Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia tha mporouse na mou pei kapios pws pios einai o pio aksiopistos tropos gia na diapistwsw an exw kammeno pixel stin othoni mou???kapou diavasa oti prepei na perasw mia fwto analisis 320 epi 240 kai na tin kanw fullscreen to kana alla den eida kati.eseis kserete kapion allo tropo??

μα γιατί να έχει καμμένο pixel?μην το κουράζεις :)

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia kati akomi exw ksekinisei kai diavazw to forum apo tin arxi eftasa stin 100 selida :blink: exw lisei arketes apories toulaxiston sti thewria giati den exw akomi ksekinisei na peiramatizomai omws den exw exw vrei apantisi giayto.

katevazw ena theme apo to mobile9 ok?mesw tou active sync pou to kanw paste kai pws to efarmozw pleaase re paidia se opion den einai kopos as apantisei eyxaristw kai pali :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Λεω να παρω μια sd wifi και bt gps, εχει να προτεινει κανεις κανενα καλο(φθηνο)shop εδω η εξω?εκτος απο το ebay.

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

paidia kati akomi exw ksekinisei kai diavazw to forum apo tin arxi eftasa stin 100 selida :blink: exw lisei arketes apories toulaxiston sti thewria giati den exw akomi ksekinisei na peiramatizomai omws den exw exw vrei apantisi giayto.

katevazw ena theme apo to mobile9 ok?mesw tou active sync pou to kanw paste kai pws to efarmozw pleaase re paidia se opion den einai kopos as apantisei eyxaristw kai pali :rolleyes:

 

 

Kaneis copy to theme pou exeis (*.tsk)mesa ston fakelo windows meta pas settings --> Today--> Appearance epilegeis to thema soy kai patas OK :cool:

Link to comment
Share on other sites

Pros xrhstes JAM

Anafores paradoshs gia mms pernete , an nai me poia ekdosh ROM kai apo pou sto diaolo ginete *&^&^&^@#$@ ?

 

Me thn 163 UK ROM ths IMATE den eperna anafores, kanwntas upgrade sthn ROM ths Qtek diapistwsa oti oi anafores mms doulevan by default , kanontas to teleftaio upgrade ths IMATE pali ta idia anafores MMS giok ... oxi tipota allo alla den eswsa o lalakas to arxeio ths registry pou to ekane kai twra to psaxnw.

 

Pros xrhstes QTEK

 

Opoios kalos filos loipon exei thn teleftaia qtek mporei kai xerei as mou steilei to registry arxeio pou exei to mms delivery.. (kante 1 search gia "MMSdeliveryNotify" logika tha einai sto [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Inbox\Settings])

 

Thanks in advance

Link to comment
Share on other sites

Pros xrhstes JAM

Anafores paradoshs gia mms pernete , an nai me poia ekdosh ROM kai apo pou sto diaolo ginete *&^&^&^@#$@ ?

 

Me thn 163 UK ROM ths IMATE den eperna anafores, kanwntas upgrade sthn ROM ths Qtek diapistwsa oti oi anafores mms doulevan by default , kanontas to teleftaio upgrade ths IMATE pali ta idia anafores MMS giok ... oxi tipota allo alla den eswsa o lalakas to arxeio ths registry pou to ekane kai twra to psaxnw.

Αν και είμαι ακόμα με την παλιά 1.03, ούτε και σε μένα έρχονται αναφορές, ακόμα κι αν το κουτάκι είναι τσεκαρισμένο. Πιστεύω κάποια απο τις επόμενες μέρες θα έχω χρόνο θα κατεβάσω την καινούρια ROM και θα δοκιμάσω...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Exo tin teleutaia ROM tis Ace, alla i camera exakolouthei na einai xalia. Mporei kaneis na mou steilei to patch tis cameras tou i-mate sto k.metaxas@elta-net.gr yia na to dokimaso ? Euxaristo poly !
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Kaneis copy to theme pou exeis (*.tsk)mesa ston fakelo windows meta pas settings --> Today--> Appearance epilegeis to thema soy kai patas OK :cool:

 

Δεν ξέρω αν έχει καμία σημασία, αλλά διαπίστωσα (ipaq rz1710) ότι όπου και να τα πετάξω τα themes, το today τα βρίσκει και τα δείχνει στη λίστα. Βέβαια όπως λέει και ο φίλος παραπάνω προφανώς είναι καλύτερα να τα έχεις στο windows ή κάνε ένα φάκελλο themes στο Μy Documents να τα έχεις μαζεμένα. :)

magma

-------

iPhone 4GB - FW 2.1 - QuickPwned :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Υπάρχει περίπτωση πειράζοντας την Registry:

1) Να αλλάξω το Path των Notes που είναι χύμα στο My Documents

2) Να αλλάξω το Opacity στις φωτογραφίες που βάζεις για wallpaper μιας και όποια βάζω την κάνει σαν υδατογράφημα και δεν μου αρέσει.

Ευχαριστώ και πάλι...

Μάριος Φίλος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Υπάρχει περίπτωση πειράζοντας την Registry:

1) Να αλλάξω το Path των Notes που είναι χύμα στο My Documents

2) Να αλλάξω το Opacity στις φωτογραφίες που βάζεις για wallpaper μιας και όποια βάζω την κάνει σαν υδατογράφημα και δεν μου αρέσει.

Ευχαριστώ και πάλι...

Den ta exw dokimasei pote kai den xerw an doulepsoun, giati den pas na kaneis mia erwthsh sto xda development forums ?

Link to comment
Share on other sites

Pros xrhstes JAM

 

 

Pros xrhstes QTEK

 

Opoios kalos filos loipon exei thn teleftaia qtek mporei kai xerei as mou steilei to registry arxeio pou exei to mms delivery.. (kante 1 search gia "MMSdeliveryNotify" logika tha einai sto [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Inbox\Settings])

 

Thanks in advance

είσαι έτοιμος!

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν έχω τέτοιου τύπου πρόγραμμα.Θα το έχω υπόψη μου για το μέλλον όμως. Thanks! ;)

Tελικά το format ήταν fake!!Tου έκανα 2 soft reset και έφτιαξε!! :w00t::yahoo:

Ευτύχως γιατι αποκλείεται να το έστηνα απο την αρχή..Εχει τύχει σε κανένα κάτι παρόμοιο?Μου φαίνεται πολύ περίεργο..Και απο το Pc άδεια την έβλεπα την SD.

 

 

mou exei tixei kai mena... alla epeidi den eixa kati xrisimo sti karta, den edosa simasia. pantos itan periergo, kai pisteuo na mi ksanasimvei, h an tixei pali, na katalavo pote kai ipo toi sinthikes to kanei..

Link to comment
Share on other sites

αλλαγή στην ποιότητα της φωτογραφίας όσο αναφορά την ανάλυση δεν νομίζω ότι πρόκειται να δούμε με κανένα upgrade.

η κάμερα πολύ πιθανόν να μην είναι 1.3mp αλλα vga και να μας δουλεύουν ή να είναι κατασκευασμένη με τα φθηνότερα υλικά.

με το jam camera patch υπήρχε σοβαρό πρόβλημα με την όξυνση του οποιουδήποτε λευκού στην φωτό και κατά συνέπεια την ημερα οι φωτό ήταν εντελώς καμένες. την ίδια έκδοση χρησιμοποίησε και η qtek στο τελευταίο fw που υπάρχει στο site.

 

η νέα έκδοση της κάμερας έχει εντελώς άλλη ρύθμιση του white balance και σου δίνει την εντύπωση ότι η φωτογραφία έχει ποιο ζωντανά χρώματα. αυτό θα είναι καλο στις περισσότερες φωτογραφίες αλλα και πάλι όχι σε όλες. (θα χρησιμοποιηθεί σίγουρα στο καινούριο qtek rom)

η "μυωπία" παραμένει και θα υπάρχει πάντα .

Link to comment
Share on other sites

τώρα για αν είναι ή δεν είναι 1.3μπ δε θα πω τίποτα..

πάντως πιστεύω πως στη μεγάλη ανάλυση κάνει interpolate τις φωτογραφίες για αυτό και δύσκολο να βγει τέλειο αποτέλεσμα..Είμαι ικανοποιημένος σε συνθήκες κανονικού εώς πολύ φωτισμού για κινητό βγάζει καλές φωτογραφίες αλλά σε σύγκριση με κάτι καινούργια κινητά είναι πολύ πίσω.Αλήθεια για τη φωτογραφική το πήρατε?ναι δε λέω είναι ένας παράγοντας και αυτός αλλά δεν είναι μέτρο σύγκρισης της ποιότητας και επιδόσεων του s100..Eίναι μακράν καλύτερο του ανταγωνισμού..

και για να πω την αλήθεια σε σύγκριση με κάτι ψηφιακές HP 1mp το s100 βγάζει μακράν καλύτερες!!

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

τώρα για αν είναι ή δεν είναι 1.3μπ δε θα πω τίποτα..

πάντως πιστεύω πως στη μεγάλη ανάλυση κάνει interpolate τις φωτογραφίες για αυτό και δύσκολο να βγει τέλειο αποτέλεσμα..Είμαι ικανοποιημένος σε συνθήκες κανονικού εώς πολύ φωτισμού για κινητό βγάζει καλές φωτογραφίες αλλά σε σύγκριση με κάτι καινούργια κινητά είναι πολύ πίσω.Αλήθεια για τη φωτογραφική το πήρατε?ναι δε λέω είναι ένας παράγοντας και αυτός αλλά δεν είναι μέτρο σύγκρισης της ποιότητας και επιδόσεων του s100..Eίναι μακράν καλύτερο του ανταγωνισμού..

και για να πω την αλήθεια σε σύγκριση με κάτι ψηφιακές HP 1mp το s100 βγάζει μακράν καλύτερες!!

το ήξερα ότι αυτό θα αναρωτηθούν πολλοί .εγώ ένα πράγμα θα πω .το έχω σχεδόν 2 μήνες (νομίζω) και ακόμα δεν έχω χρησιμοποιήσει την κάμερα καθόλου .ούτε φωτό ούτε video. μονο δοκιμαστικα κανω

απλά έχω κάποιες γνώσεις πάνω στο θέμα και λέω την άποψη μου.

και δεν είναι επειδή δεν βγάζει ικανοποιητικές φωτό απλά χρησιμοποιώ την canon μου ,γι αυτό την πήρα άλλωστε.

 

το s100 κάνει τα πάντα για μένα εκτος από τις φωτογραφίσεις και είμαι πολύ cool που[μονο με 2 συσκευές καλύπτω όλες τις ανάγκες μου.

Link to comment
Share on other sites

έχουμε κοινά...και γω τη canon χρησιμοποιώ!!!

πάντως αν δεν είχα ψηφιακή πιστεύω θα μου άφηνε καλύτερες εντυπώσεις το s100...από άποψη φωτογραφίας.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

το ήξερα ότι αυτό θα αναρωτηθούν πολλοί .εγώ ένα πράγμα θα πω .το έχω σχεδόν 2 μήνες (νομίζω) και ακόμα δεν έχω χρησιμοποιήσει την κάμερα καθόλου .ούτε φωτό ούτε video. μονο δοκιμαστικα κανω

απλά έχω κάποιες γνώσεις πάνω στο θέμα και λέω την άποψη μου.

και δεν είναι επειδή δεν βγάζει ικανοποιητικές φωτό απλά χρησιμοποιώ την canon μου ,γι αυτό την πήρα άλλωστε.

 

το s100 κάνει τα πάντα για μένα εκτος από τις φωτογραφίσεις και είμαι πολύ cool που[μονο με 2 συσκευές καλύπτω όλες τις ανάγκες μου.

Συμφωνώ ... εν μέρη....

Βρε παιδια.......

Νομίζω οτι έχει παρερμηνευτεί λίγο το θέμα της cameras στα PDAs.

Δεν παίρνουμε ένα PDA ή τηλέφωνο για να έχουμε φωτογραφική μηχανή....

Το παίρνουμε με φωτογραφική για να έχουμε την δυνατότητα ανα πάσα στιγμή να αποθανατίσουμε μια σκηνή που θα μας "κινήσει" την περιέργεια.

Φυσικά αυτό σημαίνει πως δεν χρειαζόμαστε και τέλεια ποιότητα.

 

Δεν θα πάμε ένα ταξίδι και για να τραβήξουμε φωτος να χρησιμοποιήσουμε το τηλέφωνό μας.

Θα πάρουμε φωτογραφική μηχανή μαζί μας που μας προσφέρει την δυνατότητα να τραβήξουμε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ φωτογραφίες

(και το συγκρίνω με οποιοδήποτε τηλέφωνο οποιασδήποτε ανάλυσης κάμερας).

Εγώ προσωπικά σε οποιοδήποτε τηλέφωνο που είχα με κάμερα το μόνο που δεν κοίταζα ήταν η ποιοτητά της.. φυσικά και το είχα στο νου μου αλλα δεν ήταν αυτό που θα μου έλεγε παρε ή μην παρεις αυτό το τηλέφωνο

 

Αυτά είχα να πώ....

Ευχαριστώ που με "ακούσατε"

 

σμουτς σμουτσ!!

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

Στο Windows/StartUp υπάρχουν τα εξής:

  1. Assistant
  2. CheckAutoRun
  3. IA_CID_Startup
  4. Poutlook
  5. RegNotify
  6. STK

 

Εκτός του STK, ποιά άλλα μπορώ να αφαιρέσω/μετακινήσω, έτσι ώστε να ελευθερώσω ακόμα λίγη RAM;

 

Μπορεί κάποιος να προτείνει εφαρμογή που να αναθέτει Ringtones στα groups;

Τουλάχιστον δύο πράγματα είναι άπειρα: Οι αριθμοί Є R και η ΒΛΑΚΕΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

Στο Windows/StartUp υπάρχουν τα εξής:

  1. Assistant
  2. CheckAutoRun
  3. IA_CID_Startup
  4. Poutlook
  5. RegNotify
  6. STK

 

Εκτός του STK, ποιά άλλα μπορώ να αφαιρέσω/μετακινήσω, έτσι ώστε να ελευθερώσω ακόμα λίγη RAM;

 

Μπορεί κάποιος να προτείνει εφαρμογή που να αναθέτει Ringtones στα groups;

εμένα έχει τα

1.

2.

4.

6.

το 6 μη τυχόν και το αφαιρέσεις χάνεις τις λειτουργίες της sim μετά...

το ringtonex κάνει τη δουλειά που θες....

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Perimenw tis odhgies molis efxereseis eimai poli periergos na tis akolouthisw ,les telika na kanw toso lathos.. :confused: :confused:

Το καλύτερο πρόγραμμα για Backup είναι της SunnySoft Backup Manager 3.1

Άπειρες φορές δοκιμασμένο και μετά από Upgrade και Hard Reset.

Επιπλέον δεν υπάρχει πρόβλημα με την οθόνη...

Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

εμένα έχει τα

1.

2.

4.

6.

το 6 μη τυχόν και το αφαιρέσεις χάνεις τις λειτουργίες της sim μετά...

το ringtonex κάνει τη δουλειά που θες....

 

Όταν λες λειτουργίες της SIM εννοείς κάτι πληροφοριακά όπως "Χρήσιμα Τηλ.", "Χρηματιστήριο" κλπ; Αν ναι, δε με ενδιαφέρουν αυτά... ; ))

 

Το "IA_CID_Startup" μήπως έχει να κάνει με κάποια εφαρμογή και δεν είναι στοιχείο του λειτουργικού;

 

Ευχαριστώ για τη συμβουλή προς το MTUX.RingToneX.v1.43.ARM.PPC2002.PE.Incl.******-aSxPDA.

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο: Έχει παίξει κανείς κανένα καλό Adventure Game για PPC; Όχι First Person Shooter, ούτε Combat.

Τουλάχιστον δύο πράγματα είναι άπειρα: Οι αριθμοί Є R και η ΒΛΑΚΕΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο: Έχει παίξει κανείς κανένα καλό Adventure Game για PPC; Όχι First Person Shooter, ούτε Combat.

 

Φίλε kubiak,

Atlantis Redux

Fade

και όλα τα "κλασικά" της Lucasarts μέσω του scummvm

Αυτά. :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε kubiak,

Atlantis Redux

Fade

και όλα τα "κλασικά" της Lucasarts μέσω του scummvm

Αυτά. :)

 

Ευχαριστώ!

Τουλάχιστον δύο πράγματα είναι άπειρα: Οι αριθμοί Є R και η ΒΛΑΚΕΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...