Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά η εφαρμογή Netflix δουλεύει σε σας; Όσες ενημερώσεις και αν κάνω εδώ και μήνες δεν δουλεύει...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η εφαρμογή Netflix δουλεύει σε σας; Όσες ενημερώσεις και αν κάνω εδώ και μήνες δεν δουλεύει...
Άψογα πάντα

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άψογα πάντα

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έκανα απεγκατάσταση/εγκατάσταση ξανά και ευτυχώς δούλεψε !

Link to comment
Share on other sites

Νασαι καλά φίλε, μόλις την πέρασα και δουλεύει τέλεια! Ειχα το κινητό το καλοκαίρι, μετά το έδωσα και το ξαναπήρα πριν 10 μέρες. του έβαλα την gcam που είχα τότε και μου έκανε κολλήματα ενώ δεν δούλευε και η νυχτερινή όραση

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ φίλε μου, όσοι δεν έχετε καταλάβει αυτή η έκδοση της AOD είναι port από τις beta και stable εκδόσεις της κινέζικης rom, πιθανόν να μην φτάσει ποτέ στις συσκευές μας. Είναι ένα απλό APK που όποιος έχει στοιχειώδη γνώση μπορεί αν δεν την θέλει απλά να την απεγκαταστήσει ως είπε ο φίλος karamazof53.....

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εμένα μου έκανε αναβάθμιση χθες-προχθες την aod και τώρα έχω την έκδοση 1.12.290-03241042. Αυτή που έχεις ανεβάσει εσύ βλέπω ότι είναι μεταγενέστερη. Εχει σημαντικές διαφορές; βλέπω ότι η δική μου μέσω του updater έχει εγχρωμα εικονίδια και πλέον ειδοποιήσεις και για το gmail, viber κλπ Βασικά ήταν και ένας λόγος που το έδωσα το καλοκαίρι, το φτωχό aod...

Με χαρά διαπιστώνω ότι η xiaomi δεν την ξέχασε, αν και συσκευή 2ετίας!:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Νασαι καλά φίλε, μόλις την πέρασα και δουλεύει τέλεια! Ειχα το κινητό το καλοκαίρι, μετά το έδωσα και το ξαναπήρα πριν 10 μέρες. του έβαλα την gcam που είχα τότε και μου έκανε κολλήματα ενώ δεν δούλευε και η νυχτερινή όραση

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εμένα μου έκανε αναβάθμιση χθες-προχθες την aod και τώρα έχω την έκδοση 1.12.290-03241042. Αυτή που έχεις ανεβάσει εσύ βλέπω ότι είναι μεταγενέστερη. Εχει σημαντικές διαφορές; βλέπω ότι η δική μου μέσω του updater έχει εγχρωμα εικονίδια και πλέον ειδοποιήσεις και για το gmail, viber κλπ Βασικά ήταν και ένας λόγος που το έδωσα το καλοκαίρι, το φτωχό aod...

 

Με χαρά διαπιστώνω ότι η xiaomi δεν την ξέχασε, αν και συσκευή 2ετίας!:)

Αν έχει έγχρωμα εικονίδια τότε δεν πρέπει να αλλάζει και πολύ σε σχέση με αυτή που ανέβασα εγώ, αυτή ήταν και η μεγαλύτερη διαφορά μαζί με το minimal ρολόι σε αυτή την έκδοση. Εμένα η έκδοση είναι port από την κινεζική beta και για αυτό λογικά έχει άλλο αριθμό έκδοσης.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει έγχρωμα εικονίδια τότε δεν πρέπει να αλλάζει και πολύ σε σχέση με αυτή που ανέβασα εγώ, αυτή ήταν και η μεγαλύτερη διαφορά μαζί με το minimal ρολόι σε αυτή την έκδοση. Εμένα η έκδοση είναι port από την κινεζική beta και για αυτό λογικά έχει άλλο αριθμό έκδοσης.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχει καμία διαφορά απλά αυτή είναι η global realize

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η xiaomi έχει πολύ καλή υποστήριξη για τα κινητά της.
Θα συμφωνήσω.εκτος από τη σειρά α με τα android one που εκεί είναι τραγική....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω νομίζω πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις και δεν θυμάμαι αλήθεια εάν προέκυψε ή ανέκαθεν έχω λάθος ρυθμίσεις. Στο μενού ειδοποιήσεων τι πρέπει να επιλέξω για να εμφανίζονται ακόμα και όταν είναι κλειστή η οθόνη; Υπ όψιν δεν έχω aod ενεργοποιημένη. Πρέπει να επιλέξω android ή miui;

Είμαι με την τελευταία official stable.

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω νομίζω πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις και δεν θυμάμαι αλήθεια εάν προέκυψε ή ανέκαθεν έχω λάθος ρυθμίσεις. Στο μενού ειδοποιήσεων τι πρέπει να επιλέξω για να εμφανίζονται ακόμα και όταν είναι κλειστή η οθόνη; Υπ όψιν δεν έχω aod ενεργοποιημένη. Πρέπει να επιλέξω android ή miui;

Είμαι με την τελευταία official stable.

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θες να ανάβει η οθόνη απλώς όταν έρχεται μια ειδοποίηση;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτό το έχω, ανάβει στα πλάγια η οθόνη, δεν γίνεται να ανάβει και για κάποια δευτερόλεπτα να δείχνει την ειδοποίηση;
Αυτό που λες να ανάβει στα πλάγια είναι προφανώς ότι ανάβει εκατέρωθεν της οθόνης κόκκινο ή μπλε.θα πας αρχικά στο always on display και στη ρύθμιση "όταν έρχονται ειδοποιήσεις....." Θα πατήσεις να ανάβει η οθόνη.και μετά θα πας στις ρυθμίσεις των ειδοποιήσεων , ειδοποιήσεις οθόνης κλειδώματος και εκεί έχει ρύθμιση ν εμφανίζεται το περιεχόμενο της ειδοποίησης στην οθόνη κλειδώματος.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση.. στο πισω τζαμι το κινητο μου εχει αποκτησει στιγματα (οχι γρατσουνιες) τα οποια δεν φευγουν με τιποτα, με οινοπνευμα και βαμβακι που δοκιμασα τουλαχιστον. Το εχω παντα σε θηκη. Αυτα τα στιγματα εγιναν μεσα στην θηκη ενω ειναι της Nillkin(καλη). Το επαθε κανενας αλλος?
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση.. στο πισω τζαμι το κινητο μου εχει αποκτησει στιγματα (οχι γρατσουνιες) τα οποια δεν φευγουν με τιποτα, με οινοπνευμα και βαμβακι που δοκιμασα τουλαχιστον. Το εχω παντα σε θηκη. Αυτα τα στιγματα εγιναν μεσα στην θηκη ενω ειναι της Nillkin(καλη). Το επαθε κανενας αλλος?
Πώς γίνεται αυτό; πραγματικά δεν το καταλαβαίνω.εχω την ίδια θήκη....βέβαια την πλένω πολύ συχνά αλλά δεν έχει και καμιά σχέση αυτό.....κάτι άλλο έχει συμβεί....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται αυτό; πραγματικά δεν το καταλαβαίνω.εχω την ίδια θήκη....βέβαια την πλένω πολύ συχνά αλλά δεν έχει και καμιά σχέση αυτό.....κάτι άλλο έχει συμβεί....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μαζεύει σκόνη μέσα στην θήκη και τρίβεται στο πίσω τζάμι γίνεται

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην ανησυχείτε είναι φτηνό ενα καινούργιο τζαμακι για πίσω οπότε απολαύστε το,

και εγώ έχω πάθει το ίδιο αλλά δούλευα σε μέρος με άμμο πολύ οπότε το θεωρούσα φυσιολογικό

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει το τελευταίο apk της aod;
Το τελευταίο είναι αυτό που ανέβασα εδώ και μέρες...

 

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τι πατάω στον dialer για να δω την υγειά της μπαταρίας μου; και που την δείχνει; ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...