Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν ερχεται μια ειδοποιηση και φωτιζει η οθονη ο φωτισμος κραταει ελαχιστα...Ενα δευτερολεπτο πχ...Σας το κανει και εσας?Ειναι θεμα ρυθμισης?Ευχαριστω.

Νομιζω πως ετσι είναι σε όλα τα 6αρια.

Βεβαια θα το ηθελα να κραταει 5-6 δευτερόλεπτα....

Link to comment
Share on other sites

Οταν ερχεται μια ειδοποιηση και φωτιζει η οθονη ο φωτισμος κραταει ελαχιστα...Ενα δευτερολεπτο πχ...Σας το κανει και εσας?Ειναι θεμα ρυθμισης?Ευχαριστω.

Με την παρακάτω εφαρμογή βαζεις οσο θες να μένει ανοιχτή η οθόνη.

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.nullgrad.glimpse

 

Αν θες να παρατεινεις το χρονικό διάστημα σε ambient display notification που εμφανίζεται σε οθόνη μονο με το παρακάτω Theme

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/themes/theme-oneplus-aod-customizer-t3830585

Λογικα πρεπει να δουλευει και σε 6.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως ετσι είναι σε όλα τα 6αρια.

Βεβαια θα το ηθελα να κραταει 5-6 δευτερόλεπτα....

Φιλε μου καταρχας σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση...Ειμαι απ το 2004 στο myphone τοσο γραψιμο δεν εχω ξανα φαει σε thread..:lol:

 

Αν δεν σου ηταν δυσκολο και αν ξερεις να μου ελεγες 1)Αν γινεται ο αυτοματος φωτισμος να μη κατεβαινει τοσο πολυ...Το σκοτινιαζει πολυ οταν ειναι στο αυτοματο και 2)Αν κανοντας root θα υπαρχει τροπος να δουλεψω εφαρμογες οπως Cosmotetv και τραπεζικες..

Ευχαριστω και παλι.

 

Υ.Γ.Ενα μεγαλο ευχαριστω και στον Alex!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν Κάποιος μπορεί μια δυο απορίες...

 

1)Δυνατότητα για AoD display όπως της Samsung με φουλ πληροφόρηση χωρίς root υπάρχει?

 

2)Το root της συσκευής είναι εύκολο?

 

3)Κάνοντας root χάνεται η εγγύηση ?

 

4)Αν κάνω root εφαρμογές όπως CosmoteTV η τραπεζικές θα παίζουν?

 

5)Μετά τις αναβαθμίσεις τα ηχεία ακούγονται?

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Κατά σειρά

1.ΟΧΙ

2.ΝΑΙ

3.ΟΧΙ

4.Εχει αναφερθεί οτι δουλεύουν απλα θελει μια διαδικασία μεσω Magisk και safetynet που δεν εχω ασχοληθώ διοτι δεν κανω χρήση τραπεζικών εφαρμογών ουτε cosmotetv

5.Οσο εισαι με stable version παντα θα δουλεύουν.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κατά σειρά

1.ΟΧΙ

2.ΝΑΙ

3.ΟΧΙ

4.Εχει αναφερθεί οτι δουλεύουν απλα θελει μια διαδικασία μεσω Magisk και safetynet που δεν εχω ασχοληθώ διοτι δεν κανω χρήση τραπεζικών εφαρμογών ουτε cosmotetv

5.Οσο εισαι με stable version παντα θα δουλεύουν.

Αυτο με το να μη δουλευουν εφαρμογες ειναι θεμα ρε γμτ...Alex σε ευχαριστω πολυ!

 

Υ.Γ.Εχεις υποψη τροπο ο αυτοματος φωτισμος να μη κατεβαινει τοσο πολυ σε κλειστους χωρους?Υπαρχει τροπος παραμετροποιησης γιατι αλλιως το auto δεν παλευεται σκοτεινιαζει πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Τίμια μια μια λέξη η Beta 1. Μερικά θεματάκια με την διαχείριση ΡΑΜ υπάρχουν, αλλά είμααστε σε καλό δρόμο. Πολύ καλή μπαταρία και όμορφες πινελιές στο UI.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το να μη δουλευουν εφαρμογες ειναι θεμα ρε γμτ...Alex σε ευχαριστω πολυ!

 

Υ.Γ.Εχεις υποψη τροπο ο αυτοματος φωτισμος να μη κατεβαινει τοσο πολυ σε κλειστους χωρους?Υπαρχει τροπος παραμετροποιησης γιατι αλλιως το auto δεν παλευεται σκοτεινιαζει πολυ.

Δουλεύουν οπως ανέφεραν χρήστες και με root απλά εγω δεν εχω ασχοληθεί να σου πω αναλυτικά.

Εδω εχει αναφερθει οτι δουλεύουν και τραπεζικές εφαρμογές και nova go αρα παιζει και cosmote tv εκτος αν έχουν πιο αυστηρά πρότυπα ασφαλείας.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=460634&page=72

 

Απλα δεν βαζεις xposed καθόλου

 

Χειροκίνητα μονο οσο εισαι stock,με root με custom kernel η custom rom μπορείς να ρυθμίσεις να αυξηθεί η minimum φωτεινότητα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορείς και στο αυτόματο να αυξήσεις τη φωτεινότητα;

Με magisk μπορείς να δουλέψεις τραπεζικές μέσω του μενού magisk hide. Στο Nexus έτσι το έχω πολύ καιρό και δουλεύει.

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον θελει να δοκιμασει την beta του digital wellbeing της Google - μονο με την BETA 1 Android Pie;

 

h""ps://forum.xda-developers.com/oneplus-6/how-to/wellbeing-oxygenos-pie-ob1-t3839085

Link to comment
Share on other sites

Τίμια μια μια λέξη η Beta 1. Μερικά θεματάκια με την διαχείριση ΡΑΜ υπάρχουν, αλλά είμααστε σε καλό δρόμο. Πολύ καλή μπαταρία και όμορφες πινελιές στο UI.

 

Πρέπει να κάνεις επαναφορά για να κάτσει σωστά; Ή θα γίνει επαναφορά με το που θα την περάσω;

Να την περάσουμε αν είναι!!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις επαναφορά για να κάτσει σωστά; Ή θα γίνει επαναφορά με το που θα την περάσω;

Να την περάσουμε αν είναι!!

 

Δεν θάλει επαναφορά εαν είσαι σε Stable official version.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην beta 1 όταν πατάω τα vol keys για αυξομείωση του ήχου κλήσης, τώρα μου αυξομειώνει τον ήχο των media. Το έχει παρατηρήσει κανείς;

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

για να γυρισω απο την 9beta στην 5.11.1 τι πρεπει να κανω?? να κατεβασω την ρομ και να το κανω απο μεσα ενημερωση.?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την έβαλα με ωραιες μικρές διαφορές προς το παρόν.. από ότι είδα δεν δουλεύει το wifi call ενώ φαίνεται ενεργοποιημενο, υπάρχει καποια λύση βρήκε κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

... μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος αν λειτουργεί ο ηχος του fb messenger στην OB1? Σε εμενα δε λειτουργεί

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

... μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος αν λειτουργεί ο ηχος του fb messenger στην OB1? Σε εμενα δε λειτουργεί

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ούτε σε μένα και μάλλον θα γυρίσω πίσω στην 8 αν ξέρει κάποιος από.που να την κατεβάσω

1 δεν δουλεύει το messenger

2 δεν δουλεύει το mi band 3

3 πρόσφατες εφαρμογές στα οριζόντια (δεν με βόλεψε βασικά )

Κατά τα άλλα είναι λίγο πιο όμορφο νομίζω

Αν ξέρει κάποιος από πού να κατεβάσουμε την 8 θα με βοηθούσε!!

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μένα και μάλλον θα γυρίσω πίσω στην 8 αν ξέρει κάποιος από.που να την κατεβάσω

1 δεν δουλεύει το messenger

2 δεν δουλεύει το mi band 3

3 πρόσφατες εφαρμογές στα οριζόντια (δεν με βόλεψε βασικά )

Κατά τα άλλα είναι λίγο πιο όμορφο νομίζω

Αν ξέρει κάποιος από πού να κατεβάσουμε την 8 θα με βοηθούσε!!

 

Από δω φίλε. Μην ανησυχείς για τίποτα. Γίνεται πανευκολα. Το έκανα και γωνία χτες βράδυ.

https://downloads.oneplus.com/oneplus-6/oneplus_6_oxygenos_5.1.11/

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Από δω φίλε. Μην ανησυχείς για τίποτα. Γίνεται πανευκολα. Το έκανα και γωνία χτες βράδυ.

https://downloads.oneplus.com/oneplus-6/oneplus_6_oxygenos_5.1.11/

 

Μου βγάζει μήνυμα τελικά ότι θα γίνει και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ισχύει όντως ;

Edited by nikos154
Link to comment
Share on other sites

H επαναφορά στην προηγούμενη έκδοση, διαγράφει τα πάντα, πάρε backup πρώτα. Edited by hotfixus

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,Χτες αγορασα μεσω gearbest,το 8/256.Η μονη μου ανησυχια,οσο αφορα την συσκευη,εχει να κανει με το ηχειο,γιατι οσα review κι αν ειδα,ολοι δηλωναν απογοητευμενοι.Ετσι ειναι?
Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,Χτες αγορασα μεσω gearbest,το 8/256.Η μονη μου ανησυχια,οσο αφορα την συσκευη,εχει να κανει με το ηχειο,γιατι οσα review κι αν ειδα,ολοι δηλωναν απογοητευμενοι.Ετσι ειναι?
Θα μπορούσε να είναι καλύτερο σίγουρα αλλά δεν είναι τόσο κακό. Είναι ένα ηχείο κινητού. Αρκετά δυνατό κατά τη γνώμη μου, υστερεί λίγο σε ποιότητα σε σχέση με άλλα ακριβά κινητά. Δεν είναι κάτι που θα σε ξενερώσει πιστεύω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Περνάς ένα modaki ήχου και γίνεται super. !! Δεν θα έχεις θέμα. Καλορίζικο..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Περνάς ένα modaki ήχου και γίνεται super. !! Δεν θα έχεις θέμα. Καλορίζικο..

 

Μοντακι?κανε το πενηνταρακια...

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Μοντακι?κανε το πενηνταρακια...

 

Όταν το παραλάβεις θα στο κάνω..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...