Jump to content

Εξωτερική κεραία WI-FI


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας,

Εδω και καιρο ψαχνω μια ποιοτικη και "μεγαλης" εμβελειας καιρεα wifi (να ειναι 500-1000 μετρα) για το χωριο, οπου θα μπορω να εχω ιντερνετ απο τον γειτονα-φιλο.

Ψαχνω μια καιρεα η οποια θα μου δεινει ιντερνετ στο λαπτοπ μεσω καλωδιο αλλα και να μοιραζω το ιντερνετ χωρις την βοηθεια του λαπτοπ. Aν υπαρχει μια τετοια καιρεα η μια καιρεα και μετα καποιο acces poiont απαντηστε μου θελω βοηθεια!! :D

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θέλεις δυο σαν αυτό.

Από εκεί και πέρα, αν θέλεις να μοιράζεις και στον δικό σου χώρο WiFi, θα πρέπει να πάρεις και κάποιο WiFi repeater/router

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ωραια ευχαριστω,

Επειδη ειμαι αρχαριος σε αυτο το θεμα, αυτη την καιρεα μπορω να την συνδεσω σε WiFi repeater/router? Πως γινετε αυτο γιατι για να λειτουργησει η καιρεα πρεπει να ειναι συνδεδεμενη στο pc-laptop.. δεν εχω ιδεα απο αυτα, αν μπορεις και ξερεις η καποιος αλλλος ας βοηθησει

( συγνωμη φιλε, δυο για πιο λογο; )

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ευχαριστω,

Επειδη ειμαι αρχαριος σε αυτο το θεμα, αυτη την καιρεα μπορω να την συνδεσω σε WiFi repeater/router? Πως γινετε αυτο γιατι για να λειτουργησει η καιρεα πρεπει να ειναι συνδεδεμενη στο pc-laptop.. δεν εχω ιδεα απο αυτα, αν μπορεις και ξερεις η καποιος αλλλος ας βοηθησει

( συγνωμη φιλε, δυο για πιο λογο; )

 

γιατί είναι αμφίδρομη επικοινωνία

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Δύο γιατί το ένα θα στέλνει σήμα και το άλλο θα λαμβάνει. Δεν είναι σαν τα repeater .

 

Γνώμη μου, εφόσον δεν έχεις ιδέα από αυτά, να απευθυνθείς σε κάποιον τεχνικό η κάποιον που έχει κάποιες παραπάνω γνώσεις για να σου τα περάσει/ρυθμίσει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...