Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το shazam σας έχει βγάλει το όριο που είχε 5 αναγνωρίσεις το μήνα τελευταία? Εδώ και 2 μήνες έχει σταματήσει σε εμένα. Έχω κάνει άπειρες αναγνωρίσεις αλλά δε με έχει κόψει.

 

Ηταν μεχρι 5 αλλα το αλλαξαν σε απεριοριστες αναγνωρισεις

 

http://www.shazam.com/music/web/nokia.html

[b]Tagging is unlimited[/b], so use Shazam as much as you want.

 

 

 

Υπαρχει καποια εφαρμογη παρομοια με το Nokia panorama για ληψη πανοραμικων φωτογραφιων?

 

Α, καλή μαγκιά. Μπράβο, τουλάχιστον έχουμε ένα κάποιο αντικαταστάτη του Sound Hound. Κι απ' ό,τι έχω παρατηρήσει, δεν έχει και τρομερές διαφορές, και αρκετά ακριβές είναι. Ό,τι του έχω δώσει, το βρήκε εύκολα. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ε οκ, υπήρχε και αυτό που είναι σύγχρονο και έχει γραφτεί με qt, αλλά πανάκριβο. Ψάξτο λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Το shazam σας έχει βγάλει το όριο που είχε 5 αναγνωρίσεις το μήνα τελευταία? Εδώ και 2 μήνες έχει σταματήσει σε εμένα. Έχω κάνει άπειρες αναγνωρίσεις αλλά δε με έχει κόψει.

 

Κι εμενα με εκοψε τοτε και το εβγαλα! Οταν εκανα την τελευταια αναβαθμιση (Nokia Belle Refresh) ξαναμπηκε μονο του, αλλα δεν το ξαναχρησιμοποιησα καθολου απο τοτε!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν έχει αλλάξει κάτι στον mail client των symbian Belle Refresh? Φλάσαρα Ν8 φίλου με official Balkans ROM και μόλις πήγα να του ρυθμίσω τα mail, αφού πάτησα "new mailbox" δεν μου έβγαλε την λίστα που χω στο 808, δηλαδή hotmail/yahoo/nokia maile/gmail/mail for exchange. Μου έβγαλε με μιας να βάλω στα στοιχεία και να ρυθμίσω μόνος τους servers.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν έχει αλλάξει κάτι στον mail client των symbian Belle Refresh? Φλάσαρα Ν8 φίλου με official Balkans ROM και μόλις πήγα να του ρυθμίσω τα mail, αφού πάτησα "new mailbox" δεν μου έβγαλε την λίστα που χω στο 808, δηλαδή hotmail/yahoo/nokia maile/gmail/mail for exchange. Μου έβγαλε με μιας να βάλω στα στοιχεία και να ρυθμίσω μόνος τους servers.

Πριν λίγο καιρό πήρε μια αναβάθμιση η εφαρμογή mail αλλά τώρα ου δοκίμασα βγάζει κανονικά τις επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω πως το mail for exchange δουλεύει με το gmail άψογα στο 808 και στο Ν8 δεν συγχρονίζει καμία επαφή!

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Η google σταμάτησε να υποστηρίζει mail for exchange. Εγώ δεν έχω πρόβλημα, συγχρονίζω κανονικά ακόμα, αλλά απ' ότι διαβάζω στο ιντερνετ κάποιοι έχουν πρόβλημα. Δεν ξέρω αν υποστηρίζει ακόμα τους παλιούς χρήστες και απλά δεν αφήνει νέες συνδέσεις.
Link to comment
Share on other sites

Η google σταμάτησε να υποστηρίζει mail for exchange. Εγώ δεν έχω πρόβλημα, συγχρονίζω κανονικά ακόμα, αλλά απ' ότι διαβάζω στο ιντερνετ κάποιοι έχουν πρόβλημα. Δεν ξέρω αν υποστηρίζει ακόμα τους παλιούς χρήστες και απλά δεν αφήνει νέες συνδέσεις.

 

Μα και το 808 και το Ν8 τα φλάσαρα αυτές τις μέρες. Στο 808 όλα οκ, στο Ν8 όχι :confused: . Μήπως στο belle fp2 έχουν προσθέσει κάτι επιπλέον?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

τον ίδιο χρήστη χρησιμοποιείς και στις δύο περιπτώσεις;

Δε ξέρω, τι να σου πω. Εδώ δουλεύει όπως και το ημερολόγιο.

 

ναι δοκίμασα με τον ίδιο και με διαφορετικό χρήστη.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση κρισεως: Υπαρχει κανενας που χρησιμοποιεί κανενα internet download manager και να δουλεύει τέλεια σε κινητο Nokia 808 pureview?Δοκίμασα το UcBrowser αλλα οι σελίδες alldebrid easybytez και uploaded.net δεν με αφηνουνε να κανω login μεσω κινητού.Αυτή την στιγμη βρίσκομαι εξοχικό και κατεβαζω μεσω κινητού.Όποιος ξερει ας βοηθήσει Ευχαριστώ.

NOKIA N86(Καταστραφηκε το εδωσα στην μανα μου μεσα σε 2 μηνες του πεταξε τα ματια εξω)

ΝΟΚΙΑ 808 PV WHITE

NOKIA EOS 64gb Germany 320 euro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα με την πρόβλεψη καιρού? Εδώ και 2-3 μέρες δε μπορεί να συνδεθεί με τίποτα με την υπηρεσία της Νοκια.

 

και γω το 'ιδιο πρόβλημα εχω. ελπίζω να λυθεί σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση κρισεως: Υπαρχει κανενας που χρησιμοποιεί κανενα internet download manager και να δουλεύει τέλεια σε κινητο Nokia 808 pureview?Δοκίμασα το UcBrowser αλλα οι σελίδες alldebrid easybytez και uploaded.net δεν με αφηνουνε να κανω login μεσω κινητού.Αυτή την στιγμη βρίσκομαι εξοχικό και κατεβαζω μεσω κινητού.Όποιος ξερει ας βοηθήσει Ευχαριστώ.

Opera mobile

Link to comment
Share on other sites

Για καιρό σας συστήνω το πολύ καλό cWeather που με κατάλληλο mod γίνεται και πανέμορφο (δείτε screenshot μου στο θέμα του 808). Έτσι θα απαλλαγείτε και από το ενεργοβορο widget καιρού της nokia. Επίσης είναι τραγικά ακριβές στην πρόβλεψη. Με ένα ακόμη mod απενεργοποιειτε τον καιρό της nokia από τα services και κερδιζετε ένα κάτι σε αυτονομία.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, το super τραγικού του nokia weather είναι πως κάνει ανανέωση κάθε μέρα στις 00.00 ΜΟΝΟ

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Για καιρό σας συστήνω το πολύ καλό cWeather που με κατάλληλο mod γίνεται και πανέμορφο (δείτε screenshot μου στο θέμα του 808). Έτσι θα απαλλαγείτε και από το ενεργοβορο widget καιρού της nokia. Επίσης είναι τραγικά ακριβές στην πρόβλεψη. Με ένα ακόμη mod απενεργοποιειτε τον καιρό της nokia από τα services και κερδιζετε ένα κάτι σε αυτονομία.

δεν το βρισκω

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

τι mod ειναι αυτο moralas ;

πειτε διαφορα βρε παιδια γιατι ολα οπως παντα ειναι διασπαρτα στο symbian :p

 

το rompatcher εχει τιποτα χρησιμο; κατι επιλογες εχει, παταω διαφορα δεν βλεπω

Link to comment
Share on other sites

έχει κανένας τις "μαμά" φωτογραφίες που έχει στο gallery των N8/E7/808 ? Έψαξα στο google αλλά βρήκα μόνο της φωτογραφίες της PR1.2 . Ήθελα αυτές που μπήκαν με την belle και μετά.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

λειτουργουν σε κανεναν τα λεωφορεια στο Public transport της Νοκια? ξαφνικα σταματησαν ενω πεταγαν! :(

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

λειτουργουν σε κανεναν τα λεωφορεια στο Public transport της Νοκια? ξαφνικα σταματησαν ενω πεταγαν! :(

 

εδώ και καιρό τα βγάζει σε λάθος γλώσσα. Βασικά τα βγάζει χωρίς τα String του κώδικα με τον raw κώδικα της qt. Απαράδεκτη Nokia, σαμποτάζ με το ζόρι σε όσους έχουν τα κινητά της (βλ skype :shifty: , ενημέρωση του Nokia weather κάθε 24 ώρες! )

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Opera mobile

 

Ο Opera δεν ειναι download manager που κοβει τα κομματια σαν το IDM

NOKIA N86(Καταστραφηκε το εδωσα στην μανα μου μεσα σε 2 μηνες του πεταξε τα ματια εξω)

ΝΟΚΙΑ 808 PV WHITE

NOKIA EOS 64gb Germany 320 euro

Link to comment
Share on other sites

εδώ και καιρό τα βγάζει σε λάθος γλώσσα. Βασικά τα βγάζει χωρίς τα String του κώδικα με τον raw κώδικα της qt. Απαράδεκτη Nokia, σαμποτάζ με το ζόρι σε όσους έχουν τα κινητά της (βλ skype :shifty: , ενημέρωση του Nokia weather κάθε 24 ώρες! )

 

ρε μεχρι πριν μια βδομαδα λειτουργουσε ΑΨΟΓΑ! στην ωρα τους τα λεωφορεια,τραμ,μετρο, ΟΛΑ! και ξαφνικα,... ΤΙΠΟΤΑ δεν δειχνει οτι εχει δρομολογια καν!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

και δω για Αθήνα λέει "no departures within 1 hr". Ενώ για άλλες ξένες χώρες δουλεύει μια χαρά... Τώρα η νόκια φταίει ή άλλος?

 

edit: τρόπος του λέγειν το "δουλεύει". Σε πολλές χώρες του εξωτερικού βγάζει μεν γραμμές αλλά λέει "we don't have yet departure times for local lines and some modes of transport may be not available"

Edited by stavpal
Link to comment
Share on other sites

Με τον καιρό είχα και εγώ πρόβλημα μέχρι πριν λίγες μέρες αλλά σήμερα νομίζω είναι εντάξει. Έκανα 2-3 αναναιώσεις για διάφορες πόλεις και όλα οκ.

Τα Public transport δεν τα χρησιμοποιώ αλλά τώρα που το δοκίμασα έβγαλε κανονικά δρομολόγια και ώρες (δεν είμαι Ελλάδα όμως).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...