα ακουστικών 2,5 mm σε θηλυκό 3,5 mm για Sony Ericsson P900 (ταιριάζει άψογα και ακούγονται σωστά και τα δύο κανάλια ήχου) με κόστος περίπου 7€ (εγώ το πήρα από eBay) και βάζεις και έναν μετατροπέα σήματος σε κασέτα όπως αυτός (κόστος 7,5 € από κατάστημα της γειτονιάς μου) και έτσι με σύνολο γύρω στα 15€ έχεις ανοικτή ακρόαση και πολύ καλή ποιότητα ήχου. Έτσι ακούς τη μουσική σου (mp3 π.χ. με MortPlayer), τις οδηγίες πλοήγησης και αν σε καλέσει κανείς σταματά η μουσική και ακούς να χτυπά το τηλέφωνο από τα ηχεία του αυτοκινήτου!

 

Εγώ έχω πάντα BT Hands Free ενεργοποιημένο και μιλάω από αυτό όταν έχω κλήση (δεν είναι ανάγκη να ακούν τη συνομιλία μου όλοι οι πιθανοί επιβάτες) οπότε δεν ξέρω τι γίνεται χωρίς αυτό. Δηλαδή, αν απαντήσεις (χωρίς hands free όπως εγώ) ακούς σίγουρα τον άλλο από τα ηχεία του αυτοκινήτου αλλά δεν ξέρω αν μιλάς κανονικά από το μικρόφωνο του S100 (δεν ξέρω αν λειτουργεί κανονικά και χωρίς μικροφωνισμούς). Αν σε ενδιαφέρει αυτή η λύση μπορώ να το δοκιμάσω και να σου πω.

 

Εναλλακτικά κόβεις τα ακουστικά (κόβεις μόνο τα ακουστικά ακριβώς μετά από το μικρόφωνο οπότε διατηρείς το μικρόφωνο και τη ρύθμιση της έντασης) από το αυθεντικό hands free του S100 και στα καλώδια συνδέεις ένα θηλυκό βύσμα ακουστικών 3,5 mm (κόστος 0,25€...) και κάνεις δικό σου μετατροπέα, οπότε δεν σου χρειάζεται ο μετατροπέας του Ρ900. Σε αυτό μετά βάζεις είτε όποια (ποιοτικά) ακουστικά θέλεις όταν είσαι στο δρόμο για να ακούς τη μουσική σου, είτε τον μετατροπέα - κασέτα για το ραδιοκασετόφωνο του αυτοκινήτου και σιγουρεύεις τη λειτουργία του μικροφώνου όταν σε καλούν (αυτό το έχω δοκιμάσει και λειτουργεί ΑΨΟΓΑ χωρίς κανέναν μικροφωνισμό!...)

:) :) :)

zoo ευχαριστω για τις οδηγιες πρωτο ομως δεν εχω ραδιο κασετοφωνο αλλα cd και δευτερο θελω να ακουω χωρις ακουστικα στο κεφαλι . τριτο θελω να ακουω μουσικη την ωρα της πλοηγησης , η ακοικτη ακροαση του s100 ειναι καλη ομως αν εχω λιγο δυνατα τη μουσικη δυσκολευομαι γι αυτο το λογο θελω καποια συσκευη αυτονομη που να δυναμονει τον ηχο απο τis οδηγιες που δινει το s100

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει δοκιμασει κανεις sd wifi καρτα;κανει δουλεια η να μην το δοκιμασω; φοβαμαι μην πεταξω τα λεφτα μου!!!εχω δει οτι μαζι σου δινουν και 1 cd προφανως με οδηγους ε;για δωστε μου τα φωτα σας οποιος ξερει κατι.ευχαριστω

 

Έχω πάρει τη SPECTEC που είναι μικρή (προεξέχει μόνο 3-4 χιλιοστά από το S100) και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Άνετη σύνδεση με το ασύρματο δίκτυο σε σπίτι και γραφείο, καλές ταχύτητες για σερφάρισμα (αν μπορούσα να δω και κοινόχρηστους φακέλους των υπολογιστών μου για να ακούω μουσική από εκεί θα ημουν πιο ευτυχισμένος αλλά πού θα μου πάει!...). Σου δίνουν ένα κουτάκι για να την αποθηκεύεις και ένα cd με οδηγούς και ένα πρόγραμμα ρύθμισης και διαχείρισης της κάρτας και της σύνδεσής της . Την βρήκα στο eBay για περίπου 55-60 ευρώ (με τα μεταφορικά).

Link to comment
Share on other sites

Οι μετατροπείς από 2,5 σε 3,5 (σαν αυτόν του Ρ900) επειδή έχουν 3 επαφές στο βύσμα και όχι 4 όπως είναι στο hands free δεν απομονώνουν πάντα το μικρόφωνο του S100. Για την ακρίβεια μόλις δοκίμασα τον μετατροπέα του Ρ900 και δεν ακυρώνει το μικρόφωνο του κινητού, το αφήνει να λειτουργεί κανονικότατα. ;)

 

Πάντως η λύση με το κόψιμο των ακουστικών από το αυθεντικό hands free για τη δημιουργία αυτοσχέδιου μετατροπέα είναι η καλύτερη λύση για όποιον έχει ξανά χρησιμοποιήσει κολλητήρι...

Εγώ έχω αυτόν από το play247 (14 ευρώ :mad:) και απομονώνει το μικρόφωνο.

Μπορούμε βρούμε πουθενά αυτόν του P900; Πόσο έχει;

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει τη SPECTEC που είναι μικρή (προεξέχει μόνο 3-4 χιλιοστά από το S100) και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Άνετη σύνδεση με το ασύρματο δίκτυο σε σπίτι και γραφείο, καλές ταχύτητες για σερφάρισμα (αν μπορούσα να δω και κοινόχρηστους φακέλους των υπολογιστών μου για να ακούω μουσική από εκεί θα ημουν πιο ευτυχισμένος αλλά πού θα μου πάει!...). Σου δίνουν ένα κουτάκι για να την αποθηκεύεις και ένα cd με οδηγούς και ένα πρόγραμμα ρύθμισης και διαχείρισης της κάρτας και της σύνδεσής της . Την βρήκα στο eBay για περίπου 55-60 ευρώ (με τα μεταφορικά).

 

 

εγώ έχς μια Ambicom η οποία όμως δεν με βόλεψε όσο θα ήθελα :(

Δεν μπορώ να κάνω φωνητικές κλήσεις ούτε με Skype άλλα ούτε με άλλα παρόμοια voip προγράμματα...

 

το κουφό είναι ότι ενώ ακουω τέλεια, όταν πάω να μιλήσω ακούγεται μόνο θόρυβος :(

 

καμμιά ιδέα;

άλλο πράκτωρας και άλλο εισπράκτωρας... ΘΟΥΒΟΥ 000
Link to comment
Share on other sites

An thelete dorean themes gia to pocket pc, mpeite edo:

 

http://gallery.mobile9.com/c/pocketpc-themes/01/

 

 

isos vreite kanena endiaferon.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Έχω πάρει τη SPECTEC που είναι μικρή (προεξέχει μόνο 3-4 χιλιοστά από το S100) και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Άνετη σύνδεση με το ασύρματο δίκτυο σε σπίτι και γραφείο, καλές ταχύτητες για σερφάρισμα (αν μπορούσα να δω και κοινόχρηστους φακέλους των υπολογιστών μου για να ακούω μουσική από εκεί θα ημουν πιο ευτυχισμένος αλλά πού θα μου πάει!...). Σου δίνουν ένα κουτάκι για να την αποθηκεύεις και ένα cd με οδηγούς και ένα πρόγραμμα ρύθμισης και διαχείρισης της κάρτας και της σύνδεσής της . Την βρήκα στο eBay για περίπου 55-60 ευρώ (με τα μεταφορικά).
αυτη λεω να παρω και εγω:) επειδη ειμαι ασχετος με αυτες τις καρτες,το cd τι ρολο παιζει;κανεις καμμια εγκατασταση μεσω του active στο s100;:confused:
Link to comment
Share on other sites

@gkr41

Μετατροπέα για το Ρ900 με τον οποίο να ακούγονται και τα δύο κανάλια ήχου στο S100 και να μην απομονώνεται το μικρόφωνο του κινητού έχω βρει μόνο στο eBay με κόστος γύρω στα 6-7 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά από Αγγλία. Εγώ αγόρασα από τον πωλητή του link που σου δίνω (2 φορές έχω πάρει πράγματα από αυτόν και ήταν αξιόπιστος στις συναλλαγές μας).

 

@simotemplar

Δεν έχω δοκιμάσει voip οπότε δεν έχω ιδέα... :O Αν κάνω καμία δοκιμή θα γράψω τα αποτελέσματα...

 

@lagoudakis

Ακριβώς. Στο cd έχει οδηγούς και ένα πρόγραμμα διαχείρισης της κάρτας (άνοιγμα & κλείσιμο του wifi, επιλογή σύνδεσης infrastructure (με access point) ή ad-hoc (κατευθείαν με Η/Υ), εμφάνιση έντασης σήματος, εισαγωγή κλειδιών ασφαλείας δικτύου (wep ή wpa) και μια-δυο ακόμη ρυθμίσεις). Κάνεις εγκατάσταση μέσω active sync (κι άλλα πράγματα για τη μικρή μνήμη του κινητού μας!...) και είσαι έτοιμος. Όταν εισάγεις την κάρτα, τρέχεις το πρόγραμα για το wifi στο S100 και επιλέγεις Radio-On οπότε αρχίζει να ψάχνει για διαθέσιμα δίκτυα για σύνδεση. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
φιλε zoo σε ευχαριστω ακομα μια φορα για την ενημερωση:) οταν το παρω και εχω καμμια απορια θα σε ....πρηξω λιγο με pm:D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...