Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι Garfield, η εκτέλεση που ακούγεται στην διαφήμιση είναι 100% αυτή που ανέφερα! Τυχαίνει να το έψαχνα και εγώ λίγο καιρό πρίν και το βρήκα:D

Θα σε στεναχωρήσω πολύ αν σου πω πως δεν είναι η Natalie Merchant; :rolleyes: :D


Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα σε στεναχωρήσω πολύ αν σου πω πως δεν είναι η Natalie Merchant; :rolleyes: :D

Τι λές τώρα???:rolleyes:

Ποιά εκτέλεση είναι αυτή της διαφήμισης δηλαδή? Κοίτα να δείς, και έβαζα στοίχημα πως ήταν αυτή!

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Είναι τελικά ο Pete Seeger έτσι? :)

Κοίτα να δεις...

Αν αυτή η γυναικεία φωνή σου κάνει για ανδρική και μάλιστα για του Pete Seeger (έχεις ακούσει ποτέ τραγούδια του; :) ), τότε μπορεί και να είναι. :p

 

Τι λές τώρα???:rolleyes:

Ποιά εκτέλεση είναι αυτή της διαφήμισης δηλαδή? Κοίτα να δείς, και έβαζα στοίχημα πως ήταν αυτή!

Έχεις ακούσει καλά το τραγούδι της διαφήμισης και σου μοιάζει η φωνή και το pop style του τραγουδιού με την φωνή και το folk style της Natalie Merchant; :)


Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol:

Το ωραίο είναι οτι βρήκα και κατέβασα το τραγούδι απο τον Pete Seeger και φυσικά δεν έχει καμμία σχέση.

Πιστεύω πως στο τραγούδι στη διαφήμιση έχουν ανεβάσει λίγο την ταχύτητα (PITCH)

Χρησιμοποιόντας το Virtual DJ και ανεβάζοντας λίγο το PITCH το αποτέλεσμα είναι σχεδόν ίδιο με της διαφήμισης ;)

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol:

Το ωραίο είναι οτι βρήκα και κατέβασα το τραγούδι απο τον Pete Seeger και φυσικά δεν έχει καμμία σχέση.

Πιστεύω πως στο τραγούδι στη διαφήμιση έχουν ανεβάσει λίγο την ταχύτητα (PITCH)

Χρησιμοποιόντας το Virtual DJ και ανεβάζοντας λίγο το PITCH το αποτέλεσμα είναι σχεδόν ίδιο με της διαφήμισης ;)

Και μετά θα βάφαμε και την Natalie μπλε και θα την κάναμε στρουμφάκι. :lol:

 

Μπορούμε να έχουμε ένα sample αυτού του εγχειρήματος να διαπιστώσουμε κι εμείς πόσο «σχεδόν ίδιο» είναι; :)


Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις...

Αν αυτή η γυναικεία φωνή σου κάνει για ανδρική και μάλιστα για του Pete Seeger (έχεις ακούσει ποτέ τραγούδια του; :) ), τότε μπορεί και να είναι. :p

Κοίτα να δεις...

Λες να γραφα για κάποιον χωρίς να εχω ακούσει τα τραγούδια του?

Τραγούδια του Pete Seeger έχω ακούσει καθότι τυγχάνει να μου αρέσει πολύ. Τραγούδια διαφημίσεων δυστυχώς δεν ακούω. Διάβασα για το συγκεκριμένο, κι επειδή το έχω, νόμισα ότι ήταν αυτό. Γι' αυτό και ανέφερα στο πρωτο μου ποστ "αν δεν είναι ας με διορθώσει καποιος".

Ευχαριστώ πολύ για την ευγενική διόρθωση.:)

Link to comment
Share on other sites

Και μετά θα βάφαμε και την Natalie μπλε και θα την κάναμε στρουμφάκι. :lol:

 

Μπορούμε να έχουμε ένα sample αυτού του εγχειρήματος να διαπιστώσουμε κι εμείς πόσο «σχεδόν ίδιο» είναι; :)

Οκ Χριστίνα έχεις δίκιο. Δεν είναι αυτή. Δεν είχα το mp3 της διαφήμισης να κάνω σύγκριση. Τώρα που το δοκίμασα και τα άκουσα και τα δυο το κατάλαβα. Τελικά ποια είναι η ερμηνέυτρια? Άντε πάλι ψάξιμο!:mad:

 

EDIT! Σωστή η μεταφορά... Βλέπω το ψάχνετε καιρό! Θα σας παρακολουθώ λοιπόν! Κάποια στιγμή θα το βρούμε, που θα πάει?

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις...

Λες να γραφα για κάποιον χωρίς να εχω ακούσει τα τραγούδια του?

Τραγούδια του Pete Seeger έχω ακούσει καθότι τυγχάνει να μου αρέσει πολύ. Τραγούδια διαφημίσεων δυστυχώς δεν ακούω. Διάβασα για το συγκεκριμένο, κι επειδή το έχω, νόμισα ότι ήταν αυτό. Γι' αυτό και ανέφερα στο πρωτο μου ποστ "αν δεν είναι ας με διορθώσει καποιος".

Ευχαριστώ πολύ για την ευγενική διόρθωση.:)

Ναι, θα μπορούσες να έγραφες για κάποιον που δεν έχεις ακουσει, επειδή και μόνο το διάβασες κάπου και είχες την διάθεση να βοηθήσεις. :)

Στην συγκεκριμένη περίπτωση, μόνο αν δεν είχες ακούσει τον P. Seeger ή δεν είχες δει ποτέ την διαφήμιση, θα μπορούσες να πεις κάτι τέτοιο. :)

Πιστεύω πως είναι εμφανές ότι η φωνή είναι γυναικεία. :)

 

Πάντα στην διάθεσή σας. :D

 

Οκ Χριστίνα έχεις δίκιο. Δεν είναι αυτή. Δεν είχα το mp3 της διαφήμισης να κάνω σύγκριση. Τώρα που το δοκίμασα και τα άκουσα και τα δυο το κατάλαβα. Τελικά ποια είναι η ερμηνέυτρια? Άντε πάλι ψάξιμο!:mad:

Δυστυχώς ΠΑΛΙ ψάξιμο... :(

Και δυστυχώς πολύ φοβάμαι ότι δεν θα βρεθεί ποτέ... :confused:


Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα μπορούσες να έγραφες για κάποιον που δεν έχεις ακουσει, επειδή και μόνο το διάβασες κάπου και είχες την διάθεση να βοηθήσεις. :)

Στην συγκεκριμένη περίπτωση, μόνο αν δεν είχες ακούσει τον P. Seeger ή δεν είχες δει ποτέ την διαφήμιση, θα μπορούσες να πεις κάτι τέτοιο. :)

Πιστεύω πως είναι εμφανές ότι η φωνή είναι γυναικεία. :)

Πάντα στην διάθεσή σας. :D

Δυστυχώς ΠΑΛΙ ψάξιμο... :(

Και δυστυχώς πολύ φοβάμαι ότι δεν θα βρεθεί ποτέ... :confused:

 

Cristina, :) όπως έχω αναφέρει και σε προηγούμενη σελίδα (σελ. 36, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=69501&page=36&pp=20)

το Which Side Are You On έχει ερμηνευτεί από την Natalie Merchant, απλά η εκτέλεση είναι διαφορετική στην διαφήμιση. Ακούστε λίγο και το cd του Παπασπυρόπουλος "ONCE UPON A TIME" συμπεριλαμβάνεται αυτό το τραγούδι μέσα στο cd! Και πιστεύω ότι η εκτέλεση είναι η ίδια με την διαφήμιση(αν κάνω λάθος είναι γιατί έχω καιρό να δω την διαφήμιση) Πάντως το Which Side Are You On έχει ερμηνευτεί από την Natalie Merchant σε διαφορετική εκτέλεση φυσικά!

:!: Έχω αποδειχτικά στοιχεία να καταθέσω, τα cds μου! lol

:!: Vodafone, ο αριθμός Tim που καλέσατε, είναι πιθανόν Cosmote, παρακαλώ δοκιμάστε Q-Telecom!?

Link to comment
Share on other sites

Cristina, :) όπως έχω αναφέρει και σε προηγούμενη σελίδα (σελ. 36, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=69501&page=36&pp=20)

το Which Side Are You On έχει ερμηνευτεί από την Natalie Merchant, απλά η εκτέλεση είναι διαφορετική στην διαφήμιση. Ακούστε λίγο και το cd του Παπασπυρόπουλος "ONCE UPON A TIME" συμπεριλαμβάνεται αυτό το τραγούδι μέσα στο cd! Και πιστεύω ότι η εκτέλεση είναι η ίδια με την διαφήμιση(αν κάνω λάθος είναι γιατί έχω καιρό να δω την διαφήμιση) Πάντως το Which Side Are You On έχει ερμηνευτεί από την Natalie Merchant σε διαφορετική εκτέλεση φυσικά!

:!: Έχω αποδειχτικά στοιχεία να καταθέσω, τα cds μου! lol

Αχ με αυτό το τραγούδι... :p

Την συλλογή τυγχάνει να την έχω κι εγώ. :)

Το τραγούδι που βρίσκεται στη συλλογή είναι η ίδια εκτέλεση που βρίσκεται και στο προσωπικό της album και από όσο μπορώ να γνωρίζω δεν υπάρχει άλλη version από την ίδια παρά μόνον αυτή.

Μπορείς να το διαπιστώσεις και στο site της όπου δεν αναφέρεται ΠΟΥΘΕΝΑ κάτι τέτοιο και ούτε φυσικά πως δικό της τραγούδι ακούγεται στην παγκόσμια καμπάνια του Johnnie Walker. :)

Αν έχεις καιρό να δεις την διαφήμιση, εδώ θα βρεις το mp3 ώστε να ακούσεις το τραγούδι της διαφήμισης.

 

Η φωνή της Natalie δεν έχει καμιά απολύτως σχέση με την φωνή της τραγουδίστριας στη διαφήμιση.

Ίσως μοιάζει απολύτο όπως το λέω, αλλά ρε παιδιά... Ακούστε τα και το ίδιο θα διαπιστώσετε κι εσείς... Απλά μιλάμε για άλλη εκτέλεση.

Γιατί έχετε κολλήσει έτσι με την Natalie δεν έχω καταλάβει ακόμα. :p


Link to comment
Share on other sites

Αχ με αυτό το τραγούδι... :p

Την συλλογή τυγχάνει να την έχω κι εγώ.

Το τραγούδι που βρίσκεται στη συλλογή είναι η ίδια εκτέλεση που βρίσκεται και στο προσωπικό της album και από όσο μπορώ να γνωρίζω δεν υπάρχει άλλη version από την ίδια παρά μόνον αυτή.

Μπορείς να το διαπιστώσεις και στο site της όπου δεν αναφέρεται ΠΟΥΘΕΝΑ κάτι τέτοιο και ούτε φυσικά πως δικό της τραγούδι ακούγεται στην παγκόσμια καμπάνια του Johnnie Walker. :)

Αν έχεις καιρό να δεις την διαφήμιση, εδώ θα βρεις το mp3 ώστε να ακούσεις το τραγούδι της διαφήμισης.

 

Η φωνή της Natalie δεν έχει καμιά απολύτως σχέση με την φωνή της τραγουδίστριας στη διαφήμιση.

Ίσως μοιάζει απολύτο όπως το λέω, αλλά ρε παιδιά... Ακούστε τα και το ίδιο θα διαπιστώσετε κι εσείς... Απλά μιλάμε για άλλη εκτέλεση.

Γιατί έχετε κολλήσει έτσι με την Natalie δεν έχω καταλάβει ακόμα. :p

 

xixixi :D

Η εκτέλεση της διαφήμισης είναι διαφορετική όπως είπα και πιο πάνω και κανένα κόλλημα ότι έχει ερμηνευτεί το συγκεκριμένο της διαφήμισης από την Natalie (ε, τόσες αναφορές πλέον θα την αποκαλώ μόνο με το μικρό :p). Απλά λέω ότι έχει ερμηνεύσει και η Natalie το Which Side Are You On και σε παλιότερο album της (αυτό ήθελα κυρίως να τονίσω), στην τελευταία συλλογή του Δ. Παπασπυρόπουλου θα το βρούμε και εκεί το τραγούδι απλά επειδή έχω καιρό να ακούσω την διαφήμιση (αλλά άκουσα το sample σου Cristina) και το μόνο που έχω να πω είναι ότι:

Προσωπικά πιστεύω - και είναι και το πιο πιθανό - να έχει γίνει επανεκτέλεση από άλλη τραγουδίστρια, τόσα 80's, 90's etc έχουνε γίνει γιατί όχι και αυτό;Αυτό που έχει μεγάλη σημασία είναι ότι ξέρουμε τουλάχιστον το τίτλο από το κομμάτι, από ποιά έχει γίνει η πρώτη εκτέλεση ;), επομένως ψάχνουμε καλλιτέχνη και το πιο πιθανό να το συναντήσουμε σε κανένα cd στο άμεσο (?) μέλλον ή σε καμιά συλλογή μαζί με το Chip - In my life - διαφήμιση γάλατος Δέλτα (άλλο ένα κομματάκι που δεν έκανε ακόμη κάπου την εμφανισή του :p). Και θα τα έχουμε υπόψην στο μέλλον όταν πέσουν στα αυτάκια μας! :)

Μέχρι τότε... Καλές μουσικές γιορτές σε όλους!! :food: ;)

:!: Vodafone, ο αριθμός Tim που καλέσατε, είναι πιθανόν Cosmote, παρακαλώ δοκιμάστε Q-Telecom!?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα μπορούσες να έγραφες για κάποιον που δεν έχεις ακουσει, επειδή και μόνο το διάβασες κάπου και είχες την διάθεση να βοηθήσεις. :)

Στην συγκεκριμένη περίπτωση, μόνο αν δεν είχες ακούσει τον P. Seeger ή δεν είχες δει ποτέ την διαφήμιση, θα μπορούσες να πεις κάτι τέτοιο. :)

Πιστεύω πως είναι εμφανές ότι η φωνή είναι γυναικεία. :)

Thank you Cristina για άλλη μια φορά.:) Οντως τη διαφήμιση (οπως έγραψα και πιο πάνω) ούτε που τη θυμάμαι.

Καλά Χριστούγεννα να 'χεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το τραγούδι που παίζεται στην διαφήμηση της Vodafone με τους ανθρώπους που βγαίνουν μέσα απο ένα δάσος και αρχίζει μια (συμπαθητική και γλυκούλα)κοπελίτσα να τραγουδάει:No i'm gonna be,under the tree... λέγετε

The waterbabies - Under the tree

Όποιος το θέλει ας μου δώσει το e-mail του να του στείλω ή το mp3 ή το video.

 

By L3g3nD-gr

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το τραγούδι που παίζεται στην διαφήμηση της Vodafone με τους ανθρώπους που βγαίνουν μέσα απο ένα δάσος και αρχίζει μια (συμπαθητική και γλυκούλα)κοπελίτσα να τραγουδάει:No i'm gonna be,under the tree... λέγετε

The waterbabies - Under the tree

Όποιος το θέλει ας μου δώσει το e-mail του να του στείλω ή το mp3 ή το video.

 

By L3g3nD-gr

essaloniki@gmail.com

στείλε ότι θες. ή το βιντεο ή την μουσική η ακόμα και το mp3.

χρόνο έχω

Link to comment
Share on other sites

xixixi :D

Η εκτέλεση της διαφήμισης είναι διαφορετική όπως είπα και πιο πάνω και κανένα κόλλημα ότι έχει ερμηνευτεί το συγκεκριμένο της διαφήμισης από την Natalie (ε, τόσες αναφορές πλέον θα την αποκαλώ μόνο με το μικρό :p).

 

[...]

 

Μέχρι τότε... Καλές μουσικές γιορτές σε όλους!! :food: ;)

 

Τα έχουμε κάνει ολίγον άνω κάτω. :p

Το τραγούδι αυτό αριθμεί κάμποσες διασκευές, όπου μία από αυτες είναι και της Natalie (της φιλενάδας μας... :p).

Και ποιός ξέρει πόσες ακόμα θα γίνουν μελλοντικά. :)

 

Ε, μία από αυτές τις πολλές είναι και η συγκεκριμένη που έχει γίνει σαν τον πύργο της Βαβέλ. :p

Προσωπική εκτίμηση πάντως είναι πως το τραγούδι είναι αποκλειστικότητα του ποτού.

Ίσως κάποτε να μάθουμε την αλήθεια... Ελπίζω σύντομα... :rolleyes:

 

Εγώ πάντως συνεχίζω να ψάχνω όποτε το θυμάμαι μήπως και ειπωθεί κάπου, κάτι που θα διαλευκάνει το μυστήριο. :lol:


Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε κάνει ολίγον άνω κάτω. :p

Το τραγούδι αυτό αριθμεί κάμποσες διασκευές, όπου μία από αυτες είναι και της Natalie (της φιλενάδας μας... :p).

Και ποιός ξέρει πόσες ακόμα θα γίνουν μελλοντικά. :)

 

Ε, μία από αυτές τις πολλές είναι και η συγκεκριμένη που έχει γίνει σαν τον πύργο της Βαβέλ. Προσωπική εκτίμηση πάντως είναι πως το τραγούδι είναι αποκλειστικότητα του ποτού.

Ίσως κάποτε να μάθουμε την αλήθεια... Ελπίζω σύντομα... :rolleyes:

 

Εγώ πάντως συνεχίζω να ψάχνω όποτε το θυμάμαι μήπως και ειπωθεί κάπου, κάτι που θα διαλευκάνει το μυστήριο. :lol:

 

hehehe :D :D

Η αλήθεια είναι ότι το post το είχα κάνει γιατί νόμισα ότι υπήρχε κάποια αμφισβήτηση αν το song το έχει πει και η Natalie μας :p και ήθελα να πω την γνώμη μου πάνω σε αυτό! Oops, ε!; :O

Anyway, ακι εγώ είμαι σίγουρη ότι κάποια μέρα το μυστήριο θα διευκαλυνθεί!! xixi :w00t:

:!: Vodafone, ο αριθμός Tim που καλέσατε, είναι πιθανόν Cosmote, παρακαλώ δοκιμάστε Q-Telecom!?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι μετά απο search που δε μου εβγαλε αποτελεσμα

 

Το κομμάτι που έχει για σήμα το Megalicious Chart Live, ποιό είναι ? Γιατί το θέλει η αδερφή μου και μου έχει φάει τα σηκώτια...

:X
Link to comment
Share on other sites

To τραγούδι στη διαφήμιση του αρώματος της Lacoste (νομίζω);

Με μια κοπέλα είναι που φοράει ένα ροζ φόρεμα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος γνωρίζει το κομμάτι που παίζει στη διαφήμιση για τα γεμιστά μπισκότα παπαδοπούλου???http://smilies.sofrayt.com/%5E/aiw/blush2.gif

 

 

Carolina Marquez - pleasure ground loukouma!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένα καλό παιδί πώς λέγεται το τραγούδι που ακούγεται στη διαφήμιση ενός αντρικού αρώματος (της Lacoste νομίζω) που δείχνει κάτι πασσάλους να προεξέχουν από το νερό και έναν τύπο να πηδάει από πάσσαλο σε πάσσαλο; :)

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

«Hard Fi - Tied up too tight» ίσως...; :)

Χριστίνα (περιττό να το πω) αλλά έχεις δίκιο! :) Ευχαριστούμε :happy:

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...