Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, τις τελευταίες δύο εβδομάδες πρέπει να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τις υπηρεσίες VoLTE κ VoWIFI της Cosmote.Εκεί που μιλάς σε ανύποπτο χρόνο και όχι πάντα πέφτουν οι κλήσεις τόσο σε εισερχόμενες όσο και σε εξερχομενες. Την ημέρα 3 με 4 φορές τουλάχιστον. Στην αρχή είπα ότι κάτι έπαθε η συσκευή. Είχα 3-4 μέρες που περασα και την MIUI 11 και υπέθεσα οτι σίγουρα αυτό φταίει. Ευτυχώς αποφάσισα να απενεργοποιήσω αυτά τα δύο για να δω αν θα αλλάξει κατι. Και οντως δια μαγείας σταμάτησαν να πέφτουν οι κλήσεις. Το ίδιο πρόβλημα κ στο κινητό της συζύγου σε ένα Huawei p smart. Μόλις της έκλεισα volte και vowifi δεν είχε καμία κλήση που να επεσε.το αναφέρω εδώ σε περίπτωση που έχει και άλλος παρόμοιο πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ερωτηση παιδια..εχει χρησιμοποιησει κανεις το κινητο για ανεπαφες

πληρωμες?με ενδιαφερει κυριως μεσω πειραιως...

 

Δουλεύε κάποια στιγμή σίγουρα, όσο υπήρχε η εφαρμογή της Πειραιώς. Από τη στιγμή που κατήργησαν την εφαρμογή δεν δουλεύει φίλε μου. Με το συγκεκριμένο κινητό δεν το είχα κάνει ποτέ, με το Mi note 3 όμως και όσο υπήρχε η εφαρμογή είχα κάνει ανέπαφες συναλλαγές.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν μένω Ελλάδα οπότε δεν γνωρίζω για συγκεκριμένες τραπεζικές εφαρμογές. Χρησιμοποιώ το googlepay καθημερινά. Έχω όλες τις κάρτες εκεί και όπου δέχονται ανέπαφες απλά ακουμπάω το κινητό Edited by ewssonaht
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας.

Ποιά η γνώμη σας, αξίζει λέτε η συσκευή (128gb) στα 300 ευρώ ακόμα και σήμερα;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τα νέα μοντέλα, το mi 8 είναι δυνατό κομμάτι
με τεράστιο notch βέβαια....

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Thanks για τις γνώμες παιδιά.

 

Άρχισα ήδη το διάβασμα του group μιας και η παραγγελία έγινε.

 

Θα επανέλθω με τυχόν απορίες.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας.

Ποιά η γνώμη σας, αξίζει λέτε η συσκευή (128gb) στα 300 ευρώ ακόμα και σήμερα;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πλέον θα κοιτούσα μόνο μεταχειρισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ τα λεφτά σα λεφτά τα αξίζει, απλά τώρα 300 ευρώ παίρνεις πιο φρέσκο κινητό.βεβαια πολύ δύσκολα έως και ακατόρθωτα βρίσκεις σε αυτά τα λεφτά κινητό με μηχανική σταθεροποιηση , οπότε εκεί πατάει κάτω τα υπόλοιπα....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κάτι wireless earbuds και για κάποιο λόγο ενώ συγχρονίζει και με τα δύο παίζει μονο το ένα από τα δύο σε αυτό που πατάω απάνω, καμία ιδέα πως παίζουν και τα δύο;
Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Μωρέ τα λεφτά σα λεφτά τα αξίζει, απλά τώρα 300 ευρώ παίρνεις πιο φρέσκο κινητό.βεβαια πολύ δύσκολα έως και ακατόρθωτα βρίσκεις σε αυτά τα λεφτά κινητό με μηχανική σταθεροποιηση , οπότε εκεί πατάει κάτω τα υπόλοιπα....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακριβώς !!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανένα κινητό σε αυτά τα χρήματα δεν έχει σταθεροποιητή .... Εάν δεν θέλεις κουνημενες φωτό είναι μονόδρομος

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι όλους για τα σχόλια σας.

 

Θεωρητικά πάντα,τα τεχνικά χαρακτηριστικά της συσκευής και ας έχει περάσει ένας χρόνος από την επίσημη κυκλοφορία του στην Ελλάδα φαίνονται αρκετά Future proof θα έλεγα..

 

τώρα στη πράξη θα δείξει.. πλέον φυσικά θέλω μια συσκευή που θα έχει τη στοιχειώδη υποστήριξη από τους devs αλλά δε με πειράζει αν η συσκευή πάψει να παίρνει τις ενημερώσεις για πολύ καιρό ακόμα . . αρκεί όταν σταματήσει να έχει μια καλή stable rom που θα κρατήσει τόσο όσο μπορεί να αντέξει μια συσκευή

 

Τελευταίο παράδειγμα είναι το p9 lite που με έβγαλε πολύ άνετα 3.5 χρόνια τώρα.

 

 

ΥΓ. Η συσκευή στο κουτί της, έρχεται μαζί με τη θήκη και με εργοστασιακό screen protector πάνω στη οθόνη ή η οθόνη είναι γυμνή ;

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

 

ΥΓ. Η συσκευή στο κουτί της, έρχεται μαζί με τη θήκη και με εργοστασιακό screen protector πάνω στη οθόνη ή η οθόνη είναι γυμνή ;

 

Μονο με θηκη σιλικονης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω αν έχει αλλάξει κάνεις την μπαταρία του κινητού για να μου πει κάποιο αξιόπιστο μαγαζί η κάποιο link AliExpress το κινητό είναι από τις πρώτες παρτίδες δλδ περίπου ενάμιση χρόνο τώρα και τι έχω κάνει βαριά χρήση (pubg),το doctor battery δείχνει χωρητικότητα 84% 2844 mah οπότε πιστεύω είναι καλή ώρα να την αλλάξω ..
Link to comment
Share on other sites

Είναι αξιόπιστο το Doctor Battery και γενικά τέτοιου είδους εφαρμογές για την σωστή λειτουργικότητα της μπαταρίας;

 

Εχεις παρατηρήσει έντονη κατανάλωση;

Link to comment
Share on other sites

Είναι αξιόπιστο το Doctor Battery και γενικά τέτοιου είδους εφαρμογές για την σωστή λειτουργικότητα της μπαταρίας;

 

Εχεις παρατηρήσει έντονη κατανάλωση;

Εγώ για λίγες μέρες το δοκίμασα για να δω την κατάσταση της δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά θα πάρουμε και την αντροιντ 10; Τώρα έχουμε την αντροιντ 9 με την miui 11;

Ναι έτσι είναι θα την πάρουμε αλλά υπομονή πιστεύω κάπου στον Φεβρουάριο

Link to comment
Share on other sites

Μπα νομίζω πιο νωρίς θα έρθει το android 10 ....

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...