Jump to content

The L word (Showtime)


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 330
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου τη σπάει το συγκεκριμένο ζευγάρι..!!

 

Για μένα ακόμη μια φορά.. Shane Rocks!!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

ε το χουν πεθανει το θεμα με την shane...ελεος δν μπορει να μην κανει τπτ για ενα χρονικο διαστημα?δεν ειναι δυνατον....

α κ τα μαλλια της δεν μαρεσουν φετος...

 

πολυ χαρηκα με την σκηνη tibette...μη σ πω οτι συγκινηθηκα κιολας....

Link to comment
Share on other sites

Nα κάνω μια ερώτηση; οσες βλέπεται το l-world εχετα καθόλου λεσβιακές τάσεις; Γιατί έγω αμα έβλεπα κανένα g-world θα τα έπαιρνα αγρια...:O
Link to comment
Share on other sites

Nα κάνω μια ερώτηση; οσες βλέπεται το l-world εχετα καθόλου λεσβιακές τάσεις; Γιατί έγω αμα έβλεπα κανένα g-world θα τα έπαιρνα αγρια...:O

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Nα κάνω μια ερώτηση; οσες βλέπεται το l-world εχετα καθόλου λεσβιακές τάσεις; Γιατί έγω αμα έβλεπα κανένα g-world θα τα έπαιρνα αγρια...:O

 

Να κάνω και γω δυο ερωτήσεις;;

i)Πιστεύεις ότι κάποιος/κάποια περιμένει ένα σήριαλ για να διαμορφώσει σεξουαλική ταυτότητα;;:wacko: Ή μπορεί να επηρρεάσει τόσο πολύ κάποιον/κάποια που ξαφνικά να "την δει" αλλιώς;; Γιατί σε αυτή την περίπτωση το πρόβλημα το έχει ο ίδιος και πρέπει να ψαχτεί.. Πιστεύω πως η σειρά απευθύνεται απλά σε ανοιχτά μυαλά κι όχι αποκλειστικά σε λεσβίες ή γκέι.. Εν ολίγοις, την παρακολουθούν και στρέιτ την σειρά (για να απαντήσω στο ερώτημα σου).

 

ii)Εσένα σ' αρέσει το L word αλλά θα τα έπαιρνες με ένα G word;;; Για ποιο ακριβώς λόγο;;:confused: Δεν περιέχει μια αντίφαση αυτό;; Εκτός αν δεν σ' αρέσει ούτε το πρώτο, πράγμα που δεν μας το διευκρίνισες..

 

Αυτά από μένα..:):p

Link to comment
Share on other sites

Nα κάνω μια ερώτηση; οσες βλέπεται το l-world εχετα καθόλου λεσβιακές τάσεις; Γιατί έγω αμα έβλεπα κανένα g-world θα τα έπαιρνα αγρια...:O

 

Εγώ έβλεπα μια τέτοια σειρά στο star μετά τα μεσάνυχτα.

Υπήρχανε στιγμές που άλλαζα το κανάλι γιατί αηδίαζα να βλέπω άντρα με άντρα αλλά μετά από λίγα δευτερόλεπτα το ξαναγύριζα για να δω την υπόθεση

 

Μου τη σπάει το συγκεκριμένο ζευγάρι..!!

 

Για μένα ακόμη μια φορά.. Shane Rocks!!!

 

ε το χουν πεθανει το θεμα με την shane...ελεος δν μπορει να μην κανει τπτ για ενα χρονικο διαστημα?δεν ειναι δυνατον....

α κ τα μαλλια της δεν μαρεσουν φετος...

 

πολυ χαρηκα με την σκηνη tibette...μη σ πω οτι συγκινηθηκα κιολας....

Μου τη σπάει και μένα το tibette και το περσινό-προπέρσινο μαλλί της Shane ήταν όντως καλύτερο.

 

Περιμένω να φτιάξει η σειρά, δεν έχει πολύ αγωνία...

...
Link to comment
Share on other sites

λοιπον σταματηστε τις χαζομαρες και Bring Carmen Back!!!!!!

lol

 

Σωστή!!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβλεπα μια τέτοια σειρά στο star μετά τα μεσάνυχτα.

Υπήρχανε στιγμές που άλλαζα το κανάλι γιατί αηδίαζα να βλέπω άντρα με άντρα αλλά μετά από λίγα δευτερόλεπτα το ξαναγύριζα για να δω την υπόθεση

 

 

Το Will & Grace έπαιζε στο STar παλιά.. Πολύ γνωστή στον κύκλο των gay κι όχι μόνο!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως η σειρά απευθύνεται απλά σε ανοιχτά μυαλά κι όχι αποκλειστικά σε λεσβίες ή γκέι.. Εν ολίγοις, την παρακολουθούν και στρέιτ την σειρά (για να απαντήσω στο ερώτημα σου).

 

Και εγώ δεν έχω πρόβλημα με τους gay αλλά άμα έβλεπα μια σειρά που όλοι την ώρα είχε τρυφερές στιγμές μεταξύ αντρών και χάδια και έρωτες και φιλιά θα χαλιόμουν...:X

Εντάξει γιατί μπορεί είσαι ανοιχτόμυαλος και να μην έχεις κανένα πρόβλημα με τους ομοφυλόφιλους αλλά δεν σημαίνει ότι σου αρέσει το "θέαμα" και οπτικά.

Πολλοί άντρες βλέπουν το l-world(εγώ προσωπικά όχι,τώρα έμαθα ότι υπάρχει) γιατί όπως είναι γνωστό έχουν όλοι οι άντρες λεσβιακές φαντασιώσεις.

Γι αυτό και αναρωτιέμαι....;)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν έχω πρόβλημα με τους gay αλλά άμα έβλεπα μια σειρά που όλοι την ώρα είχε τρυφερές στιγμές μεταξύ αντρών και χάδια και έρωτες και φιλιά θα χαλιόμουν...:X

 

Μήπως επειδή ο περισσότερος κόσμος έχει συνδυάσει τους άντρες με κάτι περισσότερο άγριο και ενστικτώδες κι όχι κάτι πιο τρυφερό, βλ. έρωτες, χάδια και φιλιά κι αυτό μας/τους ωθεί να θεωρούν αηδιαστική μια τέτοια σκηνή?

 

Έχει πολλά προς συζήτηση το συγκεκριμένο θέμα και είναι μεγάλο .. γιατί ..όλοι οι straight άντρες έχουν ερωτικές φαντασιώσεις με δύο γυναίκες, αλλά με συγκεκριμένες προϋποθέσεις που έχουν κυρίως να κάνουν με τα πρότυπα που προβάλλονται από τις αντίστοιχες ερωτικού περιεχομένου ταινίες που αρέσκονται να παρακολουθούν.

κι ενώ τη μια στιγμή σου λένε : wow, λεσβίες, γουστάρω κτλ.. Μόλις δουν κάποια ομοφυλόφιλη με το στυλάκι ας πούμε της Shane (butch) τους βγαίνει όλο το ρατσιστικό που έχουν μέσα τους. Κ την αντίστοιχη συμπεριφορά έχω δει κ προς τους ομοφυλόφιλους άντρες που είναι περισσότερο θηλυπρεπείς, από κάποιους άλλους.

 

Εμένα η άποψη μου επί του θέματος είναι πρώτον να μην νιώθει κανείς καταπιεσμένος με τη σεξουαλικότητα του, είτε την καταπίεση τη νιώθει μέσα του είτε από το γύρω περιβάλλον. Δεν είναι κανένας ομοφυλόφιλος άρρωστος, όπως κάποτε συνήθιζε να λένε.

Αυτό που με ενοχλεί είναι κατά πόσο ο άλλος είναι προκλητικός άνθρωπος/χαρακτήρας/συμπεριφορά.. Γιατί το λέω αυτό! Γιατί ακούω πολλούς που από τη μια το παίζουν άνετοι κ ωραίοι κι από την άλλη λένε μου τη σπάνε οι gay γιατί προκαλούν με τη συμπεριφορά τους, τις κινήσεις, κτλ. Εγώ πιστεύω πως υπάρχουν πολλοί εκεί έξω straight που προκαλούν πολύ περισσότερο από τους gay (παραδείγματα σίγουρα έχουμε όλοι μας να αναφέρουμε)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Το Will & Grace έπαιζε στο STar παλιά.. Πολύ γνωστή στον κύκλο των gay κι όχι μόνο!

 

Αυτό που λες είναι κωμωδία, άλλο έβλεπα.

...
Link to comment
Share on other sites

 

Τι π@παρες αυτοι οι στρατιωτικοι που μπηκαν στο σπιτι της Αλις με το ετσι θελω και ψαχουλευαν!!! Ελεος! Εχω εκνευριστει!!!

Και κατι αλλο...Η Αλις γιατι αλλαζει χρωμα στο Mini Cooper της σε καθε σεζον? Στην 3η ειχε σκουρο μπλε, στην 4η γαλαζιο και τωρα εχει σκουρο μπλε το αγωνιστικο με τις 2 ασπρες ριγες μπροστα!!!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κανει αλλαγες η κοπελα...ξερεις ποσα χρηματα περνει απο τη σειρα...κανει κ περικοπες κ τα μαζευει...ας πουμε το χρωμα των μαλλιων της δεν το αλλαζει,ετσι μαζευοντε,λιγο απο δω λιγο απο κει να ενα Mini cooper...!
Link to comment
Share on other sites

Nομίζω ότι αναφέρεσαι στο Queer as Folk. :rolleyes:

 

epeze to star queer as folk?? :confused: (tin sira afti prin kati meres arxisana ti vlepo, tin anakalipse ena filaraki an k iparxi kero, k mou stile ta prota episodia, ontos psilomiazi me to l word) ego nomiza pos eleges to six feet under. afto den ixe gay protagonistes i kano la8os?

 

tespa!! epitelous katafera na do mexri k to 5.04!! :)

i shane me tin oli apoxi apo to sex, ixe poli gelio me tis antidrasis tis!! :lol: eftixos de kratise poli..

 

gamoto OXI tibette pali!! mou ti spai afantasta i tina.. k lipame tin jodie.. ine apo tous agapimenous mou xaraktires.. elpizo na mini stin sira.. apolafstikotati i skini pou kanoun to poadcast(de xero pos grafete) me tin alice. ma8ame k noimatiki!! :p

 

i helena exi kotsia pantos!! elpizo pos 8a xanagirisi omos..

Link to comment
Share on other sites

epeze to star queer as folk?? :confused: (tin sira afti prin kati meres arxisana ti vlepo, tin anakalipse ena filaraki an k iparxi kero, k mou stile ta prota episodia, ontos psilomiazi me to l word) ego nomiza pos eleges to six feet under. afto den ixe gay protagonistes i kano la8os?

 

tespa!! epitelous katafera na do mexri k to 5.04!! :)

i shane me tin oli apoxi apo to sex, ixe poli gelio me tis antidrasis tis!! :lol: eftixos de kratise poli..

 

gamoto OXI tibette pali!! mou ti spai afantasta i tina.. k lipame tin jodie.. ine apo tous agapimenous mou xaraktires.. elpizo na mini stin sira.. apolafstikotati i skini pou kanoun to poadcast(de xero pos grafete) me tin alice. ma8ame k noimatiki!! :p

 

i helena exi kotsia pantos!! elpizo pos 8a xanagirisi omos..

 

Απ' όσα μου λεν οι πληροφορίες μου έπαιζε το star queer as a folk κάποτε.. το έβλεπε ένας φίλος μου.

σου έχει μείνει το 5.05.. κουράγιο!

Συμφωνώ μαζί σου για τη Shane και Tibette.. Δεν μου αρέσει ωστόσο η jodie..Νομίζω ότι "την έχει δει" κάπως κ το παίζει πολύ butch..

Alice θεϊκή στις συνεντεύξεις, όπως πάντα, άλλωστε..

Οσο για την Helena..κι εγώ το ελπίζω.. αναμένουμε, λοιπόν..!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

epeze to star queer as folk?? :confused: (tin sira afti prin kati meres arxisana ti vlepo, tin anakalipse ena filaraki an k iparxi kero, k mou stile ta prota episodia, ontos psilomiazi me to l word) ego nomiza pos eleges to six feet under. afto den ixe gay protagonistes i kano la8os?

 

 

Φυσικά και έπαιζε, πριν 6-7 χρόνια περίπου 1 με 2 το βράδυ και το διαφήμιζε μάλιστα!

Μα καλά που ζείτε βρε κορίτσια!;

Αλλα τώρα θα μου πείτε στην ηλικία σας τέτοια θα βλέπατε στις 2 το βράδυ πριν το σχολείο;

:O

 

Στο θέμα μας!

χμμ, ναι, δεν έχω να προσθέσω κάτι...

οπότε πάω σ' άλλο θέμα :lol:

 

Μόλις είδα τη jodie στο τελευταίο επεισόδιο nip tuck, όχι οτι μ' ενθουσίασε αλλά ψαχουλεύοντας την, είδα οτι έχει πάρει και όσκαρ α γυναικείου ρόλου!

...
Link to comment
Share on other sites

μου τη δινει η jodie ολο μ.....ες εναι!οι κινησεις της ειναι τερμα αποθητικες κ οι τροποι της δεν υπαρχουν καν....

 

ειδικα στο τελευτεο επεισοδιο στη σκηνη πριν απο το παρτυ π της λεει η bette για reconection αυτη λεει θελει να χορεψει...3 πουλακια δλδ....

κ μεγαλη χαρη της κανει η bette....πολυ μεγαλη!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και έπαιζε, πριν 6-7 χρόνια περίπου 1 με 2 το βράδυ και το διαφήμιζε μάλιστα!

Μα καλά που ζείτε βρε κορίτσια!;

Αλλα τώρα θα μου πείτε στην ηλικία σας τέτοια θα βλέπατε στις 2 το βράδυ πριν το σχολείο;

:O

 

Στο θέμα μας!

χμμ, ναι, δεν έχω να προσθέσω κάτι...

οπότε πάω σ' άλλο θέμα :lol:

 

Μόλις είδα τη jodie στο τελευταίο επεισόδιο nip tuck, όχι οτι μ' ενθουσίασε αλλά ψαχουλεύοντας την, είδα οτι έχει πάρει και όσκαρ α γυναικείου ρόλου!

 

Εμείς εδώ που είμαι STAR πιάσαμε το καλοκαίρι που μας πέρασε.. οπότε.. μην το ψάχνεις..

Οσο για την Jodie..τώρα το είδες, βρε? Εχει πάρει Οσκαρ για το "τα παιδιά ενός κατώτερου θεού".

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

 

Μόλις είδα τη jodie στο τελευταίο επεισόδιο nip tuck, όχι οτι μ' ενθουσίασε αλλά ψαχουλεύοντας την, είδα οτι έχει πάρει και όσκαρ α γυναικείου ρόλου!

 

nip/tuck ton kenourio kiklo, i afton pou pezi to star?? ego parakolou8o afton pou pezi to star, alla de ida to episodio tis pemptis.. eki tin edixe?? ne ixe pari oscar a ginekiou, sto children of a lesser god. axizi na to dis, arketa kalo love story..

Link to comment
Share on other sites

μου τη δινει η jodie ολο μ.....ες εναι!οι κινησεις της ειναι τερμα αποθητικες κ οι τροποι της δεν υπαρχουν καν....

 

ειδικα στο τελευτεο επεισοδιο στη σκηνη πριν απο το παρτυ π της λεει η bette για reconection αυτη λεει θελει να χορεψει...3 πουλακια δλδ....

κ μεγαλη χαρη της κανει η bette....πολυ μεγαλη!

 

Σ' όποια αρέσουμε, δεν κατάλαβα, θα χαλάσει αυτή τη νύχτα της επειδή κατάλαβε η μπετούλα οτι ταχει κάνει σκατά στη ζωή της ( ; ) μπρε ουστ, να πάει στην ξενέρωτη Τίνα αν δεν γουστάρει, πήρε και τηλέφωνο την αστυνομία η τουυυυυτ, της χαλάσαμε τον ύπνο.

 

Εμείς εδώ που είμαι STAR πιάσαμε το καλοκαίρι που μας πέρασε.. οπότε.. μην το ψάχνεις..

Οσο για την Jodie..τώρα το είδες, βρε? Εχει πάρει Οσκαρ για το "τα παιδιά ενός κατώτερου θεού".

Πού είσαι κοπέλα μου;

Στο χωριό του πατέρα μου μέσα στα βουνά κοντά στα Ελληνοβουλγαρικά σύνορα πιάνει το star, και κει που είσαι έρχεται με τους μουσώνες;

 

nip/tuck ton kenourio kiklo, i afton pou pezi to star?? ego parakolou8o afton pou pezi to star, alla de ida to episodio tis pemptis.. eki tin edixe?? ne ixe pari oscar a ginekiou, sto children of a lesser god. axizi na to dis, arketa kalo love story..

 

Του καινούριου κύκλου S5E10

 

 

Μου άρεσε η ατάκα της Shane στο πάρτυ:

listen, their not gei i promise! :lol:

Και αν είναι gei? :lol:

...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...