Jump to content

Honor 10


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 471
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!

Θέλω να ρωτήσω αν έχει πάρει κάποιος τζαμακι full frame από εδώ σκρουτζ που έχει 2-3, mofi, terrapin κτλ.. Αυτά είναι με κόλλα σε όλο το τζαμακι ή μόνο περιμετρικά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Θέλω να ρωτήσω αν έχει πάρει κάποιος τζαμακι full frame από εδώ σκρουτζ που έχει 2-3, mofi, terrapin κτλ.. Αυτά είναι με κόλλα σε όλο το τζαμακι ή μόνο περιμετρικά;

Να πω την αλήθεια έχω πάρει ένα full frame της cafele από AliExpress και ένα no name.Τα περιμένω σύντομα οπότε θα γράψω τις εντυπώσεις μου.Απο Ελλάδα δε μπορώ να σε βοηθήσω δυστυχως

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κατοχος του κινητου και εγω απο σημερα,θελω να ρωτησω αν υπαρχει ενεργοποιηση σκουρου θεματος στις ρυθμισεις του τηλεφωνου.Ειχα το mate 20 και υπηρχε στις επιλογες της μπαταριας.Ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by gfilip
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μ ενδιαφέρει η συσκευή για φίλο, μπορεί να πεις κάποιος 2 λόγια. Αν αξίζει η αγορά της σήμερα και τι προβλήματα έχει? Δυστυχώς δεν υπάρχουν πολλές καλές συσκευές σ αυτό το μέγεθος

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω σκεφτομαι να το αγορασω.Οντως γι'αυτα που προσφερει φιλε εχει ιδανικο μεγεθος στο χερι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εγω σκεφτομαι να το αγορασω.Οντως γι'αυτα που προσφερει φιλε εχει ιδανικο μεγεθος στο χερι.Αληθεια,εχει καλυτερη οθονη απ'το p10;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια πολλά σε όλους.

Το τελευταίο καιρό παρατήρησα μια κίτρινη γραμμή (σα μουτζούρα) σε άσπρο φόντο στο πάνω αριστερό μέρος της οθόνης του κινητού. Σε αντίστοιχο μαύρο φόντο δε βγάζει τίποτα. Μου θυμίζει κάτι από τις κιτρινίλες που έβγαζε η οθόνη του LG G2 που είχα πριν κάτι χρονάκια. Έχει κανείς αντιμετωπίσει παρόμοιο θέμα; πως μπορώ να "τεστάρω" την οθόνη αν όλα τα pixel ειναι ok ή αν συμβαίνει κάτι άλλο; δε ξέρω αν πρέπει να βιαστώ να το στείλω για έλεγχο ή να περιμένω να δω αν χειροτερέψει το πρόβλημα

 

Φίλε μου κάτοχος της συσκευής 10 μήνες, πριν ενα δίμηνο ξεκίνησε να σχηματίζεται η κιτρινίλα (πάνω δεξια), περίμενα εναμιση μήνα περιπου, εγινε χειρότερη και το εστειλα στο service (procordia) οπου ζήτησα και έλεγχο μπαταρίας γιατί κρατουσε πολύ λίγο. Σε 2 μερες το είχα στα χέρια μου με καινουργια οθόνη, μπαταρία και frame. Είναι θέμα hardware οπότε στείλτο άμεσα.

Ε και μετα το πουλησα.

Edited by manosgagalis
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μ ενδιαφέρει η συσκευή για φίλο, μπορεί να πεις κάποιος 2 λόγια. Αν αξίζει η αγορά της σήμερα και τι προβλήματα έχει? Δυστυχώς δεν υπάρχουν πολλές καλές συσκευές σ αυτό το μέγεθος

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Εξαρτάται από που κάνεις αναβάθμιση. Αν είσαι από 4πύρηνο με 1 ή 2 gb ram αυτό θα φανεί ότι είναι "Prosche". Αν επίσης είσαι/είναι με κινητό που έχει π.χ 8mp κάμερα και πάρει αυτό τότε σίγουρα θα ενθουσιαστεί. Σε γενικές γραμμές είναι ένα πολύ καλό κινητό, τραβάει καλές φωτογραφίες ειδικά την ημέρα, αν πάρει την έκδοση με τα 128gb θα έχει πολύ χώρο για να βάλει ότι θέλει μέσα. Επιλογές όπως 4k video εμένα δεν με έχουν εξυπηρετήσει σε κάτι μέχρι στιγμής.

Εξαρτάται πάντα τι θέλει από ένα κινητό...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Την καλησπέρα μου....

Μερικές ερωτήσεις προς τους κατόχους Honor 10 μιας που το πήρα για τη σύζυγο και προσπαθώ να βγάλω άκρη.

- Οι αριθμοί από 1 έως το 5 που εμφανίζονται ακριβώς δίπλα στο σήμα του wifi, τι ακριβώς είναι;

- Dark mode παίζει στο συγκεκριμένο κινητό; Προφανώς όχι, ε;

Διάβασα κάπου για ένα θέμα κάποιου maurydes αλλά δεν κατάλαβα πως γίνεται να το εγκαταστήσω.

- Σε κάμερα και βίντεο, τι ανάλυση ΜΡ επιλέγετε; Βλέπω ότι έχει αρκετές επιλογές.

- Ενώ της έχω βάλει αριθμητική ειδοποίηση, εμφανίζονται μονίμως κουκίδες και ποτέ αριθμοί. Συμβαίνει σε όλους αυτό;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου....

Μερικές ερωτήσεις προς τους κατόχους Honor 10 μιας που το πήρα για τη σύζυγο και προσπαθώ να βγάλω άκρη.

- Οι αριθμοί από 1 έως το 5 που εμφανίζονται ακριβώς δίπλα στο σήμα του wifi, τι ακριβώς είναι;

- Dark mode παίζει στο συγκεκριμένο κινητό; Προφανώς όχι, ε;

Διάβασα κάπου για ένα θέμα κάποιου maurydes αλλά δεν κατάλαβα πως γίνεται να το εγκαταστήσω.

- Σε κάμερα και βίντεο, τι ανάλυση ΜΡ επιλέγετε; Βλέπω ότι έχει αρκετές επιλογές.

- Ενώ της έχω βάλει αριθμητική ειδοποίηση, εμφανίζονται μονίμως κουκίδες και ποτέ αριθμοί. Συμβαίνει σε όλους αυτό;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας.

Δίπλα από το wifi τα νούμερα που έχει το δικό μου είναι η ταχύτητα που 'στέλνεις-παίρνεις' εκείνη την στιγμή σε kb/s...

Στις κάμερες εγώ προσωπικά έχω μέγιστη ανάλυση και φωτογραφιών και βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

- Dark mode παίζει στο συγκεκριμένο κινητό; Προφανώς όχι, ε;

Διάβασα κάπου για ένα θέμα κάποιου maurydes αλλά δεν κατάλαβα πως γίνεται να το εγκαταστήσω.

 

https://forum.xda-developers.com/mate-20/themes/deep-black-emui-9-theme-t3877187

 

''download theme hwt file and put in Huawei/themes folder then open theme manager and navigate to your themes chose it and install after installation is done reboot your device .''

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δίπλα από το wifi τα νούμερα που έχει το δικό μου είναι η ταχύτητα που 'στέλνεις-παίρνεις' εκείνη την στιγμή σε kb/s...

Όχι, δεν εννοώ αυτό. Την ταχύτητα δίκτυου άλλωστε, την έχω απενεργοποιημενη.

Δες την παρακάτω φωτό για να καταλάβεις. Συνήθως είναι μεταξύ 1 και 2 αλλά πηγαίνει και μέχρι το 5.

 

 

Στις κάμερες εγώ προσωπικά έχω μέγιστη ανάλυση και φωτογραφιών και βίντεο.

Στις φωτό κατανοητό.

Στο βίντεο όμως, αν δεν επιλέξεις 4Κ, ποιο από τα 1080p επιλέγεις;

Ευχαριστώ και πάλι.

3d371df82dc184433675e0c1d603d831.jpg

 

Στάλθηκε από το Honor 10

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

.....και κάτι ακόμα.

Αυτό που βγάζει μόνιμα κουκίδες παρόλο που έχεις επιλέξει αριθμητική ειδοποίηση, το έχετε όλοι;

 

 

Στάλθηκε από το Honor 10

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

.....και κάτι ακόμα.

Αυτό που βγάζει μόνιμα κουκίδες παρόλο που έχεις επιλέξει αριθμητική ειδοποίηση, το έχετε όλοι;

 

 

Στάλθηκε από το Honor 10

 

Τα εχεις μπερδεψει λιγακι.

Ρυθμισεις->Ειδοποιησεις->Εικονιδ. εφαρμ. με σημ.->τροπος εμφανισης σηματος->

Εδω επιλεγεις τον τροπο εμφανισης ειδοποιησης στα εικονιδια των εφαρμογων

Μη αναγνωσμενα μηνυματα ειναι τα νουμερα

Μηνυμα ειδοπ. ειναι η βουλα/ενδειξη/κουκιδα

Προσοχη οτι η βουλα δουλευει σε ολες τις εφαρμογες ενω τα νουμερα οχι σε ολες

Οταν το γυρισεις στα νουμερα θα δεις στο μενου που εισαι απο κατω τις εφαρμογες που υποστηριζει ο launcher

Οσες εφαρμογες δεν ειναι στην λιστα αυτη δεν θα εχουν στο εικονιδιο τους καποιου ειδους ενδειξη για ειδοποιηση

Εσυ τωρα το εχεις στο Μηνυμα ειδοπ. και γι'αυτο σου δειχνει την κουκιδα

 

Ρυθμισεις->Ειδοποιησεις->Περισσοτερες ρυθμισεις ειδοποιησεων->Μεθοδος ειδοποιησης->

Εδω επιλεγεις τον τροπο ειδοποιησης στην μπαρα (διπλα απο το WiFi και το σημα)

Εικονιδια ειναι να εμαφανιζεται το εικονιδιο της καθε εφαρμογης

Αριθμοι ειναι να εμφανιζεται ενα νουμερο με το πληθος των ειδοποιησεων

Καμια ειναι να μην εμφανιζεται καθολου τιποτα

Εσυ τωρα εχεις το Αριθμοι και γι'αυτο σου δειχνει ενα νουμερο

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ευχαριστώ πολυ ρε φίλε. Κατατοπιστικοτατος.

Να είσαι καλά.

 

 

Στάλθηκε από το Honor 10

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει να περάσει κανείς gcam στο honor 10; Διαβάζω ότι δε χρειάζεται ρουτ, ξεκλείδωμα και τα λοιπά.

Που βρίσκονται στο μενού οι παρακάτω ρυθμίσεις ώστε να ενεργοποιήσεις το api 2; 031a45a183c8ebc4f897a9aa4ee2abbb.jpg

 

Στάλθηκε από το Honor 10

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει να περάσει κανείς gcam στο honor 10; Διαβάζω ότι δε χρειάζεται ρουτ, ξεκλείδωμα και τα λοιπά.

Που βρίσκονται στο μενού οι παρακάτω ρυθμίσεις ώστε να ενεργοποιήσεις το api 2; 031a45a183c8ebc4f897a9aa4ee2abbb.jpg

 

Στάλθηκε από το Honor 10

 

Σε εμενα δεν χρειαστηκε καμια ρυθμιση, το camera api 2 ηταν ηδη ενεργοποιημενο (ολα στοκ, Pie, Honor 10, firmware 223).

Κατεβαζεις το αππ και το τρεχεις, δεν δουλευουν ολα τα camera modes (οπως συμβαινει σε ολες τις gcam) ομως να ξερεις.

Γενικα δεν ειδα μεγαλες διαφορες με την στοκ καμερα αππ, νομιζω το post processing sta firmware της huawei ειναι σε πολυ υψηλα επιπεδα ετσι και αλλιως σε στοκ καμερα αππ οποτε οι οποιες βελτιωσεις ειναι μηδαμηνες (και σε μερικες ληψεις ειναι καλυτερη η στοκ ετσι και αλλιως)

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα.

Είχα ακούσει πολύ καλά λόγια για την κάμερα του honor 10 αλλά τώρα που το έπιασα στα χέρια μου, δεν μπορώ να πω ότι ξετρελαθηκα.

Ναι μεν βγάζει πολύ καθαρές φωτό, αλλά βλέπω ότι είναι αρκετά φωτεινές.

Μιλάω πάντα στο auto.

Μου δίνει την εντύπωση ότι πολλές φορές δυσκολεύεται να εστιάσει καλά.

Λίγο να κουνηθείς εσύ ή αυτός που πρόκειται να φωτογραφήσεις, προσπαθεί να εστιάσει ξανά και ξανά με αποτέλεσμα κάποιες φωτό να παίρνουν φως.

Δεν ξέρω αν το περιγράφω καλά

Μπορεί να δηλαδή να βγάλω 4-5 απανωτές φορές την ίδια φωτό, μα καμία από τις πέντε δε θα είναι ίδια με την άλλη.

Πολλές φορές δηλαδή είμαι αναγκασμένος να εστιάσω σε κάτι πιο σκοτεινό και μετά να στρέψω το κινητό στο αντικείμενο που θέλω να φωτογραφίσω, τραβώντας γρήγορα προτού προλάβει να πάρει φως.

 

Στάλθηκε από το Honor 10

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω πάρει και εγω εδω και 3 μέρες την συσκευη... Την πήρα για backup μιας και σαν βασική συσκευή εχω P30 pro... Παρατηρώ ότι μετά την 1η φόρτιση άνοιξα την συσκευη και η μπαταρία σε χρόνο μηδεν δηλαδή στο πρώτο λεπτό χρήσης (αλλα χωρίς να κάνω κάτι ιδιαίτερο και χωρίς να εχω βαλει μέσα καν σιμ) έπεσε στο 99%...

Έτσι λειτουργεί και σε σας?

Ρωτάω γιατί εχω συνηθίσει με τα Huawei (σειρές P & MATE) να παραμένει εστω και εικονικά η ένδειξη της μπαταρία για αρκετή ώρα στα 100% και μάλιστα με αρκετή χρήση.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω πάρει και εγω εδω και 3 μέρες την συσκευη... Την πήρα για backup μιας και σαν βασική συσκευή εχω P30 pro... Παρατηρώ ότι μετά την 1η φόρτιση άνοιξα την συσκευη και η μπαταρία σε χρόνο μηδεν δηλαδή στο πρώτο λεπτό χρήσης (αλλα χωρίς να κάνω κάτι ιδιαίτερο και χωρίς να εχω βαλει μέσα καν σιμ) έπεσε στο 99%...

Έτσι λειτουργεί και σε σας?

Ρωτάω γιατί εχω συνηθίσει με τα Huawei (σειρές P & MATE) να παραμένει εστω και εικονικά η ένδειξη της μπαταρία για αρκετή ώρα στα 100% και μάλιστα με αρκετή χρήση.

Αυτό που περιγράφεις συμβαίνει στις συσκευές Huawei-LG και είναι απλά ένα νούμερο.

Θέλω να πω ότι αν παρατηρήσεις σε αυτές τις συσκευές η μπαταρία δείχνει να πέφτει πιο αργά μέχρι το 50% και στη συνέχεια πιο γρήγορα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα αλλα το θέμα είναι ότι συμβαίνει και στο Honor 10 ή όχι?

Γιατί η Honor είναι της Huawei και φαντάστηκα οτι θα λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο δηλαδή να παραμένει η το ποσοστό της μπαταρίας περισσότερο στο 100%...

Οπότε εσύ επιβεβαιωνεις ότι το honor λειτουργεί πιο σωστά και πέφτει άμεσα η μπαταρία στο 99%?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που περιγράφεις συμβαίνει στις συσκευές Huawei-LG και είναι απλά ένα νούμερο.

Θέλω να πω ότι αν παρατηρήσεις σε αυτές τις συσκευές η μπαταρία δείχνει να πέφτει πιο αργά μέχρι το 50% και στη συνέχεια πιο γρήγορα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνώ απόλυτα αλλα το θέμα είναι ότι συμβαίνει και στο Honor 10 ή όχι?

Γιατί η Honor είναι της Huawei με δικό της επεξεργαστή και launcher και φαντάστηκα οτι θα λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο δηλαδή να παραμένει το ποσοστό της μπαταρίας περισσότερο στο 100% οπως σε όλες τις συσκευές της Huawei ...

Οπότε εσύ επιβεβαιωνεις ότι στο honor λειτουργεί πιο σωστά και πέφτει άμεσα η μπαταρία στο 99% την στιγμή που πρέπει?

Ή η συσκευή μου έχει κάποιο θέμα με την μπαταρία..?

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το έχει η γυναίκα μου και παρατηρώ την ίδια συμπεριφορά με το δικό σου, άρα όχι, δεν έχεις κάποιο πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...