Jump to content

Αν σας απατούσε...


sakaflias
 Κοινοποίηση

Αν σας απατούσε...  

425 members have voted

  1. 1. Αν σας απατούσε...

    • Θα έφευγα (δεν το αντέχω,δεν αξίζει)
      279
    • Θα έμενα (τον/την αγαπώ)
      40
    • Θα το πληρώσει με το ίδιο νόμισμα
      70
    • Αδιαφορία
      36


Recommended Posts

Ηρθε καποιος ''καλοθελητης'' και το ειπε με λεπτομερειες!!! Μετα απο 3χρονια. Τι νοημα εχει δεν ξερω. Για πες...
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 689
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εξαρταται απο πολλα

βασικοτερο ολων το αν ειναι αλη8εια.γιατι κι εγω μπορει να παω στην κοπελα σου και να της πω "πριν 3 χρονια κοιμη8ηκα με τον σακαφλια"

υστερα το καλυτερο ολων ειναι να το συζητησεις με την αμεσα εμπλεκομενη.

το πως δε νομιζω να εχει σημασια για σενα..το γιατι το εκανε και γιατι δε στο ειπε(αυτονοητο το 2ο αλλα ρωτα,μπορει να πρωτοτυπησει σε απαντηση)

απο εκει και περα μην περιμενεις να σου πω εγς η καποιος αλλος απο εδω μεσα τι να κανεις

εσυ ξερεις την κοπελα,εσυ ξερεις τι ειδους σχεση εχετε,εσυ ξερεις αν 8α μπορεις να ζησεις γνωριζοντας απο εδω και περα...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εξαρταται απο πολλα

βασικοτερο ολων το αν ειναι αλη8εια.γιατι κι εγω μπορει να παω στην κοπελα σου και να της πω "πριν 3 χρονια κοιμη8ηκα με τον σακαφλια"

υστερα το καλυτερο ολων ειναι να το συζητησεις με την αμεσα εμπλεκομενη.

το πως δε νομιζω να εχει σημασια για σενα..το γιατι το εκανε και γιατι δε στο ειπε(αυτονοητο το 2ο αλλα ρωτα,μπορει να πρωτοτυπησει σε απαντηση)

απο εκει και περα μην περιμενεις να σου πω εγς η καποιος αλλος απο εδω μεσα τι να κανεις

εσυ ξερεις την κοπελα,εσυ ξερεις τι ειδους σχεση εχετε,εσυ ξερεις αν 8α μπορεις να ζησεις γνωριζοντας απο εδω και περα...

 

Αληθεια ειναι τελικα, αλλα εχει για μενα σημασια το οτι εγινε παλια και τωρα εχουν περασει τοσα χρονια που εχουν δειξει σε μενα οτι ηταν ενα λαθος του παρελθοντος και τελος.

Φυσικα και ειναι δυσκολο έως μη λογικο να σου πει καποιος απο μονος του τι εκανε ...

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

και μετα αυτη 8α σε αφηνε....και με το δικιο της (εν προκειμενω)
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αν σας εκανε απιστια η/ο φιλη/ος αλλα το μαθαινατε μετα απο καιρο (3χρονια) τι θα κανατε; Είναι το ίδιο;

για μενα ειναι το ιδιο,θα παρει τον δρομο που της πρεπει τον αγυριστο.

και μετα αυτη 8α σε αφηνε....και με το δικιο της (εν προκειμενω)

 

και γιατι να μεινει,χαρη δηλαδη θα εκανε αν εμενε?δεν εφτανε το κερατο?αν και κατα την γνωμη μου δεν αξιζει να σηκωσει κανεις χερι σε ενα τετοιο αντικειμενο γιατι για γυναικα δεν προκειται,το μονο που αξιζει ειναι να την διωξει κανεις.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

 

και γιατι να μεινει,χαρη δηλαδη θα εκανε αν εμενε?δεν εφτανε το κερατο?αν και κατα την γνωμη μου δεν αξιζει να σηκωσει κανεις χερι σε ενα τετοιο αντικειμενο γιατι για γυναικα δεν προκειται,το μονο που αξιζει ειναι να την διωξει κανεις.

ειμαι της αποψης πως σε καμια περιπτωση σε ενα ζευγαρι,οτι και αν εχει γινει,κανενας απο τους δυο δεν εχει το δικαιωμα να σηκωσει χερι στον αλλον.-
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ειμαι της αποψης πως σε καμια περιπτωση σε ενα ζευγαρι,οτι και αν εχει γινει,κανενας απο τους δυο δεν εχει το δικαιωμα να σηκωσει χερι στον αλλον.-

 

ετσι ακριβως ειναι και φυσικα συμφωνω μαζι σου,το να σηκωσεις χερι σε γυναικα ειναι οτι χειροτερο μπορει να κανει καποιος.υπαρχουν κι αλλοι τροποι να ξεσπασεις τα νευρα σου εκτος απο τον ξυλοδαρμο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν πραγματικα ομως ενιωθες σημαντικα πραγματα για αυτην και σου ελεγε οτι εγινε πριν καιρο και οτι το εχει μετανιωσει και θαλει να ειναι μαζι σου , που ετσι κι αλλιως ηταν μαζι σου με δικη της αποφαση;
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Αν πραγματικα ομως ενιωθες σημαντικα πραγματα για αυτην και σου ελεγε οτι εγινε πριν καιρο και οτι το εχει μετανιωσει και θαλει να ειναι μαζι σου , που ετσι κι αλλιως ηταν μαζι σου με δικη της αποφαση;

δεν θα ηθελα ποτε μου να ερθω σε αυτη την φαση,αν ερχομουν να ξερεις οτι προσωπικα εμενα θα με επαιρνε πολυ απο κατω κι εγω δεν ξερω για ποσο καιρο και δεν ξερω κι αν το ξεπερνουσα κι ποτε μου,εδω ακομη κλαιω ενα λαθος μου που αφησα μια κοπελα μου παλιοτερα κι ευθηνομουν εγω,φαντασου να μου τυχει το αντιθετο,καποιοι λενε οτι η ζωη συνεχιζεται και πως πρεπει να κοιταμε μπροστα,για μενα καλο ειναι αυτο αλλα δεν στεκει προσωπικα και τουλαχιστον για μενα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα τον συγχωρουσα...(ελπιζω να μην το διαβασει και παρει αερα:p )

Σιγα να μην τον αφησω στα χερια της αλλης να το παρει και πανω της.

Αλλωστε που λεει και το ασμα ''πια θυσια εχει κανει αυτη για 'σενα'' ενταξει θα με πειραζε αλλα υπαρχουν πολλα πραγματα που σε ενωνουν συνηθως και λιγα που σε χωριζουν προτιμω να επενδυσω στα πολλα αλλωστε κανεις δεν ειναι Θεος και παντα υπαρχουν αδυναμιες και στους δυο..Εκτος αυτου κι εγω μπορει να κανω πραγματα που τον πειραζουν ..ενταξει δεν ειναι το ιδιο βεβαια με το κερατακι το οποιο ελλατωμα κι αν εχουμε αλλα σε καμια περιπτωση δεν θα χωριζα..τωρα αμα γινοταν και συνεχεια εεεεε :knife: :rocket:

Παντως οταν μπαινει τριτος στη μεση καπου υπαρχουν κενα....αν αγαπας τον ανθρωπο σου το συζητας και βελτιωνεσαι απεναντι του *αν σε ενδιαφερει* αν παλι δεν σε ενδιαφερει χαιρεσε που βρηκε το κατι αλλο και δινεις και την ευχη σου..

Ακομα και στο κερατο δεν φταιει ποτε ο ενας (κατα την αποψη μου παντα)..!Εκτος ελαχιστων περιπτωσεων.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Δεν υπαρχει δυσκολος στοχος ..

υπαρχει δυνατη θεληση!!

Link to comment
Share on other sites

Exω υπάρξει θύμα αλλα οχι να τους πιασω στα πρασα αλλα οοοολα τα συμπτωματα τα ειχα,ηταν φως φαναρι

και μετα εγινα και θυτης και δεν μετανιωνω

και ηρθα στα ισα μου:p ;)

 

 

εγω παντως δεν τον χωρισα παρολες τις ενδειξεις αλλα τον πληρωσα με το ιδιο νομισμα και ελεγα "οκ αν το εχει κανει μια του και μια μου"

 

 

πιστευεται οτι υπαρχουν πιστοι συντροφοι????

εγω ευχομαι απλα να ειναι εξυπνος και να το κρυψει καλα μην το καταλαβω!

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Exω υπάρξει θύμα αλλα οχι να τους πιασω στα πρασα αλλα οοοολα τα συμπτωματα τα ειχα,ηταν φως φαναρι

και μετα εγινα και θυτης και δεν μετανιωνω

και ηρθα στα ισα μου:p ;)

 

 

εγω παντως δεν τον χωρισα παρολες τις ενδειξεις αλλα τον πληρωσα με το ιδιο νομισμα και ελεγα "οκ αν το εχει κανει μια του και μια μου"

 

 

πιστευεται οτι υπαρχουν πιστοι συντροφοι????

εγω ευχομαι απλα να ειναι εξυπνος και να το κρυψει καλα μην το καταλαβω!

 

θα σου πω απαντησω στο τελευταιο ...

ΝΑΙ ! υπαρχουν πιστοι συντροφοι γιατι υπαρχουν σωστοι ανθρωποι..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Δεν υπαρχει δυσκολος στοχος ..

υπαρχει δυνατη θεληση!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, τι τώρα τι πριν 3 χρόνια τι μετά 3 χρόνια!

Σημασία έχει ότι έγινε...εφ' όσον είναι καρατσεκαρισμένο!

Ίσως, όπως είπαν και τα υπόλοιπα μέλη του forum, να φταίνε και οι 2 σε τέτοιες περιπτώσεις, αλλά δεν θα υπάρξει και άφεση αμαρτιών!

Φυσικά, κάνεις κι εσύ την αυτοκριτική σου, πού έφταιξες, τί έκανες λάθος στη συμπεριφορά σου εκείνη την περίοδο, αλλά ουδείς αναντικατάστατος.

Εκείνη τουλάχιστον το εφάρμοσε.

Δεν κλονίστηκε η εμπιστοσύνη σου απέναντι της? Τώρα τη βλέπεις το ίδιο? Δεν έπεσε στα μάτια σου? Δεν υπάρχει περίπτωση να το ξανακάνει? :worry:

Εσύ να 'σαι καλά, εμπειρίες ζωής είναι αυτές, που από τα μαθήματα που παίρνουμε, προσπαθούμε να βελτιωνόμαστε στις επόμενες σχέσεις μας!;)

 

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Exω υπάρξει θύμα αλλα οχι να τους πιασω στα πρασα αλλα οοοολα τα συμπτωματα τα ειχα,ηταν φως φαναρι

και μετα εγινα και θυτης και δεν μετανιωνω

και ηρθα στα ισα μου:p ;)

 

 

εγω παντως δεν τον χωρισα παρολες τις ενδειξεις αλλα τον πληρωσα με το ιδιο νομισμα και ελεγα "οκ αν το εχει κανει μια του και μια μου"

 

 

πιστευεται οτι υπαρχουν πιστοι συντροφοι????

εγω ευχομαι απλα να ειναι εξυπνος και να το κρυψει καλα μην το καταλαβω!

 

Συγχαρητηρια για τη λογικη "μια του και μια μου". Να υποθεσω πως δεν μπηκες ποτε στη λογικη να το συζητησεις μαζι του, να δειτε τι έφταιξε, κτλ κτλ (τι καθομαι και λεω τωρα;;)

 

Οσο για την ερωτηση εαν υπαρχουν πιστοι συντροφοι...να υποθεσω πως στο παρελθον σε εχουν απατησουν όλοι οι συντροφοι σου;

Link to comment
Share on other sites

θα σου πω απαντησω στο τελευταιο ...

ΝΑΙ ! υπαρχουν πιστοι συντροφοι γιατι υπαρχουν σωστοι ανθρωποι..

 

+1!!!!απολυτα σωστη!!

σκεφτητε απλα..ποσοι απο εμας ειμαστε πιστοι??αν ειμαστε εμεις,τοτοε σιγουρα υπαρχουν και αλλοι...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ειμαι της αποψης μια σου και μια μου,ειμαι της αποψης οτι κατι τετοιο δεν συγχωρειται με τιποτα,ακομα και η κοπελα να φταιει σε κατι περα απο να εχει κανει ερωτα με καποιον αλλον θα κατσω και θα μιλησουμε,δεν θα παω με καποια ισα ισα για να γεμισει το κενο μου,αν ειναι ετσι τοτε αυτο δεν ειναι αγαπη.δεν δεχομαι κοντα μου μια που ξερω οτι την εχει αγγιξει αλλος,και κοπελα να ημουν την ιδια αποφαση και γνωμη θα ειχα και θα επαιρνα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ειμαι της αποψης μια σου και μια μου,ειμαι της αποψης οτι κατι τετοιο δεν συγχωρειται με τιποτα,ακομα και η κοπελα να φταιει σε κατι περα απο να εχει κανει ερωτα με καποιον αλλον θα κατσω και θα μιλησουμε,δεν θα παω με καποια ισα ισα για να γεμισει το κενο μου,αν ειναι ετσι τοτε αυτο δεν ειναι αγαπη.δεν δεχομαι κοντα μου μια που ξερω οτι την εχει αγγιξει αλλος,και κοπελα να ημουν την ιδια αποφαση και γνωμη θα ειχα και θα επαιρνα.

 

 

δεν το εκανα για να γεμισει το κενο μου τον ηθελα,

οσο για το αν ειχα συζητησει :ααααπειρες φορες αλλα εκμεταλευοταν την αδυναμια που του ειχα...

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα εγω θα τον αφηνα τοτε,αλλα δεν εχουμε ολοι τα ιδια μυαλα εννοειται.ειναι το πως το βλεπει ο καθενας και φυσικα δεν το ειπα πριν αυτο για να σε προσβαλω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω αν ποτε φαω κερατο...δεν ξερω πως θα αντιδρασω. σιγουρα θα τα παρω στο κρανιο και οπως λεει και η γιαγια μου <<ουε κι αλλοιμονο τους!:devil:>>

δεν ξερω αν το εχω φαει...πιστευω πως δεν εχω φαει κερατο...ετσι θελω να πιστευω τουλαχιστον....ουφφφφ:shock:

 

παντως υπαρχουν σωστες γυναικες...αυτη ειναι μεγαλη αληθεια.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν είναι αδυναμια, χαζομάρα ειναι...σε καμια περιπτωση δεν θα επρεπε να μενεις μαζι του αφου ηξερες πως το εκανε συνεχεια.

 

Οσο για το θεμα απιστιας, δεν υπαρχει "ας το κανει μια φορα και θα τον/την συγχωρεσω". Αυτο που μας διαχωριζει απο το ζωικο βασιλειο ειναι οτι σκεφτομαστε και ενεργουμε με βαση τη λογικη και οτι δεν λειτουργουμε με τις όρμες μας μονο (θελω να πιστευω). Προσωπικα δεν θα μπορουσα να δω ποτε μου με ιδιο ματι τη κοπελα μου που επελεξε να αγγιξει αλλον και να αφησει αλλον οχι απλα μονο να την αγγιξει αλλα να προχωρησει στα ενδοτερα. Δεν υπαρχει στιγμη αδυναμιας αλλα στιγμη μαλ*κιας. Δεν νομιζω παντως να υπαρχει αντρας που θα εμπαινε στη λογικη του "εφοσον με απατάει, σιγα μην αφησω να μου τη παρει αλλος", αφου δεν μιλαμε για καποιο προσωπικο αντικειμενο.

Link to comment
Share on other sites

φυσικα αφοτου εγινε χωρισα κι ολας σε πολυ συντομο διαστημα,

δεν ειπα οτι ηξερα οτι με απατουσε...ειχα υποψιες και οχι αβασιμες!!

δεν ξερω τι εμπειριες εχετε αλλα εχουν δει τα ματια μου....γιαυτο ειμαι φοβισμενη και σας λεω οτι δεν ξερω αν υπαρχει πιστος συντροφος.

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Πιστοι υπαρχουν και ειναι και παρα πολλοι.:)

Απλως οι "σκαρτοι" ειναι αυτοι που ακουγονται-συζητιουνται περισσοτερο.

Αυτες ειναι οι ιστοριες γυρω απο τις οποιες γινεται ντορος οποτε ειναι λογικο να πιστευομε οτι οι περισσοτεροι ή ακομα χειροτερα οτι ολοι ειναι ετσι.

Link to comment
Share on other sites

φυσικα πολυ μεγαλο ρολο παιζει η ηλικια ,πχ στα 20 μπορει καποιος ακομη και απο επιπολαιοτητα ή ανωριμοτητα (χωρις αυτο να δικαιολογει πραξεις)να το κανει,σε πιο μεγαλες ηλικιες ειναι αλλιως.

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Πιστοι υπαρχουν και ειναι και παρα πολλοι.:)

Απλως οι "σκαρτοι" ειναι αυτοι που ακουγονται-συζητιουνται περισσοτερο.

Αυτες ειναι οι ιστοριες γυρω απο τις οποιες γινεται ντορος οποτε ειναι λογικο να πιστευομε οτι οι περισσοτεροι ή ακομα χειροτερα οτι ολοι ειναι ετσι.

Συμφωνώ απόλυτα.;)

 

Οσο για το αν θα συγχωρουσα ή όχι, σιγά μη χάλαγα μια σχεση ζωής για ένα χαζο@@@! Φυσικά και θα πονούσα παρα πολύ, δεν το συζητάμε, αλλά τελικά πιστεύω θα το ξεπερνουσα. Αν φυσικά ο άλλος σημαινει τα πάντα για μενα. Θα ζύγιζε πολυ περισσότερο η σχεση μας απο ένα κερατο. Πάντα μιλαμε για κερατο όμως, κι όχι για παραλληλη σχεση, ετσι? Εκεί, εφευγε χωρις δεύτερη κουβέντα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...