Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ena (nomizo) dyskolaki:

 

Prin ligo etyxe na do mia diafimisi stin et3 "mexil sarikexagias".

 

Eixe ependysi ena polu oreo kommati. Atmosfairiko mpitaki. Eixe mia gynekeia foni pou sou edine tin pseydes8isi oti erxetai ap'to uperperan (legontas aplws ena makrysyrto ouououououou pou diakoptotan gia ligo kai ksanarxize).... Tromera melodiko.

 

Opoios kserei kati, i tou leei kati, as pei. Thanks

No Rest for the Wicked
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα γαλλικό τραγούδι που παίζει στο μέγκα

στο τρέιλερ της σειράς: <<Σύνορα Αγάπης>> το ξέρει

κανείς;

Ευχαριστώ!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

πΑΙΔΙΑ δεν ξερω αν το εχετε ειδη αναφερει και συγνωμη αν τε εχετε πει αλλα ψαχνω το τραγουδι απο διαφημιση της VODAFONE TO sometimes its easy and sometimes its not..

Ευχαριστω εκ των προτερων....

Link to comment
Share on other sites

πΑΙΔΙΑ δεν ξερω αν το εχετε ειδη αναφερει και συγνωμη αν τε εχετε πει αλλα ψαχνω το τραγουδι απο διαφημιση της VODAFONE TO sometimes its easy and sometimes its not..

Ευχαριστω εκ των προτερων....

 

Το ψάχνω κι εγώ αλλά...........δεν βρίσκω τίποτα πουθενά! Μετά πρόσεξα ότι σε κάθε διαφήμιση παίζει και άλλος στίχος, κι έτσι έβγαλα το συμπέρασμα ότι πρέπει να έχει γραφτεί για τη διαφήμιση.............

 

Όποιος ξέρει κάτι διαφορετικό ας με διορθώσει!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην πρηγούμενη εκπομπή του Θέμου έπαιζε ένα τραγούδι σε κάποιο βίντεο. Κάτι μου θυμίζει αλλά δεν θυμάμαι τι... :rolleyes:

Το ανέβασα εδώ αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει.........

Το έψαχνε κι ένας φίλος μου...

Μου θυμίζει έντονα KLF. Μάλλον το «What Time Is Love». Δεν είναι αυτό όμως. Εκτός και αν είναι κάποια version που δεν έχω υπ' όψιν μου.

Το κομμάτι σίγουρα το έχω ξανακούσει. Πιθανόν να το έχω κιόλας, αλλά δεν μου έρχεται τίποτα τώρα... :(


Link to comment
Share on other sites

Το ψάχνω κι εγώ αλλά...........δεν βρίσκω τίποτα πουθενά! Μετά πρόσεξα ότι σε κάθε διαφήμιση παίζει και άλλος στίχος, κι έτσι έβγαλα το συμπέρασμα ότι πρέπει να έχει γραφτεί για τη διαφήμιση.............

 

Όποιος ξέρει κάτι διαφορετικό ας με διορθώσει!

 

 

ΑΥΤΟ δεν το ειχα προσεξει.....:( :(

Παντως αν καποιος εχει νεωτερα:) :)

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ δεν το ειχα προσεξει.....:( :(

Παντως αν καποιος εχει νεωτερα:) :)

Εγώ ρώτησα στο cs της Vodafone και μου είπαν ότι το τραγούδι αυτό φτιάχτηκε αποκλειστικά για τη Vodafone

Link to comment
Share on other sites

psaxnw to kommati pou epaize sto treiler toy shmerinou poly thn kyriaki...opou paei kapws etsi///give a little mmm to me, and i'll give a little mmm to you...

opoios exei kamia idea as to grapsei./...thanks...

 

 

einai tis Amanda Lear - Give a bit of hmm to me

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε και πριν (μάλλον αναφέρθηκε) αλλά ψάχνω το τραγούδι που παίζει στις διαφημίσεις της Algida και πιο συγκεκριμένα στη διαφήμιση για το carte dor passion for caramel και tamptation for cookies (η διαφήμιση με τα κουτάλια)

 

Επίσης αν είδατε τη διαφήμιση του "Έλα να αγαπηθούμε" (μιας σειράς στον ΑΝΤ1) που θα παίξει αυτή τη Δευτέρα... plz!

 

Και τη διαφήμιση με τις κοπέλες στους χυμούς Vivid...

Link to comment
Share on other sites

Trelo kommati,prospauisa kai egw perysi na to vrw alla tipota!An to vreis enimerose to forum ok?

 

To brika!!!!!!!!!!! Saez - Sexe :) :) :)

 

("Sexe"

(2002)

Performed by Damien Saez (as Saez)

Written by Damien Saez, Franck Phan and Martin Jenkins

Published by De Fil En Aiguille / Franck Phan

© 2002 Island Records (France)

Courtesy of De Fil En Aiguille/Editions Franck Phan & Universal Music Special Projects France)

 

An den to briskeis pes na sto steilo!;)

Link to comment
Share on other sites

Το έψαχνε κι ένας φίλος μου...

Μου θυμίζει έντονα KLF. Μάλλον το «What Time Is Love». Δεν είναι αυτό όμως. Εκτός και αν είναι κάποια version που δεν έχω υπ' όψιν μου.

Το κομμάτι σίγουρα το έχω ξανακούσει. Πιθανόν να το έχω κιόλας, αλλά δεν μου έρχεται τίποτα τώρα... :(

 

Προτείνω ανεπιφύλακτα να κάτσεις να ακούσεις τα τραγούδια σου (πόσα μπορεί να είναι? 5-10 χιλιάδες?) για να το σιγουρέψουμε :p :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το έχετε ήδη αναφέρει αλλά το search δεν μου βγάζει τίποτα.Το soundtrack της διαφήμισης του Peugeot 307.

 

Εννοείς την σχετικά παλιά που το αυτοκίνητο δείχνει τεράστιο συγκριτικά με τον υπόλοιπο κόσμο???

Αν ναι, τότε το τραγούδι είναι το Two Princes - Spin doctors

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο προηγούμενο επεισόδια Nip/Tuck (3x15) έπαιζε ένα πασίγνωστο tango κατά τη διάρκεια όλου του επεισοδίου, σίγουρα το έχετε ακούσει!!!

Ηχογράφησα 10sec και το ανέβασα εδώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο προηγούμενο επεισόδια Nip/Tuck (3x15) έπαιζε ένα πασίγνωστο tango κατά τη διάρκεια όλου του επεισοδίου, σίγουρα το έχετε ακούσει!!!

Ηχογράφησα 10sec και το ανέβασα εδώ

 

Gotan Project - Santa Maria

I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε το τραγούδι που είναι στην διαφήμιση της Suzuki-Neo Grand Vitara?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε το τραγούδι που είναι στην διαφήμιση της Suzuki-Neo Grand Vitara?

 

Αν δεν κάνω λάθος είναι το Ramones - What a wonderful world

Έχει απαντηθεί ξανά, με ένα search θα το σιγουρέψεις :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...