Jump to content

Handheld PC (HP Jornada 680, 720 κ.α.)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:w00t::up::yahoo:

 

αν και δεν κατάλαβα εάν κάνει κ για 720...φωτό από την οθόνη με λίνουξ έχουμε;

 

για 720 το μαγειρεύουν ακόμα,

 

αν είχες ένα 680 όμως θα έπαιζε!

 

Πλάκα έχει:)

 

 

 

για όσους το επιχειρήσουν, πάρτε ένα full backup και χρησιμοποιείστε μία δεύτερη CF.

Προσέξτε η CF να μην είνει τελευταίας γενιάς κι όχι πάνω από 256mb.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 124
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μην ρίχνεις φωτοβολίδες. :p

 

Εντυπώσεις; Συμβατότητες; Προγράμματα;

 

Προλαβαίνω να πάρω ένα 680???

 

Περίμενες το 1999 ότι το 2007 θα ασχολιόσουν ακόμα με το Jornada? :p

Link to comment
Share on other sites

για 720 το μαγειρεύουν ακόμα,

 

αν είχες ένα 680 όμως θα έπαιζε!

 

Πλάκα έχει:)

 

 

 

για όσους το επιχειρήσουν, πάρτε ένα full backup και χρησιμοποιείστε μία δεύτερη CF.

Προσέξτε η CF να μην είνει τελευταίας γενιάς κι όχι πάνω από 256mb.

 

το πέταξα.

 

κακά τα ψέμματα χωρίς προγράμματα...ούτε για τασάκι.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Βρήκα ένα nec mobile pro 900 για αγορά.Βασικά η δουλειά που το θέλω είναι για remote control desktop του pc από την δουλειά μου.Με το Ppc hp6915 που έχω μπορώ μέσω του logmein να κάνω remote control αλλά είναι μικρή η οθόνη και κουράζει.Οπότε ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να συνδεθώ στο ιντερνετ από το nec mobile μέσω του ppc η οποιουδήποτε κινητού με gprs και ακόμα καλύτερα αν υπάρχει κάποιου είδος αντάπτορας ώστε να μπορώ να βάλω την sim κάρτα και να συνδεθω με gprs.Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Χ1ι-ROM-NEW V-LITE 4.3 COBALT HARDCORE EDITION FINAL (Stable)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους.Βρήκα ένα nec mobile pro 900 για αγορά.Βασικά η δουλειά που το θέλω είναι για remote control desktop του pc από την δουλειά μου.Με το Ppc hp6915 που έχω μπορώ μέσω του logmein να κάνω remote control αλλά είναι μικρή η οθόνη και κουράζει.Οπότε ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να συνδεθώ στο ιντερνετ από το nec mobile μέσω του ppc η οποιουδήποτε κινητού με gprs και ακόμα καλύτερα αν υπάρχει κάποιου είδος αντάπτορας ώστε να μπορώ να βάλω την sim κάρτα και να συνδεθω με gprs.Ευχαριστώ εκ των προτέρων

φιλε μου καλησπερα.εχω παρει και εγω ενα nec αλλα δεν μπορω να το κανω συγχρονισμο με το laptop μου για να περναω μεσα επαφες και emails.με ποιο προγραμμα να το κανω γιατι με το activesync δεν γινεται τιποτα.ξερει κανεις κατι για αυτο?ευχαριστω.

http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το περιμένω από μέρα σε μέρα.Μόλις το πάρω θα αρχίσω το ψάξιμο και θα σου πώ.ξέρεις αν υπάρχει κάποια συμβατή gprs κάρτα για να συνδεόμαστε με Gprs?
Χ1ι-ROM-NEW V-LITE 4.3 COBALT HARDCORE EDITION FINAL (Stable)
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως οχι.δεν γνωριζω.βασικα περιμενω μια cf για να το συνδεω με wifi αλλα για gprs oxi.
http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ψάχνω απεγνωσμένα εδώ και καιρό ένα jornada (720, 728) να αγοράσω...

Δεν μπορώ να βρω πουθενά! Μπορεί να βοηθήσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό να μην βρίσκεις. Ποιος θα το πούλαγε; Εγώ π.χ. το δικό μου δεν το χρησιμοποιώ, αλλά γιατί να το πουλήσω; Για να βγάλω τι; 20€? Προτιμώ να το έχω για ενθύμιο. :)

 

Στο e-bay δοκίμασες; Αν βρεις τελικά, δώσε ΤΕΡΑΣΤΙΑ προσοχή στην μπαταρία, για να μην είσαι με τον φορτιστή στο χέρι.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως να το κανω συγχρονισμο με το pc μου?δεν μπορω να κανω τιποτα.:(
http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι σε δυσκολεύει; Το activesync το έχεις εγκαταστήσει;

 

Τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις;

Link to comment
Share on other sites

εχω το activesync το οποιο δουλευει κανονικα με καθε windows mobile συσκευη που εχω.μολις ομως συνδεω το nec mobile 900 στο laptop,απλα ψαχνει για το sofrtware σαν να βαζεις μια συσκευη usb.και φυσικα στο τελος δεν βρισκει τιποτα.και το activesync επισης δεν βρισκει τιποτα.μηπως χρειαζεται καποιο αλλο software?
http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτό το έκανε κι εμένα τελευταία.

 

παλαιότερα το είχα λύσει βάζοντας παλαιοτέρα έκδοση του activesync.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό να μην βρίσκεις. Ποιος θα το πούλαγε; Εγώ π.χ. το δικό μου δεν το χρησιμοποιώ, αλλά γιατί να το πουλήσω; Για να βγάλω τι; 20€? Προτιμώ να το έχω για ενθύμιο. :)

 

Στο e-bay δοκίμασες; Αν βρεις τελικά, δώσε ΤΕΡΑΣΤΙΑ προσοχή στην μπαταρία, για να μην είσαι με τον φορτιστή στο χέρι.

Δεν έχω ιδέα από ebay! Μόνο για Ελλάδα ψάχνω.

 

Απλά έκανα το ποστ εδώ μέσα μπας και το πούλαγε κανένας....

Αλλά τζίφος..

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω και ετσι.ευχαριστω πολυ φιλε μου.επισης υπαρχει καμια εκδοση msn για windows ce?
http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

νομίζω υπάρχει το imov messenger που είναι και δωρεάν, αλλά δενξέρω αν δουλεύει πλέον.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς φίλος μήπως τι γίνεται με Ελληνικά στο NecMobilePro 900c που έχει windows ce 4.2?H τουλάχιστον Ελληνικό πληκτρολόγιο?Φίλε Touloumelek αν δεν βρεις τους drivers pm me να σου τους στείλω.Μιλάω για το 900c
Χ1ι-ROM-NEW V-LITE 4.3 COBALT HARDCORE EDITION FINAL (Stable)
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς φίλος μήπως τι γίνεται με Ελληνικά στο NecMobilePro 900c που έχει windows ce 4.2?H τουλάχιστον Ελληνικό πληκτρολόγιο?Φίλε Touloumelek αν δεν βρεις τους drivers pm me να σου τους στείλω.Μιλάω για το 900c

Από ό,τι είχε πει ο στράτους ο οποίος επίσης είχε το ΜΡ900, τα ελληνικά του Jornada 7xx δουλεύουν κανονικά και στο NEC.

 

Τα έχω ανεβάσει σε μια βαλίτσα στον pathfinder, τα λινκ βρίσκονται σε αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Από ό,τι είχε πει ο στράτους ο οποίος επίσης είχε το ΜΡ900, τα ελληνικά του Jornada 7xx δουλεύουν κανονικά και στο NEC.

 

Τα έχω ανεβάσει σε μια βαλίτσα στον pathfinder, τα λινκ βρίσκονται σε αυτό το θέμα.

 

Ευχαριστώ αλλά τα δοκίμασα και δεν παίζουν.Δεν ξέρω τι φταίει.Τουλάχιστον πληκτρολόγιο κάνει δουλειά το AEKMAP.

Χ1ι-ROM-NEW V-LITE 4.3 COBALT HARDCORE EDITION FINAL (Stable)
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως να το κανω συγχρονισμο με το pc μου?δεν μπορω να κανω τιποτα.:(

 

Δοκίμασε μ αυτό.Εμένα μου έκανε δουλειά.

 

http://support.necam.com/downloads/search/default.htm?header=False&CIRestriction=692

 

;)

Χ1ι-ROM-NEW V-LITE 4.3 COBALT HARDCORE EDITION FINAL (Stable)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά τα δοκίμασα και δεν παίζουν.Δεν ξέρω τι φταίει.Τουλάχιστον πληκτρολόγιο κάνει δουλειά το AEKMAP.

Τι εννοείς δεν παίζουν;

 

Ίσως να μην παίζει η ελληνοποίηση του λειτουργικού (πράγμα όχι περίεργο) αλλά να γράφεις πρέπει να μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν παίζουν;

 

Ίσως να μην παίζει η ελληνοποίηση του λειτουργικού (πράγμα όχι περίεργο) αλλά να γράφεις πρέπει να μπορείς.

 

Οχι.Δεν μπορούσα να γράψω.To keyboard νέκρωσε και δεν έγραφε ούτε Ελληνικά ούτε Αγγλικά.Πάντως με το AekMap είναι μια χαρά.Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον;)

Χ1ι-ROM-NEW V-LITE 4.3 COBALT HARDCORE EDITION FINAL (Stable)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
εαν ενδιαφερει καποιον εχω ενα nec mobile 900 pro το οποιο δεν χρησιμοποιω.αν ενδιαφερεται καποιος ας μου στειλει mail στο touloumelec@yahoo.gr
http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...