Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανε μια επανεκκινηση του nova Και δεν θα στο κανει.

Βασικα εμφανιζεται μονο μετα απο επανεκκινηση συσκευης αλλα με ενα restart nova δεν στο ξαναεμφανιζει(κατω κατω ειναι η επιλογή στα advanced)

Εχω κάνει επανεκκίνηση του NOVA, σταματάει, μετά από random διάστημα ξανα ξεκινάει.

Εχω βασικά δοκιμάσει ότι υπάρχει και το NOVA το γνωρίζω πρακτικά από τοτε που ξεκίνησε ως project.

 

Είμαι αρνητικά εντυπωσιασμένος με το γεγονός ότι ακόμα δεν έχει διορθωθεί (ναι, bug είναι).

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Εχω κάνει επανεκκίνηση του NOVA, σταματάει, μετά από random διάστημα ξανα ξεκινάει.

Εχω βασικά δοκιμάσει ότι υπάρχει και το NOVA το γνωρίζω πρακτικά από τοτε που ξεκίνησε ως project.

 

Είμαι αρνητικά εντυπωσιασμένος με το γεγονός ότι ακόμα δεν έχει διορθωθεί (ναι, bug είναι).

Ναι το παρατηρω και σε oneplus απλα σε εμενα με restart nova στρωνει οριστικα μεχρι την επομενη επανεκκινηση συσκευης.:p

Οντως υπαρχει αργοπορια στην επιλυση του(ουτε καν beta εκδοσεις να τρεξουν)

Θα λυθει πιστεύω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η εφαρμογή του Facebook είναι τραγικά γραμμένη. Συμβαίνει και σε εσάς μετά από 5-10 λεπτά scrolling να ζεσταίνεται πολύ η συσκευή και η μπαταρία να πέφτει εκθετικά γρήγορα σε σχέση με οποιαδήποτε άλλο application;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η εφαρμογή του Facebook είναι τραγικά γραμμένη. Συμβαίνει και σε εσάς μετά από 5-10 λεπτά scrolling να ζεσταίνεται πολύ η συσκευή και η μπαταρία να πέφτει εκθετικά γρήγορα σε σχέση με οποιαδήποτε άλλο application;
Όχι πότε αύξηση θερμοκρασίας και μεγάλο drain. Δοκίμασε απεγκατασταση και στήσε την εφαρμογή από την αρχή.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Όχι πότε αύξηση θερμοκρασίας και μεγάλο drain. Δοκίμασε απεγκατασταση και στήσε την εφαρμογή από την αρχή.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Ευχαριστώ πολύ Λάζαρε. Έκανα clear data (και cache προφανώς) και βλέπουμε.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι και απλο το touchwiz μην τρελαθουμε κιολας ειπαμε.

Τιγκα στο bloatware ειναι(οπως φυσικα και αλλες εταιρειες με δικα τους skins),ελεος που βγηκε και ελαφρυ το touchwiz επειδη εχετε μερικοι συσκευη με τον τελευταιο δυνατοτερη επεξεργαστη,6gb ram και φυσικα λιγο χρονο χρησης(τον Μαρτιο βγηκε).

 

Μια χαρα εξακολουθει να ειναι τιγκα γεματο σε επιλογες στις ρυθμισεις,μια χαρα εξακολουθει να εχει διπλο εφαρμογες της Samsung μεχρι και σε assistant με την γνωστη bixby(αν και μπορεις να την απενεργοποιησεις) που η samsung παρολο το κραξιμο ξαναεβαλε και στο S9/S9+ το κουμπι της.

 

Τα βλεπω στο διπλα θεμα με τα S8+ πως στην πρωτη μεγαλη αναβαθμιση της συσκευης(android 8 δηλαδη)και ηδη αρκετοι εχουν προβλημα με την αυτονομια.

 

Οντως το S9+(που το ειδα και σημερα σε αλυσιδα διπλα με το p20 pro)στο κομματι της οθονης ειναι κοσμημα και ειναι το πιο πληρες Samsung κινητο που εχει βγει, αλλα τι να το κανεις οταν η Samsung τσιγκουνευεται σε μπαταρια μεχρι και στο note 8 και αρκετοι ριχνουν την αναλυση λογω της οκ αυτονομιας(κυριως στο απλο S9)?

 

δεν ισχυει αυτο που λες ..τουλαχιστον οχι σε ολα!επειδη ειχα και το μοντελο με τον snap 835 στην σειρα s8+ 6gb ραμ σε πληροφορω ιχνος κολληματα πουθενα,ανοιγαν ολα αστραπιαια!το s9+ ειναι το ποιο ολοκληρωμενο κινητο σε οτι μεχρι τωρα κυκλοφορει πλην της μπαταριας που σιγουρα θα φτιαξει με καποιο update!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω την πολύτιμη βοήθεια σας,

Σκέφτομαι να παραγγείλω ένα 9+ Hong Kong version ( λόγω Snapdragon )

Ποια ενδεχομένως προβλήματα θα αντιμετωπίσω??? π.χ. με αναβαθμίσεις Region lock και αν υπάρχουν λύσεις

Nobody's perfect
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί με το backup, ξέρει κανείς γιατί έχει backup & στο samsung cloud & στο google account?? To samsung cloud δεν αρκεί??
Link to comment
Share on other sites

Εμενα η μπαταρία πάντως αν κ με 6 φορτίσεις μεχρι τωρα βγαζει ανετα μια μέρα... Ποσο να φτασει πια;;;
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν θέμα με την μπαταρία, μπείτε ρυθμίσεις>>Διαχείρηση συσκευής>>Μπαταρία>>Χρήση μπαταρίας>>Σύστημα Android και εκεί απενεργοποιήστε την επιλογή "Να επιτρ. δραστ. στο παρασκήνιο".

Θα δείτε βελτίωση περίπου 30% στην αυτονομία.

:cool:

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν θέμα με την μπαταρία, μπείτε ρυθμίσεις>>Διαχείρηση συσκευής>>Μπαταρία>>Χρήση μπαταρίας>>Σύστημα Android και εκεί απενεργοποιήστε την επιλογή "Να επιτρ. δραστ. στο παρασκήνιο".

Θα δείτε βελτίωση περίπου 30% στην αυτονομία.

:cool:

Δε μπορεί να μη σου κόβει κάτι μετά αυτό, ουσιαστικά λες σε όλο το Android filesystem να μπει σε hibernation.

 

Υπάρχει τρόπος να σβήσουμε αυτό το notification που εμφανίζεται λόγω του Facebook Messenger;

http://i66.tinypic.com/2lbne46.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η μπαταρία πάντως αν κ με 6 φορτίσεις μεχρι τωρα βγαζει ανετα μια μέρα... Ποσο να φτασει πια;;;
Και εμένα με μέτρια.χρήση όμως ..αν κάποια μέρα καν βαριά.χρήση κατά τις 20:00 τέρμα

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8.1 πότε θα πάρουμε ? Μπας και δούμε καμία βελτίωση στη μπαταρία

 

Δεν νομίζω θα δωσει ουδέποτε.

Την P του χρόνου τέτοια εποχή.

Δε μπορεί να μη σου κόβει κάτι μετά αυτό, ουσιαστικά λες σε όλο το Android filesystem να μπει σε hibernation.

 

Υπάρχει τρόπος να σβήσουμε αυτό το notification που εμφανίζεται λόγω του Facebook Messenger;

Αν δεν εξαφανιζεται απενεργοποιωντας notification στα settings-notification-facebook messenger μόνο τρίτη λύση.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iboalali.sysnotifsnooze

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορεί να μη σου κόβει κάτι μετά αυτό, ουσιαστικά λες σε όλο το Android filesystem να μπει σε hibernation.

 

Υπάρχει τρόπος να σβήσουμε αυτό το notification που εμφανίζεται λόγω του Facebook Messenger;

http://i66.tinypic.com/2lbne46.jpg

 

 

https://android.gadgethacks.com/how-to/disable-those-annoying-displaying-over-other-apps-notifications-your-galaxy-s9-0183534/

 

Δυστυχώς είναι κάτι που θα φύγει στην Android P.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν θέμα με την μπαταρία, μπείτε ρυθμίσεις>>Διαχείρηση συσκευής>>Μπαταρία>>Χρήση μπαταρίας>>Σύστημα Android και εκεί απενεργοποιήστε την επιλογή "Να επιτρ. δραστ. στο παρασκήνιο".

Θα δείτε βελτίωση περίπου 30% στην αυτονομία.

:cool:

 

Άμα το κάνουν αυτό θα χάσουν ειδοποιήσεις από εφαρμογές όπως viber κλπ όμως αν δεν κάνω λάθος

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Άμα το κάνουν αυτό θα χάσουν ειδοποιήσεις από εφαρμογές όπως viber κλπ όμως αν δεν κάνω λάθος

Το εχω off Νικο και δεν χάνω.

Και viber και whatsapp και gmail και outlook όλα έρχονται στην ώρα τους.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κ. Εγω το εκανα κ οντως έρχονται κανονικα οι ενημερώσεις. Τι απενεργοποιει τοτε αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Μια που σκέφτομαι την μεταβαση στο s9plus απο το note 8 ενα πραγμα θα μου λειψει, να γραφω πανω στις φωτο με την γραφιδα σημειωσεις,εσεις πως το κανετε αυτο χωρις γραφιδα?:rolleyes::rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Μια που σκέφτομαι την μεταβαση στο s9plus απο το note 8 ενα πραγμα θα μου λειψει, να γραφω πανω στις φωτο με την γραφιδα σημειωσεις,εσεις πως το κανετε αυτο χωρις γραφιδα?:rolleyes::rolleyes:

 

Aviary

0718df072817d696dff2e4fa5c589de4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια που σκέφτομαι την μεταβαση στο s9plus απο το note 8 ενα πραγμα θα μου λειψει, να γραφω πανω στις φωτο με την γραφιδα σημειωσεις,εσεις πως το κανετε αυτο χωρις γραφιδα?:rolleyes::rolleyes:
Γίνεται και με τον στοκ photo editor. Αλλά μην περιμένεις το δάχτυλο να κάνει τη δουλειά της γραφίδας.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μην κράξετε αλλά ποιες οι διαφορές του σ9+ με του δικαρτου σ9+; πέραν του προφανούς;

 

Καμία άλλη διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μην κράξετε αλλά ποιες οι διαφορές του σ9+ με του δικαρτου σ9+; πέραν του προφανούς;

 

Διπλή κάμερα.. 2 επιπλέον gb ram μπαταρία κ οθόνη. Δυστυχώς λειψό το μικρό μοντέλο μεγάλο φαουλ της σαμσουνγκ Ναμη το δώσει ακριβώς ίδιο σε όλα εκτός από οθόνη και μπαταρία

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...