Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπέρα.Απο το πρωι παιδευομαι αλλά δεν καταφερα να βγάλω ακρη.Προσπαθω να κανω το s100 να δουλεψει με καποιο navigation προγραμμα.Συγκεκριμένα δοκιμασα με destinator και igo αλλά ενω τα προγραμματα καθονται μια χαρα δεν λεει με τιποτα να βρουνε το gps receiver.

κανω pairing ολα φαίνονται ενταξει αλλα μεσα απο destinator ή IGO δεν το βρισκουν.Ξερω οτι κατι με τις θυρες com παιζει αλλά τι;

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπέρα.Απο το πρωι παιδευομαι αλλά δεν καταφερα να βγάλω ακρη.Προσπαθω να κανω το s100 να δουλεψει με καποιο navigation προγραμμα.Συγκεκριμένα δοκιμασα με destinator και igo αλλά ενω τα προγραμματα καθονται μια χαρα δεν λεει με τιποτα να βρουνε το gps receiver.

κανω pairing ολα φαίνονται ενταξει αλλα μεσα απο destinator ή IGO δεν το βρισκουν.Ξερω οτι κατι με τις θυρες com παιζει αλλά τι;

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

Ευχαριστώ

 

dokimase com 4 or com5 nmea 115200

exartaye bebaia kia apo to gps poy exeis

otan brei sima to gps paramenei to fotaki synexos mple den anabosbinei diladi

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα.Απο το πρωι παιδευομαι αλλά δεν καταφερα να βγάλω ακρη.Προσπαθω να κανω το s100 να δουλεψει με καποιο navigation προγραμμα.Συγκεκριμένα δοκιμασα με destinator και igo αλλά ενω τα προγραμματα καθονται μια χαρα δεν λεει με τιποτα να βρουνε το gps receiver.

κανω pairing ολα φαίνονται ενταξει αλλα μεσα απο destinator ή IGO δεν το βρισκουν.Ξερω οτι κατι με τις θυρες com παιζει αλλά τι;

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

Ευχαριστώ

Για το Fortuna Slim που έχω εγώ, θέλει com5, 38400 NMEA. Πρώτα κάνεις το pairing, όταν σε ρωτά για υποστήριξη σειριακής πόρτας του λες ΝΑΙ και μετά σετάρεις το πρόγραμμα πλοήγησης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολυ για την ανταποκριση.

Οτι κι αν δοκιμασα δεν γινοταν τιποτα, τελικα πηγα σε hard reset τα εστησα ολα απο την αρχή και ως εκ θαυματος ολα τωρα δουλευουν ρολοι.

Αθανατα windows

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια. ηθελα να ροτησω πως λεγετε το προγραμμα του destinator για το QtekS100 και απο που μπορω να το κατεβασω..

Σας ευχαρηστω..

Mobo-ASUS M2N-SLIDELUXE

AMD ATHLON 64 X2 3800+ 2.00GZ AM2

RAM 2x1GB 667 @ 800MHZ Kingston

Albatron 6600GT 512MB

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια. ηθελα να ροτησω πως λεγετε το προγραμμα του destinator για το QtekS100 και απο που μπορω να το κατεβασω..

Σας ευχαρηστω..

 

Destinator 6 λέγεται ενώ το πιο παλιό, το 5, λέγεται Destinator PN.

Link to comment
Share on other sites

re guys τελικα υπαρχει καμια λυση για να εχω ελληνικα με Τ9 στα μυνηματα στο imate jam μου?Αν γινετε και με το smart dialling ακομα καλυτερα.ειχα καιρο να το ψαξω και δεν ξερω τι εχει βγει.thanks.

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

Σημερα δυστυχως χτυπησα το κινητο στη γωνια εδρανου του αμφιθεατρου κατα λαθος και ανακαλυψα με μεγαλη μου λυπη πως εχει σπασει-ή κατι τετοιο η οθονη του.:(

 

Προφανως λοιπον η οθονη θα χρειαστει αντικατασταση΄ρωταω λοιπον αν κανεις εχει χρειαστει να κανει καποια αναλογη επισκευη στο s100 του, τιμολογιακα για τι ποσο μπορει να μιλαμε?

Περα απο αυτο το service της Ace ειναι για γερα νευρα η να τολμησω να μπλεξω?

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα δυστυχως χτυπησα το κινητο στη γωνια εδρανου του αμφιθεατρου κατα λαθος και ανακαλυψα με μεγαλη μου λυπη πως εχει σπασει-ή κατι τετοιο η οθονη του.:(

 

Προφανως λοιπον η οθονη θα χρειαστει αντικατασταση΄ρωταω λοιπον αν κανεις εχει χρειαστει να κανει καποια αναλογη επισκευη στο s100 του, τιμολογιακα για τι ποσο μπορει να μιλαμε?

Περα απο αυτο το service της Ace ειναι για γερα νευρα η να τολμησω να μπλεξω?

 

Αν σου έχει σπάσει η οθόνη (και όχι η επιφάνεια αφής) υπολόγισε 160~170 ευρώ και 10~15 ημέρες για επισκευή από ACE Hellas. Μια άλλη λύση (αν πιάνουν ΚΑΛΑ τα χέρια σου) είναι να βρεις τα ανταλλακτικά (πχ από ebay) και να το αλλάξεις μόνος σου.

 

Παθών και...πληρώνων!!!

Link to comment
Share on other sites

Εκτιμώ ότι αλλάζει διότι την έχω δει στο ΕΒΑΥ ως ανταλλακτικό

 

Ενδεικτικά δες εδώ για την οθόνη:

http://cgi.ebay.com/New-Screen-lcd-i-mate-Jasjar-Qtek-9000-Dopod-900_W0QQitemZ220074752029QQihZ012QQcategoryZ3311QQrdZ1QQcmdZViewItem?hash=item220074752029

 

και εδώ για την επιφάνεια αφής (digitizer):

http://cgi.ebay.com/O2-XDA-Mini-Dopod-818-Qtek-S100-Touch-Screen-New_W0QQitemZ110084378540QQihZ001QQcategoryZ15039QQrdZ1QQcmdZViewItem?hash=item110084378540

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια!Η επιφανεια αφης δεν εχει ανοιγμα,οποτε μονο η οθονη εχει σπασει,αυτο με το e-bay το σκεφτηκα και εγω,συμφερει πολυ οικονομικα, αλλα ειμαι λιγο ατσουμπαλος και δεν εχω υπομονη οποτε μαλλον ζημια θα κανω...Eπομενως ειπαμε γυρω στα 150 με 170 ε/πουλα,μαλλον θα τα παρουν.:cry:

 

I have now joined the club of "Παθών και...πληρώνων!!!":(

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα δυστυχως χτυπησα το κινητο στη γωνια εδρανου του αμφιθεατρου κατα λαθος και ανακαλυψα με μεγαλη μου λυπη πως εχει σπασει-ή κατι τετοιο η οθονη του.:(

 

Προφανως λοιπον η οθονη θα χρειαστει αντικατασταση΄ρωταω λοιπον αν κανεις εχει χρειαστει να κανει καποια αναλογη επισκευη στο s100 του, τιμολογιακα για τι ποσο μπορει να μιλαμε?

Περα απο αυτο το service της Ace ειναι για γερα νευρα η να τολμησω να μπλεξω?

 

βλεπεις κανενα κρακ η απλα η οθονη δεν αναβει?εμενα μου ειχε πεσει κατω και η οθονη δεν αναβε καθολου.το εκανα βιδες μονος μου και τελικα απο το χτυπημα ειχε φυγη η καλωδιοταινια που παιρνει ρευμα και σημα η οθονη.την κουμπωσα και ολα καλα.καπου εχω μια φωτο που το ειχα ανοιξει και ενα tutorial για αυτο, αν το βρω θα το ανεβασω.

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

βλεπεις κανενα κρακ η απλα η οθονη δεν αναβει?εμενα μου ειχε πεσει κατω και η οθονη δεν αναβε καθολου.το εκανα βιδες μονος μου και τελικα απο το χτυπημα ειχε φυγη η καλωδιοταινια που παιρνει ρευμα και σημα η οθονη.την κουμπωσα και ολα καλα.καπου εχω μια φωτο που το ειχα ανοιξει και ενα tutorial για αυτο, αν το βρω θα το ανεβασω.

 

Μακαρι να ειχε συμβει κατι τετοιο,αλλα δυστυχως η οθονη απο μεσα εχει σπασει και εχει και τα ραγισματα,και να φανταστεις οτι οταν παταω εκει που κανονικα ειναι το start button αλλαζει αποχρωση,οποτε η επιφανεια αφης ειναι ενταξει,φαντασου πως η οθονη απο τη μεση και πανω αναβει μονο λευκη,στη μεση εχει τα ραγισματα,και απο τη μεση και κατω ειχε μια καποια ανταποκριση αλλα μολις πεθανε και δειχνει μονο λευκο.Παντως εαν μπορεσεις να ανεβασεις το tutorial θα το εκτιμουσα,ειδικα σε περιπτωση που τελικα αποφασισω να αλλαξω οθονη μεσω e-bay.

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει και που το DEAL (το παιχνιδι της τηλεόρασης, το οποίο το έχω δει σε SONY-ERRICSON κινητό) για το κινητό μας. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πεί κάποιος τις διαφορές του s100 με του s200 (και στην τιμή)?

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra > S23 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > S3 Classic > Samsung Galaxy Watch4 Classic

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
το ενα win2003se το αλλο win2005,το s100 δεν βγαινει πια καινουργιο,δευτερο χερι θα το βρεις στα 200 περιπου,και στα 350 το s200,καινουργιο ακριβως δεν θυμαμε ποσο κανει,ριξε μια ματια στο πλαισιο,κλπ...
Link to comment
Share on other sites

an mpori kapoios na voithisi ,pao na peraso mia efarmogi me to activesync eno ksekinaei na kani egatastasi meta mou leei oti den anagnorizi tin siskeui, eno prin itan ola mia xara , ti simveni tou exo kani ena soft reset alla tipota den leei na epikinonisei!
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να πάρω το s100 ή να πάρω το s200?

Το s100 έχει WiFi?

Δεν αναβαθμίζονται τα Windows στα Windows Mobile Pocket PCs?

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra > S23 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > S3 Classic > Samsung Galaxy Watch4 Classic

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...