Jump to content

[Note 8] Οδηγός: SABS Control Every App-NO ROOT+ 2 SCRIPTS


asdfaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν κάνει load. Ναι ξέρω έτσι πρέπει να είναι όπως τα λέτε. Αλλα μάλλον φταίει η last έκδοση η κάτι άλλο. Ούτε save το script κάνει. Δεν μπορώ να ανεβάσω και αλλα :( Μου λεει 0 packages

Η last έκδοση δε φταει σίγουρα γιατι αυτή εχω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 267
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν κάνει load. Ναι ξέρω έτσι πρέπει να είναι όπως τα λέτε. Αλλα μάλλον φταίει η last έκδοση η κάτι άλλο. Ούτε save το script κάνει. Δεν μπορώ να ανεβάσω και αλλα :( Μου λεει 0 packages
Σε εμένα πάντως στην έκδοση 1.0 με oreo και σε s8 plus κάνει κανονικά load το txt αφού το έβαλα χύμα στον χώρο αποθήκευσης και όχι σε φάκελο. Γνωρίζει κάποιος γιατί κρασάρει η συλλογή και δεν μπορώ Να δω τις φωτογραφίες μου; Ποιό από όλα μπορεί να ευθύνεται;

 

Το βρήκα τελικά! Ήταν το CMHProvider που πρέπει να είναι enabled.

Edited by tryf3
Link to comment
Share on other sites

Η last έκδοση δε φταει σίγουρα γιατι αυτή εχω.

 

Θα φταιει η rom μου DR.Ketan. Δεν με πειράζει όμως τα έχω κάνει μια φορά disable και τέλος. Τα κάνω load από Titanium Backup έτσι και αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Θα φταιει η rom μου DR.Ketan. Δεν με πειράζει όμως τα έχω κάνει μια φορά disable και τέλος. Τα κάνω load από Titanium Backup έτσι και αλλιώς.

Αμα εισαι ροοτ παντως υπάρχουν και αλλες λυσεις καλυτερες. Και με titanium παγωνεις και φορτώνεις λίστες, και adaway υπάρχει για διαφημίσεις.

Το sabs έχει αξια αν δεν εισαι ροοτ. Αλώστε οι ποιο πολλες custom αφαιρούν το knox, οπότε το sabs δε δουλευει σωστα, αφου πατάει πανω στο knox.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το βρήκα τελικά! Ήταν το CMHProvider που πρέπει να είναι enabled.

Κοιτα και την αναπαραγωγή βιντεο, και τις ιστοριες συλλογής, αν τα χρησιμοποιείς καθως δουλευουν με τη συλλογή.

Το CMHProvider το βρηκες βλέπω, θα στο εγραφα και αυτο, την ειχα πατήσει παλαια.

Link to comment
Share on other sites

Ρε guys λίγο βοήθεια, έβαλα το lightdisabler πάλι, ενεργοποίησα και το cmh που είπε ο φίλος πιο πάνω για την συλλογή αλλά έχω πρόβλημα με τον launcher. Ενώ επιλέγω να βάλω το touchwiz αυτό συνέχεια κρασάρει, κάτι επιπλέον είναι απενεργοποιημένο και δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Υπάρχει κάποιος που να έχει ίδιο θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Ρε guys λίγο βοήθεια, έβαλα το lightdisabler πάλι, ενεργοποίησα και το cmh που είπε ο φίλος πιο πάνω για την συλλογή αλλά έχω πρόβλημα με τον launcher. Ενώ επιλέγω να βάλω το touchwiz αυτό συνέχεια κρασάρει, κάτι επιπλέον είναι απενεργοποιημένο και δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Υπάρχει κάποιος που να έχει ίδιο θέμα?

Δοκιμασες να βρεις τον Touchwiz launcher και να σβησεις τα data?

Link to comment
Share on other sites

Ρε guys λίγο βοήθεια, έβαλα το lightdisabler πάλι, ενεργοποίησα και το cmh που είπε ο φίλος πιο πάνω για την συλλογή αλλά έχω πρόβλημα με τον launcher. Ενώ επιλέγω να βάλω το touchwiz αυτό συνέχεια κρασάρει, κάτι επιπλέον είναι απενεργοποιημένο και δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Υπάρχει κάποιος που να έχει ίδιο θέμα?

 

Tων Touchwiz Launcer τον έχω βγάλει off πιθανό. Βάλτων on και θα φτιάξει. Το light disable σε εμάν λειτουργεί κανονικά δεν μου βγάζει crash.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αμα εισαι ροοτ παντως υπάρχουν και αλλες λυσεις καλυτερες. Και με titanium παγωνεις και φορτώνεις λίστες, και adaway υπάρχει για διαφημίσεις.

Το sabs έχει αξια αν δεν εισαι ροοτ. Αλώστε οι ποιο πολλες custom αφαιρούν το knox, οπότε το sabs δε δουλευει σωστα, αφου πατάει πανω στο knox.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοιτα και την αναπαραγωγή βιντεο, και τις ιστοριες συλλογής, αν τα χρησιμοποιείς καθως δουλευουν με τη συλλογή.

Το CMHProvider το βρηκες βλέπω, θα στο εγραφα και αυτο, την ειχα πατήσει παλαια.

 

Στην rom μας είναι ok το sabs και ο knox. Δεν έχει θέματα δουλεύει ένταξη. Το titanium έχει θέματα γιατί δεν το έχουν κάνει update προς το παρόν. Eλπίζω να το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που το έκανα αναβάθμιση στην έκδοση 1.0 δε μου μπλοκάρει τίποτα. Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει; eddd2464fedc2e2e60160c6c944e5296.jpg

 

Προφανώς κάτι έκανες λάθος στην εγκατάσταση. Σβηστο όλο και ξανα install από την αρχή. Σε πιο κινητό προσπαθείς να βάλεις το sabs?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κάτι έκανες λάθος στην εγκατάσταση. Σβηστο όλο και ξανα install από την αρχή. Σε πιο κινητό προσπαθείς να βάλεις το sabs?
Ναι αυτό έφταιγε τελικά. Τα πέρασα όλα από την αρχή και μια χαρά τώρα. Καλό είναι τελικά από την 0.9 στην 1.0 να το σβήσεις εντελώς και όλα από την αρχή και όχι από πάνω. Σε s8+ το έχω και σε oreo.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω την έκδοση 0.9 και χρειάστηκε να μπω στην εφαρμογή για να κάνω disable κάποια άλλη.

Για κάποιο λόγω όμως μου βγάζει την αρχική εικόνα του Activate app, πατάω activate licence και μου βγάζει failed,try later.....

Έκανα Revoke key γιατί είχε λήξει από τον Μάρτιο,έβαλα το καινούργιο μπας και,αλλά πάλι μου βγάζει το ίδιο μήνυμα και δεν μπορώ φυσικά να μπω στην εφαρμογή.

Το θέμα είναι πως από στο background φαίνεται πως το Sabs είναι on.

Καμιά ιδέα;

Αν κάνω απεγκατάσταση ενώ είναι on θα έχω θέμα με τις εφαρμογές που έχω παγώσει;

Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση 0.9 και χρειάστηκε να μπω στην εφαρμογή για να κάνω disable κάποια άλλη.

Για κάποιο λόγω όμως μου βγάζει την αρχική εικόνα του Activate app, πατάω activate licence και μου βγάζει failed,try later.....

Έκανα Revoke key γιατί είχε λήξει από τον Μάρτιο,έβαλα το καινούργιο μπας και,αλλά πάλι μου βγάζει το ίδιο μήνυμα και δεν μπορώ φυσικά να μπω στην εφαρμογή.

Το θέμα είναι πως από στο background φαίνεται πως το Sabs είναι on.

Καμιά ιδέα;

Αν κάνω απεγκατάσταση ενώ είναι on θα έχω θέμα με τις εφαρμογές που έχω παγώσει;

 

Δεν θα εχεις. Κανε uninstall το sabs από το κινητό και ξανά κάντο install από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει κάτι πιο καινούριο από την έκδοση 1.0; Πρόκειται να βγει κάτι ή μπα;

Για την ωρα οχι. Η δουλειά που κανει η εφαρμογή, ειναι συγκεκριμένη και δουλεύει τέλεια. Οποτε δεν υπάρχει λογος καποιου update. Και η 1.0 βγηκε κυριως για κάποια μικροθεματακια λόγω oreo, καθώς και για να έχει ενσωματωμένο σιτε απο το οποίο τραβα τη λίστα με τα site που εχουν διαφημίσεις. Αλλιως έπρεπε να βάλεις κάποιο μονος σου.

Αν βγει η επόμενη εκδοση Android, τοτε λογικά θα χρειαστει update.

Link to comment
Share on other sites

Για την ωρα οχι. Η δουλειά που κανει η εφαρμογή, ειναι συγκεκριμένη και δουλεύει τέλεια. Οποτε δεν υπάρχει λογος καποιου update. Και η 1.0 βγηκε κυριως για κάποια μικροθεματακια λόγω oreo, καθώς και για να έχει ενσωματωμένο σιτε απο το οποίο τραβα τη λίστα με τα site που εχουν διαφημίσεις. Αλλιως έπρεπε να βάλεις κάποιο μονος σου.

Αν βγει η επόμενη εκδοση Android, τοτε λογικά θα χρειαστει update.

Οκ σ'ευχαριστώ! Πάντως εμένα έχει λήξει από 10 Ιουνίου η άδεια αλλά το sabs λειτουργεί κανονικά μέχρι στιγμής. Μήπως δε χρειάζεται πλέον revoke το key;
Link to comment
Share on other sites

Οκ σ'ευχαριστώ! Πάντως εμένα έχει λήξει από 10 Ιουνίου η άδεια αλλά το sabs λειτουργεί κανονικά μέχρι στιγμής. Μήπως δε χρειάζεται πλέον revoke το key;

Και εμενα ειχε 3 βδομάδες που ειχε ληξει αλλά δουλεύε. Ως ποτε δεν ξερω. Μεχρι που εβαλα oraio και έπαψε να δουλευει. Σε φίλο το ιδιο μέχρι που εκανε factory reset. Λογικά κάποια στιγμή θα σταματαγε ετσι και αλλιως. Απλα σου δινει καποιο εξτρα χρονο μέχρι να αλλαξει κάτι? Κάτι τέτοιο.

Τέλος πάντων σε 5 λεπτακια απο τις οδηγίες εδω εκανα revoke το κλειδί και ολα καλα και στα 2 κινητα. Πολυ χρησιμο το thread εδω γιατι ειχε ετοιμα τα link, και ξεμπερδέυεις γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μάλλον δεν μου έπαιρνε ούτε το ληγμένο κλειδί ούτε το νέο, επειδή στην τελευταία αναβάθμιση ξέχασα να κλείσω το sabs, ενώ στις προηγούμενες αναβαθμίσεις, έκλεινα και άνοιγα μετά.

Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς.

Τέλος πάντων αφού δεν θα έχω πρόβλημα με τις "παγωμένες"εφαρμογές, μόλις φτάσω σπίτι θα κάνω απεγκατάσταση της 0.9 πέρασμα της 1.00 και βλέπουμε..... πιστεύω να πάει καλά.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μάλλον δεν μου έπαιρνε ούτε το ληγμένο κλειδί ούτε το νέο, επειδή στην τελευταία αναβάθμιση ξέχασα να κλείσω το sabs, ενώ στις προηγούμενες αναβαθμίσεις, έκλεινα και άνοιγα μετά.

Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς.

Τέλος πάντων αφού δεν θα έχω πρόβλημα με τις "παγωμένες"εφαρμογές, μόλις φτάσω σπίτι θα κάνω απεγκατάσταση της 0.9 πέρασμα της 1.00 και βλέπουμε..... πιστεύω να πάει καλά.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ληγμένο δε θα το παρει ετσι και αλλιως.

Να κοιτάτε οτι οντως βγάλατε σωστα νεο κλειδι. Παω στοιχημα 9 στους 10 εκει κάνουν λαθος τοχω παθει και εγω, ειναι λιγο μπέρδεμα γιατι βγαζεις 2 διαφορετικά κλειδια παρομοια με τον ίδιο τρόπο. Αν δεν προσέξεις να κανεις τικ μια επιλογή (για legacy αν θυμάμαι καλα, κατι τετοιο), τότε βγαζεις μια χαρα κλειδι απλα δεν το δέχεται.

Επισης μηπως εχετε 2 sabs εγκατεστημένα. Το βλέπω σε πολλα κινητα αυτο.. Ο αλλος είχε 3. Αφου αλλαζεις ονομα, μπορει να εγκαταστήσεις οσα θες. Το λειτουργικό τα βλέπει ως διαφορετικες εφαρμογές και δε δουλευει τίποτα.

Απλα τα βασικά που πρέπει να ελενξετε.

Link to comment
Share on other sites

Το ληγμένο δε θα το παρει ετσι και αλλιως.

Να κοιτάτε οτι οντως βγάλατε σωστα νεο κλειδι. Παω στοιχημα 9 στους 10 εκει κάνουν λαθος τοχω παθει και εγω, ειναι λιγο μπέρδεμα γιατι βγαζεις 2 διαφορετικά κλειδια παρομοια με τον ίδιο τρόπο. Αν δεν προσέξεις να κανεις τικ μια επιλογή (για legacy αν θυμάμαι καλα, κατι τετοιο), τότε βγαζεις μια χαρα κλειδι απλα δεν το δέχεται.

Επισης μηπως εχετε 2 sabs εγκατεστημένα. Το βλέπω σε πολλα κινητα αυτο.. Ο αλλος είχε 3. Αφου αλλαζεις ονομα, μπορει να εγκαταστήσεις οσα θες. Το λειτουργικό τα βλέπει ως διαφορετικες εφαρμογές και δε δουλευει τίποτα.

Απλα τα βασικά που πρέπει να ελενξετε.

 

OK........είμαι ένας από τους 9 :O

Ήταν σε άλλη σελίδα βέβαια αυτό το legacy,αλλά κατά την εγκατάσταση έχει μια εικόνα με info που σε καθοδηγεί. Το βρήκα από εκεί και έβγαλα το σωστό κλειδί,σε ευχαριστώ πολύ !!!

Στην τελευταία έκδοση χρειάζεται να του περάσουμε καμιά λίστα για να κόβει διαφημίσεις όπως στην 0.9 ή στην 1.00 πάει καλά;

Link to comment
Share on other sites

OK........είμαι ένας από τους 9 :O

Ήταν σε άλλη σελίδα βέβαια αυτό το legacy,αλλά κατά την εγκατάσταση έχει μια εικόνα με info που σε καθοδηγεί. Το βρήκα από εκεί και έβγαλα το σωστό κλειδί,σε ευχαριστώ πολύ !!!

Στην τελευταία έκδοση χρειάζεται να του περάσουμε καμιά λίστα για να κόβει διαφημίσεις όπως στην 0.9 ή στην 1.00 πάει καλά;

Χαχα.. :lol: Χαίρομαι που φανηκε χρησιμο το post..

Απο οτι θυμάμαι δε χρειάζεται. Εκτός και αν εχω εισάγει Link και δεν το θυμάμαι.

Εκει που λεει subscribe to providers, βλεπω εχω 2, το standard package που δε δουλευει, βγαζει 0, διαφημίσεις, και το mmotis package που βλεπει 6000+ διαφημίσεις.

Αν δε στο βγαζει μονο του τοτε πρέπει να το εισαγεις μονος σου. Καπου υπάρχει το link και εδω, 4-5 σελίδα νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι με τα 2 πρώτα δεν δούλεψε.....ήθελε το τρικάκι με την εισαγωγή ενός τρίτου από το ποστ 60 του Da_rudakos.

Όλα καλά τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω μια ερώτηση που μπορεί να ακουστει χαζή,τα βήματα 1/2/3 γίνονται από υπολογιστή ή μπορώ και από το κινητό,;;;Απλά ρωτάω γιατί δν έχω υπολογιστή ή λάπτοπ...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Οταν το εχω στο off . Δουλεύουν όλα όταν είναι στο on. Εχω πολλά προβλήματα . Εχω ενεργοποιήσει 4-5 για να κόψω της διαφημίσεις αλλά μονο σε παιχνίδια μπλοκάρει. Ουτε στο fb,twitwer,tapatalk, κόβει της διαφημίσεις. Το mega cloud δεν δουλεύει . Σε εσάς δουλεύει?

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

3d348338f34a112e905817c27d5ed171.jpg

Edited by grigoris10
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Οδηγός: SABS Control Every App-NO ROOT+ 2 SCRIPTS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...