Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά μου παιδιά,

ακόμα να βρεθεί το τραγούδι που παίζεται στη διαφήμιση ενός αντρικού αρώματος της Lacoste... Είναι ένας "χαρωπά τα δυο μου χέρια τα χτυπώ" τύπος, που πηδάει από πάσαλο σε πάσαλο... Όποιος την δει και έχει καμιά ιδέα για ποιο τραγούδι πρόκειται, μην ντραπεί να μας το πει :D

 

loipon to tragoudaki to epsaxna ki egw kai einai to " feist-Mushaboom" :)

 

kalispera ke kali xronia se olous

 

xthes entelos tixea akousa se ena diafimistiko trailer tou ANT1 sxetika me tis evdomadiees tileoptikkes sires ena katapliktiko tragoudi. parakalo opios to exi akousi ke to gnorizi as me enimerosi

 

euxaristo

 

shmera pou eida to trailer gia tis seires tou ant1 to tragoudi pou akougotan einai to "party" tou Nikou Mixa ... den kserw an les ayto... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ίσως έχει απαντηθεί και να το έχω χάσει...Ξέρει κανείς το τραγούδι της διαφήμισης της σοκολάτας Kinder που ξεκινάει λέγοντας "I've got sunshine...."???.Το βάζει και ο Παπακαλιάτης στις σειρές του.Ευχαριστώ πολύ
I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ίσως έχει απαντηθεί και να το έχω χάσει...Ξέρει κανείς το τραγούδι της διαφήμισης της σοκολάτας Kinder που ξεκινάει λέγοντας "I've got sunshine...."???.Το βάζει και ο Παπακαλιάτης στις σειρές του.Ευχαριστώ πολύ

 

'Temptation-My girl' :)

 

Btw είδε κανείς παρά 5 τελευταίο επαναληπτικό επεισόδειο [προχθές θαρρώ το έδειξε] έπαιζε στο τέλος μια υπέροχη μπαλάντα σκέτο πιάνο γυναικεία φωνητικά το μόνο που κατάφερα να συγκρατήσω μέσα σε όλη την αφηρημάδα/συγκίνηση/φόρτιση ήταν το 'the morning is brilliant..smoking a cigarette..'..Όποιος κατάλαβε τουλάχιστον εφόσον είδε το επεισόδιο..ας βοηθήσει [και χωρίς να το έχει δει :happy:]..Αυτά τα ολίγα.. :)

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

'Temptation-My girl' :)

 

Btw είδε κανείς παρά 5 τελευταίο επαναληπτικό επεισόδειο [προχθές θαρρώ το έδειξε] έπαιζε στο τέλος μια υπέροχη μπαλάντα σκέτο πιάνο γυναικεία φωνητικά το μόνο που κατάφερα να συγκρατήσω μέσα σε όλη την αφηρημάδα/συγκίνηση/φόρτιση ήταν το 'the morning is brilliant..smoking a cigarette..'..Όποιος κατάλαβε τουλάχιστον εφόσον είδε το επεισόδιο..ας βοηθήσει [και χωρίς να το έχει δει :happy:]..Αυτά τα ολίγα.. :)[/quote

 

Τοτραγούδι που ψάχνεις είναι το Foolish Games από Jewel. Εγώ ψάχνω από το ίδιο επεισόδιο το ορχηστρικό κομμάτι που ακουγόταν όταν ο Φώτης έκανε εκπομπή παραμονή πρωτοχρονιάς...Είναι πολύ γνωστό και έπαιζε και στον LOVE σε μια εκπομπή ως τελείωμα...Αν κάποιος ξέρει ας βοηθήσει....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μήπως ξέρετε ποιό είναι το τραγούδι που ακουγόταν στη διαφήμιση της MOTOROLA, στο οποίο ήταν μια κοπέλα και σιγά σιγά "μαζευόταν-διαλυόταν" το δωμάτιο στο οποίο βρισκόταν και μαζευόταν στο λεπτό κινητο της(νομίζω RAZR ειναι) το οποίο σηκώνει και λέει ο τύπος στην άλλη γραμμή "Ηi".....

Δε θέλω να σας μπερδέψω αλλα μοιάζει με το "Death in vegas-Your hands around my throat" που ακουγόταν σε μια διαφήμιση της sony-ericsson.

 

ΤΗΑΝΧ

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μήπως ξέρετε ποιό είναι το τραγούδι που ακουγόταν στη διαφήμιση της MOTOROLA, στο οποίο ήταν μια κοπέλα και σιγά σιγά "μαζευόταν-διαλυόταν" το δωμάτιο στο οποίο βρισκόταν και μαζευόταν στο λεπτό κινητο της(νομίζω RAZR ειναι) το οποίο σηκώνει και λέει ο τύπος στην άλλη γραμμή "Ηi".....

Δε θέλω να σας μπερδέψω αλλα μοιάζει με το "Death in vegas-Your hands around my throat" που ακουγόταν σε μια διαφήμιση της sony-ericsson.

 

ΤΗΑΝΧ

 

Dabrye - Hyped up και υπάρχει σε αρκετά remix, στην διαφήμηση είναι το αρχικό release

Link to comment
Share on other sites

@xaxanoula 10000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 ευχαριστώ!!Βάλε τις τελίτσες στα μηδενικά από μόνη σου για να δεις πόσα είναι.. :p Αααααααααααααααααααααααααααχ το λάτρεψα όταν το άκουσα.. :love:

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

'Temptation-My girl' :)

 

Btw είδε κανείς παρά 5 τελευταίο επαναληπτικό επεισόδειο [προχθές θαρρώ το έδειξε] έπαιζε στο τέλος μια υπέροχη μπαλάντα σκέτο πιάνο γυναικεία φωνητικά το μόνο που κατάφερα να συγκρατήσω μέσα σε όλη την αφηρημάδα/συγκίνηση/φόρτιση ήταν το 'the morning is brilliant..smoking a cigarette..'..Όποιος κατάλαβε τουλάχιστον εφόσον είδε το επεισόδιο..ας βοηθήσει [και χωρίς να το έχει δει :happy:]..Αυτά τα ολίγα.. :)

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψάχνω από το ίδιο επεισόδιο το ορχηστρικό κομμάτι που ακουγόταν όταν ο Φώτης έκανε εκπομπή παραμονή πρωτοχρονιάς...Είναι πολύ γνωστό και έπαιζε και στον LOVE σε μια εκπομπή ως τελείωμα...Αν κάποιος ξέρει ας βοηθήσει....

 

Το κομμάτι που ψάχνεις είναι το Theme από την ταινία Forrest Gump! Δες και την ταινία ;)

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αυτό που λες είναι το τραγούδι από μία πιο παλιά διαφήμιση ενός ΓΥΝΑΙΚΕΙΟΥ αρώματος της Lacoste :)

 

Πράγματι,τα μπέρδεψα λίγο εξαιτίας των γυναικείων φωνών καθώς το με το Mushaboom κόλλησα από την εκτέλεση των Bright Eyes.

Το νέο μουσικό blog είναι εδώ!Αφιερώματα,επιλεγμένα mp3s...

 

"It's better to burn out than fade away"

N. Young

Link to comment
Share on other sites

hi!

μολις ειδα στο MEGA το τρειλερ απο τα "ΚΑΚΑ ΠΑΙΔΙΑ" (bad boys) με will smith και Martin Lawrence. Η μουσικη ειναι τρομερη... μηπως ξερει κανενας ποιο τραγουδι ειναι? ευχαριστωωω

Underworld - Born Slippy

Link to comment
Share on other sites

Underworld - Born Slippy

 

ααα!!! σ'ευχαριστω πολυ!

EINAI ΠΟΛΥ ΤΕΛΕΙΟ!

(και ειναι απ'το trainspotting - γι'αυτο ηταν γνωστο..)

Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

'Temptation-My girl' :)

 

Btw είδε κανείς παρά 5 τελευταίο επαναληπτικό επεισόδειο [προχθές θαρρώ το έδειξε] έπαιζε στο τέλος μια υπέροχη μπαλάντα σκέτο πιάνο γυναικεία φωνητικά το μόνο που κατάφερα να συγκρατήσω μέσα σε όλη την αφηρημάδα/συγκίνηση/φόρτιση ήταν το 'the morning is brilliant..smoking a cigarette..'..Όποιος κατάλαβε τουλάχιστον εφόσον είδε το επεισόδιο..ας βοηθήσει [και χωρίς να το έχει δει :happy:]..Αυτά τα ολίγα.. :)

 

Παιδιά η μπαλάντα με τα γυναικεία φωνητικά είναι το Foolish Games από Jewel, αν και στη σειρά είναι άλλη εκτέλεση. Το σόλο πιάνο αργότερα που έδειξε ψάξτε το σαν Alan Silvestri - Forrest Gump suite

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίδες ψάχνω το κομμάτι που παίζει στην διαφήμηση για το νεο προγραμμα του ραδιοφωνικού σταθμού Apha.ένα που λέει "clap your hands..." άμα το ξέρει κανένας ας το πει...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

paidia to tragoudi meta apo kathe ekpompi tou mega sto megazhn sigekrimena opou akougetai mia ginekia fwni na kanei mmmm... den kserw prepei na ine poli rithmiko oloklirwmwno to tragoudi prepi na iparxei kai den ine kainourgio .eyxaristw ek to proterwn
Δεκάδες tips & tricks σχετικά με Η/Υ, προγραμματισμό, hacking, software, hardware, linux και πολλά ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

Το κομμάτι που ψάχνεις είναι το Theme από την ταινία Forrest Gump! Δες και την ταινία ;)

 

 

Έχω δει την ταινία τουλάχιστον 3 φορές αλλά δεν ήξερα ότι το συγκεκριμένο τραγούδι ήταν το μουσικό της θέμα...Ευχαριστώ πολύ πάντως!!!:rolleyes: :D :happy:

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά,ένα καινούργιο(?) που ακούγεται στη νέα σειρά του ΑΝΤ1 με τη βεντέτα στην Κρήτη και που το τραγουδάει ο Καραφώτης νομίζω,μήπως ξέρετε πως λέγετε???

Σύλλογος Λακώνων Φοιτητών

http://www.slf.4t.com

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ψάχνω τη μελωδία πίσω απο τη διαφήμιση για να κόψουν το κάπνισμα, help-eu κάτι τέτοιο.. :)

 

Αυτή είναι η διαφήμιση..

http://el.help-eu.com/images/mo_edito_img/276_2_0.wmv

 

Ευχαριστώ.

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

paidia to tragoudi pou akougetai sto megazhn tou mega poio ine to mono pou paratirisa mia ginaika me rithmo na leei mmmm. anazitw titlo kai kallitexni. eyxaistw
Δεκάδες tips & tricks σχετικά με Η/Υ, προγραμματισμό, hacking, software, hardware, linux και πολλά ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...