Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εξαιρέσεις τις δακτυλιες που βλέπω στα video πρέπει να είναι ωραίο, 128gb το διάλεξες για πιο φθηνά η δεν σε απασχολεί η χωρητικότητα? Στο λέω γιατί είμαι σε σκέψεις..

128 η 256

δεν με απασχολεί..το βρίσκω αρκετό (πάντα δούλευα με cloud)

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις τις δακτυλιες που βλέπω στα video πρέπει να είναι ωραίο, 128gb το διάλεξες για πιο φθηνά η δεν σε απασχολεί η χωρητικότητα? Στο λέω γιατί είμαι σε σκέψεις..

128 η 256

Είναι καθαρά θέμα τι χρήση κάνεις πιστεύω τα 128 είναι παραπάνω από αρκετά για το μέσο χρήστη

Ειδικά αν παίζει και λίγο cloud δεν θα έχεις θέμα (έχω 8/128 red)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κάνω το fix για το volte από xda. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι είμαι σε windows μέσω bootcamp σε MacBook pro.

Στο σημείο που λέει

5) Open "PDC" in your QPST start menu folder, best to do by right click & "run as administrator"

Select your device, right click on "Oversea-Commercial_DS" and deactivate Sub0 and Sub1

Click on Oversea-Commercial_DS again and click on remove.

Δεν μου δείχνει κανένα device...

Link to comment
Share on other sites

Είναι καθαρά θέμα τι χρήση κάνεις πιστεύω τα 128 είναι παραπάνω από αρκετά για το μέσο χρήστη

Ειδικά αν παίζει και λίγο cloud δεν θα έχεις θέμα (έχω 8/128 red)

 

ΣΕ ευχαριστώ φίλος πολύ ωραίο και το Red

σε λίγο θα το έχω στα χέρια μου και εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κάνω το fix για το volte από xda. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι είμαι σε windows μέσω bootcamp σε MacBook pro.

Στο σημείο που λέει

5) Open "PDC" in your QPST start menu folder, best to do by right click & "run as administrator"

Select your device, right click on "Oversea-Commercial_DS" and deactivate Sub0 and Sub1

Click on Oversea-Commercial_DS again and click on remove.

Δεν μου δείχνει κανένα device...

Εμένα πάλι δεν ανοίγει στον dialer με τον κωδικό *#801# τίποτα!

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κάνω το fix για το volte από xda. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι είμαι σε windows μέσω bootcamp σε MacBook pro.

Στο σημείο που λέει

5) Open "PDC" in your QPST start menu folder, best to do by right click & "run as administrator"

Select your device, right click on "Oversea-Commercial_DS" and deactivate Sub0 and Sub1

Click on Oversea-Commercial_DS again and click on remove.

Δεν μου δείχνει κανένα device...

Έχεις κάνει instal δύο αρχεία που έχει στον υπολογιστή σου; Εγώ όταν το έκανα θυμάμαι ότι έψαχνα device OnePlus6 και δεν το έβρισκα και τελικά τις έκανα τις ρυθμίσεις σε ένα Qualcomm αν θυμάμαι καλά και μου το έκανε

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει instal δύο αρχεία που έχει στον υπολογιστή σου; Εγώ όταν το έκανα θυμάμαι ότι έψαχνα device OnePlus6 και δεν το έβρισκα και τελικά τις έκανα τις ρυθμίσεις σε ένα Qualcomm αν θυμάμαι καλά και μου το έκανε

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Ναι. Εγκατάσταση και τα 2 κανονικά, αλλά τπτ.. Κάτι κάνω λάθος λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα με τον παλιό τρόπο να δω την συσκευή.. Αλλά μου ενεργοποιηθηκε μόνο το volte.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα με τον παλιό τρόπο να δω την συσκευή.. Αλλά μου ενεργοποιηθηκε μόνο το volte.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα με τον παλιό τρόπο να δω την συσκευή.. Αλλά μου ενεργοποιηθηκε μόνο το volte.

Άκυρο..όλα καλά και με το vowifi..έπρεπε να το ενεργοποιήσω από τις ρυθμίσεις της sim

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα με τον παλιό τρόπο να δω την συσκευή.. Αλλά μου ενεργοποιηθηκε μόνο το volte.
Ο παλιός τρόπος ποιος είναι?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο παλιός τρόπος ποιος είναι?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Τον γράφει από κάτω..αλλάζει το ένα zip με παλαιότερη έκδοση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα πάλι δεν ανοίγει στον dialer με τον κωδικό *#801# τίποτα!

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Είσαι rooted? Διάβασα κάτι περιπτώσεις που το κάνει αυτό σε rooted devices..και έχει λύση..κάνε ένα κόπο και διάβασε λίγο το link που έχουν παραθέσει από το XDA

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που ρωτάω και εδώ, αλλά δεν πήρα απάντηση στο άλλο νήμα γιατί προφανώς δεν γνωρίζει κάποιος.

 

Έχω τα ασύρματα ακουστικά της Meizu EP52. Στις επιλογές για προγραμματιστές, στην κατηγορια δικτύωση που έχει κάποιες ρυθμίσεις για το Bluetooth, βοηθάνε πουθενά η δεν παίζουν ρόλο για τα ακουστικά γενικότερα;

 

Παρακάτω στις φωτό, χρειάζεται κάποια αλλαγή ας πούμε η ως έχουν προεπιλογή;4203ef6a17ebaa79723a15de547391b8.jpg6bd6c94741c505f044f68f9280d78664.jpgb567038e29fb58d5d253ba292c3f4472.jpg1fc495e3f81eaa06e17c0272d4e02f52.jpga07e7b01d48d974eee5423ec3546aaec.jpgfe9319103a10bc1bb2d52da340ca9a61.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος να μου πει πως γίνεται να μου εμφανίζει τον καιρό στην τρέχουσα τοποθεσία και όχι στην προεπιλογή.. Είμαι βόρεια και μου βγάζει Αιγάλεω επειδή εκεί σέταρα το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος να μου πει πως γίνεται να μου εμφανίζει τον καιρό στην τρέχουσα τοποθεσία και όχι στην προεπιλογή.. Είμαι βόρεια και μου βγάζει Αιγάλεω επειδή εκεί σέταρα το κινητό.

 

Κάνε ανανέωση στην τρέχουσα τοποθεσία..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που ρωτάω και εδώ, αλλά δεν πήρα απάντηση στο άλλο νήμα γιατί προφανώς δεν γνωρίζει κάποιος.

 

Έχω τα ασύρματα ακουστικά της Meizu EP52. Στις επιλογές για προγραμματιστές, στην κατηγορια δικτύωση που έχει κάποιες ρυθμίσεις για το Bluetooth, βοηθάνε πουθενά η δεν παίζουν ρόλο για τα ακουστικά γενικότερα;

 

Παρακάτω στις φωτό, χρειάζεται κάποια αλλαγή ας πούμε η ως έχουν προεπιλογή;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν παίζουν κανένα ρόλο Βαιε η αν παίζουν είναι απειροελάχιστες οι διαφορές.

Οπως είναι stock το έχω.

 

Αν θέλω να δω ουσιαστική απόδοση και να παίξω με ρυθμίσεις μόνο με χρήση εφαρμογών όπως Dolby Atmos η Viper4 FX module με Magisk.

 

Κάποια εξαιρετικά player επίσης όπως Player Pro η Power AMP έχουν δικές τους ξεχωριστές ρυθμίσεις για βέλτιστη ποιοτητα ήχου και να το φέρεις στα μέτρα σου.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζουν κανένα ρόλο Βαιε η αν παίζουν είναι απειροελάχιστες οι διαφορές.

Οπως είναι stock το έχω.

 

Αν θέλω να δω ουσιαστική απόδοση και να παίξω με ρυθμίσεις μόνο με χρήση εφαρμογών όπως Dolby Atmos η Viper4 FX module με Magisk.

 

Κάποια εξαιρετικά player επίσης όπως Player Pro η Power AMP έχουν δικές τους ξεχωριστές ρυθμίσεις για βέλτιστη ποιοτητα ήχου και να το φέρεις στα μέτρα σου.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Το έχω το Poweramp χρόνια τώρα, αλλά τελευταία δεν αναβαθμίζεται και το widget όλο ασπριζει και κολλάει. Οπότε χρησιμοποιώ το Google music.

 

Dolby Atmos και αυτό το έχω εγκαταστήσει καιρό.

Απλά ρωτάω μήπως έχει κάποια διαφορά από αυτές τις επιλογές. Τα ακουστικά τα προτείνω πάντως για όποιον δε βρίσκει της OnePlus.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω το Poweramp χρόνια τώρα, αλλά τελευταία δεν αναβαθμίζεται και το widget όλο ασπριζει και κολλάει. Οπότε χρησιμοποιώ το Google music.

 

Dolby Atmos και αυτό το έχω εγκαταστήσει καιρό.

Απλά ρωτάω μήπως έχει κάποια διαφορά από αυτές τις επιλογές. Τα ακουστικά τα προτείνω πάντως για όποιον δε βρίσκει της OnePlus.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ συμμετέχω σε beta προγραμμα σε

Power AMP και δουλεύω τελευταίες εκδόσεις όπου τελευταία προ μηνός που δοκίμασα ξανά έπαιζε άψογα.

 

Γενικα power amp αργεί να περάσει από beta σε stable εκδόσεις.

https://www.androidpolice.com/2018/08/13/poweramp-v3-beta-shows-off-complete-redesign-classic-music-player/#1

https://forum.powerampapp.com/topic/11731-poweramp-beta-build-792/?page=1

 

Έπαιξα και εγώ με ρυθμίσεις κυρίως με LDAC και δεν ειδα κάποια διαφορά για αυτό και το αφήνω stock.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα και μόλις την καταβαζω...

Είναι η πρώτη μου αναβάθμιση ενώ είμαι root πως κάνω εγκατάσταση? Μέσω twrp?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρουμε τι βελτιώνει το update;
Optimized network connection

 

Optimized stability for Wi-Fi connection

 

Fixed screen flickering issue in daylight

 

General bug fixes and improvements

 

Confirm pin without tapping ✓(Setting > Security & lock > PIN)

 

Camera*

 

Improved HDR mode

 

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φιλε! Εμένα δεν έχει έρθει ακόμα..
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.arjanvlek.oxygenupdater

 

κάνε εγκατάσταση και ακολούθησε τις οδηγίες και θα έχεις όλα τα updates μπαμ μπαμ....

 

είναι απλο

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πλέον έχει βελτιωθεί πάρα πολύ η λήψη φωτογραφίας στο hdr... Εκεί που έβαζες φώτο χωρίς hdr για καλύτερα τώρα ισχύει το λογικό... Από μπαταρία μέχρι στιγμής την ίδια πολύ καλή αυτονομία βλέπω...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...