Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κάτοχος mi8 με gcam ...πολύ ευχαριστημένος ..μόνο προβλημα η μπαταρία ...μετά από ένα χρόνο χρήση το έχω μονιμα στην εξοικονόμηση...δεν βλέπω καμιά ουσιαστική αλλαγή εκτός ότι δεν βλέπω την ώρα στην οθόνη...σκέφτομαι αλλαγή με το mi note 10 που μόλις βγήκε από gearbeast ..(βγαίνει με το κουπόνι 470) Αξίζει λέτε ? Πόσο καιρό περίπου κάνει να έρθει από εκεί...? Έχει led notification? Είναι ο βασικός λόγος που τόσο καιρό δεν το αλλάζω ακόμα κ με πιο ακριβά κινητά....δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τα καινούργια δεν το βάζουν...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάτοχος mi8 με gcam ...πολύ ευχαριστημένος ..μόνο προβλημα η μπαταρία ...μετά από ένα χρόνο χρήση το έχω μονιμα στην εξοικονόμηση...δεν βλέπω καμιά ουσιαστική αλλαγή εκτός ότι δεν βλέπω την ώρα στην οθόνη...σκέφτομαι αλλαγή με το mi note 10 που μόλις βγήκε από gearbeast ..(βγαίνει με το κουπόνι 470) Αξίζει λέτε ? Πόσο καιρό περίπου κάνει να έρθει από εκεί...? Έχει led notification? Είναι ο βασικός λόγος που τόσο καιρό δεν το αλλάζω ακόμα κ με πιο ακριβά κινητά....δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τα καινούργια δεν το βάζουν...
Καταρχήν αρκετά offtopic το όλο σου μήνυμα. Δε μας έχεις πει τι θέμα έχεις με τη μπαταρία, το γεγονός ότι το έχεις στην εξοικονόμηση δε λέει τίποτα.Αν θες να σου κρατάει 2 μέρες λογικό να το έχεις στην εξοικονόμηση. τώρα στα υπόλοιπα.470 για mi note 10 με τον επεξεργαστή που φοράει είναι αυτοκτονία.ασε που ακόμα δεν έχει βγει καλά καλά για να δούμε και κανένα review

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελειώνει γρήγορα η μπαταρία...αυτό εννοώ..ίσως να φταίει κ η οθόνη που δείχνει συνεχώς την ώρα ....το βάζω στην εξοικονόμηση ,μου κρατάει παραπάνω κ δεν έχω παρατήρησει διαφορά στην ταχύτητα που ανοίγουν οι εφαρμογές...
Link to comment
Share on other sites

Κλασικές μπούρδες της Xiaomi. Βγάζει μια κινηταρα σαν το mi 8 κ πάει κ βάζει μια ανεπίτρεπτη μπαταρία. Φέτος βάζει σούπερ μπαταρίες κ πάει κ βγάζει το ois . Κ άντε στο Α3 να το δεχτώ να μην έχει ois ( λέμε τώρα ) στο mi 9 / k 9 t pro για ποιο λόγο το κάνει ; Όλο αυτογκόλ βάζει αυτή η εταιρεία
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια ειναι θεμα, οτι και να λεμε. Ειδικα αν εχεις AOD και οχι τελειο σημα. Επρεπε να ηταν τουλαχιστον 3.800, σαν ναυαρχιδα, και ας τσιμπουσαν λιγο παραπανω την τιμη.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχετε δει μπαταρίες από κινητά samsung να σε τελειώνει μες στην ημέρα με λίγα τηλεφωνήματα και με λίγα YouTube

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλύτερη από το Samsung A7 που είχα πριν.Αλλά πιο πριν ειχα mi max 2 το οποίο ήταν από άλλο πλανήτη.Όλα μετά σού φαίνονται χάλια σε αυτονομία.πάντως νομίζω μετά την αναβάθμιση τα πάει λίγο καλύτερα

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Mi8 έχει καλύτερη κάμερα από το Mi A3; Έχω το δεύτερο και είμαι τέρμα ικανοποιημένος αλλά τώρα που έχει πέσει στα ~215 το Mi8 σκέφτομαι την αλλαγή κυρίως λόγω πιο δυνατού επεξεργαστή και καλύτερης οθόνης. (η οποία όμως είναι άχρηστη στο Netflix σωστά; )
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με τι ; Εγω το είχα το καλοκαίρι κ ήθελα 3 φορτίσεις την μέρα

 

 

3 φορτίσεις για να κάνεις πρέπει να μην το αφήνεις από τα χέρια σου ή να έχεις τέρμα χάλια σήμα. Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος. Τα κινητά μου σπάνια έβγαζαν την ημερα και τώρα 1 ημέρα άνετα και μερικές φορές 1,5 ή και 2 μου έχει τύχει, χωρίς να ανοιγοκλείνω τίποτα.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτή η κουβέντα το ξέρουμε όλοι ότι δεν έχει πολύ νόημα.το θέμα αυτονομία στις περισσότερες περιπτώσεις είναι διαφορετικο στον καθένα.... αντικειμενικα μέχρι ένα σημείο μπορούμε να το κρίνουμε.ως αυτό το βαθμό συνεπώς θεωρώ ότι παίζουμε μπάλα στη μία μέρα αυτονομία πάνω κάτω, αν δεν το χρησιμοποιείς όλη την ώρα άνετα κρατάει περισσότερο. Επίσης αν είσαι όλη μέρα με WiFi και βλέπεις YouTube πιάνεις εύκολα 5 ώρες sot.ολα αυτά δε λένε τίποτα όμως νομίζω.το κινητό τα σπάει γενικά και φορτίζει και αστραπιαία....άσε που ψήνομαι να πάρω και φορτιστή qc4 που υποστηρίζει για να τον δοκιμάσω.απλα φοβάμαι ότι θα καταπονηθεί περισσότερο η μπαταρία...

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Mi8 έχει καλύτερη κάμερα από το Mi A3; Έχω το δεύτερο και είμαι τέρμα ικανοποιημένος αλλά τώρα που έχει πέσει στα ~215 το Mi8 σκέφτομαι την αλλαγή κυρίως λόγω πιο δυνατού επεξεργαστή και καλύτερης οθόνης. (η οποία όμως είναι άχρηστη στο Netflix σωστά; )

 

Αν μιλάμε για νύχτα ναι λόγω ois. Έχει καλό φακό το Α3 αλλά χωρίς ois τη νύχτα όπως κ όλη η σειρά mi είναι χειρότερη από το mi 8. Εγώ προσπαθησα να τι κρατήσω δύο φορές το mi 8αλλα η αυτονομία του είναι αποτρεπτική

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θεωρώ την μπαταρία πολύ καλή, στο μόνο θέμα που έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα είναι με τα δεδομένα, όταν είναι ανοιχτά, εκεί φεύγει νεράκι η μπαταρία.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω το τόσο μεγάλο θέμα με τη μπαταρία που έχουν μερικοι. Η μπαταρία είναι αντικειμενικά αξιοπρεπής και με την γρήγορη φόρτιση σε 10 λεπτα όσο είσαι τουαλέτα για κατούρημα του δίνεις ένα έξτρα 20-25%. Εγώ το φορτίζω εδώ και ένα χρόνο έτσι και κανενα θέμα με τη μπαταρία. Το παίζω μεταξύ 20-80% συνέχεια με μικρές 10-30 λεπτά φορτίσεις.

 

Σε κάμπινγκ είστε και δεν έχετε πρίζα?

Link to comment
Share on other sites

+1000000 σε από μένα. Όλο με αυτή τη μπαταρία ασχολούμαστε. Πάρτε ένα Nokia 3300 να κρατάει μια βδομάδα.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια εσας στην aod σας δειχνει τα εικονιδια απο notifications? απο viber messenger και κλησεις? εχω κανει ολες τις ρυθμισεις και δεν δειχνει τιποτα...

το ειπα και παιο πριν οτι απο ειδοποιησεις χαλαι μαυρα σε μενα το miui11....δεν ξερω τι φταιει,,,

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για νύχτα ναι λόγω ois. Έχει καλό φακό το Α3 αλλά χωρίς ois τη νύχτα όπως κ όλη η σειρά mi είναι χειρότερη από το mi 8. Εγώ προσπαθησα να τι κρατήσω δύο φορές το mi 8αλλα η αυτονομία του είναι αποτρεπτική

Οπότε υποθέτω ότι και στο βίντεο θα είναι ανώτερο πάλι λόγω OIS.

 

Κάτι τελευταίο. Διάβαζα reviews πριν και κάνανε αναφορά σε έντονο thermal throttling και υψηλές θερμοκρασίες. Τι παίζει με αυτό το θέμα; Ισχύουν όντως; Υπήρχαν θέματα στην αρχή και φτιάχτηκαν μετά μέσω update πχ;

Link to comment
Share on other sites

παιδια εσας στην aod σας δειχνει τα εικονιδια απο notifications? απο viber messenger και κλησεις? εχω κανει ολες τις ρυθμισεις και δεν δειχνει τιποτα...

το ειπα και παιο πριν οτι απο ειδοποιησεις χαλαι μαυρα σε μενα το miui11....δεν ξερω τι φταιει,,,

 

Έχω το ίδιο θέμα, ειδοποιήσεις όποτε του καπνίσει εμφανίζονται στην AOD.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο θέμα, ειδοποιήσεις όποτε του καπνίσει εμφανίζονται στην AOD.
Viber δεν έδειχνε ποτέ και ούτε τώρα το πρόσθεσαν ,το μόνιμο μου παραπονο

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Viber δεν έδειχνε ποτέ και ούτε τώρα το πρόσθεσαν ,το μόνιμο μου παραπονο

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποιο πολύ φιγούρα παρά ουσία τo aod...υπάρχει κάποια λύση για σωστές ειδοποιήσεις?έλεος ...τοσες αναβαθμίσεις και ακόμα το πρόβλημα παραμένει με το miui ακόμα και στην 11...με custom miui.eu είναι καλύτερα τα πράγματα με τα notifications?

 

.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε υποθέτω ότι και στο βίντεο θα είναι ανώτερο πάλι λόγω OIS.

 

Κάτι τελευταίο. Διάβαζα reviews πριν και κάνανε αναφορά σε έντονο thermal throttling και υψηλές θερμοκρασίες. Τι παίζει με αυτό το θέμα; Ισχύουν όντως; Υπήρχαν θέματα στην αρχή και φτιάχτηκαν μετά μέσω update πχ;

 

Εντάξει στο βίντεο μπαίνεις μετά στο Google photos κ τελειώνει το παραμύθι. Yπερθερμανση δεν είχε το mi 8 σε νορμάλ συνθήκες. Μονο σε συνθήκες με πάρα πολύ ζέστη που όλα τα κινητά έχουν έτσι κ αλλιώς

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...