Jump to content

[PORT] [8.0+] Dolby Atmos™ for Oreo 20180216[Standard/Unit]


valadis.k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://content.myphone.gr/photo/full/69399/vcbnvbn.jpg?today=1518874654

 

Περιγραφή:

  • Το Dolby Atmos™ Digital Signal Processer με τα effects και το Graphic User Interface που έγινε port από το τελευταίο και πιο πρόσφατο ZTE™ Axon 7 Android Oreo firmware και προορίζεται για όλες τις συσκευές με Android Oreo.
  • Τα Dolby Atmos™ sound effects γίνονται apply στο media audio output υποστηρίζοντας πολλούς media players.

 

Διευκρινήσεις:

  1. Απαιτείται SDK 26 (Android 8.0) για να ξεκινήσει η εγκατάσταση, ειδάλλως ένα Exit 1 θα διακόψει τη διαδικασία εγκατάστασης μέσω του recovery.
  2. Να είστε root
  3. Third party audio effects and DSP's σαν το ViPER4Android

 

Οδηγίες:

  1. Βackup του /system partition απαιτείται σε recovery για χρήστες που επιλέγουν το /system installation. TWRP > Backup > Check System > Edit name, if desired > Swipe to perform backup operation.
  2. Επιβεβαιώστε το κατέβασμα και τη σωστή θέση των downloaded archives
  3. Boot to recovery > Install > *.zip > Swipe to perform installation operation > Advanced > Copy Log > Reboot

 

Σε περίπτωση μη επιτυχών εκκινήσεων της συσκευής, περιμένετε λίγο και στη συνέχεια κρατήστε πατημένο το πλήκτρο εκκίνησης της συσκευής μέχρι να διενεργηθεί reboot. Αν και πάλι δεν εκκινήσει, τότε μάλλον θα πρέπει να το αφήσετε, όπως σημειώνει ο guitardedhero.

 

Σε περίπτωση μη επιτυχών/ικανοποιητικών εγκαταστάσεων:

 

Magisk Module Installation:

  • Αν πραγματοποιήσει εκκίνηση πηγαίνετε στο /magisk με έναν file manager και διαγράψτε το /dolbyatmos πριν την επανεκκίνηση της συσκευής.
     
  • Αν δεν εκκινείσει τότε κάντε boot σε recovery με τον απαραίτητο συνδυασμό πλήκτρων στη συσκευή σας, εγκαταστήστε το Magisk Recovery Management archive που θα βρείτε στο τέλος και ακολουθείστε τις οδηγίες για να διαγράψετε το Magisk module (/magisk/dolbyatmos).

 

SuperSU /system installations:

  • Κάντε Restore Backup σε recovery αν είναι διαθέσιμο: TWRP > Restore > appropriate backup folder > Check System > Swipe to perform Restore operation
  • Εγκαταστήστε το τρέχον εγκατεστημένο rom zip σε recovery χωρίς τυχόν partition wipes

 

Downloads:

Android File Host (gh)

Standard:

Latest: 20180216

MD5: df8c17d3930c6e0fdf8f411ef6d1f259

 

Android File Host (Zackptg5)

Unity:

Latest: 20180216

MD5: d1868a69c92d7d387cc33eecddd0a0f3

 

Changelog:

Standard 20180216 -
- Fixed a critical error in libswvlldp.so's
effect configuration in the XML
configuration.
- Several adjustments to boot scripts.

Unity 20180216 -

- Fix issues users with devices that use
audio_effect.xml were having. Thanks to
@manhong2112 for the patience
and troubleshooting.

 

Magisk+SuperSU_RecoveryManagement.zip https://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=4399752&d=1516902231

 

Μπορείτε να βρείτε εδώ το θέμα του XDA Developers

Edited by valadis.k
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...