Jump to content

huawei honor 9 vs huawei mate 10 lite


basilis13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποιο απο τα 2 κινητα μου προτεινετε και γιατι. Με ενδιαφερει η καμερα, να εχει μεγαλη αυτονομια να βγαζει ανετα μια μερα καθως ειμαι ολη την ημερα με δεδομενα,ηχο,οθονη.Παιχνιδια δεν πολυ παιζω μονο social media,browsing,ταινιες τετοια.Σκεφτομουν και για το lg g6 αλλα δεν την πολυ εμπιστευομαι την lg. Ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ των 2, αν δεν σε νοιάζει το μέγεθος της οθόνης, καλύτερα το honor 9.

 

οταν ξεκινησα να ψαχνω για κινητο εψαχνα για πανω απο 5,5. Αλλα πιστευω το honor 9 στα 299 που το βρηκα ειναι μια καλη επιλογη.Με το ματε εχουν πολλες διαφορες ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι μεγαλες οι διαφορες. Το ένα είναι μια οικονομικότερη έκδοση της ναυαρχίδας p10 και το άλλο mid range.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι μεγαλες οι διαφορες. Το ένα είναι μια οικονομικότερη έκδοση της ναυαρχίδας p10 και το άλλο mid range.

λιγο θελω να παραγγειλω το honor 9 απλα θελω να δω απο ατομα που εχουν τα συγκεκριμενα κινητα να μου πουν τα θετικα και τα αρνητικα του καθε ενα

Link to comment
Share on other sites

Το εχει η γυναικα μου περιπου ενα μηνα σε μπλε (αφησαμε τα μηλα μας για πρωτη φορα και καναμε το βημα στο andoid ) το Honor 9 και πραγματικα το κινητο πεταει.Και ωραιο στυλ και δυνατο και μια χαρα φωτογραφιες βγαζει .. φοραει εδω και 7 μερες oreo 8.0 και δεν εχω δει καποιο θεμα.Αυτη το χρησιμοποιει πολυ και κυριως για βιντεοκλησεις πραγμα που το κανει χωρις κανενα προβλημα.Απο εμφανισει δε μου αρεσει πολυ.Αν ηταν και με bezel less νομιζω θα τα εσπαγε! οπως και ναχει τα 250 290 ευρω που κοστιζει η συσκευη ειναι μια χαρα.Θηκουλα δωρο τουμπανο και fast charge usb-c .. & fingerprint γρηγορο χωρις προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

250-290?

Απο που αυτες οι τιμες? Στο σκρουτζ απο 330+ βλεπω

 

εγω το βρηκα 299 στο best price .

 

Να κανω ακομα μια ερωτηση αναμεσα στο honor 9 και lg g6 τι θα επιλεγατε και γιατι .Ακουω συνεχεια για την κακη καμερα του g6 ισχυει ?

Link to comment
Share on other sites

Το g6 εχει καλύτερη κάμερα από το honor 9 όσον αφορά το τελικό αποτέλεσμα. Δες εδώ συγκριτικό με το p10 το οποίο εχει ιδια κάμερα αλλά με ois (οπότε και καλύτερες νυχτερινές από honor 9) Cámara trasera Huawei P10 vs LG G6 . Πιο ενδιαφέρουσες ειναι αυτές τις δεύτερης σελίδας.

 

Από την άλλη το honor 9 πρέπει να ειναι πιο σπιρτάτο κινητό. Θα πρότεινα να τα δεις και σε κανένα κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Το g6 εχει καλύτερη κάμερα από το honor 9 όσον αφορά το τελικό αποτέλεσμα. Δες εδώ συγκριτικό με το p10 το οποίο εχει ιδια κάμερα αλλά με ois (οπότε και καλύτερες νυχτερινές από honor 9) Cámara trasera Huawei P10 vs LG G6 . Πιο ενδιαφέρουσες ειναι αυτές τις δεύτερης σελίδας.

 

Από την άλλη το honor 9 πρέπει να ειναι πιο σπιρτάτο κινητό. Θα πρότεινα να τα δεις και σε κανένα κατάστημα.

 

προσπαθησα αλλα η lg δεν ερχεται επισημα και κανενα μαγαζι μεγαλο οπως public,κωτσοβολος δεν το ειχε

εμενα μονο η καμερα με προβληματιζε και ισως λιγο η αναξιοπιστια της lg.Εφοσον εχει καλυτερη καμερα απο το honor λεω να παω στο lg.Το honor σε benchmarks ειναι κλασεις ανωτερο.Αλλα για την χρηση που το θελω εγω (browsing,social media,ταινιες και φωτογραφιες ) θα προτιμησω την μεγαλυτερη οθονη και καλυτερη καμερα παρα το πιο γρηγορο σε παιχνιδια

Αν κανω λαθος διορθωσε με

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το honor 9 έχει και ενδιαφέροντα φωτογραφικά modes (πχ silky water, wide aperture που θολωνει το background κλπ). Αν δεν σε νοιάζει το καλλιτεχνικό της υπόθεσης και σε ενδιαφέρει μονο η τελική ποιότητα τότε ναι το g6 θα σε βολέψει καλύτερα με μπόνους και τον ευρυγώνιο φακό.

 

Υπόψιν η οθόνη ειναι μεγαλύτερη όσον αφορά το content και έχει το μέγεθος της εικόνας. Έχει μεγαλύτερη μόνο την μια πλευρά οπότε θα προβάλλεις περισσότερα πράγματα (πχ θα γλυτώνεις σκρολαρίσματα). Αλλά το μέγεθος της εικόνας (πχ γράμματα, προβολή φωτογραφιών κλπ) στις περισσότερες περιπτώσεις δεν θα ειναι μεγαλύτερα (πχ σε φωτογραφίες ή βίντεο θα σου έχει μαυρες μπάρες αν δεν στρετσάρεις).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...