Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Φίλε μου στα confines έχεις το ίδιο link πάλι για την κάμερα εγώ έχω κατεβάσει την κάμερα και κάποια confings αλλά όταν πάω να δουλέψω δεν μου τα παίρνει κάνει την επαναλειτουργία η κάμερα αλλά είναι στο πρώτο confing πάλι...μήπως κάνω κάτι λάθος;

Πήγα στον φάκελο της gcam έσβησα τα παλιά config και έκανα αποσυμπίεση τα αρχεία στον φάκελο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κάντε απεγκατασταση το carousel.apk απο την προσαφερεση προγραμμάτων και όλα θα φτιάξουν!

 

Δεν μπορώ. Να καταλάβω μπορείς να δώσεις λίγο περισσότερες πληροφορίες πως βήμα βήμα ..

Link to comment
Share on other sites

Το άλλαξα το link, είχες δίκιο. Το αποσυμπιέζεις και όπως είναι ο φάκελος GCam τον βάζεις στον αρχικό φάκελο του κινητού. Μπαίνεις στην GCam δίνεις όλα τα δικαιώματα και μετά αν θες κάνεις restore κάποια από τα 4 Configs. Αν σε πετάει έξω κάνε μια εκκαθάριση δεδομένων και ξαναπροσπαθησε. Εχεις και άλλη GCam πάνω εγκατεστημένη?

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το άλλαξα το link, είχες δίκιο. Το αποσυμπιέζεις και όπως είναι ο φάκελος GCam τον βάζεις στον αρχικό φάκελο του κινητού. Μπαίνεις στην GCam δίνεις όλα τα δικαιώματα και μετά αν θες κάνεις restore κάποια από τα 4 Configs. Αν σε πετάει έξω κάνε μια εκκαθάριση δεδομένων και ξαναπροσπαθησε. Εχεις και άλλη GCam πάνω εγκατεστημένη?

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα, ευχαριστώ για τα links, έχω περάσει τα configs, τα φορτώνει κανονικά αλλα πάντα μου έχει τις ίδιες ρυθμίσεις, ασχετα με ποιο config δουλέυω, είναι φυσιολογικό αυτο?

 

Thumbs up για το uninstall tou carousel!

Link to comment
Share on other sites

Το άλλαξα το link, είχες δίκιο. Το αποσυμπιέζεις και όπως είναι ο φάκελος GCam τον βάζεις στον αρχικό φάκελο του κινητού. Μπαίνεις στην GCam δίνεις όλα τα δικαιώματα και μετά αν θες κάνεις restore κάποια από τα 4 Configs. Αν σε πετάει έξω κάνε μια εκκαθάριση δεδομένων και ξαναπροσπαθησε. Εχεις και άλλη GCam πάνω εγκατεστημένη?

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με αυτό τον τρόπο το κάνω αλλά τίποτα και εμένα με το που κάνω restore μου βγάζει ένα μνμ για το gmm24 και δεν μου περνάει τις ρυθμίσεις ...το έκανα ακριβώς όπως είπες.οχι δεν έχω άλλη gcam πάνω

Edited by koyjkoyk
Link to comment
Share on other sites

Εχετε περάσει όλους τους φακέλους που έχει μέσα ο φάκελος GCam μετά το ξεζιπάρισμα? Και 2 τροποποιημένα config με την βοήθεια συμφουρητών και αυτό σχεδιασμών δικών μου. Το night mode τα σπάει.

 

https://mega.nz/#!JEYGEYqJ!0r5sAvpNt6iW9SNur722cqINgBIbBh5qkY9IIVa52Zo

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχετε περάσει όλους τους φακέλους που έχει μέσα ο φάκελος GCam μετά το ξεζιπάρισμα? Και 2 τροποποιημένα config με την βοήθεια συμφουρητών και αυτό σχεδιασμών δικών μου. Το night mode τα σπάει.

 

https://mega.nz/#!JEYGEYqJ!0r5sAvpNt6iW9SNur722cqINgBIbBh5qkY9IIVa52Zo

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να σε ρωτήσω όταν περνάς το config πχ για night mode μετά χρησιμοποιείς το night mode της gcam η βαράς με την κάμερα την αρχική;και δεύτερον κάθε φορά που περνάω confing μου απενεργοποιεί φλας και λοιπά γίνεται και σε εσένα ;

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω όταν περνάς το config πχ για night mode μετά χρησιμοποιείς το night mode της gcam η βαράς με την κάμερα την αρχική;και δεύτερον κάθε φορά που περνάω confing μου απενεργοποιεί φλας και λοιπά γίνεται και σε εσένα ;
Όταν βάζω το night config χρησιμοποιώ το night mode. Φλας γενικώς δεν βάζω οπότε δεν ξέρω να σου απαντήσω.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω μερικά τέστ σήμερα να δω πως τα πηγαίνει σε ευχαριστώ πάντως για τον χρόνο σού.

Αυτό που έκανα και λύθηκε είναι έσβησα όλο τον φάκελο gcam , αποσυμπίεση το αρχείο και μετακίνηση τον φάκελο gcam του αρχείου..

Link to comment
Share on other sites

Εχετε περάσει όλους τους φακέλους που έχει μέσα ο φάκελος GCam μετά το ξεζιπάρισμα? Και 2 τροποποιημένα config με την βοήθεια συμφουρητών και αυτό σχεδιασμών δικών μου. Το night mode τα σπάει.

 

https://mega.nz/#!JEYGEYqJ!0r5sAvpNt6iW9SNur722cqINgBIbBh5qkY9IIVa52Zo

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως έχει κάποιος περισσότερες πληροφορίες για την εγκατάσταση της gcam ?απ'.οσο καταλαβαίνω δεν είναι μια απλή εγκατάσταση εφαρμογής που μετά απλά ανοίγει...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάποιος περισσότερες πληροφορίες για την εγκατάσταση της gcam ?απ'.οσο καταλαβαίνω δεν είναι μια απλή εγκατάσταση εφαρμογής που μετά απλά ανοίγει...
Ναι βρε παιδιά ας κάνει κάποιος που γνωρίζει το θέμα έναν ολοκληρωμένο οδηγό εγκατάστασης της gcam.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το οδηγό βρε παιδιά? Μια απλή εγκατάσταση εφαρμογής είναι? Και από κει και πέρα παίζεις με τις ρυθμίσεις αν θες.

 

https://medium.com/@topgusich/7-0-google-camera-settings-dc84e67c820e

 

Και ένας οδηγός με το τι σημαίνουν κάποιες ρυθμίσεις. Και προτεινόμενες.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω τη miui 9.6.7. Είναι η τελευταία;
9.9.27 είναι η τελευταία από miui.gr το οποίο ακολουθεί την παγκόσμια dev

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την επαναφορά της προκαθορισμένης ταπετσαρίας στην οθόνη κλειδώματος μήπως σας κάνει και νούμερα με το WiFi μετά το update; έχω θέμα τελευταία στο σπίτι που πριν έπιανα σημα σε όλα τα δωμάτια, τώρα δυσκολεύεται πολύ και το χάνει συνέχεια στα πιο μακρινά σημεία.
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την επαναφορά της προκαθορισμένης ταπετσαρίας στην οθόνη κλειδώματος μήπως σας κάνει και νούμερα με το WiFi μετά το update; έχω θέμα τελευταία στο σπίτι που πριν έπιανα σημα σε όλα τα δωμάτια, τώρα δυσκολεύεται πολύ και το χάνει συνέχεια στα πιο μακρινά σημεία.

 

όχι φίλε ,ολα οπως πριν με το update...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφερομαι να αγορασω την συσκευη. Εχει μελανα σημεια; πρεπει να προσεξω κατι; υπηρξαν ελλατωματικες παρτιδες;; τελικα στην καμερα εχει οις η εις;; ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφερομαι να αγορασω την συσκευη. Εχει μελανα σημεια; πρεπει να προσεξω κατι; υπηρξαν ελλατωματικες παρτιδες;; τελικα στην καμερα εχει οις η εις;; ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
Έτσι όπως θέτεις γενικά τις απορίες σου ο καθένας θα σου πει το μακρύ του και το κοντό του ανάλογα με το τι παράπονα μπορεί να έχει προσωπικά. Ρωτα πιο ειδικά.Στα υπόλοιπα ερωτήματα σου:δεν έχω ακούσει τίποτα για ελαττωματικές παρτίδες και η συσκευή έχει οπτικό σταθεροποιητή εικόνας (ois)

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα 289€ σημερινή τιμή της έκδοσης των 128gb ,πραγματικά θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχει άλλη συσκευή που μπορεί να τα βάλει με το mi8...

Πιστεύω ειναι από τα λίγα κινητά της αγοράς που σε τόσο προσιτή τιμή προσφέρουν τόσα πολλά.Αρνητικα αν θέλει κάποιος (προφανώς)θα βρει ,το θέμα είναι ότι το hardware του κινητού και οι επιδόσεις του είναι για τουλάχιστον μία κατηγορία τιμής επάνω (ναι,ακόμα και μετά από έναμιση χρόνο που θα παίξει το σαφώς κατώτερο xiaomi redmi note 8 στα 250€ ,το δικο μας θα συνεχίζει να πουλάει σαν τρελο...)

Για μένα όταν αγόρασα το κινητό έπαιξαν καθοριστικό ρόλο οι (ομολογουμένως ) πολλές κριτικές οι οποίες στο 90% ήταν θετικοτατες.Ο νόμος της αγοράς λέει ότι όταν κάτι πουλάει τόσο πολύ ...μάλλον κάνει κάτι πολύ καλά (η έχει τρομερό marketing :D )

Link to comment
Share on other sites

Δυνατή συσκευή το mi8 αλλά αν ασχολείσαι με φωτογραφία δες κ το mi9 ο ευρυγωνιος αξίζει

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δυνατή συσκευή το mi8 αλλά αν ασχολείσαι με φωτογραφία δες κ το mi9 ο ευρυγωνιος αξίζει

 

ακουσα για χειροτερη μπαταρια στο mi9.φωτογραφιες σαφως και θελω καλες αλλα πιστευω με το μι8 θα κανω την δουλεια μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...