Jump to content

Δώρο για τη σύζυγο


Hydralisk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους,

 

Καθώς το budget είναι κοντά στα 300 έλεγα να της πάρω το mate 10 lite που έχω και εγώ και της αρέσει και της ίδιας. Υπάρχει κάτι καλύτερο στα ίδια χρήματα ή λίγα παραπάνω? Έβλεπα επίσης τα honor 9,

Samsung a8 (λόγω amoled), LG g6.

 

Καθώς η περίσταση για την οποία θέλω το δωρο είναι αύριο θα ήθελα ότι προτείνετε να είναι άμεσα διαθέσιμο σε κατάστημα Αθήνας.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους ασχοληθούν!

Link to comment
Share on other sites

Το mate 10 lite για τα λεφτα του δεν παιζεται.Το α8 ειναι κι αυτο φοβερο αλλα σε πολυ ακριβοτερη τιμη!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δεις

 

 

Κατα τα άλλα αν θες συμπλήρωσε την φόρμα ωστε να δουμε τι ταιριάζει καλύτερα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=453621

Link to comment
Share on other sites

Το mi note 3 δεν το κοιτάω λόγω b20. Τα HTC και LG είναι στις συσκευές που κοίταγα. Όσο αφορά το LG είδα κάποιες αρνητικές απόψεις για την αξιοπιστία του brand . Ισχύουν?

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μέχρι πριν λίγες μέρες έβλεπα στα 350 και το mi note 2. Αισθάνομαι πολύ βλαξ που δεν το πήρα..

Link to comment
Share on other sites

Παλαιότερα είχαν bootloops. Πλέον όμως φαίνεται να μην υπάρχει.

 

Στα g5 υπήρχε θέμα με image retention όπου αν ζεσταινοταν πολυ η συσκευή (πχ απο gaming) τυχον στατικές εικόνες αφήναν σκιές για κάποια λεπτά.

 

Εγω θα σου λεγα οτι αν δεν εχει θέμα με το μέγεθος να πάει προς το u ultra. Καλή κάμερα, δυνατός επεξεργαστής, ωραία οθόνη... οκ χάνει σε αυτονομία ακριβώς λογω αυτών των specs αλλα εξαρτάται και απο ποιο κινητό προέρχεται.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το ultra. Θα ενθουσιαστει. Μονο για το μεγεθος σιγουρεψου οτι δεν εχει θεμα. (ειναι 5.7 ιντσες)
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν θα έχει θέμα γιατί την βολεύει το mate 10 lite που είναι 5.9. Για να έχω το κεφάλι μου ησυχο την ρώτησα πάντως και καμιά 10αρια φορές αν θέλει κάτι πιο μικρό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερώτηση άσχετου ανθρώπου. Το κατάστημα στον Πειραιά με τις καλές αξιολογήσεις που το έχει διαθέσιμο το μπορεί να εννοεί όταν γράφει english menu- adaptor?

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν θα έχει θέμα γιατί την βολεύει το mate 10 lite που είναι 5.9. Για να έχω το κεφάλι μου ησυχο την ρώτησα πάντως και καμιά 10αρια φορές αν θέλει κάτι πιο μικρό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερώτηση άσχετου ανθρώπου. Το κατάστημα στον Πειραιά με τις καλές αξιολογήσεις που το έχει διαθέσιμο το μπορεί να εννοεί όταν γράφει english menu- adaptor?

 

Μπορεί να έχει μικρότερη οθόνη αλλά είναι αρκετά μεγαλύτερη συσκευή, 5 χιλιοστά είναι αρκετή διάφορα https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8519&idPhone2=8857

Link to comment
Share on other sites

Βασικά οι 5.9 ιντσες σε αναλογία 18:9 στη πραγματικότητα είναι μικρότερη απο 5,5. Ειναι ένα κινητό περιπου 5.4 ιντσών με τραβηγμένη την μια πλευρά. Δεν τα δείχνει μεγαλυτερα, αλλά απλα δείχνει περισσότερο content.
Link to comment
Share on other sites

Έχω τον ίδιο προβληματισμό όσον αφορά την επιλογή.

Το mate 10 lite φαίνεται εξαιρετικό (ειδικά αν λάβει κανείς υπόψην και την τιμή του συγκριτικά με τον ανταγωνισμό).

Στα review και speed test το ΗΤC U ultra φαίνεται να είναι πιο αργό και ως (πρωην) κάτοχος lg g2 / g3/ g4 δεν θέλω ούτε καν να σκεφτώ το G6.

 

Μεταξύ mate 10 lite, htc u ultra και το (παλαιώτερο μεν αλλά εξίσου καλό θεωρώ) s7, ποια είναι καλύτερη συνολική πρόταση με φοκους σε καμερα / αυτονομία / ταχύτητα;

Link to comment
Share on other sites

Πιο αργό το u ultra από mate 10 lite? Με τον 821? Δύσκολο.

 

Σε όλα είναι ανώτερο (επεξεργαστη, ποιότητα οθόνης, κάμερα) το u ultra εκτός αυτονομίας.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι όσους ασχολήθηκαν με το θέμα. Η σύζυγος είδε από κοντά το a8 και ξετρελάθηκε οπότε και το έκανα παραγγελία.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...