Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με τα BT tools 1.2 και με widcomm stack @ xp ειναι αρκετα ευκολο. αν εχεις αποριες περα απο αυτο κανε μια αναζητηση αλλιως ανοιξε νεο θεμα και μετα χαρας θα βοηθησουμε και εκει.

 

επισης αναφερω οτι συμβατη με το ς100 ειναι η 2.0 vers @ handy switcher :!:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ολοι εδω μεσα περιμενουμε ποτε θα γινει το θαυμα. Επισης θα παρακαλουσα τους mod να απογορευσουν εδω την εισοδο μελων της Ace. Πολυ τζαμπα διαφημιση εκαναν, δεν προσεφεραν τιποτα σε βοηθεια χρηστων (μαλλον εμαθαν και αφησαν αλλουν να κανουν τη δικη τους δουλεια αφιλοκερδως) και γενικως δεν ειναι η Ace ευπροσδεκτη εδω (μη πω τη γνωστη ατακα της Μαλβινας με τη παραγκα).
Link to comment
Share on other sites

Stin italia den exete USB kalodia? To grafei stis odigies xriseos: "Oi asxetoi na xrisimopoioun MONO to USB" :p :lol:

Hrakli to exeis toso kairo kai akoma den to emathes? Ante ela karditsa na sou deiksoume ti kanei to kinitaki sou! :p

Pote erxese? Gia Pasxa to kobeis na eisai edo na sou kanoume kana idiaitero? Kai fere kai kammia ntana me DVD software mias kai i "argi" grammi sou mporei na katebazei prama! :lol:

ela re giannh kala sou lene xalaros eisai loipon pes mou ti na katebasw giati dn kserw katebasa se mia mera 50GB kati tom tom htan ta pio pola kai megala arxeia ante mpros douleia

enas apwros :cool:
Link to comment
Share on other sites

παλι σε htc magician γυρισαμε αποστολε; :ρ οχι ηταν που το θεωρουσες δυσχρηστο και ελεγες οτι η 'ipod' case ηταν ασχημη ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Α) Παρατηρώντας τα διάφορα screenshots, είμαι σίγουρος ότι γενικά βαρυφορτώνετε τη μνήμη. Το destinator σας τρέχει έτσι; Γιατί με πολύ λιγότερα φορτωμένα, μετά από 20 λεπτά διαδρομής μου βγάζει το αντίστοιχο του παλιού καλού γνωστού... MEMORY FULL... (20ΜΒ ελεύθερα πριν τρέξει το destinator...)

 

Β) Aν εγκαταστήσω το SPB GPRS monitor στο storage card, και ζητήσω το εικονίδιο στην μπάρα, μου βγάζει σε reboot ότι το notify ή κάποιο από το components του δεν βρέθηκαν. Προφανώς δεν είναι σωστό το path, αφού manualy το τρέχω το notify και φουλεύει σωστά μέχρι το επόμενο reboot. Από πού τρέχουν λοιπόν τα προγραμματάκια κατά το boot για να το διορθώσω και αν το έχει κάνει κάποιος, πώς;

 

Ευχαριστώ....

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Ολοι εδω μεσα περιμενουμε ποτε θα γινει το θαυμα. Επισης θα παρακαλουσα τους mod να απογορευσουν εδω την εισοδο μελων της Ace. Πολυ τζαμπα διαφημιση εκαναν, δεν προσεφεραν τιποτα σε βοηθεια χρηστων (μαλλον εμαθαν και αφησαν αλλουν να κανουν τη δικη τους δουλεια αφιλοκερδως) και γενικως δεν ειναι η Ace ευπροσδεκτη εδω (μη πω τη γνωστη ατακα της Μαλβινας με τη παραγκα).

 

 

χουντα μου θυμιζει....:X

 

ελευθερο forum δεν ειναι?

 

ποτε εγινε διαφημιση???:confused:

Link to comment
Share on other sites

Α) Παρατηρώντας τα διάφορα screenshots, είμαι σίγουρος ότι γενικά βαρυφορτώνετε τη μνήμη. Το destinator σας τρέχει έτσι; Γιατί με πολύ λιγότερα φορτωμένα, μετά από 20 λεπτά διαδρομής μου βγάζει το αντίστοιχο του παλιού καλού γνωστού... MEMORY FULL... (20ΜΒ ελεύθερα πριν τρέξει το destinator...)

 

Se apanthsh sou stelnw ta parakatw screenshots gia na deis ti foraw kai posh mnhmh eleftheri exw kai oti ta pragmata den einai panta etsi opws fainontai :p :cool: ..

 

Screenshots

 

http://minotavrs.port5.com/jam/pc_capture1.jpg

 

 

http://minotavrs.port5.com/jam/pc_capture2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε κανείς το mda compact από εδώ ; blueshop24.de

 

@katsj: Ο φίλος σου που πήρε το κινητό είναι ευχαριστημένος, είναι καλό, έμπιστο κατάστημα ;

 

Για τα μεταφορικά μου βγάζει μόνο :

Versand für ein Gesamtgewicht von: 1 Kg 6,90 EUR

Ubuntu Linux

Link to comment
Share on other sites

εγω απο τα 57 χρησιμοποιω τα 14 που ειναι γραμματοσειρες και γενικα εφαρμογες που φορτωνουν αμεσως.

 

και με αμεση τρεχω και 6 ΡΙΕ ;)

 

οσο για αυτο που λες για το spb αν δεις πιο πισω το αναφερω ως γενικο προβλημα των εφαρμογων που θελουν να φορτωσουν στο startup @ SC.

= αναζητηση

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

@yannisg Ελα τωρα. Αν δεν ηταν το myphone την qtek ποσοι θα τη ηξεραν; Ποιος λες να παιρνει τα qtek, η κυρατσα που λεει στη διαφημιση "τα ειδα ολα στον Ιταλο"; Αστο φιλε μου διοτι ειμαστε και εκτος θεματος.

 

@georget και εγω απο Γερμανια το πηρα. Μην φοβασαι δεν ειναι απατεωνες οι Γερμανοι. Και δεν θα ρισκαρει καποιος με παρουσια σαν αυτους να σου φαει 440 ευρω. Με το κοστος αυτο μεταφορικων φοβαμαι οτι θα εχει βγει το MDA5 μεχρι να ερθει. Γιατι δεν παιρνεις του Panaros με λιγα παραπανω να τελειωνεις στα γρηγορα; Καπου ειδα οτι το εδινε.

 

Το αρχειο με τις Ελληνικες πολεις για το weather πως το περναμε και που; Το βαζω αλλα τιποτα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

@yannisg Ελα τωρα. Αν δεν ηταν το myphone την qtek ποσοι θα τη ηξεραν; Ποιος λες να παιρνει τα qtek, η κυρατσα που λεει στη διαφημιση "τα ειδα ολα στον Ιταλο"; Αστο φιλε μου διοτι ειμαστε και εκτος θεματος.

 

@georget και εγω απο Γερμανια το πηρα. Μην φοβασαι δεν ειναι απατεωνες οι Γερμανοι. Και δεν θα ρισκαρει καποιος με παρουσια σαν αυτους να σου φαει 440 ευρω. Με το κοστος αυτο μεταφορικων φοβαμαι οτι θα εχει βγει το MDA5 μεχρι να ερθει. Γιατι δεν παιρνεις του Panaros με λιγα παραπανω να τελειωνεις στα γρηγορα; Καπου ειδα οτι το εδινε.

 

Το αρχειο με τις Ελληνικες πολεις για το weather πως το περναμε και που; Το βαζω αλλα τιποτα αυτο.

Δε με νοιάζουν τα έξτρα ευρώ but ...

I am from Cyprus :p

 

Τους έχω έμπιστους τους Γερμανούς απλώς π.χ. αν χαθεί το mda com. θα μου επιστρέψουν τα χρήματα ; :) Ήδη είχα μια στραβή δε θέλω να το ξαναπάθω :p ( Φυσικά ήταν Ιταλός ... :p )

Ubuntu Linux

Link to comment
Share on other sites

Με την σειρά μου θα ήθελα να πω ενα γεια σε όλους :) . Είμαι και εγώ πλέον κάτοχος του S100 απο ΤΙΜ. Ωφείλω να σημειώσω ότι το My phone και συγκεκριμένα το εν'λόγο forum στάθηκε αφορμή για την αγορά του S100 ;) και ελπίζω να έκανα καλά. Με την Ευκαιρία θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί κανείς να μου πει συνοπτικά ποιά προγράμματα αξίζει να φορτώσω και απο που μπορώ να τα κατεβάσω .

Είμαι νέος στο χώρο του Smartphone και θα εκτιμούσα κάθε πρόταση .

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις μπηκα και εγω στη παρεα σας....2ερωτησεις α)ποιον betaplayer να κατεβασω και απο που?βρηκα στη σελιδα του διαφορες εκδωσεις

β)κατεβασα το sunnydays ths sunnysoft και ενα αρχειο με τα ελληνικα ,ομως ειναι σε καταληξη mp3 πως θα το βαλω?

Link to comment
Share on other sites

Δε με νοιάζουν τα έξτρα ευρώ but ...

I am from Cyprus :p

 

Τους έχω έμπιστους τους Γερμανούς απλώς π.χ. αν χαθεί το mda com. θα μου επιστρέψουν τα χρήματα ; :) Ήδη είχα μια στραβή δε θέλω να το ξαναπάθω :p ( Φυσικά ήταν Ιταλός ... :p )

 

Δεν το προσεξα κουμπαρε. Με ελαχιστο κοστος μπορουν να το στειλουν με ασφαλιση οποτε θα εισαι ησυχος. Τωρα που δεν εχετε τελωνεια πρεπει να ειναι πιο ευκολα. Εχω μια απορια: Εσεις εχετε πολλα παρε-δωσε με το Ντουμπαι. Πως και δεν εχει imate σε καλες τιμες στη Κυπρο;

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις μπηκα και εγω στη παρεα σας....2ερωτησεις α)ποιον betaplayer να κατεβασω και απο που?βρηκα στη σελιδα του διαφορες εκδωσεις

β)κατεβασα το sunnydays ths sunnysoft και ενα αρχειο με τα ελληνικα ,ομως ειναι σε καταληξη mp3 πως θα το βαλω?

 

To συγκεκριμένο προγραμματάκι καλύτερα μην το βάζεις.Οπως σε άλλους χρήστες έτσι και σε μένα έχει δημιουργήσει πρόβλημα(κατέληξα σε hard reset) :X

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα σε όλους. είμαι κάτοχος νοκια 7610 και σκέφτομαι σοβαρά να πάρω το s100 ή i mate jam και μάλλον το δευτερο αφου το βρήσκω πιο οικονομικο σε sites απο οτι το s100 στα καταστηματα της θεσσαλονικης. θα ηθελα να μου πείτε αν αξίζει τον κοπο και αν ξερετε καποιο e-shop poy μπορει να εχει αξιοπιστια και καλες τιμες. Νομιζω οτι δεν θα αργησω να ερθω στην παρεα σας. Και κατι ακομα.to imate εχει ελληνικα και γενικα τα υποστηριζει η θελει τιποτα software?ευχαριστω πολυ
To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Δεν το προσεξα κουμπαρε. Με ελαχιστο κοστος μπορουν να το στειλουν με ασφαλιση οποτε θα εισαι ησυχος. Τωρα που δεν εχετε τελωνεια πρεπει να ειναι πιο ευκολα. Εχω μια απορια: Εσεις εχετε πολλα παρε-δωσε με το Ντουμπαι. Πως και δεν εχει imate σε καλες τιμες στη Κυπρο;

Δεν έχει επιλογή για ασφάληση αλλά θα τους ρωτήσω, έτσι και αλιώς με ups θα το στείλουν :)

Δε γνωρίζω, δεν έκανα έρευνα αγοράς στην Κύπρο :p Πάντως στη qtek έκδοση το είδα από τον επίσημο μεταπωλητή ~ 700ε

Ubuntu Linux

Link to comment
Share on other sites

Το αρχειο με τις Ελληνικες πολεις για το weather πως το περναμε και που; Το βαζω αλλα τιποτα αυτο.

 

An enoeis thn emfanish twn Ellhnikwn polewn sta ellhnika tote kaneis edit panw sthn Agglikh metafrash kai to grafeis sta Ellhnika .

 

An twra enoeis poioi einai oi kwdikoi gia tis polleis ths Elladas kaneis ena search gia ti parakatw upostirizomenes poleis kathws kai ta radar images pou katorthwsame na vroume mexri stigmhs gai Ellada !

 

 

   * Agrinion
   * Akharnai
   * Athens
   * Amorgos
   * Anafi
   * Andravida Airport
   * Andros
   * Arta
   * Athens
   * Chios
   * Corfu
   * Folegandros
   * Gavdos
   * Heraklion Airport
   * Ilioupolis
   * Ios
   * Island of Crete
   * Kalamakion
   * Kalamata
   * Kallithea
   * Kalymnos
   * Karditsa
   * Kavala
   * Kea
   * Kefallina
   * Kerkyra Airport
   * Khalkis
   * Khania/Souda
   * Kimolos
   * Kithnos
   * Korinthos
   * Kos
   * Kozani 
   * Kythira



   * Larisa
   * Limnos
   * Methoni
   * Milos
   * Mitilini
   * Mykonos
   * Naxos
   * Nea Ionia
   * Nissiros
   * Paros
   * Patmos
   * Patrai
   * Peristerion
   * Piraeus
   * Preveza
   * Rhodes
   * Salamis
   * Salonica
   * Samos
   * Santorini
   * Serifos
   * Serrai
   * Sifnos
   * Sikinos
   * Simi
   * Siros
   * Skiathos
   * Skiros
   * Tilos
   * Tinos
   * Tripolis
   * Volos
   * Zakinthos
   * Zografos

RADAR IMAGES URL

http://image.weather.com/images/sat/italy_sat_440x297.jpg

http://image.weather.com/images/sat/europesat_440x297.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...